Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość narzeczona mimo woli

PODRÓŻ POŚLUBNA - dokąd?????

Polecane posty

Gość narzeczona mimo woli

Nie mam pomysłu na kierunek podróży poślubnej, możliwosci finansowe dość ograniczone, chcielibyśmy na dwa tygodnie, ale pewnie bedzie nas stać tylko na tydzień. Myśleliśmy o Grecji - Kreta, Kos lub Zakyntos, co myślicie? Gdzie jest najfajniej? Ewentualnie jakieś inne miesjca - ale gdzie? Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, a nawet Chorwacja - z tego co słyszałam, bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam po tabsach
my do bawarii na tydzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina1155
Myślałaś o Turcji, za nieduże pieniądze można fajnie wypocząc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narzeczona mimo woli
o nie, w turcji byliśmy w zeszłym roku, średnio nam się podobało, wkurzali nas Arabowie nachalnymi tesktami "kom maj frends specjal prajs for juuuu!!!!" Myślałam że się zżygam od tego ;P poza tym było ciut za gorąca jak dla mnie, no i nie można tam wypożyczyć skutera bez prawa jazdy, a w europie można :) a ja uwielbiam objeżdzać np. wyspę skuterkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze macie ograniczony budżet. Ja byłam z mężem w Meksyku na dwa tygodnie:) Było cudnie. A myśleliście o Wyspach Owczych? Ceny do 3000 tys. Ale za takie pieniądze możecie tez jechać do Chorwacji, Grecji, Portugalii. Teraz jest tam ślicznie:) A jaki macie ten budżet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zróbcie sobie objazdówkę Pułtusk-Swarzędz-Wejherowo polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na podróż poślubną lecę na Kretę za niewielkie pieniędze tj.2200 zł od osoby hotel 4 gwiazdkowy all inclusive hotel n a takim fajnym klifie z pieknymi widokami. nie za drogo a mozna fajnie wypoczac no i samemu zwiedzic cala wyspe no:skuterem moja kloezanka byla i byla zachwycona tym miejscem zobaczymy czy ja bede :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiooooooooooo
my jedziemy do włoch - rzym, mediolan, wenecja, neapol, asyż i kilka dni na jakiejs pieknej plazy wloskiej - jedziemy samochodem na 2 tygodnie:), ale polecam tez Barcelone, albo Lizbone - cudowne miejsca:) Tylko w samej lizbonie nie ma plaz, za to mozna sie przejechec autobusem ok pol godziny i trafic do raju na ziemi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za niewielkie pieniędze tj.2200 zł od osoby hotel 4 " chyba żartujesz !!!! ładnie przepłaciłaś,taka wycieczka w 4 * to koszt max 1800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cypruski
Cypr, Kreta, Portugalia, Hiszpania (Andaluzja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regres wiem ze koszt takiej wycieczki mzoe byc i nawet 1700zł\ ale mi chodzi o standard, w tym hotelu co ja jade sa 2 baseny, sauna, jakuzzi, hotel nad samym morzem,pokoj dla nowozencow dostajemy, widok z okna na morze, bogata oferta all inclusive i dlatego cena jest wyzsza a ja nie chce jechac na podroz poslubna ktora co prawda baedzie bardzo tanie ale wiekszosc rzeczy bedzie nam nie pasowac wole troszke doplacic i zeby bylo fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2200 to wcale nie duzo. w tym hotelu co ja bylam, ceny z polskiego biura zaczynaly sie od 2500zl/osobe. ale ja jechalam z zagranicznego biura i placilam mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nana2008
My jedziemy na podróż poslubna do wejherowa hihi żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nana2008
Regres w wejherowie nic ciekawego nie na jedynie kalwarje nic po za tym deptak taki sobie wiec nie polecam a hotele hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam wyspy Kanaryjskie. Wiem, dla niektórych to może nic nadzwyczajnego, ale swój wybór postaram się uzasadnić. Dla tych, co muszą zwiedzać - Teneryfa. Wpiszcie sobie w Googlach Loro Park, czy Teide, więcej nie będę wyjaśniał. Oczywiście Teneryfa południowa, nie północ wyspy. Może być np. Puerto Santiago (tam taniej). Wpiszcie w Googlach Los Gigantes. Dla tych co mogą niezwiedzać Fuerteventura. I tu polecam plażę Sotavento - wpiszcie w Googlach Rene Egli - jest kamerka, stronka po polsku. Jak się poszuka, to z niemieckich biur można wylecieć całkiem tanio. Ot, wczoraj widziałem 8 dni (od połowy czerwca) All Inclusive wylot z Kolonii 808 Euro za dwie osoby. Drogo? Ja wolę 8 dni na wyspach, niż 8 tygdni w Turcji, czy Bułgarii. A pamiętajcie, że Polakom łatwo wylatywać z Berlina, czy z Drezna. Od granicy do Drezna (na lotnisko) jest ok. 100 kilometrów. Da się dojechać z Wrocławia pociągiem, czy busem. A czemu wyspy? Po pierwsze bardzo bezpiecznie, choć słyszałem o wypadkach kradzieży, okazało się, że sąsiad z pokoju (Polak) zrobił sobie mały numerek, żeby mu się wczasy zwróciły (zwinął aparat, telefony itp.). Normalnie na wyspach jest bardzo spokojnie. Po drugie - TAM NIC NIE GRYZIE - nie ma niespodzianek w rodzaju białych krabów (znacie z Adriatyku?), nie ma żadnych owadów, węży (jak w Grecji). Są niewielkie jaszczurki i czasem (niektóre hotele) ogromne karaluchy, ale one nie gryzą, za to latają i słychać takiego, jakby bombowiec się zbliżał. No ale te karaluchy są wszędzie w ciepłym klimacie, także jeśli ktoś ich nie lubi, polecam fiordy Norwegii (też pięknie). Jeszcze jeden plus wysp kanaryjskich - względnie tanio, sklepy wolnocłowe, szczególnie cenami dobrych perfum można się zdziwić, oczywiście w oficjalnym handlu, nie piszę o podróbkach, bo i te są. No i co najważniejsze - klimat, zupełnie inny, niż w Egipcie, czy Grecji. Niby ta sama szerokość geograficzna, co Egipt, ale powietrze rześkie, choć woda w oceanie cieplutka (mówię, jak latem, gdzieś do połowy listopada). Oczywiście każdy wybiera, ja tylko uzasadniłem swoją propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona83*********
Jasiek skad jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam na zachodzie Niemiec (NRW). Stąd właśnie patrzyłem na wyloty z Kolonii, bo mnie najwygodniej (może być też Dusseldorf albo Dortmund). A dzisiaj - podobna cena tutaj: http://pauschalreisen.sonnenklar.tv/booking/sktv3/index.php?KID=990700&nurflug=&abflughafen=28&flugdauer=10001&termin=1306965600&te_g=1&ruecktermin=1309384800&rute_g=1&verpflegung=4&sportmoeglichkeiten=-1&zielgebiets_kenner=106&dauer=6_7&personen=25;25;;;;;&anzahl_treffer_seite=5&engine=&formular=4&tt_nb_partuid_rd=61&&IFF=3354&zielgebiets_kenner=106&detail=termine&showresult=1&startposition_hotel=0 Wylot co prawda już 04.06 (ale to Last Minute), hotel cztery gwiazdki, 87 procent chętnie by wróciło (naprawdę dobry wynik) oczywiście All Inclusive i 404 Euro od osoby na tydzień. Moim zdaniem na Gran Canarię też za tę cenę warto. W ogóle to polecam szukać właśnie na Sonnenklar.de i http://www.ab-in-den-urlaub.de/ naprawdę warto poszukać. Niby język trudny, ale to się intuicyjnie wpisuje (ostatecznie translate.google.com) Trochę problemu z płatnościami z Polski (no bo jak gotówką?), ale wszystko się da załatwić (oni chętnie odpowiadają na maile i pomagają w takich sytuacjach, znają dobrze też angielski). A taniej jest, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wi was znaczy malo" "duzo" - ale jesli mieszkacie w europie to azja, poza dolottem, jest dosc tania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ROR - ja mam do Azji uprzedzenia. Może dlatego, że znam ją trochę. Jeśli chodzi o Turcję, to wkurza mnie absolutny brak higieny (nawet w pięciu gwiazdkach jest brudno), i z tego powodu, jeśli ominie nas biegunka, to brzuch może pobolewać. Poza tym ich kuchnia mnie nie przekonuje. Jeśli chodzi o Azję dalszą, to musisz wiedzieć, że np. Tajlandia dla Niemców kojarzy się wybitnie z seksturystyką. Stąd najczęściej sprzedają HB, bo ty musisz wyjść do baru, po panienkę. Indie, to również igranie z własnym zdrowiem, chyba że masz naprawdę dużo pieniędzy, wówczas jesteś względnie bezpieczna. Co do Grecji - żeby nie być gołosłownym (akurat też myślałem o Cykladach) i patrz, co znalazłem: http://www.lastminute-grecja.pl/artykuly/weze-na-greckich-wyspach To może coś jeszcze: http://www.invia.pl/grecja/fauna/ - jeden cytat: Natrafić można na skorpiony, ich ukąszenie nie jest jednak śmiertelnie niebezpieczne. Bardzo nieprzyjemne dla słuchu obywateli Europy środkowej są natomiast cykady. W ramach całego kraju trzeba uważać na żmije i stonogi, ich ukąszenie może być bowiem bardzo nieprzyjemne. A o tym, jak się goi noga po nadepnięciu na morskiego jeża, niech opowie kto inny. Z tego samego źródła: http://www.invia.pl/turcja/fauna/ - Polecamy zakupić jakościowych środków odstraszających owady. I to właśnie również nastraja mnie do Turcji niezbyt życzliwie. Kapadocja jest cudowna, ALE TAM GRYZIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jasiek_z_NRW Do ROR - ja mam do Azji uprzedzenia. Może dlatego, że znam ją trochę." ja tez znam;-)) o gustach sie i tak nie dyskutuje - jeden lubi wode inny gore, jedn pustynie, inny dzungle itd. " Jeśli chodzi o Turcję, to wkurza mnie absolutny brak higieny (nawet w pięciu gwiazdkach jest brudno), i z tego powodu, jeśli ominie nas biegunka, to brzuch może pobolewać." a ten argument jest dla mnie niesrozumialy i smieszny;-)) to tak jakby jechac nad baltyk i narzekac, ze tam jest wiecej jodu;-) turcja to trurcja - inne strandardy i po co je mierzyc europejskimi? "Jeśli chodzi o Azję dalszą, to musisz wiedzieć, że np. Tajlandia dla Niemców kojarzy się wybitnie z seksturystyką." niemiec niemocowi nierowny;-)) ja akurat - gsy zaszylismy sie na melj wyspie - poznalam pare z niemiec ;-) a ze duzo "kawalerow" tam przyjezdza na seks to prawda - ale po co generalizowac?;-) " Indie, to również igranie z własnym zdrowiem, chyba że masz naprawdę dużo pieniędzy, wówczas jesteś względnie bezpieczna." to po prostu inny swiat - i chyba po to tam sie jedzie;-) ja nie mialam zadnych problemow trzeba tylko postepowac tak jak lokalsi ani to co ci w przewodniku napisza;'-) tak rzucilam te azje bo ludzie czesto o tym zapominaja - na tym forum - a w indonezji, malezji czy tajlandii jest wiele urokliwych miejsc na romatyczne wieczory we dwoje (w kazdym standardzie). nie uwodza mnie natomiast malediwy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p_Natalia
my byliśmy w podróży poślubnej 14 lat temu na Majorce-było super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROR, ja nie wiem, czy zabierając głos w dyskusji, czytasz to, co założyciel-ka wątku napisała na wstępie. Tu stoi jasno - ich na Indonezję nie stać. Szukają fajnego miejsca na podróż poślubną. Ja jestem przekonany, że potrzebne im miejsce, gdzie będą przede wszystkim mogli nacieszyć się sobą we względnie komfortowych warunkach. W innych warunkach polecałbym Kaukaz, czy Krym, ale w tym wypadku uważam, że młodej parze najbardziej potrzebny jest czas właśnie dla nich. Stąd stawiałbym na Fuerteventurę. Spokojnie. Na marginesie - widziałaś, jak niedopalone zwłoki w Indiach lądują w Gangesie, gdzie spycha się resztki pogrzebowego stosu? Pamiętasz może indyjski smród, a może w Indiach w ogóle nie byłaś? O Tajlandii nie wspomnę, również smród, a koleżanka właśnie stamtąd przywiozła bakterię, którą leczyli jej w klinice chorób tropikalnych przez ponad rok. Jest zaleczona, nie wyleczona, a nawet zęby myła wodą mineralną z butelek. Turcja jest piękna (wnętrze kraju), bo już turecka riwiera to brudny banał. Niestety, wszechobecni naciągacze ciągnący cię do sklepu, w którym musisz coś kupić, proponujący doskonałe interesy, a przede wszystkim coś co można określić jednym słowem syf, stanowczo od tego kraju mnie odpycha. I nie ważne, że superallinclusive w pięciu gwiazdkach jest tańsze, niż trzy gwiazdki w cywilozacji. Ja wolę zapłacić ciut więcej, a do dziadostwa niech jeżdżą inni. ROR - a ty kiedy wychodzisz za mąż, czy się żenisz? Ja tu jestem, bo za dwa miesiące finalizuję wesele córki, a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stylonka
Zakopane to też w sumie jakiś pomysł na podróż. Polska to dobry wybór, w bo w sumie mamy pełno zakątków, które idealnie nadają się na taki wypad a koszty są tańsze niż np. wylot na Karaiby ;) Głęboczek ma sympatyczną atmosferę (na Pojezierzu Brodnickim). M. Gessler kiedyś chwaliłam ich kuchnię. Myślę że dla młodej pary pobyt tam i na przykład skorzystanie z winnej terapii może być wspaniałym początkiem wspólnej przygody."_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piosenkarka_gospel
polecam Kretę albo Zakhyntos, niektore biura podrozy wyszczegolniaja, ktore hotele sa przeznaczone specjalnie dla nowożencow, bo sa romantyczne itd. grecos ma takie z tego co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głodna.modna
hehe, piosenkarko, myślę ze nie tylko niektore ale WSZYSTKIE szanujące sie biura podrozy mają ofertę miesiaca miodowego:) na tym sie zbija całkiem spora częśc zyskow. ale racje trzeba przyznac ze Grecos ma całkiem w porzadku oferte dla nowozencow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×