Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niskie ciśnienieee

Problemy z niskim ciśnieniem i bezsenność. Jak sobie z tym radzić?

Polecane posty

Gość niskie ciśnienieee

Witam od jakiegoś miesiąca czułam się ciągle ospała, zmęczona mimo iż spałam 10 - 12 godzin, (aktualnie nie pracuje i mogę sobie na to pozwolić), a nawet kiedy chciałam wcześniej wstać mój organizm się buntował. Od jakiegoś tygodnia mierze sobie ciśnienie które utrzymuje się na poziomie 90/50 - zmienia się tylko bicie serca ( 35- 90). Zauważam, że nie mogę zasnąć często nawet przez 2 godziny, a później budzę się w nocy i uświadamiam sobie, ze chyba tak naprawdę nie spałam bo coś mi się śniło i mózg nadal pracował. Budzę się w południe bo mimo prób wstania nie mam siły ruszyć nawet ręką i dopiero po kilku próbach które trwają minimum godzinę jestem wstanie wstać. Cały czas coś mi się śni i szczerze wkurza mnie to bo chciała bym normalnie się wyspać. Nie wiem czy powinnam brać jakieś tabletki ziołowe, nasenne? Ale boje się, że one jeszcze bardziej obniżą ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie ciśnienieee
ruch jeszcze bardziej sprawia, ze chce mi się spać. Myślałam, ze spacery mnie ożywią a byłam po nich tak wykończona:(. Ogólnie to po 2 godzinach od wstania najchętniej dalej poszła bym spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po 1 pij duzo kawy, po drugie nie zaluj sobie soli, po 3cie kup sobie w aptece krople z kofeina ja mam np specjalne krople na hipotonie, nie wstawaj gwaltownie z lozka, przed spaniem mozesz lekko uniesc nogi w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie ciśnienieee
Problem w tym, ze ja nie lubię kawy pod żadną postacią:( nawet zbożówki nie jestem w stanie wypić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to przynajmniej te krople sobie kup a najlepiej zapytaj lekarza, chociaz nie wiem czy Ci pomoze.. wiem bo sama jestem niskocisnieniowcem i dopiero tu gdzie mieszkam mi pomogli, bo w Portugalii hipononia jest uznana jako chorobe w Polsce nie.. mialam takie momenty ze myslalam ze umre.. moglam spac po 16godzin dziennie, zawroty glowy, zimne rece i stopy, drgawki, oslabienie cisnienie nie przekraczajace 90/60 przewaznie 80/50, do tej pory takie mam ale biore te krople i czuje sie znacznie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie ciśnienieee
tylko, ze ja tego wcześniej nie miałam i to mnie martwi. Wiesz jak jest u nas w kraju masz niskie ciśnienie to strzel sobie kielicha albo właśnie wypij kawę. Dużo rzeczy jest bagatelizowane a najgorsze, że często sami lekarze bagatelizują opisywane objawy, czy obawy pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, ale warto sprobowac, na poczatek wybierz sie do kardiologa tak jak ktos juz wyzej pisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdfgdf
za dużo spisz i wszytsko wlasnie przez to. Wstawaj po 8 godzinach i sie unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie ciśnienieee
do dfgdfgdf uwierz chciała bym wstać wcześniej, ale mój organizm niestety się buntuje. Wstałam kiedyś na silę i udało mi się wytrzymać 2 godziny przy czym cały czas myślałam że za te 2 godziny się położę i oczywiście poszłam spać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie ciśnienieee
lady Love może się wybiorę chociaż mam nie miłe skojarzenia z lekarzami. Np ginekolog zbagatelizował wręcz wyśmiał mój problem i dla tego od 2 lat unikam gabinetu ginekologicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co zzaa bzduuuryyyyy ehh
"pij duzo kawy" ...- co za brednie, mam taka sama sytuacje co autorka, moglabym sie doslownie pod nia podpisac..... poza tym, ze .. pije kawe... bo lubie... tak wiec nie sluchacj lady love, ze to ci w czyms pomoze, jedynie zatuc organizm... jesli lubisz to pij sobie dla smaku jak ja, ale nie licz na to, ze poprawi sie samopoczucie od kawy!!! jak juz to lekarza sie poradz, moze jakies krople Ci pomoga.... Mi niestesty moj lekarz rodzinny nie pomogl... kazal sie wiecej ruszac jedynie .... no i to owszem pomaga ale trzeba sie wziac ostro zmotywowac. bo bez tego ani rusz... Wiadomo jak ciezko jest nam cokolwiek robic... brak sil... zabija nas.. przeciez... sama wiesz autorko... heheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co zzaa bzduuuryyyyy ehh
a co do wstawania to mam identyczna sytuacje, czuje sie ociezala... palce rece nogi, obolale jakies jakbym byla sluchanieta? nie mam sily oslownie palcem kiwnac!! tak sie marnie czuje... poprsotu nie idzie wstac z lozka normalnie:O ale powiem Ci autorko, ze jak nastawiam budzik na 5 rano.. badz niewiele pozniej, to czuje sie o niebo lepiej.... i nie mam takich zlych dolegliwosci, jak wstaje o 10 czy 12 w poludnie.... sproboj moze tak wstac o swiecie.... tyle, ze jak czlowiek bezrobotny to zawsze znajdzie sobie wymowike, po co tak wczesnie wstac i co robic???? i spi dalej, az do bolu..... oj znam to znam autorko... pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskie ciśnienieee
do co za bzdury ech. Jeśli zasypiam po 3 w nocy to raczej wstanie o 5 czy 6 rano nie sprawi, ze będę bardziej wyspana. Wstawanie ogólnie jest męczarnią i faktycznie świadomość, ze nie muszę wstać o danej godzinie to utrudnia. Ile razy np nastawiam tel. na 9 po czym przestawiam na 10 a od 10 do 12 jestem w stanie wciskać na pól przytomnie co 5 minut drzemkę. gdyby nie studia chyba bym w ogóle nie miała motywacji do wstania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta kawa to nie sa bzdury :/:/ zalecenie lekarza dokladnie.. kawa a raczej kofeina w niej zawarta podnosi cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle ze tutaj chodzi o kawe mocna espresso, a nie o taka zwykla rozpuszczalna z mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

Zamówiłam babci Senior na dzień babci i zobaczymy czy jej ten wariant podpasuje. W każdym razie ciśnieniomierz już do mnie dotarł i robi dobre wrażenie, solidna konstrukcja, mocna obudowa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta
Dnia 28.01.2019 o 13:42, Gość majka napisał:

Zamówiłam babci Senior na dzień babci i zobaczymy czy jej ten wariant podpasuje. W każdym razie ciśnieniomierz już do mnie dotarł i robi dobre wrażenie, solidna konstrukcja, mocna obudowa itd.

Uzywamy z mężem ciśnieniomierza Senior i jak najbardziej będziemy go polecać innym osobom w naszym wieku (mamy już 60 lat przekroczone oboje). Prosta obsługa, duże przyciski, duży wyświetlacz – to wszystko bardzo ułatwia poradzenie sobie ze sprzętem od strony czysto manualnej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta
Dnia 28.01.2019 o 13:42, Gość majka napisał:

Zamówiłam babci Senior na dzień babci i zobaczymy czy jej ten wariant podpasuje. W każdym razie ciśnieniomierz już do mnie dotarł i robi dobre wrażenie, solidna konstrukcja, mocna obudowa itd.

Uzywamy z mężem ciśnieniomierza Senior i jak najbardziej będziemy go polecać innym osobom w naszym wieku (mamy już 60 lat przekroczone oboje). Prosta obsługa, duże przyciski, duży wyświetlacz – to wszystko bardzo ułatwia poradzenie sobie ze sprzętem od strony czysto manualnej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam

Również polecam ciśnieniomierz Senior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc

Jak wybieram ciśnieniomierz to sprawdzam czy ma on atesty, czy jest dokładny, bo nie ma zdecydowanie przelewek. Od pomiaru może zależeć nasze życie. Dlatego wybrałem ciśnieniomierz SmartCardio i jestem bardzo z tego wyboru zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość abc napisał:

Jak wybieram ciśnieniomierz to sprawdzam czy ma on atesty, czy jest dokładny, bo nie ma zdecydowanie przelewek. Od pomiaru może zależeć nasze życie. Dlatego wybrałem ciśnieniomierz SmartCardio i jestem bardzo z tego wyboru zadowolony.

Uważasz że jak kupiś sobie cośnieniomierz i będziesz mierzyć sobie ciśnirnie to będziesz miał prawidłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek

Zdecydowanie z mojej strony polecam zobaczyć, co Sanity ma w sprzedaży, bo to sprawdzona marka, która dba, o jakość swoich urządzeń. Pamiętam, że tych modeli kilka mają między innymi SmartCardio czy Senior dla osób starszych, więc można coś pod kątem swoich oczekiwań dopasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie kup dobry ciśnieniomierz (np Dagnostic DM 200 ) i mierz ciśnienie każdego dnia i zapisuj wynik. Przy takim zestawieniu łątwej będzie ci kontrolować, czy zmiany które wprowadzasz faktycznie wpływają na ciśnienie 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2020 o 22:39, klaxx napisał:

Koniecznie kup dobry ciśnieniomierz (np Dagnostic DM 200 ) i mierz ciśnienie każdego dnia i zapisuj wynik. Przy takim zestawieniu łątwej będzie ci kontrolować, czy zmiany które wprowadzasz faktycznie wpływają na ciśnienie 😛 

POdpisuję się pod każdym słowem łącznie z poleconym sprzętem. Sprawdzony model, polecam również!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×