Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolkaa28

Jakie nazwisko dac dziecku ?

Polecane posty

Gość Fiolkaa28

Jestem w 7mym miesiacu ciazy, z partnerem nie mamy slubu, mamy zamieszkac razem w polowie sierpnia. Planowalam dac dziecku swoje nazwisko, ale ostatnio sie zastanawiam, czy dobrze robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Mam podobnie, z tym ze jestem w 5 msc i od roku mieszkam z moim chlopakiem(nie mamy slubu ani zareczyn). Daje nazwisko ojca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
Podwojnego nie moge - mieszkamy w UK i wg. tutejszych przepisow dziecko moze miec moje nazwisko albo po ojcu. Slub moze wezmiemy, ale na razie nie jestesmy nawet zareczeni. Partner deklaruje chec slubu i zareczyn, ale zycie nauczylo mnie, ze w zwiazku z mezczyzna powinno sie zwracac uwage na fakty, nie na deklaracje. Tymczasem znajomi mowia, ze dziecko powinno miec nazwisko po ojcu, ze jak dam dziecku swoje nazwisko, to jakbym robila mu na zlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
myszkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa -> moze jakbysmy razem mieszkali to inaczej bym do tego podchodzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
myszkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa -> a myslicie o slubie czy nie jest to dla Was wazne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ........kropka....
tak, a potem on kopnie Cie w d...... i będziesz żllowała , że Twoje dziecko nosi nazwisko człowieka niegodnego Ciebie i dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Myslelismy o slubie, ale stwierdzilam ze jak sie dziecko urodzi to wtedy. Nie bedziemy tego robic na hura, bo dziecko. Chce pozniej, na spokojniej, romantyczniej i poprostu super:) A czemu nie chcecie/ nie mieszkacie razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolka, pogadaj z własnym facetem, ale delikatnie, bo oni mają psychikę kruchą jak kości w zaawansowanej osteoporozie, kiedy ich kobieta jest w ciąży.. To równiez jego decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
........kropka.... -> mam nadzieje, ze nie :) Ale ciezko przewidziec, jak bedzie. Na razie probuje po prostu byc praktyczna - chce zeby moje dziecko mialo to samo nazwisko, co ja. Po slubie mozemy je oboje zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
i nie rozumiem stwierdzenia-"facet kopnie Cie w dupe". To on straci nie ja, straci mnie i dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
myszkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa -> nie mieszkamy razem z powodow finansowych :) Znaczy na razie tak sie nam bardziej oplaca. On ma sie wprowadzic do mnie w przyszlym miesiacu, zeby juz byc na miejscu jak dziecko sie urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
noto dobrze:) ja bym dala nazwisko faceta, w koncu to tez jego dziecko. A ze sie kochacie to wierze ze to dziecko tylko umocni zwiazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
rozwódkaaa -> pogadalam :) On chcialby, zeby dziecko mialo jego nazwisko, ja wyrazilam swoje zdanie tzn. powiedzialam, ze dziecko bedzie mialo to samo nazwisko, co ja i nie podlega to dyskusji. Mam nadzieje, ze jego psychika nie poniosla za duzej szkody :) Ta rozmowa byla jakies 3 miesiace temu, on stwierdzil, ze w takim razie musimy wziac slub, chocby cywilny. Ale na rozmowie sie skonczylo. Kurcze, nie chce zeby myslal ze mu nie ufam ani ze chce wymusic na nim ten slub, bo wcale tak nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
myszkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa -> ja tez w to wierze. Dlatego zaczelam sie zastanawiac nad tym nazwiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogadaj jeszcze raz, bo to akurat podlega dyskusji. Mi na jego miejscu byłoby przykro po twoich słowach i przemyślałabym jeszcze decyzję o ślubie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ja Ci powiem ze wogole nad tym nie zastanawialam sie. To bylo oczywiste, ale na wszelki wypadek rozmawialam o tym z moim facetem i stwierdzil ze tez chce zeby dziecko mialo jego nazwisko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
rozwódkaaa -> no pogadam jeszcze raz, w koncu i tak bedziemy musieli isc oboje do urzedu i to dziecko zarejestrowac. Ale najpierw musze zebrac mysli. Masz racje, wiem ze za ostro sie wyrazilam, to wina moich ciazowych humorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
myszkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa -> to chyba kazdy facet by chcial, zeby dziecko nosilo jego nazwisko. Ja po prostu myslalam, ze bedzie praktyczniej, jakby mialo moje - podejrzewam ze czesciej bede chodzic z dzieckiem do lekarza czy do przedszkola i nie bedzie nieporozumien, ze nazywamy sie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fbehg ueffffffflo kwderrrr kwa
A co ma nazwisko ojca przy wizytach w przychodni? Nie rozumiem>? No chyba, ze chcesz, by dziecko mialo Twoje nazwisko, zeby zalapac sie na zasilek dla samotnej matki? Ale do tego daleka droga, nie tak latwo a walkow nie ma co robic... Bo nie rozumiem Twojego podejscia? Kochasz faceta, swiadomie masz z nim dziecko, wiec dlaczego nie moze dziecko miec jego nazwiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
O zasilku zadnym nie myslalam, byloby mi wstyd chocby przed wlasnym dzieckiem gdybym robila jakies przekrety i by sie to wydalo. Chodzi o to, ze urzednicy moga blednie wpisywac nasze nazwiska, juz i tak jest problem z polskimi nazwiskami i imionami. Zreszta moze to nie takie istotne. Ale skoro facet dziwnie sie czuje, jak jego dziecko nosi inne nazwisko, tak samo dla mnie bedzie to troche dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gd cb bn vb dj sn ka fjk
Ja jakos mieszkam zagranica i tu nikt nie ma problemow z naszymi polskimi imionami i nazwiskiem-wszelka korespondencja przychodzi z naszymi poprawnymi danymi. Moje dziecko w PL sie urodzilo, nie bylismy jeszcze malzenstwem, wiec nazwisko i adres zameldowania mialo moje. Ale w USC dziecku dalam nazwisko ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gd cb bn vb dj sn ka fjk
I sorry, ale do przychodni np. wypelniasz aplikacje, gdzie sama podajesz wszystkie dane, a potem to jest wpisywane do systemu--wiec moim zdaniem marna ta wymowka z problemem pisowni polskich nazwisk w urzedach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
gd cb bn vb dj sn ka fjk -> to ja widocznie mam pecha, w co drugim urzedzie inaczej sie nazywam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i knew
Wiedziałam, że na kafe same panny z dziećmi, biorące slub w trakcie ciąży albo już będąc mama - ZAJEBIŚCIE :):):) potem szukaj wiatru w polu, boszeeeeeeeeeeee co za laski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
Slub nie jest gwarancja trwalosci zwiazku, za to upraszcza sprawy urzedowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irokez to ja
a jak jest w sytuacji jak dziecko ma nazwisko matki ,a matka wychodzi za maz za innego faceta?Moze dziecko miec zmienione nazwisko na nazwisko meza matki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiolkaa28
irokez to ja -> Nie wiem jak to jest w Polsce, w UK potrzebna jest zgoda ojca dziecka, albo decyzja sadu, jesli ojciec dziecka nie bierze udzialu w wychowaniu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×