Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

smutna_łza

kwas foliowy

Polecane posty

wie moze któras z dziewczyn do kiedy mozna przyjmowac kwas foliowy???? jestem w 26 tc odstawiłam niedawno ale dodam,ze zaczełam go brac dopiero w 4 mies... za 2 tyg mam wizyte u lekarza ale moze któras z was wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy możesz brać
cały czas Ty natomiast przegapiłaś najważniejszy moment kiedy miał decydujące znaczenie, a miał tuż przed zajściem w ciążę (dobrze jest zacząć łykać kwas foliowy na jakies 3 miesiace przed planowaną ciążą) i potem koniecznie w pierwszym trymestrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz istnieje taki zabobon,ze trzeba brac kwas przed..ale mało kto przeciez czasem planuje ciaze:P zreszta kiedys kobiety nie brały i rodziły zdrowe dzieci :P wiec nie uwazam bym cos przegapiła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy możesz brać
to, że Ty nie planowałaś swojej ciąży nie oznacza, że każda kobieta ma dziecko z wpadki a ja piszę jak jest najważniejsze by przyjmować kwas foliowy przed ciążą i w pierwszym trymestrze Ty w ogóle masz pojęcie w jakim celu należy brać kwas foliowy w ciąży?:O bo z tego co piszesz - nie sądzę:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyobraz sobie,ze wiemmmmm... tylko sa rózne metody do kiedy nalezy brac,a ty sie wymadrzasz jakbys wszystkie rozumy pozjadała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź i sprawdź to koniecznie
to raczej Ty bzdury wypisujesz udając głupio-mądrą twierdząc, że niczego nie przegapiłaś zaczynając brać kwas foliowy dopiero w 4 miesiącu ciąży:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łza zapytaj w zakładzie
kwas samodzielnie przyjmuje się do końca I trymestru. Potem zalecany jest zestaw witamin dla ciężarnych który już zawiera w składzie kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka i zaraz coreczki
kwas foliowy możesz brać - jesli odzywiasz sie zdrowo i jeszcze regularnie zielone warzywa to kwas foliwy dobrze brac (oczywiscie), ale nie ma powodu do histerii jesli sie go nie bierze. Kwas foliowy doatkowo powinno sie brac w pierwszym trymestrze, pozniej nie ma on juz specjalnie znaczenia, gdyz organogeneza, a przede wszystki tworzenie sie cewy nerwowej mamy dawno za soba. W pozniejszym okresie ciazy (2-3 trymestr) polecam raczej branie kwasu omega 3 jesli kogos odrzucilo od ryb (tak jak mnie :-) ) lub jedzenie ryb przynajmniej dwa razy w tygodniu, bo maja one wplyw na rozwoj dziecka, a glownie jego mozgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm...niektóre wypowiedzi po prostu mnie rozwalają.. gdybym miala normalne objawy zwiazane z ciązą napewno zaczełabym stosować go wczesniej...niestety u mnie ciąza pierwszy trymestr przeszedł bez objawowo,normalnie miesiączka regularna...i co ty na to ? mądralo ????? własnie wiem na niektórych forach zalecaja do 1 trymestru inni ,ze brac do końca dlatego chicałam sie dopytac jakie wasze zdanie na ten temat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łza zapytaj w zakładzie
no przecież i tak bierzesz kwas foliowy do końca ciąży z tym że najpierw oddzielnie a potem w zestawie witamin. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszystko zależy od organizmu
Według mnie to sprawa bardzo indywidualna. Są kobiety, które nie biorą w nic w czasie ciąży i dzieci są zdrowe a są takie, które cuduja a i tak wystąpią jakieś komplikacje. Tak więc nie ma reguły. Co do tego kwasu najlepiej spytaj lekarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy możesz brać
tylko czym Cię rozwalają moje wypowiedzi? tym, że piszę Ci jak jest?:D mnie rozwaliło, to że nie wiedziałaś przez 3 miesiące, że jesteś w ciąży:D ile ty masz lat? bo stawiam, że max 21:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzucasz sie jak wsza na grzebieniu, a nie masz nawet pojecia do czego potrzebna jest suplementacja kwasem foliowym:O:OProfilaktyka wad cewy nerwowej, mowi ci to cos????? "Zaleca się przyjmowanie 0,4 mg kwasu foliowego dziennie, przez okres począwszy od trzech miesięcy przed planowaną ciążą, aż do 12 tygodnia" ps. i nie pisz, ze malo kto planuje ciaze...no chyba ze wszystkich mierzysz swoja miarka, pani wpadko:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka i zaraz coreczki
Smutna - jestes w 26 tc ciazy, domyslam sie, ze usg polowkowe masz juz za soba i przypuszczam, ze wszystko bylo dobrze, wiec nie martw sie o to, ze nie bralas kwasu, bo gdyby cos bylo nie tak jakiekolwiek zmiany bylyby widoczne na usg, a tak jest wszystko ok, wiec ciesz sie ciaza i kup sobie tak dla samej siebie zestwa witamin dla ciezrnych np. Centrum Materna, albo jakies inne. Cos poleca ci w aptece jak zapytasz.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszystko zależy od organizmu
Do mama synka i córeczki Ja nie jestem w ciąży, ale biorę teraz Omega Artre i na opakowaniu pisze, że nie powinno się brać w ciąży. A Omega-3 można, tak ? Mąż bierze Omega-3, ale wyrzucił ulotkę a jestem po prostu ciekawa. Niedawno miałam poronienie i stwierdziłam, że będę teraz cały czas brać kwas foliowy na wypadek ciąży. Tamta ciąża nie była planowana - zdarzają się jednak takie ciąże dość często !! , nawet te niby planowane (w sensie, że ktoś chciałby już dziecko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka i zaraz coreczki
Wszystko zależy od organizmu - wiesz co, ja bralam taki specjalnie dla kobiet ciazy. Tak bylo napisane na opakowaniu. Teraz biore witaminy, rowniez dla kobiet w ciazy, ktore miedzy innymi w skladzie maja kwas omega 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja np. biorę pregna plus (w pierwszej ciąży też je brałam). Kwas foliowy, kwasy omega 3 i wszystko inne w nich jest:) Zresztą teraz tych witamin jest bardzo dużo. Wystarczy przejść się do apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka i zaraz coreczki
Znalazlam taka stronke apteki internetowej, w ktorej sa rozne rodzaje witamin. Przejrzyjcie sobie, moze cos znajdziecie dla siebie. Ceny sa naprawde zrozniocowane,a watpie, zeby jakosciowo te preparaty az tak sie roznily... http://www.e-lek.pl/l100051,kobiety-w-ciazy,1,,false.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wszystko zależy od organizmu
Według mnie to że bierze się kwas nie gwarantuje, że dziecko będzie zdrowe, tylko zmniejsza prawdopodobieństwo wad u dziecka, tak samo jak to, że się go nie bierze nie oznacza, że będzie coś nie tak. Poza tym są kobiety, które nie mają jakichś większych objawów i mogą mieć okres. Moje poronienie wyglądało jak kilkudniowy okres i tak się też wtedy czułam, gdyby nie to, że robiłam testy i byłam u lekarza, pomyślałabym że dostałam okres 2 tyg. później i nie wiedziałabym nic o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka i zaraz coreczki
Trzeba tylko usunac spacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama synka i zaraz coreczki
Wszystko zależy od organizmu - zobacz, na tej stronie co przyslalam jest napisane, ze Centrum Materna jest dla kobiet w ciazy, karmiacych i planujacych zajsc w ciaze. Moze to cos dla ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy możesz brać
Wszystko zależy od organizmu---------> bo u Ciebie to była ciąża biochemiczna, mnóstwo kobiet tego doświadcza to zupełnie coś innego niż poronienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droga owulacjo????
smutna_łza widać że nie wiesz po co bierze się kwas foliowy. Właśnie przegapiłaś najważniejszy moment. Tak kwas foliowy bierze się przed zajściem w ciążę i we wczesnej ciąży, wtedy spełnia swoje zadanie. Branie od 4 miesiaca ciąży nic nie da, bo organy są (lub nie) już wykształcone. I nie jest to na pewno zabobon!!! Widać jak mało wiesz o życiu. Otóż tak - dojrzałe i rozsądne Kobiety planują poczęcie. Tu jest większość Kobiet które starają bądź starały sie o dziecko. Nie tylko wpadka. Zażywając kwas foliowy zmniejszasz ryzyko wad płodu. Więc ważne jest to aby brać we wczesnej ciąży lub przed planowanym poczęciem. A brać możesz cały czas, nawet po urodzeniu dziecka. Nie mądruj się jak nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie bralam kwasu ani przed ani w czasie ciazy :P (witamin zreszta tez nie :P ) i w wieku 36 lat urodzilam zdrowiutka corke :) Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa, jak sie je codziennie w fast-foodach, je swieze warzywa (glownie zelonolistne typu salata, brokuly, kalafior, szpinak...) to organizm ma wystarczajace zapasy... a w dodatku kwas foliowy (tak jak i witaminy) pochodzenia naturalnego jest o wiele lepiej wchlaniany przez organizm niz te "syntetyczne" :) Powodzenia autorko, spokojnego dalszego ciagu ciazy i zdrowego malucha zycze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale drożyzna
brawo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×