Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Iza_82

zabawki edukacyjne dla dziecka

Polecane posty

Gość Iza_82

Dzień dobry. Jestem nowa, nie krzyczcie że byc może powtarzam watek. Pytanie, czy kupujecie tzw. zabawki edukacyjne? Czy jest to dobre rozwiązanie? Możecie jakieś polecić. Mam 4-letnią Kludusię i zastanawiam sie na d kupnem, zwłaszcza, ze te zabawki do tanich nie należą. Prosze o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepszymi zabawkami edukacyjnymi dla dziecka sa : - garnki - drewniane lopatki kuchenne - lyzki - piloty tv - telefony - szuflady - guziki przy ubraniach - klamerki do prania - i wszystko na co powiesz "nie wolno dotykac", oraz wszystko znalezione na drodze nic wiecej maluszkom do szczescia nie trzeba, a zabawki edukacyjne to wyrzucanie pieniedzy w bloto bo dziecko i tak po 10-u minutach rzuci tym w kat i zajmie sie pilotem tv :) mowie to z doswiadczenia jako mama dwoch corek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama26
hmmm 4 letnie dziecko? ja mam 9 miesięczniaka i większość zabawek jest edukacyjna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nvernvernver
dla 4-latki to raczej jakies kolorowanki,lalki,wózeczki, rowerek,zabawki do piaskownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w lesie na masce
Ja wole sama z dzieckiem usiasc, rysowac mu obrazki---mowi mi co by chcialo... i probuje samo rysowac... Pisze literki, cyferki----a dziecko stara sie powtarzac (kilka liter juz rozroznia jak widzi napisy na miescie na sklepach)... Sama nauczylm dziecko liczyc do 12, rozrozniac ksztalty (rysowalam kolo, trojkat, prostokat, kwadrat). Wszystkie czesci ciala potrafilo pokazac na mnie i na sobie w wieku 20 m-cy. Rozroznia wszystke kolory (rysowalam koleczka roznego koloru i pokazywalam nazywajac kolor)... Moje dziecko ma obecnie 3 lata. I nie pisze tego, zeby sie chwalic umiejetnosciami (ja dziecka nie zmuszam, ucze poprzez zabawe) ale zeby udowodnic, ze duzo ciekawiej jest uczyc sie z dzieckiem---wystaczy kartka papieru, kolorowe mazaki/kredki (i ine przedmioty----i zabawki edukacyjne beda zbedne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leżę i kwiczę
z posta hopsia sia:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mami454
Mnie także rozbroił post hopsia ale mówiąc zupełnie poważnie polecam sklep kidek.pl tam znajduję wszystkie zabawki dla mojej córeczki które rozwijają wyobraźnie, spostrzegawczość i kreatywność a i ceny są całkiem całkiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferdynannda
Oj dobrze, mozna rysować kółka, ale ileż można sie interesowac kółkami? Dzieco może by pograło w memory, poukładało puzzle- państwa europy, pograło w jakaś grę, a nie tylko kredki, papier i mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza z Opola
Jeśli chcecie kupić zabawkę edukacyjną to polecam wejść na http://www.e-inspiracje.pl/ To istna kopalnia pomysłów, a zabawki nie są drogie. Sama kupiłam synkowi cudowną kostkę. Radość dziecka jest bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammmelia890
kajjka ma racje, takie puzzle sprawiaja przy układaniu naszym dzieciom wielką radość i dobra zabawe. Moje dzieci uwielbiaja je układac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież autorka napisała
wy chyba mylicie edukacyjne z interaktywnymi. Edukacyjne to klocki, gry, układanki i książeczki. To interaktywne są o dupę roztrzaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikal
zabawki edukacyjne tak zabawki ktore maja w nazwie edukacyjne - nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżyk z jabłuszkiem
A ja mam takie propozycje: Zabawy na świeżym powietrzu Spacerowa kolekcja -Idź z dzieckiem na spacer, zabierzcie klej i pędzelek. Kiedy córka lub syn znajdzie jakiś interesujący przedmiot, przyklejcie go na kartonie. Pozwól dziecku decydować, gzie przylepiać kolejne znaleziska i co robić z „eksponatami, których nie da się przykleić. Chodnikowe malunki -w ciepły, słoneczny dzień daj dziecku plastikowe wiaderko z wodą, jeden, dwa pędzle i starą gąbkę. Znajdźcie bezpieczne miejsce na podwórku albo na chodniku. Niech twoja córka lub synek maluje tam obrazki i wzory pędzlem zanurzonym w wodzie. Błoto do zabawy -Wszystkie dzieci uwielbiają taplać się w błocie. Wyjdźcie na dwór, wykopcie w ziemi dołek. Wyłóż go arkuszem plastiku, wypełnij wykopaną ziemię i dolej wody. Pozwól dziecku robić w błotnym dołku wszystko, co przyjdzie mu do głowy. Berek z cieniem w tym berku łapie się kogoś, wtedy gdy przydepnie się jego cień. W słoneczny dzień idźcie do parku, na plac zabaw lub podwórko. Najpierw poproś dziecko, żeby zlokalizowało swój cień. Niech zakręci się w kółko, biega w różnych kierunkach, żeby zobaczyć, co się wtedy dzieje z cieniem. Następnie zacznijcie bawić się w berka. Kontury cienia w słoneczny dzień wyjdźcie na dwór. Niech dziecko stanie na chodniku albo podejdzie, a ty połóż w pobliżu papier i szybko obrysuj cień dziecka. Zachęć dziecko by przyjmowało rozmaite zwariowane pozy i na kolejnych arkuszach zaznaczaj kontury cienia. Potem niech dziecko wypełni wnętrza rysunków kolorowymi farbami. Piaskowe wzgórze - z wilgotnego piasku uklepcie na spodku łagodny wzgórek. Potem wciskajcie w tę górkę kwiaty, liście, nasiona tak, by powstały rozmaite, kolorowe wzorki. Spodek z gotowym dziełem może postać przez kilka dni, jeśli będziecie nawilżać piasek. Zabawy na niepogodę Zabawa w przebieranki dziś jest dobry dzień, aby przygotować dla dziecka przebierankowy kufer. Przebierz swoje ubrania, wybierz ciuchy których nie będziesz już nosić i włóż je do pudła lub skrzynki. Kiedy dziecko zapragnie bawić się w przebieranki, zadbaj by miało dostęp do dużego lustra, i trzymaj w pogotowiu aparat fotograficzny. Maślankowe dzieło na powierzchni brystolu rozprowadźcie pędzelkiem cienką warstwę maślanki. Kiedy papier będzie jeszcze wilgotny, niech dziecko rysuje na nim wzorki. Sam/a zobaczysz , jaki interesujący efekt uzyskacie. Odciski palców niech dziecko mocno przyłoży wnętrze dłoni do poduszeczki z tuszem, a potem odciśnie ślady palców i rączki na arkuszu papieru. Kiedy dziecko zmyje tusz, weźcie odciski palców od reszty domowników. Przyjrzyjcie się odciskom przez szkło powiększające Maleńki domek podzielcie pudełko na dwie części, mocując w środku prostokąt z tektury domek będzie dwupokojowy. Oklejcie ściany tkaniną, na podłodze połóżcie filc lub kawałek futerka. Zróbcie mebelki. Mazakiem narysujcie w odpowiednich miejscach drzwi i okna, a potem ostrożnie wytnijcie otwory. Dekorujcie z pomysłem. Wyginańce poproś dziecko by wymieniło wszystkie części ciała, którymi można poruszać. Potem jedną z tych części ciała spróbujcie dotknąć innej np. starajcie się sięgnąć nosem do kolana albo dłonią do pięty. Następnie dotknij jakiejś części swojego ciała ciałem dziecka potrzyj jego główką swoje plecy, łokciem dotknij łokcia itp. Rodzinna kapsuła czasu włóżcie do pojemnika rozmaite przedmioty, które kojarzą wam się z poszczególnymi domownikami. Dziecko niech samo zdecyduje, jakie cenne dlań rzeczy powinny znaleźć się w pojemniku. Dołóżcie jeszcze gazetę, zdjęcia członków rodziny i zamknijcie kapsułę. Naklejcie na niej informację, że pojemnik należy otworzyć po 10-20 latach. Schowajcie w bezpiecznym miejscu. Namiot gigant daj dziecku koce i pomóż z nich wyczarować wielki namiot meble posłużą za szkielet konstrukcji. Kiedy wszystko będzie gotowe, zaproponuj dziecku zabawę, w której namiot, dzięki mocy waszej wyobraźni, stanie się cyrkiem, twierdzą czy zaczarowanym lasem. Zabawy pod nieobecność mamy Słowa i ruch WYPROSTUJ SIĘ, SKACZ, BIEGNIJ, CZOŁGAJ SIĘ, PADNIJ, ZAKRĘĆ SIĘ, ODWRÓĆ wymień parę podobnych poleceń. Razem z dzieckiem przećwiczcie układ złożony z kilku z nich, możecie np. w trakcie biegu ślizgać się i obracać. Żaba goni kijankę polowanie na niby odbywa się na basenie. Ty jesteś żabą, dziecko zaś kijanką. Żaba w czasie łowów musi mieć zamknięte oczy, może kierować się tylko dźwiękami odgłosem rozchlapywanej wody, piskami uciekającej kijanki. Kiedy dziecko zostanie złapane, to ono przejmuję rolę żaby. Znikające przedmioty połóż na stole sześć różniących się przedmiotów. Poproś dziecko, żeby odwróciło się tyłem, i schowaj jeden z nich. Potem spytaj dziecko, jaki przedmiot zniknął. Straszne opowieści dorosły wymyśla jakąś opowieść o mrożących krew w żyłach przygodach i odgrywa ją razem z dzieckiem. Zabawa może odbywać się w domu i na dworze. Powinna stwarzać okazję do bezpiecznych ćwiczeń fizycznych. Niech tata i dziecko biegają, wspinają się, huśtają niech jednym słowem się wyszaleją. Tor przeszkód Na dworze lub w garażu ustawcie tor przeszkód ze sprzętów domowych i ogrodowych. Dobierzcie takie przedmioty, by dziecko mogło przechodzić pod nimi, nad nimi, przez nie, obiegać je dookoła, chować się w nich. Kredą narysuj trasę, którą dziecko ma przebyć. Kiedy zapozna się z torem, możesz zacząć mierzyć czas. Turlanko znajdźcie trawiaste zbocze, sprawdźcie czy nie ma tam pniaków po ściętych drzewach albo jakichś ostrych przedmiotów. Ta zabawa jest również przyjemna w zimie, gy śnieg pokryje zbocze. Wejdźcie na szczyt górki, połóżcie się w poprzek stoku, ręce i nogi trzymajcie prosto, wyciągnięte tuż przy ciele. Delikatnie odepchnijcie się od ziemi i potoczcie w dół. Zabawy w podróży Plażowa kompozycja -kiedy będziecie na plaży, najpierw wygładźcie wilgotny piasek, potem patykiem narysujcie na nim ryjąc jak najgłębiej wzorki. Można też odcisnąć przyniesione na plażę zabawki. W misce ugotujcie gips, gotową masę wylejcie na piasek, pokrywając rysunki warstwą grubości do 5 cm. Wetknijcie w mokry gips spinacz będzie można na nim zawiesić dzieło. Po wyschnięciu, pomalujcie. Język migowy spróbujcie wymyślić różne układy rąk, ramion i palców, z których każdy będzie oznaczał jakieś słowo lub zwrot. Wyrazy i sygnały nie powinny być skomplikowane. Śpiewająca podróż wyśpiewujcie, wszystko, co macie sobie do przekazania. O czym myślisz? - w tej zabawie chodzi o to, by dziecko odgadło, o kim lub o czym myślisz. Wybierz siebie jakąś osobę, miejsce lub rzecz, które dziecko na pewno zna i pozwól mu zadawać dowolne pytania, na które tobie wolno odpowiadać: TAK lub NIE. Ostatnia głoska dorosły rozpoczyna zabawę mówiąc jakikolwiek rzeczownik, dziecko wymyśla następny wyraz, zaczynający się na ostatnią głoskę poprzedniego słowa. Jakie to zwierzę - zabawcie się w zgadywankę. Niech jedno z was naśladuje dźwięki charakterystyczne dla jakiegoś zwierzęcia, a drugie próbuje zgadnąć, o jakie stworzenie chodzi. Potem zamieńcie się rolami. Zabawy na wieczór Stuk puk wsuń dziecku na końce palców naparstki albo kapelusze żołędzi i przymocuj je plastrami. Niech dziecko zacznie stukać palcami w stół i w podłogę. Potem wypróbujcie powierzchnie z innych materiałów - z metalu, kamienia, marmuru, plastiku, gliny. Układanka „To ja -Naklej zdjęcie dziecka na kawałek tektury tej samej wielkości co fotografia. Potnij portret na kawałki kiedy układanka będzie gotowa, niech dziecko spróbuje odtworzyć swój portret. Nocna przechadzka - Wybierz się z dzieckiem na przechadzkę, kiedy już zapadnie zmrok. Twojej córce lub synowi nocny świat wyda się zupełnie inny niż za dnia, pełen nieznanych dźwięków. Niech każde z was ma zapaloną latarkę, trzymaj dziecko za rękę Nowe zakończenie zabawcie się w dorabianie nowych zakończeń do dobrze znanych dzieciom historii. Wybierz jedną z nich, przeczytaj albo opowiedz. Kiedy będziesz zbliżać się do finału, przerwij i zaproponuj dziecku, żeby wymyśliło nowe zakończenie wariackie albo serio. Nasz rodzina jest fajna porozmawiajcie o zaletach domowników. Po kolei omawiajcie wszystkie pozytywne cechy każdego z członków rodziny. Zachęcaj dziecko, żeby wtrącało swoje pochwały i obserwacje. Kiedy omówicie już dobre strony charakterów wszystkich domowników, zacznij rozmowę o umiejętności przebaczania i tolerancji. Domki z kart w tej zabawie chodzi o to, by dziecko zbudowało jak największy domek z kart. Kiedy runie, policzcie, ile kart zdołało dziecko użyć. Poproszę głośniej, poproszę ciszej zaśpiewajcie dobrze znana dziecku piosenkę, np. :Panie Janie... Zacznijcie śpiewać głośno, potem stopniowo zniżajcie głosy. Po chwili zaśpiewajcie jak najgłośniej, itd. Bierki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamuśkaAdy
Ja też kupiłam na edupomoce zabawki dla mojej dziewczynki :) szybciej poszło, niż jakbym miała chodzić po sklepach i się zastanawiać... wszystko w jednym miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kall-i-n-a
Zajrzyjcie sobie jeszcze na ten profil na FB- tu tez znajdziecie wiele propozycji nie tylko zabaw z dziećmi ale fajnych zabawek dla kazdego wieku https://www.facebook.com/#!/pages/M%C3%B3j-Ulubiony-Bohater/219474134791430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy :) moje dziecko lubi takie zabawki, ale jest jeszcze dość małe a np moja młodsza siostra bardzo lubiła się uczyć literek, cyferek, słówek angielskich...i w ogóle była zainteresowana rozrywkami intelektualnymi bardziej niż tarzaniem sie na czworakach po dywanie za zabawkami, ale zabawek typowo edukacyjnych nie znosiła :) Wydaje mi sie że zawsze wydawało jej sie że jest na to za mądra, szybko ją nudziły, mówiła że nie chce bo to dla dzieci :p...tak że zależy jakie dziecko, moze akurat Twoje będzie lubiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeelkowa
Moje dzieci sa teraz na etapie zabawek Nerfy. Do tego jeszcze doszły im 2 nowe modele od mikołaja, wiec teraz maja sie juz czym bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebillliankowska
Gdybyście potrzebowali dla niemowlaka fajnego prezentu to koniecznie zapamiętajcie rowniez ten adres http://www.babymama.pl/ wybór jest naprawde bardzo duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem zabawki interaktywne są fajnym pomysłem. Trzeba jednak bardzo uważać aly kupić dobrą, tego typu, zabawkę. Od siebie mogę polecić maty interaktywne takie jak ta http://www.sciencestore.pl/pl/p/Mata-interaktywna-Madra-glowka/1126 . Świetną sprawą jest również coś takiego http://www.sciencestore.pl/pl/p/Plakaty-interaktywne-Madra-Glowka/1387. Warto rozejrzeć się na stronie http://www.sciencestore.pl/, mają tam mnóstwo edukacyjnych zabawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkjhglkjhgf
zabawki edukacyjne? Ależ nie są drogie... przykłady? KLOCKI, GRY, TABLICA, PUZZLE... ot, zabawki edu... A Tobie chyba raczej chodzi o interaktywne... Uważam, że zabawki interaktywne właśnie dla czterolatki są jak najwłaściwsze i to nie jest kasa wyrzucona w błoto. Dzieci w tym wieku już wiedzą czego chcą i potrafią się fajnie bawić... Moja córka ma 2 latka i sporo zabawek interaktywnych a szczerze mówiąc, najchętniej bawi się tym najprostszymi. Owszem, fajnie jak cos gra, "mówi" czy świeci ale te zabawki sa bardzo mocno ukierunkowane i dają niewiele mozliwości zabawy. Po co szczeniaczek uczniaczek czy garnuszek klocuszek jak o wiele lepsze są zwykłe klocki - to z ich udziałem można stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i kreatywnego, no a przede wszystkim dają całą masę możliwości tworzenia, pobudzają wyobraźnię i dają możliwość indywidualnej kreacji. Tak więc, moim zdaniem, zabawki interaktywne to coś za co na pewno się słono przepłaca i zdecydowanie są to zabawki dla nieco starszych dzieciaków, które, jak wspomniałam, są już jakoś ukierunkowane i wiedzą czego chca - dla takiego malucha interakt. laptop czy tablet zabawkowy to fajna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia402
Ja jestem wielką zwolenniczką zabawek edukacyjnych. Zawsze jak mam coś kupić, to tylko takie zabawki. W końcu najważniejszy jest rozwój dziecka. Ostatnio szukałam pomysłu na prezent, trafiłam w ogóle na temat eko zabawek. Aż trudno uwierzyć, że teraz już wszystko może być w eko. W sieci tego sporo, ale większość to jakieś zagraniczne strony. U nas znalazłam takie, coś - http://tektoora.com/pl/Oferta/Swiat-dziecka/Zabawki-edukacyjne Jak myślicie, to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×