Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hogata28

Kąpiel noworodka

Polecane posty

Gość hogata28

Cześć Potrzebuję pomocy. Jutro będę miała pierwszą kąpiel dzidziusia. Strasznie się tego boję. Znalazłam wiele artykułów na ten temat, dużo porad od ciotek. Jestem trzeci dzień po porodzie. Nie wiem czy powinnam. Może mężowi to zlecę. On boi się tego chyba bardziej ode mnie. Najwięcej ciekawych informacji znalazłam: http://dzieckodo1roku.blogspot.com/2011/01/dzidzia-i-kapiel.html Nie wiem czy to starczy. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sama w domu...
u nas kąpał mąż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinkowy gaj
ehhh dasz rade :) choc dziecko moze sie strasznie wiercic ale przy pomocy meza dasz rade ty bedziesz trzymac a maz bedzie myl badz na odwrot :) az nie bedziesz sie bala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja moge Ci poradzic zebys uzywala bawelnianych delikatnych recznikow a nie takich wulgarnych frotte jak czasem robia - dla starszych dzieci. I najlepiej przygotuj sobie dwa - w pierwszy owin dziecko jak wyjmiesz z wanienki, a za chwile przeloz do drugiego suchego i wtedy nie trzeba dziecka wcale wycierac wystarczy opatulic. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pierwszy raz pokazała mama,a potem już kąpałam sama. Dasz radę matka ma instynkt i nie zrobi dziecku krzywdy. Musisz tylko wszystko sobie przygotować i mieć pod ręką.Poproś męża żeby ci asystował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie wszystko jest tam opisane dobrze, jednak w ostatnim czasie zmieniło się to, że można a nawet powinno się w czasie kąpieli umyć kikut pępowiny-mydłem, po kąpieli wystarczy go dobrze osuszyć-najlepiej ręcznikiem papierowym, trochę powietrzyć i można spryskać również Octeniseptem-można spryskiwać przy każdej zmianie pieluszki. Do kąpieli zamiast płynu i szamponu osobno możesz użyć produktu 2w1, ja np. kupiłam Oillan Baby-natłuszcza dodatkowo skórę, więc po kąpieli nie trzeba smarować balsamem (oliwka nie jest wskazana, bo zatyka pory). Pupy dziecka też nie trzeba smarować jeżeli nie ma na niej podrażnień. Na youtube jest dużo filmików z pierwszej kąpieli, możesz sobie pooglądać jak to wygląda w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hogata28
Najbardziej obawiam się, że dziecko mi się wyśliźnie. Jak ciało mokre to śliskie. Po ciąży jeszcze ledwo żyję, a mąż już ma pełne gacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola _b
Witam! Ja przy pierwszych kąpielach mojego synka namydlałam jego ciało na przewijaku, a do wanienki wkładałam tylko do spłukania. Tak jest najszybciej. powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja od początku kąpałam córke, nie miałam oporów. Nie bój się, zdaj się na intuicję i dasz sobie radę napewno. To nie jest trudne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert NIVEA Baby
Witaj Hogata28, Domyślam się, że pierwsze kąpiele Maleństwa są bardzo stresujące, ale nie martw się stosując się do kilku zasad i własnej intuicji, stanie się to jednym z przyjemniejszych momentów dnia. Zapewne jesteś już po pierwszej kąpieli, ale może przyda Ci się jeszcze kilka wskazówek dotyczących kąpieli: - ważne, żeby temperatura wody był zbliżona do tej, panującej w pokoju, - pupę dzidziusia oprzyj o dno wanienki, a główkę lekko przytrzymuj na przedramieniu, - w momencie, gdy będziesz odwracała Maleństwo, palcami ręki na której spoczywa głowa dziecka, chwyć od spodu łokieć drugiej reki Twojego Maleństwa i pomagając sobie wolną ręką, bezpiecznie zmień jego pozycję, tak byś mogła umyć mu plecki. Zwłaszcza przy pierwszych kąpielach przyda się pomoc drugiej osoby, ale z czasem dojdziesz do wprawy. Tym bardziej, że około czwartego tygodnia życia Maluszka, będziesz mogła zastąpić mydełko, np. pielęgnującym płynem do kąpieli NIVEA Baby. Pod wpływem strumienia wody, tworzy on delikatną pianę, która łagodnie myje skórę dziecka, chroniąc ją jednocześnie przed wysuszeniem. Mycie dziecka staje się dzięki temu łatwiejsze, gdyż nie musisz operować gąbką i mydełkiem, a Maluch ma świetną zabawę w pianie. Mam nadzieję, że pomogłam, ale pisz śmiało w razie wszelkich pytań. ______________ Ekspert NIVEA Baby, udzielam odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące produktów marki NIVEA Baby. Zapraszam do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaaaaaaaaaaaaaaaaa
Dużo latwiej ci będzie jeśli na dno wanienki położysz taką specjalną gąbkę do kąpieli-dziecko nie będzie się ślizgać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 101 phi
Po pierwsze - temat to odgrzewany kotlet. Po drugie - stanowcze NIE gąbkom na dno wanienki - siedlisko bakterii, grzybów i innych dziadostw ! No chyba, ze ktoś ma tyle kasy, żeby zmieniać gąbkę przy każdej kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dasz radę Ja kąpałam dwa razy z partnerem a potem już sama Wszystko się idzie nauczyć Jak jest malutkie dzieciątko polecam płyn do kąpieli Obmyć i wyciągnąć Im będzie starsze tym bardziej będzie chciało być w wodzie wtedy wygodnie będzie już mydełkiem myć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od początku bałam się sama kąpać, zawsze robię to z narzeczonym. Ja trzymam, on myje. Potem hop na ręcznik i dalej już sama wycieram, ubieram i rozczesuję włoski. A potem cyca, bo tak się jakoś dzieje, że ona zawsze po kąpieli jest głodna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkiłejej
abstrahując od pierwszej kąpieli, polecam płyn do kąpieli "kąpiel kojąca" A-dermy. Przefajna sprawa, ostatnio ktoś mi polecił i zaczęłam w tym kąpać moją niunie - bardzo dobrze nawilża i pielęgnuje skórę i dodatkowo świetnie działa na spokojny sen po wieczornej kąpieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkiłejej
pfuu *abstrahując !!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milkiłejej
H!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie strasznie balam.... w miedzyczasie wyladowalam z corka na dzieciecym z powodu nasilonej zoltaczki i bylam poprostu zmuszona sama wykapac noworodka!. Pielegniarka kazala glowe dziecka ulozyc na przedramieniu tuz przy samym zgieciu i 3 pierwszymi palcami chwycic pod paszka malucha. Gwarancja, ze dziecko sie nie wyslizgnie!i mozna nim manewrowac. Na dno wanienki najlepiej polozyc dwie pieluszki tetrowe. lepiej nie uzywac gabek bo zbiera sie tam duzo bakterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten film z Baby Center jest
bardzo dobry. Tam wszystko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ale jaja
co wy z tymi bakteriami w gabce? wszdzie sa bakterie. do piaskownicy tez dzieci nie puszczacie, bo przeciez tam psy i koty sraja i tez sa bakterie:o a pozniej sie dziewic ze co drugie dziecko jest alergikiem jak matki swoje dzieci w sterylnych warunkach chowaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ale jaja
wszedzie*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam wiaderko do kąpieli ze sklepu tummy-tub.pl . Jestem młodą mamą i przerastał mnie strach na samą myśl o kąpieli mojego maleństwa. Wiaderko zostało mi polecone przez znajomą i jestem zachwycona. Nie wiedziałam, że kąpiel może być taka przyjemna, łatwa i bezpieczna. Mój maluszek jest spokojny i nie ma kolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×