Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aneczka12121983

Szukam Fotografa na 2012

Polecane posty

Gość polecam ich: www. fotopaula.pl
Ja osobiście polecam wam firmę fotopaula z woj. łódzkiego. Robią naprawdę ciekawe fotki. Zobaczcie sobie prezentację zdjęć w formie filmiku, która znajduje się na samym dole ich strony: http://www.fotopaula.pl/1_6_346-lub.html Bardzo sympatyczni ludzie i zdolni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotobocian
hmmm...ten komentarz zamieszczam tylko i wyłącznie dla osoby powyżej inni niech nawet nie czytają ... nie twierdzę że to beznadziejne zdjęcia bo niektóre ujęcia są nawet fajne gdyby były zrobione może lepszym sprzętem ale wracając do tego co dla mnie jest nieporozumieniem to to że nie da się tego pokazu na stronie oglądnąć jeśli to reklama to przekaż temu fotografowi niech wejdzie na przykład na moją stronę i niech zobaczy jak ja pogodziłem muzykę na stronie we wszystkich zakładkach z możliwością oglądania pokazów z podkładem bo tu się robi zamieszanie nie widać żadnej nutki czy innego znaczka którym można chociażby wyłączyć podkład ze strony i posłuchać podkładu z teledysku pomijając fakt że zdjęcia na stronie to amatorka mógł wstawić kilka z tego teledysku o ile ten teledysk jest jego własnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotobocian
dodam tylko dla tego pana fotografa żeby nie wstawiać linku i nie kombinować z reklamą że strona podglądowa to fotobocian kropka pe el i tam zakładka prezentacje w ciszy , wszystkie inne z podkładami muzycznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość precz z ziutkami
Niektórzy naprawdę wstydu nie mają. Jak można reklamować takie za przeproszeniem gówno jak ta cała fotopaula? No chyba że te zdjęcia to dla młodych par za karę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejka precz z ziutkami
Co ty chcesz od tej fotopauli? Nie ważne jakie zdjęcia robi tylko jakie ma układy z salami weselnym, videowcami i innymi usługodawcami ślubnymi. Wszystko da się ludziom wcisnąć niezależnie nawet od jakości i ceny usług. Zobacz jest niby takie elitarne forum FPFŚ gdzie niby skupieni są sami nejlepi a 90% uczestników tego szacownego forum to są właśnie tacy fotoziutkowie co wmawiają innym swoje wiarygodne ,,super profesjonalne usługi" Jedyne co naprawdę dobrze potrafią robić to niszczyć konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba najlepiej szukać fotografów u znajomych, którzy mogą polecić dobrego fachowca z własnej imprezy ślubnej. Wyszukanie kogoś na własną rękę przez internet, bez rekomendacji zadowolonej, zaprzyjaźnionej pary to dość ryzykowne. Chyba, że planujecie sesję narzeczeńską, podczas której można sprawdzić umiejętności fotografa przed "sądnym dniem" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darecki
Do "hejka precz z ziutkami" - nie bądź śmieszna/śmieszny i nie pisz takich głupot. Spójrz na zdjęcia takiego ziutka za "pincet złoty" i na zdjęcia obojętnie jakiego fotografa z FPFŚ czy innego tego typu stowarzyszenia. Jak nie widzisz różnicy, to ja współczuję ślepoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta fotopaula
to sie kó.rwa powinna pod ziemię zakopać razem ze sprzętem. To jakiś dramat jest, takiego braku choćby umiejętności kadrowania, prawidłowej ekspozycji czy balansu bieli to ja dawno nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak.sobie.myślę...
Na wszystko znajdzie się klient, nawet na taką szmirę jak zdjęcia z linku powyżej. No ale może to i dobrze, bo dla każdego coś miłego :) Jeśli klient nie widzi różnicy między fotografem za 300zł a fotografem za 3000zł, to niech nie przepłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krystyn
Priorytetem dla fotografa powinno być zatrzymanie na kliszy najpiękniejszych momentów z tego wyjątkowego dnia jakim jest ślub, fotograf oprócz tego że robi piękne zdjęcia powinien również umieć współpracować z klientem i brać pod uwagę jego sugestie i zastrzeżenia. Denerwują mnie fotografowie, którzy nie dadzą sobie nic powiedzieć, a zwrócenie im uwagi spotka się z ich oburzeniem // no jak to ja??? // przecież to ja mam aparat w ręku i ja tu rządzę. wy się ustawiajcie tak jak ja chcę, żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak szukać fotografa - znaleźć
Fotografa bezpiecznie można szukać poprzez znajomych / rodzinę którzy niedawno się pobierali. Wtedy trzeba ich poprosić aby pokazali CAŁY materiał jaki od fotografa dostali. I zapytać, jaka to osoba, jak się współpracowało. Jak nam się spodoba ktoś u kogo nikt ze znajomych nie robił zdjęć to trzeba sprawdzić czy może pokazać jakieś 100-200zdjęć z realizacji jednej Pary, część ma takie duże próbki na Galeriach czy Blogach zwał jak zwał, od razu podnosi to wiarygodność takiego fotografa -nie ma co wybierać na podstawie pojedynczych zdjęć. I można też wtedy popatrzeć na rekomendacje, tylko po czym poznać że rekomendacja jest prawdziwa? MUSI BYĆ DOŁĄCZONE ZDJĘCIE TEJ MŁODEJ PARY KTÓRA JĄ NAPISAŁA. Bo każdy może sobie napisać 10 rekomendacji i powymyślać imiona i nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika Sz.
Polecam Mariusza Grzelaka. Fotograf unikatowy, stawia na jakość, nie na ilość. Bierze mniej zleceń-celowo, by zaangażować się w każde indywidualnie. Fachowiec, pracuje dla jednej z najbardziej znanych gazet. Spędził z nami cały dzień na plenerze, woził nas własnym autem - przez 9 h (!), byliśmy w 5 miejscach, zdjęcia nietuzinkowe.Naprawdę polecam. Dominika. ps. telefon na maila, nie chcę, by ktoś posądził Mariusza lub mnie o jakąś pseudoreklamę. Ten pan naprawdę tego nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika Sz.
Polecam Mariusza Grzelaka. Fotograf unikatowy, stawia na jakość, nie na ilość. Bierze mniej zleceń-celowo, by zaangażować się w każde indywidualnie. Fachowiec, pracuje dla jednej z najbardziej znanych gazet. Spędził z nami cały dzień na plenerze, woził nas własnym autem - przez 9 h (!), byliśmy w 5 miejscach, zdjęcia nietuzinkowe.Naprawdę polecam. Dominika. ps. telefon na maila, nie chcę, by ktoś posądził Mariusza lub mnie o jakąś pseudoreklamę. Ten pan naprawdę tego nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zafascynowanna
9 godzin woził was swoim autem!!!! Nisamowite!!! jesli jeszcze robi dobre zdjecia biorę go, jakaś www?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faciooo
"Priorytetem dla fotografa powinno być zatrzymanie na kliszy najpiękniejszych momentów z tego wyjątkowego dnia jakim jest ślub". No jeśli cofniemy się 20 lat wstecz to będzie na kliszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotobocian
dzisiejsze realia są takie że przyszłe pary nie wiedzą o co dokładnie zapytać przy wyborze fotografa . Większość e-maili które otrzymuję brzmią " ile kosztuje u Pana fotografowanie wesela" jak czytam coś podobnego ręce załamuję . Udzielę drobnej porady dla przyszłych par żeby określić cenę musicie wiedzieć co w tej cenie macie zawarte 1. Podajcie termin i miasto ( istotne jest to czy jest to szczyt sezonu czy jakiś czwartek czy środa w lutym czy w listopadzie zaś miasto bo istotne jest czy fotograf ma dojechać 10 km czy 200 km ) 2. Podajcie czas fotografowania czyli od chwili przygotowań na przykład u fryzjera do oczepin lub od błogosławieństwa czy od razu od ceremonii w kościele do dwóch godzin na sali sami se to ustalacie 3. Zapytajcie ile otrzymacie UDANYCH ujęć na płycie i czy w ogóle otrzymujecie zdjęcia na płycie 4. Ile zdjęć na płycie jest obrobionych w programie graficznym 5. Czy możecie te zdjęcia wywołać obojętnie gdzie i w jakim formacie max ( ze zdjęcia A4 zrobicie większość formatów ale na przykład z 10x15 wywołanie A4 w dobrej jakości graniczy z cudem ) 6. Poinformujcie co chcecie otrzymać w efekcie końcowym ALBUM czy FOTOKSIĄŻKĘ 7. Zapytajcie ile stron jest w albumie lub fotoksiążce zawartych w cenie i ile kosztuje ewentualna rozbudowa 8. Czy otrzymacie projekt do akceptacji i ewentualnych zmian przed oddanie go do naświetlania 9. zapytajcie jakiego aparatu fotograf używa podczas realizacji zlecenia ( chodzi o to że jeśli sprzęt jest nie profesjonalny to ma zapewne gorszej jakości matrycę a co za tym idzie zdjęcia w kościele czy w domu w kiepskim oświetleniu będą zmuszały fotografa do podciągnięcia parametrów ISO i tym samym pogorszenia jakości zdjęć mam na myśli kiepskie kolory i ziarno na zdjęciach zwane szumem wtedy możecie się spodziewać że fotograf ratując się zrobi wam zdjęcia czarno-białe . Fajnie jest otrzymać kilka zdjęć czarno białych ale nie będziecie zadowoleni jak otrzymacie wszystkie bez kolorów . Mając zdjęcia ładne i kolorowa zawsze możecie użyć darmowych programów PICASSA czy GIMP i jednym kliknięciem mieć zdjęcie czarno-białe ale z czarno-białego nawet dobry fachowiec będzie miał problem zrobić kolorowe ) 10. Plener w dniu ślubu czy w innym dniu ( gratis czy odpłatnie ) Mając takie informację możecie dopiero porównywać oferty ja na temat fotografów za 300 czy 500 zł już nie będę się wypowiadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotobocian
śmieszne dla mnie jest że niektóre pary decydują się na fotografa 100 czy 200 zł tańszego a na koniec okazuje się że płacą 500-800 zł więcej niż usłyszeli w ofercie bo za fotoksiążkę czy album płaci się dodatkowo ... dojazd fotografa ... użycie specjalnego obiektywu "RYBIE OKO" ... dodatkowa obróbka zdjęć ( usunięcie jakiegoś pryszczyka ) ... robienie zdjęć w RAWach ... i inne pomysły fotografów naciągaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur z
Bocian ty tak nie gadaj - rób dobre foty a nie będziesz musiał uświadamiać klientów na kafeterii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaman b
skoro tu tylu fotografów, powiedzcie który z was namówił parę młodą na rozbierane zdjecia a nawet na seks, na forum onetowym jeden się chwalił, że teraz niektóre sesje ślubne rozwijają się dalej niż można sadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękne to
Dominika Sz. Polecam Mariusza Grzelaka. Fotograf unikatowy, stawia na jakość, nie na ilość. Bierze mniej zleceń-celowo, by zaangażować się w każde indywidualnie. Fachowiec, pracuje dla jednej z najbardziej znanych gazet. Spędził z nami cały dzień na plenerze, woził nas własnym autem - przez 9 h (!), byliśmy w 5 miejscach, zdjęcia nietuzinkowe.Naprawdę polecam. Dominika. ps. telefon na maila, nie chcę, by ktoś posądził Mariusza lub mnie o jakąś pseudoreklamę. Ten pan naprawdę tego nie potrzebuje. no pięknie http://www.twojefotki.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fotobocian, widzę, że książę z ciebie. Nikt w pierwszym mailu, kiedy dopiero bada rynek i robi listę fotografów wartych uwagi nie będzie z tobą prowadził takiej mailowej dysputy.To ty powinieneś przedstawić orientacyjne pakiety, żeby potencjalny klient wiedział, czego i za jaką cenę może od ciebie oczekiwać, no i był zachęcony do tego stopnia, żeby chciał się z tobą umówić na rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyinteresantu
ten Grzelak to nie dziwne że was woził przez 9 godzin, bo umie i zrobi wszystko żeby nie musieć cykać fot, co mu akurat nie wychodzi, a w gazecie to on najwyżej kseruje albo redaguje ogłoszenia drobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotobocian
DO WESELNICZKI dostaje kilka meili dziennie i masz rację przez kilka lat w taki sposób odpowiadałem opisując wszystkie pakiety ale nie miałem na myśli siebie bo średnio raz dwa razy w miesiącu poza moimi zleceniami trafiają do mnie osoby które miały już wesele i mają zdjęcia na płytce chcą żeby im z tego co przynoszą zrobić fotoksiążkę niekiedy zdjęcia mają fajne i szybciutko można coś fajnego z tym zrobić ale są tacy że na całej płycie z pośród ponad 800 zdjęć nie ma jednego które można by wykorzystać na portret TRAGEDIA i ten żal w oczach młodej dziewczyny która twierdzi że fotograf tak fajnie wszystko im opisał że się zdecydowali i zapłacili tysiąc zł pokazała mi nawet meila wydrukowanego bo się z tym fotografem kłuciła ale fotograf napisał im prawdę że na weselu jest od samego początku do oczepin że wszystkie zdjęcia otrzymają na płycie i że cena promocyjna na ten rok to jedyne tysiąc zł za wszystko plus 100 zł album i wcale ich nie oszukał napisał prawdę dostali ponad 800 zdjęć na płycie ale nie obrobionych surowych z aparatu z EXIFów wynikało że użył aparatu NIKON D70 kilkanaście lat wstecz to był półprofesjonalny sprzęt przysłona max 3,5 a czasy na jakich pracował w kościele to 1/15-1/30 sekundy ktoś kto się na tym zna wie że z takich zdjęć się nic fajnego nie zrobi na weselu był tak jak napisał od początku tylko nie dodał że początek to jest wejście do kościoła na szczęście albumu nie wzieli bo za 100 zł dał im album pusty twierdząc że zdjęcia sami se mogą wybrać wywołać i wspólnie wklejać mówiła że album który in zaproponował znalazła w sklepie za 45 zł Na zakończenie dodam że nie potrzebuję się na forum reklamować gdzie znaczna większość co to czyta to fotografowie twierdzę że najlepszą reklamą jest poczta pantoflowa polecenia od tych u których byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyinteresantu
Polecam EXIFy jego fotek, zajeeebisty profesjonalista z gazety z Canonem 40D robiącym w jpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyinteresantu
to było o niejakim Grzelaku, a Bocian, stary praktyk dobrze gada, choć foty robi przeciętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antyinteresantu
Ale to jest to co pisze Bocian, taki Grzelak wystawi cenę 999zł. niejeden weźmie bo tanio, potem się okazuje, że plener 500, album 500 i nie dość, że wyjdzie 2 koła to i tak koniec końców dostajemy gówno na talerzu z fajansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fotobocian nie dziw się, że pierwszym pytaniem jest cena. sama tak robię! po co mam zawracać i sobie i komuś głowę, żeby potem na końcu dowiedzieć się, że cena to 3000zł za 7 godzin pracy i 150 zdjęć i kolejne 2000zł za plener i otrzymanie na prawdę SŁABYCH ZDJĘĆ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też przeciętny fotograf
wcale mnie nie zdziwi jak za jakiś czas zobaczę tu na forum jak jakiś fotograf za 500 czy 1000 złoty pod pseudonimem ślumpek czy pani Marysia nie pojedzie ostro po fotobocianie bo w końcu na forum dał kilka jakże cennych wskazówek które skutecznie wykluczą ich z gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fotobocian daje cenne uwagi, ale wkurza mnie jak fotografowie mają do nas żal, że pytamy o ceny i że to jest jeden z najważniejszych czynników, które decydują o wyborze. nie wstydzę się przyznać do tego, bo nie stać mnie na taką przyjemność. ostatnio znalazłam fotografa, zakochałam się w jego zdjęciach, ale nie stać mnie na niego, bo cena to ok 5tys zł. Innym razem kontaktowałam się z fotografem z polecenia mojej koleżanki, która miesiąc temu brała ślub. Zdjęcia też bardzo mi się podobały. Koleżanka zapłaciła 2500zł. Na moje pytanie o cenę dostałam odpowiedź 5500zł. I to chyba daje do myślenia, że skoro wali cenę 100% to coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×