Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc weseleny.

Kiedy dać kopertę z pieniędzmi

Polecane posty

Gość gosc weseleny.

Kiedy daje się kopertę parze młodej?? pod kościołem razem z kwiatami? jeśli tak to kwiaty zawsze odbiera świadkowa parze młodej składam tylko życzenia, a więc i koperte mam dać świadkowej czy już na ręcę młodej pary? czy pod kościołem same kwiaty plus zyczenia, a koperta w jakimś momencie na weselu? Nie wiem jak się teraz robi nie byłam na żadnym slubie nigdy. I nie wiem jak się zachować kiedy wręczyć kopertę? nie chciałabym by po drodze gdzies sie zapodziala, albo zeby mlodzi nie dalam. Bo kartki zadnej nie kupilam do srodka. Poradźcie mi cos. Juz jutro wesele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaakotki dwaaa
w żadnym wypadku nie dawaj kwiatów ani koperty świadkowej!!!! Wszystko to dajesz Pani młodej do rak własnych podczas składania życzeń po ślubie przed kościołem. Propomuję jednak kupić kartkę z życzeniami i do tej kartki włożyć pieniądze. Koszt nie wielki około 1,5- 3 zł. A ładnie z Twojej strony będzie jak dasz tę kartkę - będą mieli pamiątkę. No i dzięki temu będą wiedzieli od kogo te pieniądze są. Jak dasz samą kopertę z pieniędzmi to na pewno nie będa pamiętać kto ją dał. Ps. Możesz też podpisać kopertę. Kup np jakąś kolorową i zaklej ją i podpisz się na niej. Np. Dla Młodej Pary - Marysia Nowak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwyczaje są różne. W moich stronach kopertę daje się w trakcie wesela, często tuż przed opuszczeniem imprezy, podczas pożegnania się z młodymi. Z kolei w stronach mojego męża pod kościołem daje się tylko kwiaty, natomiast koperty i prezenty zaraz po przyjeździe na salę weselną. Skąd pochodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie to zalezy od obyczajów.. u mnie jest tak, że zyczenia składa się pod kościołem tuz po ślubie, w innych nawet sąsiednich parafiach jest tak, że goście od razu ze slubu jadą do sali weselnej i tam po wejściu PM do sali składają im zyczenia, jeszcze słyszałam, że gdzieś tak jest, że po oczepinach sie składa zyczenia... a koperte to dajesz raczej wtedy, kiedy kwiaty i jak składasz zyczenia. i PM a nie jej świadkowej :D ewentualnie świadkowa odbiera od PM te koperty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie daje się kwiaty i kopertę zaraz po ślubie przed kościołem, a Para Młoda przekazuje to świadkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po oczepinach? przyznam, że jeszcze nie słyszałam o takim zwyczaju, myślę, że co niektórzy nieco pozmienialiby kwoty w kopertach w trakcie wesela, ale w sumie ciekawy zwyczaj, podoba mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Restauracja Carpe Diem
Na śląsku przeważnie prezent przekazywany jest momencie składanie życzeń. Czasami jest to pod kościołem a czasami w lokalu. Zdarzają się też sytuacje że tu i tu są wręczane prezenty ( goście którzy nie zostali zaproszeni na wesele - pod kościołem, goście którzy są na weselu w lokalu). Zdecydowanie warto dać kartkę jak ktoś wyżej wspomniał. Ponadto warto się dowiedzieć czy na pewno maja być kwiatki :) coraz częściej pary młode życzą sobie zamiast kwiatów - wina, maskotki, jedzenie etc. Pozdrawiamy ! www.restauracja-carpediem.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię tak ;) Po wyjściu z kościoła składam życzenia i na ręce Pary Młodej składam kwiaty/kopertę/prezent.Oni potem to przekazują świadkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daję pieniądze (zawsze w kartce, szczerze nie przyszło mi do głowy, że można po prostu setki w kopercie dać) zawsze w trakcie życzeń a czy pod kościołem czy na sali to już zależy jak sobie młodzi życzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy dac koperte skoro wiem ze zyczenia beda na sali a ja na wesele nie ide tylko na sam slub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pod kościołem, będzie więcej takich osób jak ty, które nie idą na wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×