Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pakistanka

facebookowy znajomy napisal ze sie żeni a ja

Polecane posty

Gość pakistanka

stanełam jak wryta.on mieszka za granica i nigdy mnie nawet nie probowal podrywac ale... to taki miły chłopak,duzo ze soba rozmawiamy i dzisiaj oznajmil ze za 2,3 miesiace bierze slub... dokładnie jeszcze nie wie z kim bo on zyje w kulturze islamu.... dosłownie mnie zamurowałooo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co kraj to obyczaj w inny sposob nie mozna tego zrozumiec, usprawiedliwić ;) hehe Dla naszej kultury jednak troche to dziwne i jednak niedorzeczne. Tak jak ja bym powiedziala mamo... zamawiaj sale za 2 miesiace sie zenie.. tylko znajde meza:D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
wiesz, mnie wryło bo to bardzo inteligentny chłopak, rodzina zyje na wysokim poziomie, maja prestiz. a tu slub,,, zapytałam go czy jest szczesliwy a on mi na to ze zawsze stara sie zyc szczesciem swojej rodziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56t2y6
w ogóle nie rozumiem co Cię zamurowało? Chłopak bierze slub,to chyba raczej normalne,duzop ludzi tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
to mnie zamurowało ze na codzienne pytanie how are you? otzymałam odpowiedz I will get marry to next two or three month. a on nawet nie zna swojej przyszlej zony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 56t2y6
taka kultura,przyjdzie czas to pozna,nie ma sie czym szokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
no wiem, wiem... ale on mi sie tak strasznie podobal... az łezka w oku sie kreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmaski
ja znalam jednego hindusa ktoremu rodzice wybrali zone - on po doktoracie z mikrobiologii molekularnej, ona lekarz medycyny naturalnej - byl bardzo szczesliwy z wyboru jakiego mu dokonano, ale fakt chore to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuj się może miec wiecej żon ;p Jeśli jest majętny i może je utrzymac nic nie stoi na przeszkodzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesmaski w hinduizmie dobiera się żony troche inaczej bo w obrębie kasty (dżati) ;p a stawiam tutaj na islam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
tak, wiem ,jego wujek ma 2 zony i on i jego brat z zoną i 8 dzieci mieszkaja w jednym domu :) od kiedy z nim pisze zaczynam rozumiec muzlumanska kulture ale dzis to byl szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmaski
oni mu dobrali zone na zasadzie dopasowania w poziomie wyksztalcenia, ale mozliwe, ze cos pomylilam i to nie rodzice a ktos inny ich skojarzyl w kazym razie chodzilo o to ze zone mu wybrano i nie znal jej przed slubem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
A może jest tu ktos znający dobrze kulture islamu? mam kilka pytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam dobrze ;p a tak ogólnie wiec chyba sie nie przydam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
najlepiej kto był w pakistanie? jak tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
wiecie, bardzo go cenie i zainteresowala mnie jego kultura. linkuje mi od czasu do czasu artykuły ale są czasem stronnicze. choc to w jaki sposób pisal o kobietach w islamie napełniło mnie głębokim przekonaniem ze kobietom dobrze zyje sie w islamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy co uznac za dobrze...i o ile ludzie go wyznający sa "tradycjonalistami" Mężczyzna ma utrzymywac żone i zapewniac jej byt, jednak kobieta m,a rodzic mu dzieci i byc podporządkowana... kobieta ma mneij praw niz facet, jesli jest rozprawa w sądzie to zeznania 2 kobiet są równe zeznaniom 1 faceta. Kobieta jesli wychodzi 1 raz za mąż nie może wybrac siobie meża. Co jest ciekawe ;D istnieją małżeństwa okresowe ;P (wtedy nie puszczają sie z byle kim a z mężem) o i nie mogą spotkac się aż do ślubu... :P a i tylko mezczyzni mogą sie żenic z niewiernymi ;D (tylko z judaistami lub chrześcijaninami bo islam ma wsolen korzenie z nimi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspólne* :) Bo Allah wysłał na ziemie proroka Mojżesza...jednak ludzie nie uszanowali tego , później Jezusa...znów to samo... Dopiero Mahometowi udało się przekazac "monoteistyczną" religie ludziom ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
ale obowiazkiem kazdego dobrego meza jest dostarczanie wszystkiego co potrzebne kobiecie. on ma pokonywac wszystkie ziemskie trudnosci. kobieta ma za to byc dobra zona. nie moze isc do pracy bo jej zadaniem jest własciwie wychowywac dzieci i dbac o dom. to nie jest głupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem moze isc do pracy o ile pogodzi to z dbaniem o dom. dziedziczenie majątku (kobieta dziedziczy mniej), głownie facet ma prawo do rozwodu(ale oboje musza sie na niego zgodzic) k. nie może oprzebywac z facetem sam na sam jesli nie są spokrewnieni lub małżeństwem.... to wszystko może robic trudnosci... a facet o jakim piszesz jest "majętny" wiec może miec jeszcze wiele żon. Pozyja kobiety nie jest taka dobra jak patrzec z naszej europocentrycznej perspektywy... jednak im to odpowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
tak, masz racje jak patrzy sie na to z naszej perspektywy to maja nieciekawie. ale jak włączy sie ich myslenie to jet ok. ciekawa jestem czy kobieta musi byc dziewica do slubu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to raczej mile widziane, chociaz z 2 strony jeśli małżeństwo mogą zawierac mężatki i istnieją małżeństwa okresowe jest to chyba taki dodatek ;p Dziewica powinna byc raczej zawierając 1 małżeństwo... tak mi sie wydaje ale nigdy sie w to nie wglebiałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
dla mnie to był szok kiedy przeczytałam ze w pakistanie 50% ludzi to analfabeci. a tymczasem mój znajomy ma iphona, internet 150mb/s i studiuje. a niby to zacofany kraj.... modli sie 5 razy dziennie i nie je wieprzowiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salat jest jednym z 5 filarów wiary islamskiej ;) Jak chodzi o modlitwe to kobiety np. nie mogą modlic się w meczecie razem z facetami;p Rytualny ubój zwierząt tam jest dla mnie jakąs masakrą... bo musza byc tak zabite by cała krew z nich spłyneła dlatego nacina się zwierzakowi szyje. Nie mogą też jesc np. drapieznych zwierząt czy ptaków... ;D To ze świnią ma podłoże w tym, że świnia jest wszystkożerna jak człowiek... nadmierna hodowla tego zwierzecia w takich warunkach by tworzyła człowiekowi niezdrową konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
a koza nie jest wszystkozerna? tez jest a kozy tam maja. ja to wszystko wiem bo czzytałam, duzo on mi tłumaczył, 1 sieronia zaczynaja ramadan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe no to miesieczny post się zbliża ;p Jest, ale kurcze gdzies miałam ksero książki...że włąsnie na terenach gdzie rozprzestrzeniał się islam hodowle świń były zbyt uporczywe...;p Ale za nic nei wiem jaka to była książka...wiesz...zdaj zakuj zapomnij ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistanka
on napisal mi kiedys ze zawsz podaza za swoja religia, nie to co u nas.... nie jestem specjalista ale tam wszysystko jest poukładane z sensem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też by ludzie podążali gdyby obowiązywał szajat (prawo) w jakim za odejscie od wiary grozi śmierc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×