Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

revolver

czy kryzys i możliwe bankructwo Grecji

Polecane posty

Światowa Organizacja Zdrowia taki sam jak demokracja* - tu napisałem niepoprawnie - miało być - taki sam socjalizm jak kapitalizm - nie różni się wynikiem dobra ch** z tym...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"pokaż mi jedną "zmowę cenową" na wolnym rynku a ja ci pokażę 10 monopoli i "zmów cenowych" będących skutkiem państwowych regulacji." Znajdź mi gdziekolwiek wolny rynek w Twoim rozumowaniu to postaram się poszukać. Natomiast jak się uczyłem ekonomii na studiach to były przykłady takowych w czasach przed jakimikolwiek większymi regulacjami (XX-lecie miezywojenne i wcześniej) - niestety nie podam konkretnych nazw konkretnych firm bo nie pamiętam.... Jedyne co mi przychodzi w tej chwili to monopol konsorcjum Standard Oil - rozczłonkowane (regulacja) ponieważ narzucało ceny jakie chciało w USA. 10 przykładów - jedziesz - z udowodnieniem, że to efekt regulacji państwa :). "oczywiście że regulacje są złe. regulacje istnieją tylko w jednym celu - żeby biurokraci mogli bezkarnie łupić całe narody." Bzdury gadasz, proponuję zapoznać się pismami Maxa Webera, tam się dowiesz do czego służy i jak bardzo potrzebna jest biurokracja (przy istnieniu wszystkich jej, jakże wielu, wad) "no chyba żartujesz sobie że to jest duża pomyłka" W perspektywie makroekonomicznej (państw) 2% to gigantyczna różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"tu nie chodzi o jednego chłopa , tylko kontrolę zarządzania państwem , prawa oraz finansjery (oligarchii)" zamiast argumentów używasz jakichś absurdalnych konstrukcji bez żadnego sensu żeby rozmydlić dyskusję. kapitalizm to ustrój gdzie każdy sam decyduje o własnym losie. sama nazwa zresztą nie pochodzi od słowa "kapitał" tylko właśnie od słowa "capita" czyli GŁOWA. i to jest właśnie różnica między socjalizmem w którym za ludzi decyduje urzędnik a kapitalizmem w którym każdy decyduje o sobie sam zgodnie z zasadą CHCĄCEMU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA. i żaden biurokrata nie ma prawa wtrącać sie ze swoimi normami i regulacjami w dobrowolne umowy między dwiema GŁOWAMI. bo każdy z tych ludzi (GŁÓW) wie najlepiej co jest dla niego dobre. natomiast pomysł że człowiek ma być prolem tyrającym jak wół żeby zarobić na realizację absurdalnych pomysłów biurokratów jest CHORY. ale teraz pierdolisz:) jesteś takim samym niewolnikiem jak w socjalizmie i urzędników masz tyle samo , taką samą medialną obłudę i poczucie "wolności" jedna różnica - więcej produktów i zapierdalanie taniej siły roboczej na chujów srających na złotych nocnikach - teraz kumasz człowieczku? to jest twój wybór i kapitalizm - bez znajomości lub zgody innych - nic nie zdecydujesz - chyba że o trzepaniu się przed red tube :D a własność prywatna tak naprawdę jest tylko inną zależnością , niż ta z socjalizmu , a wynik pozostaje ten sam - kółko się zamyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Offermo, z Tobą też mi się nie chce gadać na takie tematy bo to do niczego nie doprowadzi. Skomentuję tylko ostatnią rzecz... Strona, którą podałeś jest autorstwa człowieka, który już na wstępie pisząc o sobie podaje, że jest prawicowcem... wskazuje to na to, że ma swoje poglądy i będzie pisał tak aby te poglądy potwierdzić :). Żeby nie było - jak by napisał "lewicowcem" to byłoby oczywiście tak samo. Podaj mi chłopie poważne opracowanie naukowe owego "kejsa" Standard Oil, :), a nie jakieś prywatne opinie internauty... w necie to ja sobie mogę również różne rzeczy wypisywać. Chcesz poważnej dyskusji to poproszę poważne opracowania. Tam nie ma nawet przypisów! To nie spełnia żadnej kategorii naukowości. Już przytaczam co pisałeś: "oczywiście że regulacje są złe. regulacje istnieją tylko w jednym celu - żeby biurokraci mogli bezkarnie łupić całe narody." Wynika z tego, że również biurokracja jest zła - nikt kto łupi narody nie jest dobry :). Zaś co do samych regulacji to niektóre są złe, inne dobre - wszystkie służą czyimś celom - WSZYSTKIE. Regulacje są efektem polityki, która jest wypadkową wpływu różnych grup społecznych. Stąd też zawsze komuś służą. Co nie oznaczam, że są złe. Koniec dyskusji na ten temat z mojej strony - przekonywanie kogokolwiek (dojrzałego emocjonalnie i intelektualnie) na forum jest kpiną i nie ma co tracić na to czasu - zarówno mojego jak i Twojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwyraźniej nie masz pojęcia co to jest KAPITALIZM. jeżeli ja potrzebuję zgody i znajomości to na pewno nie jest to kapitalizm. kapitalizm nie różni się od socjalizmu tym że w jednym na ścianie wiszą portrety marksa i lenina a w drugim rockefellera tylko tym właśnie że w kapitalizmie decydujesz sam a w socjalizmie decydują za ciebie a ty jesteś niewolnikiem który tym decyzjom musi się podporządkować. mam pojęcie ponieważ kapitalizm, jest także formą zależności i regulacji , które sam tworzy , tak jak każdy jeden system oparty na zasadach wynikających z jego charakteru....zależności i forma może być różna - ale zależność i regulacje istnieją zawsze....a Twój "wybór" jest tylko do momentu konfrontacji z jakąkolwiek formą wyboru... dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×