Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majka89

Ślub rok -2013

Polecane posty

Dziubrun gratuluje... ja tez bym juz chciala dzidzie... pamietam jak szwagierka wyslala nam fotki malenstwa to plakalam a co dopiero ty masz powiedziec... to musi byc piekne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) dziubrun, aż się miło na sercu robi jak piszesz o Waszym maleństwie :) Kasia_jaw ach jak miło, że ktoś będzie stresował się tego samego dnia co ja :) na którą masz ślub? Ja chyba nie będę miała żadnych podziękować dla gości, tak myślę, chyba, że mi się odmieni, ewentualnie jakiś drobiazg. ja też już kupiłam suknie, prostą zwykłą z zeszłego sezonu ale mi się podoba i fajnie się w niej czuje, również muszę kupić jeszcze jakąś bieliznę pod spód :) z butami poczekam aż śnieg stopnieje, bo nie chce mi się z kozaków rozbierać i mierzyć sto par butów, bo prędzej pewnie nic nie wybiorę :D :D ile kupujecie wódki na wesele/na ile osób? i jaką wódkę macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka89 ślub mam na 17.00. Ja na szczęście buty już kupiłam- w tym samym salonie, w którym kupowałam buty- od razu dobrałam do sukienki :) Gdybym miała teraz biegać za butami, to bym chyba zwariowała. :) Wódki w zasadzie to nie wiem ile na głowę wyszło, bo na 150 gości kupiliśmy 200 butelek 0,5 l (ale kupiliśmy też na poprawiny). Do tego jakieś winko i o :) A dla gości znalazłam już takie fajne pudełeczka, w których są migdałki w lukrze- nie są drogie i dość łądnie wyglądają. My jesteśmy teraz na etapie szukania musznika i kamizelki dla narzeczonego, bo w salonie z garniturami nie było nic powalającego na kolana :) Miłego dnia dziewczęta! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka 89- tak btw. czy data 12.09.2011 to data Waszych zaręczyn? :) My zaręczyliśmy się 15.09.2011 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlanida trochę droga- my kupiliśmy Pana Tadeusza. Też dobra i trochę tańsza niż Finlanida. Znajoma, która miała wesele w maju liczyła 0.7 na parę- podobno wystarczyło aż nadto, więc jak z tym liczeniem faktycznie jest, to pojęcia nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my zamówiliśmy smirnoffa po 0,5 na głowę...ciężko stwierdzić czy wystarczy czy nie, ale od czegoś trzeba wyjść... nie zmarnuje się, może później stać i czekać na kolejną imprezę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Nam może uda się kupić wódkę w sklepie wolnocłowym na lotnisku to wtedy wyjdzie taniej, ale nie będzie polskiej akcyzy więc musimy się dopytać czy nam sala przyjmie. LIczymy 0,5 litra na głowę i wino. A z ciekawości zapytam ile czasu mija u Was od zaręczyn do ślubu? A tak w ogole to moj narzeczony ostatnio bardzo sie poirytował na księdza bo przez trzy dni chodzil zapytac się o jedna rzecz i codziennie go odsyłali do kogos innego kto bedzie nastpenego dnia. I stweirdzilismy ze to jest chyba najgorsze do zalatwiania. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas w dniu ślubu będzie mniej więcej dwa lata od zaręczyn. Cieszę się, że udało się tak i nie musimy czekać jeszcze jednego roku na ślub. Co do załatwiania w kościele, to my też mamy z tym największe problemy. Ksiądz wciąż zwleka z udzieleniem nam odpowiedzi, czy udzieli nam ślubu jednostronnego, a my nie wiemy, czy mamy szukać innego kościoła. Zostało już tylko pół roku. Pewnie ciężko by było o termin w dobrej godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 160 butelek na 50 osob bo alkohol kupilismy jeszcze zanim ludzie dali nam znac czy beda a bedziemy mieli zoladkowa gorzka de lux. wiem ze duzo ale lepiej w nadmiarze zeby bylo jak ma braknac. ja zareczyny mialam 18.12.10 wiec do slubu to 2 lata i 4 miesiace. jak dla mnie to zalatwianie u ksiedza bylo najgorsze. a teraz z innej beczki - staram sie o nowa prace. w tej gdzie teraz pracuje jestem do 21.03. potem mam miesiac bez kontraktu i od 1.05. ide na nowa firme :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia Jaw - jak już skompletujesz wszystkie dokumenty to spisuje się protokół przedmałżeński, który w razie co stanowi podstawę do unieważnienia małżeństwa. na necie jest protokół ale jakaś stara wersja bo my mieliśmy dużo mniej pytań niż to co w necie. 🌻 dziubrun ale cudowne przeżycie mieliście! przed Wami wiele takich cudownych chwil:) 🌻 majka my mamy wyborową, chyba 0,5 na głowę 🌻 adzikkk u nas będzie 11 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malapannamloda to super Ci się ułożyło z nową pracą bo będziesz miała trochę wolnego po ślubie, co by porozpieszczać męża:) rany jak Twój ślub już bliskoooo!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jestem po spotkaniu z właścicielem obiektu, na którym odbędzie się wesele. Ustaliliśmy menu. Całe spotkanie trwało ok 3 godzin. Ja miałam swoje pytania, właściciel też dopytywał o pewne rzeczy. To spotkanie zwróciło moją uwagę na wiele dodatkowych elementów, ale chciałam Wam napisać o STOLE WIEJSKIM. Ostatnio jest to dość popularne, ale ze względu na koszt (u nas miałby kosztować 1500 zł) początkowo zrezygnowaliśmy z niego. Okazało się jednak, że to my możemy wnieść swoje wędliny, ogórki, smalec, bimber itp. W takich przypadku oni pobierają opłatę za udekorowanie stołu 350 zł, a sam koszt potraw na stole wyniesie ok 400 zł. Słyszałam, że nie wszyscy właściciele sal zgadzają się na własne zaopatrzenie stołu. Jak to wygląda u Was? Ps. My w dniu ślubu będziemy trochę ponad 10 miesięcy od zaręczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe zobaczcie co znalazłam:) KWIECIEŃ: Malapannamloda .......... 13.04.2013 .......... Opole taka sobie jaa ............ 13.04.2013 .......... Kraków molekularna ............... 20.04.2013 .......... Gdynia __Kreska__.................20.04.2013...........Tarnów maryland_...................20.04.2013...........Katowice MAJ: jagodka1................... 04.05.2013 .......... Gdańsk katrin zeta dżons ........04.05.2013 ...........Warszawa CZERWIEC: baba śląska ................ 15.06.2013 .......... Gliwice rybenka1988natka ....... 20.06.2013 .......... Rybnik LIPIEC: .Lipcowa. .................. 05.07.2013 .......... Gniezno trzynasta (: ............. 13.07.2013 .......... Sandomierz sarenka_m...................13.07.2013........Częstochowa aquku ....................... 27.07.2013 .......... Kraków Majka ....................... 27.07.2013 .......... Gdańsk Olivia.. ..................... 27.07.2013 ........... Zamość SIERPIEŃ: annielica .................. 10.08.2013 .......... Białystok rosaaa ..................... 15.08.2013 .......... Rzeszów salatkaOwocowa ......... 24.08.2013 .......... Łuków Meena_Harper ............ 31.08.2013 .......... Katowice WRZESIEŃ: dominika2013 .............. 07.09.2013 ........... Radom dorociczka ................. 14.09.2013 ........... Zabrze Niesłysząca88 ............. 14.09.2013 ........... Dąbrowa Górnicza Weselniczka .................21.09.2013............Warszawa olciaaa91 ................... 28.09.2013 ........... Żary LISTOPAD: lipcowka_86................09.11.2013.............Wadowic e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alezisesa u nas koszt od osoby stołu wiejskiego to 15 zł. też sami będziemy go robić bo jest taka możliwość a sala nie pobiera wtedy żadnych opłat. przyozdobią stół, wszystko ładnie poukładają i za to też nie płacimy więc u nas jest super z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katrin - rzeczywiście znalazłaś jakąś starą listę. Na wcześniejszych stronach jest uaktualniona :) 15 zł od osoby za stół wiejski to też fajna cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia_Jaw, tak 12.09.2011 to data zaręczyn :) byliśmy akurat na urlopie :D ja mam ślub na 15.30 także będę pierwsza :) w dniu ślubu będziemy niecałe dwa lata po zaręczynach a po ponad pięciu bycia razem. ale to minęło :D my chcemy kupić 300 butelek wódki Wyborowej 0,5litra. na ok 130/150 osób wesele. plus wino. wiem, ze to dużo ale my mamy wesele tak naprawdę trzy dni, bo (niewiem jak jest u Was) u nas w piątek przed weslem jest coś takiego jak polterabend, trwa zazwyczaj do północy, schodzi się rodzina, znajomi, sąsiedzi itp. i siedzą jedzą i piją :D u młodej na podwórku. i u nas pewnie wtedy będzie ludzi tyle co na weselu, więc wódki pójdzie troszkę więcej. my liczymy litra na głowę (każdą, nawet dziecka)na te trzy dni. plus tego 24 szampany na wesele plus wino ale niewiem ile. jeśli chodzi o księdza, to mamy się zgłosić po 3 maja. i wtedy będziemy wszystko załatwiać. malapannamloda, gratuluję nowej pracy :) ja nie mam czegoś takiego jak stół wiejski. no chyba że jeszcze się zdecyduje :) i coś wymyślę. a i zapomniałam napisać, że na tym polterabendzie tłucze się szkło, masę szkła :D każdy przychodzi ze wszystkim co miał w domu do stłuczenia, a młody rano to sprząta ze świadkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie stół wiejski kosztuje 1000 zł. i też jest możliwość zrobienia go samemu (tzn. udekorują, poustawiają), ale włąściciel sali nam odradził, bo jak się ktoś nie daj Boże zatruje, to wtedy nie ma jakiś tam próbek czy coś. My się zdecydowaliśmy :) Jeśli chodzi o czas od zaręczyn do ślubu to u nas jest to ok. 2 lat, podobnie jak u majki89 :) Jesteśmy razem już ponad 4 lata, a mi się ciągle wydaje, jakby to od wczoraj było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Powiedzcie mi jak wyglada pierwsze spotkanie u księdza? Bo bardzo sie tego obawiam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexisesa cena może i ok ale przy 200 gościach robi się 3 tyś to dużo bardziej opłaci się nam samym załatwiać wędliny 🌻 majka słyszałam o tym zwyczaju:) męczące to musi być, gdyby chociaż goscie przychodzili w piątek tydzień przed ślubem a tak to pewnie padnięta będziesz w dniu ślubu (chociaż emocje nie pozwolą Ci na spanie:) 🌻 taka_ja nie ma się czym stresować:) pierwsze spotkanie jest takie bardziej informacyjne - rezerwujecie datę i godzinę, ksiądz mówi Wam jakie dokumenty musicie skompletować i dopiero jak wszytsko załatwicie (niektóre dokumenty ważne są tylko 3 mies wiec za wcześnie nie da się wsyztskiego załatwić) to przychodzicie na drugie spotkanie i wtedy jest spisanie protokołu, dostajecie kartkę do parafi drugiej osoby z prośbą o wygłoszenie zapowiedzi oraz karteczkę do spowiedzi, gdzie spowiednik potwierdzi odbyte spowiedzi podpisem:) i tyle:) myślałam, ze będzie duzo tego załatwiania ale poszło nam na prawdę ekspresowo i bez żadnych problemów więc nie martw się tymi papierkowymi sprawami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katrin zeta dżons, Ty też jesteś z Warszawy, więc może mi podpowiesz gdzie zaopatrujesz się w wędliny i kiełbasę na wiejski stół, żeby to były właśnie takie prawdziwe wyroby, ale jednoczenie wyszło Cię taniej, niż stół organizowany przez właściceli sali? Ja wiem, że świetne wędliny mają na Wolumenie, ale koszmarnie drogie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weselniczka- a nie lepiej podjechać gdzieś pod Warszawę na jakiś targ? Np. Wołomin, Tłuszcz? Tam też mają takie wyroby i o wiele taniej niż w Warszawie. Możesz jeszcze popytać w znajomych np. w pracy czy u nich nie ma jakiegoś rzeźnika czy kogoś kto robi wędliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam dziś wolne i od rana sprzątam :) teraz mam przerwę na kawę i ptasie mleczko :D:D:D:D (moja słabość :D) katrin, taa troszkę to jest męczące pewnie no ale cóż, potem będę miała jeszcze dwa tygodnie urlopu więc odpoczniemy :) te trzy dni w życiu można się poświęcić :D dziewczyny a jak wyglądą spowiedź przedślubna? jedna czy dwie muszą być? ona jest jakaś taka specjalna prawda? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weselniczko jestem z Wawy ale ślub będzie u narzeczonego (Podkarpacie) więc niestety nie pomogę:( ale Kasia ma rację, że lepiej jechać gdzieś pod Wawę i tam kupić bo u nas ceny za takie wyroby są z kosmosu... 🌻 majka my mamy dwie spowiedzi, podobno jak się razem mieszka to wtedy jest tylko jedna na dzień przed ślubem ale nie wiem na ile to prawda:) słyszałam, ze spowiedź przedślubna powinna być spowiedzią z całego życia i też się zastanawiam jak to ma wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 2 spowiedzi ale wyspowiadac sie musze w ciagu 2 tyg bo nie bylo sensu brac kartek skoro i tak mieszkamy raazem. musimy mu jeszcze doniesc dokumenty z urzedu i to tyle. dziekuje dziewczyny za gratulacje - mam nadzieje ze wszystko wypali. co do polterabend - u mnie tez jest takie cos ale robi sie to w czwartek ( jesli wesele jest w sobote) ogolnie 2 dni przed weselem. i tlucze sie nie tylko szklo ale i porcelane, rzuca sie slome lub siano i kapsle. a Panstwo Mlodzi musza to sprzatac razem w czasie zabawy a goscie to na nowo rozkopuja i tak w kolo. my tego nie robimy poniewaz to za duzy koszt. ja rozmowe z wlascicielem sali bede miala po 25 marca wiec tez sie dowiem o tym stole. jak na razie mam stol osobny na kawe, herbate i wino. Katrin - za duzo czasu nie bedzie bo to tylko 2 tyg a tak na dobra sprawe tydzien po weselu wracamy do nl po nowy kontrakt. Tak jestem przerazona tym ze ten czas teraz tak szybko leci... a wolne mam od 22. 03. do 30. 04 no chyba ze firma cos odwali. w przyszla sobote jade do Polski!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) my tez bedziemy miec stol wiejski u nasz na sali kosztuje 1200 zl ale zrezygnowalismy z ciast od sali i jednego dania i wlascicielka dorzuci nam go za free :) co do wlasnych wyrobow to trzeba miec jakas podkladke skad jest mieso itd wiec nie bawimy sie w to. małapanna co bedziesz miec ubrane na suknie jakies bolerko czy cos cieplejszego?? bo ja chyba bolerko z dlugim rekawem albo takim 3/4 zastanawiam sie.. narzeczony jeszcze nie ma garnituru - mowi ze ma czas, ale pojedziemy w niedziele poszukac czegos, bo ja juz spac po nocach nie moge :) wogole jeszcze musze duzo takich dupereli dokupic, musze sie zebrac w koncu co do spraw urzedowo-koscielnych to tez mielismy swoje przejscia, poniewazproboszcz w parafii narzeczonego odwala straszna maniane ze tak powiem np kancelaria jest czynna niby dwa dni w tygodniu, a jego nie ma.. i wogole ciezko go zlapac :) ale byle do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wklejam listę. Tę najbardziej aktualną, kogo nie ma proszę się dopisać. A swoją drogą mam nadzieję, że nie zaginiecie po ślubie tylko zdacie wszystkim późniejszym Pannom Młodym pełną relację :) KWIECIEŃ: Malapannamloda .......... 13.04.2013 .......... Opole taka sobie jaa ............ 13.04.2013 .......... Kraków molekularna ............... 20.04.2013 .......... Gdynia __Kreska__.................20.04.2013...........Tarnów maryland_...................20.04.2013...........Katowice MAJ: jagodka1................... 04.05.2013 .......... Gdańsk katrin zeta dżons ........04.05.2013 ...........Warszawa alexisesa ...................25.05.2013 ........... Szczecin CZERWIEC: baba śląska ................ 15.06.2013 .......... Gliwice rybenka1988natka ....... 20.06.2013 .......... Rybnik LIPIEC: .Lipcowa. .................. 05.07.2013 .......... Gniezno trzynasta (: ............. 13.07.2013 .......... Sandomierz sarenka_m...................13.07.2013........Częstochowa aquku ....................... 27.07.2013 .......... Kraków Majka ....................... 27.07.2013 .......... Gdańsk Olivia.. ..................... 27.07.2013 ........... Zamość SIERPIEŃ: annielica .................. 10.08.2013 .......... Białystok rosaaa ..................... 15.08.2013 .......... Rzeszów salatkaOwocowa ......... 24.08.2013 .......... Łuków Meena_Harper ............ 31.08.2013 .......... Katowice WRZESIEŃ: dominika2013 .............. 07.09.2013 ........... Radom dorociczka ................. 14.09.2013 ........... Zabrze Niesłysząca88 ............. 14.09.2013 ........... Dąbrowa Górnicza Weselniczka .................21.09.2013............Warszawa olciaaa91 ................... 28.09.2013 ........... Żary PAŻDZIERNIK: adzikkk.......................05.10.2013............Gniez no LISTOPAD: lipcowka_86................09.11.2013.............Wadowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KWIECIEŃ: Malapannamloda .......... 13.04.2013 .......... Opole taka sobie jaa ............ 13.04.2013 .......... Kraków molekularna ............... 20.04.2013 .......... Gdynia __Kreska__.................20.04.2013...........Tarnów maryland_...................20.04.2013...........Katowice MAJ: jagodka1................... 04.05.2013 .......... Gdańsk katrin zeta dżons ........04.05.2013 ...........Warszawa alexisesa ...................25.05.2013 ........... Szczecin CZERWIEC: baba śląska ................ 15.06.2013 .......... Gliwice rybenka1988natka ....... 20.06.2013 .......... Rybnik LIPIEC: .Lipcowa. .................. 05.07.2013 .......... Gniezno trzynasta (: ............. 13.07.2013 .......... Sandomierz sarenka_m...................13.07.2013........Częstochow a aquku ....................... 27.07.2013 .......... Kraków Majka ....................... 27.07.2013 .......... Gdańsk Olivia.. ..................... 27.07.2013 ........... Zamość Kasia_Jaw...................27.07.2013.............Warszawa SIERPIEŃ: annielica .................. 10.08.2013 .......... Białystok rosaaa ..................... 15.08.2013 .......... Rzeszów salatkaOwocowa ......... 24.08.2013 .......... Łuków Meena_Harper ............ 31.08.2013 .......... Katowice WRZESIEŃ: dominika2013 .............. 07.09.2013 ........... Radom dorociczka ................. 14.09.2013 ........... Zabrze Niesłysząca88 ............. 14.09.2013 ........... Dąbrowa Górnicza Weselniczka .................21.09.2013............Warszawa olciaaa91 ................... 28.09.2013 ........... Żary PAŻDZIERNIK: adzikkk.......................05.10.2013............Gniez no LISTOPAD: lipcowka_86................09.11.2013.............Wadowic e Dopisałam siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×