Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytającaaaaa

wyprawka szkolna dla 3-klasisty

Polecane posty

Gość pytającaaaaa

mozecie mi napisac co mniej wiecej potrzeba? robie corce znajomej wyprawke, mam juz jakies pisaki, farbki, ołówki, strugaczke, gumke do mazania, linijke, korektor, nozyczki, , cienkopisy nie wiem co jescze? czy zeszyty tez? czy teraz pisze sie wszsytko w cwiczeniach? jakis blok rysunkowy? ja mam malutkie dziecko i nei mam o tym pojecia a nie chce sie jej pytac nic mamy napiszecie mi prosze wsyztko co trzeba dla dziecka w 3 klasie podstawowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecka w tym wieku nie mam, ale mój brat w tym roku tez do 3 klasy idzie :) i już tez zaczęłam mu robić wyprawkę. zeszyty też - takie 16 kartkowe najlepiej, kilka w kratkę, kilka w linię. blok rysunkowy, blok techniczny, zeszyt papierów kolorowych, blok z kolorowymi kartkami. nie wiem co tam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytającaaaaa
dzieki ze ktos sie odezwal czyli musze zeszyty kupic papier kolorowy i bloki a czym oni pisza? piorem czy dlugopisem nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Tylko piórem! Zeszyty jak najbardziej - w kratkę do matematyki i angielskiego, w linie do polskiego, do religii to różnie - u syna nie ma. Najlepiej jak są w kolorowe linie, niestety, takie zeszyty są sporadycznie, ale warto zapytać. Do tego okładki, najlepiej przeźroczyste, bo zeszyty w tej chwili sa bardzo ładne. Potrzebne sa równiez okładki na książki, ale bez książek nie kupisz, bo każda ma inny wymiar. Ołówki, najlepiej kilka, bo się gubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytającaaaaa
a piorem tym kulkowym czy zwykłym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Piórem zwykłym. Polecam takie w przedziale 30-40 zł. Kiedyś kupiliśmy najtańsze, bo sprzedawczyni powiedziała, ze dla dziecka takie wystarczy, ale zalewało. Na droższe tez szkoda kasy, bo dzieci często gubią albo niszczą rzeczy. Choc pióro syna to akurat ja zniszczyłam. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas piszą ołówkami. dopiero pod koniec 3 klasy będą pisac piórem, takim na naboje z atramentem. jak dziecko ładniej pisze to w 2 semestrze na pióro przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
W trzeciej klasie piszą ołówkiem??????? U nas pisali tylko w pierwszym semestrze, podobnie u wszystkich znanych mi dzieci. Ołówkiem to się pisze w przedszkolu. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale tak wygląda zycie właśnie
ochooyeliscie? dziecko w 3 klasie ma pisac piorem? znam wiele dzieci w wieku 1-3 (dzieci znajomych, przyjaciol) i pisza olówkiem, a jak sie nauczą, to normalnym dlugopisem. PS takie rzeczy jak strugaczka vel temperówka to starczaja na min. 3 lata, po co ciagle nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn idzie do 4 klasy
przez 1 semestr pisał ołówkiem, potem dopiero niektórym dzieciom pani pozwalała pisać piórem lub długopisem. Jak kupisz, to się nie zmarnuje. Mój jeszcze musiał mieć kredki pastele olejne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
U syna długopisem nie wolno, czyli co szkoła to inny zwyczaj. Dla mnie długopis u takich małych dzieci, które nie mają jeszcze wyrobionej ręki to poroniony pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaaa mamaaaaa
raz na 3 lata a moi ciagle cos gubia wiec byloby cienko miec jedna:( u nas dzieci pisza olowkiem moze w 3 klasie w II semestrze wprowadza pioro czy dlugopis ale narazie nic mi o tym nie wiadomo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nigdy nie pisalam piorem ty
lko dlugopisem i mam ładny charakter pisma, jak wiele moich nzajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to naucz dzieci szacunku
do rzeczy. Ja nic nigdy nie zgubiłam ani nie zniszczyłam bo umiałam szanować.... a nie - e tam, mama kupi nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego napisałam że "u nas" tak piszą. wiem że w innym miejscu jest inaczej. i nie jest to jakas mała wiejska szkoła w Koziej Wólce (nie to zebym miała coś przeciwko wiejskim szkołom :P) tylko duża szkoła podstawowa w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci w 3 klasie pisza już całkiem sprawnie. Długopisem mogą pisać już spokojnie. Dużo dzieciaków radzi już też sobie z piórem. Czy kupić pióro czy długopis to zależy tylko od nauczyciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyprawka 3klasisty:2 olowki,blok rys.,techn. i z kolorowymi kartkami,2 dlugopisy,wycinanki,gumka,temperowka,farby plakatowe,kredki swiecowe i drewniane,linijka,korektor,2 zeszyty w kratke,2 zeszyty w 3 linie,dzienniczek ucznia!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość możesz jej jeszcze kupić
plecak i worek, żeby miała w czym to wszystko nosić. A długopis to można kupić taki z gumką ścieralny to nie trzeba wtedy korektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja teraz niedawno robiłam dla
potrzebującej rodziny dla 3-klasisty i potrzebne były: - 6 zeszytów 16-kartokowych (3 w trzy linie i 3 w kratkę) - pióro z nabojami (nie piszą długopisami) - korektor do pióra (taki mazak z 2 końcówkami) - 2 ołówki - temperówka - gumka - linijka (mała) - klej - papier kolorowy - bibuła (w sklepach są małe paczuszki z kilkoma kolorami) - nożyczki szkolne - plastelina - kredki ołówkowe - kredki świecowe - flamastry - farby plakatowe - farby akwarelowe - blok rysunkowy - teczka na rysunki - worek na kapcie - plecak - tenisówki (kapcie) szkolne - piórnik (taki normalny z uchwytami z gumek na przybory) Oczywiście dziecko miało część rzeczy z zeszłego roku, więc trzeba było tylko dokupić brakujące i tyle. No i dochodza jeszcze książki, któe są najdrożesze. U tego dziecka były potrzebne zestawy z serii Razem w szkole WSiP, które są dość drogie (szczególnie cały pakiet). Nie były potrzebne, bo nie są używane w 3 klasie: - długopisy (piszą ołówkiem lub piórem) - cienkopisy - pisaki żelowe - tradycyjny korektor (bo dzieci piszą piórem, które zmazuje mazak/korektor do pióra) PRZEDE WSZYSTKIM MUSISZ ZAPYTAĆ MATKI DZIECKA CO MAJĄ Z ZESZŁEGO ROKU, BO RZECZY Z POPRZEDNICH LAT SĄ CZĘSTO W ŚWIETNYM LUB NAWET IDEALNYM STANIE (UŻYTE ZALEDWIE KILKA RAZY W CIĄGU ROKU). JEŚLI KONIECZNIE CHCESZ IM POMÓC, TO ZAMIAST KUPOWAĆ 3-CIE OPAKOWANIE KREDEK, 2-GIE OPAKOWANIE FARB, 4-TĄ TEMPERÓWKĘ I 11-STĄ GUMKĘ MOŻESZ DOŁOŻYĆ SIĘ DO NAJWIĘKSZEGO I NAJWAŻNIEJSZEGO WYDATKU, JAKIM SĄ PODRĘCZNIKI. NAJCZĘŚCIEJ ZESTAW KOSZTUJE PONAD 200 ZŁ, WIĘC LEPIEJ POMÓC RODZICOM W TEN SPOSÓB, NIŻ ZARZUCIĆ DZIECKO STOSEM ARTYKUŁÓW PIŚMIENNICZYCH I PLASTYCZNYCH. Piszę z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja teraz niedawno robiłam dla
- piórnik (taki normalny z uchwytami z gumek na przybory, a nie saszetka) *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja teraz niedawno robiłam dla
tzn. nie tyle książki, co podręczniki z ćwiczeniami *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Błonisraw Komołowski
a struj gajowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weszłam z ciekawości na tę strone, ale znalezienie tam jakiegokolwiek podręcznika to koszmar. Niby jest wyszukiwarka, ale nie da się zniej korzystać. Więc zamiast głupio reklamowac swoja stronę, zajmijcie się jej funkcjonalnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoloKolos
Znów wielkimi krokami zbliża się wrzesień i kolejny raz stajemy przed tym samym dylematem. Moim zdaniem można zapytać wychowawczyni, co będzie potrzebowało dziecko w tym roku szkolnym. Wtedy na pewno nie zapomnimy o czymś, kupując wyprawkę. Dodatkowo warto znaleźć hurtownie, gdzie w niskiej cenie znajdziemy wszystkie niezbędne artykuły. Zaopatrzenie dziecka to duży wydatek, dlatego nie warto przepłacać. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą artykułów biurowych: https://www.solokolos.pl/c1,Artykuly-biurowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selena674
Lepiej kupić wszystko w jednym sklepie bo zawsze wychodzi taniej oraz zaoszczędzisz sporo czasu. Ja proponuję Ci zakupić wszystko od razu i wydać trochę więcej pieniędzy ,żeby potem nie dokupować bo coś się zniszczyło lub oderwało. Ja kupuję plecaki i piórniki w jednym sklepie z artykułami szkolnymi. Ostatnio mój wybór padł na http://www.3kropki.pl/p/my-little-friend-piornik-tuba-saszetka-dwukomorowa-kot-241260.html bo ten piórnik bardzo spodobał się mojej córce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×