Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nkfddjkfdjdfiifs

Krostki zaraz po depilacji woskiem - normalne?

Polecane posty

Gość nkfddjkfdjdfiifs

Wywoskowałam się tu i ówdzie ;) i mam teraz nieestetyczne, czerwone krostki. Czy do jutra zejdą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkfddjkfdjdfiifs
up...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie miałaś żadnych skaz krwotocznych w przeszłości, to zejdą, spokojnie :) To całkiem normalne. Nałóż balsam i czekaj do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Supremus Dux
Później możesz ściągać majtki przed kim chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebreeena
tylko nakładaj balsam zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa nigdy pod włos bo będziesz miała podrażnienia. tak wynika z obserwacji na moich nogach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkfddjkfdjdfiifs
Już wygląda lepiej! :))) Dziękuję za odp ;) Pierwszy raz działałam woskiem :D Nie było tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkfddjkfdjdfiifs
Znalazłam w domu jakiś wosk w plastrach, to chyba była perfecta I zrobiłam sobie okolice bikini woskiem do twarzy, a nogi (do kolan) zwykłym ;) Czasami nie od razu wychodziły wszystkie włosy i jeden plaster używałam 2-3 razy Wczoraj skończył mi się okres więc nie wiem czy to był dobry czas na wosk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkfddjkfdjdfiifs
Co do pomysłu na zastosowanie: nigdy tego nie robiłami byłam ciekawa, czy to naprawdę takie straszne :D Poza tym koleżanka regularnie woskuje nogi i u niej to bardzo dobrze wygląda (żadnych krostek itd). Ciekawe jak będzie u mnie Stosuję samoopalacz i za każdym razem kiedy używałam maszynki ta 'opalenizna' schodziła :O W każdym razie zobaczymy jak to będzie wyglądać jutro... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka szuka berka i kukuserka
okolice bikini bardzo bolą ? depilowałaś wszędzie czy tylko wzgórek łonowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkfddjkfdjdfiifs
Zrobiłam wzgórek i kawałek między nogami (wiesz o co chodzi? :) )... pierwsze oderwanie było najgorsze, tym bardziej, że zrobiłam to takim niezdecydowanym, powolnym ruchem ;) Potem było już lepiej, chociaż bolało :) Myślałam, że nie dam rady sobie sama tego zrobić :D ale tak jeden po drugim i jakoś poszło :D Włączyłam sobie muzykę i w momencie odrywania starałam się o tym nie mysleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam, bo też kiedyś zastosowałam jakiś wosk w plastrach. Ale nigdy więcej! Podrażnienie trwało 2 dni, skóra czerwona, piekąca itp. A efekt nie był jakiś satysfakcjonujący. Natomiast jestem zwolenniczką prawdziwie rozgrzanego wosku do profesjonalnego użytku. Po depilacji u kosmetyczki nie mam takich problemów, mogę nawet zaraz trzeć się szorstką gąbką i nie ma bólu. A mówię o depilacji okolic intymnych, bo tylko to próbowałam depilować plastrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkfddjkfdjdfiifs
Jakaś dziwna - własnie obawiam się wrastania albo podrażnień, ale skóra wygląda już sto razy lepiej niż zaraz po. Mam nadzieję, że wszystko ładnie zejdzie i włosy nie odrosną szybciej niż za 2 tygodnie... Jak jest u kosmetyczki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka szuka berka i kukuserka
no właśnie u kosmetyczki jesteś bez majtek ? i ile to kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o ból, to bardzo dużo zależy od indywidualnych cech. Dla niektórych to męka nie do zniesienia - i faktycznie nie znoszą jej do końca, dla innych - nawet niezła frajda. Tyle, że wciąż mówię o wosku w profesjonalnym gabinecie. Więc w kwestii bólu niewiele można powiedzieć, każda odczuwa to inaczej. Spróbuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nkfddjkfdjdfiifs - na razie tylko nawilżaj. I tak przez kilka dni. Natomiast po tych kilku dniach używaj jakiegoś peelingu, trzyj mocniej gąbką czy ręcznikiem. Po jednorazowej depilacji nie powinnaś mieć problemu wrastających włosków, a na pewno nie w dużym stopniu. Musisz tylko odpowiednio o to zadbać. Te włoski są o wiele słabsze i cieńsze i dlatego nie mogą się przebić przez naskórek - to jest właśnie wrastanie włosów. Peelingując, ściągasz te warstwy naskórka, przez które włos nie może się przebić i powinno być po problemie. I znów nawilżasz. Ale musisz też wiedzieć, że wrastające włoski to również cecha indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkfddjkfdjdfiifs
Jakaś dziwna - bardzo dziękuję za rady :) Na pewno skorzystam. Ile płacisz kosmetyczce (i w jakim mieście), no i co jaki czas ją odwiedzasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werka szuka berka i kukuserka - Zależy o jaką depilację Ci chodzi. Najczęściej jesteś w swoich majtkach, albo dostajesz od kosmetyczki specjalne - jednorazowe, bo łatwo o pobrudzenie woskiem.Taka typowa depilacja wygląda tak, że kosmetyczka depiluje dokładnie okolice bikini, a więc wszystko to, co może nieestetycznie wystawać spoza bielizny. Ale jesli poprosisz o depilację brazylijską, nikt nie powinien Ci odmówić. I tutaj wiem, że mozna ją wykonać w bieliźnie, jednak znacznie łatwiej jest, gdy jesteś naga. A czasem też klientki przyjmują krępujące pozycje z wypięta pupą, jeśli depilują okolice odbytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkfddjkfdjdfiifs
O, to super, że można być w majtach :) To dużo ułatwia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze pytałyście o moją percepcję bólu:) To moje ulubione miejsce do depilacji, szczególnie wzgórek łonowy :D I tak opowiadam o tym profesjonalnym gabinecie, a właściwie chodzi mi o profesjonalny wosk, bo taki mam w domu i depiluję się sama. A ceny w salonach kosmetycznych są naprawdę zróżnicowane. Czytałam, że gdzieś 15 zł? :O Nie wydaje mi się. To zależy, naprawdę. Ale myślę, że średnio 40-50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkfddjkfdjdfiifs
Gdzie można kupić taki wosk, ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np. na Allegro. Można kupić taki wosk w rollerze, to będzie cena 10 zł, albo wosk w puszcze - 30 zł. Choć ceny potrafią być naprawdę zróżnicowane. Ten pierwszy jest raczej polecany do depilacji kończyn, a ten drugi do pach, bikini czy wąsika. Jeden i drugi trzeba porządnie rozgrzać - są do tego specjalne podgrzewacze, ale to kosztuje koło 100 zł. A sprytniejsi mogą rozgrzewać w naczyniu z gotującą się wodą, choć trwa to dłużej. Do wosku w puszce musisz mieć jakis patyczek, żeby go nakładać, mogą to być zwykłe patyczki do lodów. I do obu potrzebujesz paseczków, np. fizelinowych. Ja mam 100% bawełniane, droższe, ale fajowe. Oprócz Allegro kupisz to wszystko w hurtowniach, w których zaopatrują się zakłady kosmetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkfddjkfdjdfiifs
Ok, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę:) I jeszcze pytałaś, co ile trzeba powtarzać zabieg. Jak zaczną Ci odrastać włoski, co zależy znów od indywidualnych cech ( u mnie ok. 2 tyg) to obserwuj, czy nie wrastają. Jeśli nie wrastają, to możesz powtórzyć depilację i wtedy efekt będzie trwał dłużej. I możesz tak kilka razy depilować woskiem, jeśli nie masz problemu wrastających włosków i z każdym razem efekt będzie trwalszy. Natomiast i z tym nie można przesadzić i w pewnym momencie przerwać taki ciąg, a już na pewno jeśli te wloski zaczną wrastać, bo można sobie naprawdę zrobić krzywdę. Wtedy polecam golenie. I ja tak np. robie, że kilka razy wosk i kilka razy maszynka, wosk i maszynka i wszystko jest ok. Baw się dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhkuhjkuhjkio
Patrzcie co piszą: Czy każdy może stosować depilację woskiem? Depilacja woskiem nie jest odpowiednia dla osób starszych i diabetyków. Kobiety w ciąży mogą stosować depilację woskiem, chociaż występuje u nich większe ryzyko powstania siniaków. Czy mogę się opalać po użyciu plastrów z woskiem? Nie. Zalecamy odczekać 24 godziny przed opalaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhkuhjkuhjkio
Czy plastrów z woskiem mogą używać zarówno kobiety, jak i mężczyźni? Tak. O to jest dobre. Jak ja kocham te pytania i odpowiedzi. Ciekawe czy mój facet pozwoliłby sobie użyć wosk do okolic genitaliów. Jutro go pomęczę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że to czysty sadyzm ;/ Że z męskim grubym, twardym owłosieniem ból musi być nieziemski. Tym bardziej, że są nieprzystosowani do takich zabiegów, a my to zawsze się upiększamy z bólu:P Osobiście swojemu bym tego nie zrobiła, bo go kocham :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×