Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ile kasy na dom???

Kto budował dom?

Polecane posty

wiary i obycia że można coś taniej zbudować nie koniecznie z mega drogich materiałow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani architekt ble ble
ktos tu dobrzena napisal. Ja mysle ze przynajmniej 350 tys. Zalezy tez jaka dom bedzie mial bryle, ludzie czesto nie wiedza ze im bardziej skomplikowana bryla tym wieksze koszty, zwłaszcza dachu (kazde zalamanie dachu to dodatkowa kasa, patrz ceny gąsiorow na kalenice) Robilam projekt moim rodzicom, dom 120 m2 + 25m2 garazu, bez podpiwniczenia i poddasza uzytkowego, najprostsza parterówka, prosty dwuspadowy dach, 4 pokoje, kuchnia, 2 lazienki, spizarka, kotlownia, pom gospodarcze. Z tego co wiem juz wsadzili w ten dom 300 tys. I jeszcze jedno nie sadze bys chcial baaardzo przyoszczedzic, im lepiej to zrobisz to w efekcie np bedziesz placic mniejsze rachunki za ogrzewanie, wiec naprawde nie warto oszczedzac na oknach czy ociepleniu. Poza tym lepiej zbudowac raz i miec spokoj niz potem wciaz remontowac. Pewnie mi powiesz, ze to drogo, jak drogo, to ja bym radzila kupic duze mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wierzę Laryss
sami tak się budowaliśmy stan surowy wyniósł nam z 60 tys. Wykończenia ponad drugie tyle ale nie w życiu 350 tys i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA123456
Fajny ten dom c-114 :-) taki prosty i nowoczesny :-) nie tam jakies wiejskie wiezowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wierzę Laryss
mieszkamy na wsi teściowie pomagali i mężczyźni w rodzinie , pustaki kupiło się po okazyjnej cenie , gruszka betonu na wylewkę z 3 tys. Da się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja konczę domek 170 m, zacząłem w 2008, wtedy robocizna za stan surowy to było 40 000, myślę że trzeba liczyć od 1500 do 2000 za m2 gotowego, bez wyposażenia. Jak ktoś pisał, wszystko zależy od tego gdzie, czy dużo swojej pracy, z czego, czy blisko media... i wiele innych. Mój stoi 18 km od centrum Wawki, wiec w drogim rejonie i myślę że bez sprzętów zamkne się w 300 000. Powodzenia w budowaniu, fajna sprawa i po wszystkim duża satysfakcja. PS Jenny faktycznie ładna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten c114
to wygląda jak garaż od mojego starego na samochody :O:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rANDALKA wlisk
Ja własnie buduje dom i juz mi położyli dach .... Piwnica mnie kosztowała :O :O noszzzz ałllllłłłłłłaaaaa 70 tys zł :O :O A dach tez 70 tys :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izulka i bulka dzięki ,no tez taki chcieliśmy prosty i nowoczesny ,nie rzucający się zbytnio w oczy;).Dom ma być funkconalny przedewszystkim .Tak budowa domku wielka frajda!:) :) ja już się nie mogę doczekać wykończeniówki!!:) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość współczucia hahaha
że tak doili z was kasę a macie to chociaż na papierze co ile kosztowało?:P czy te zapijaczone mordy brali wam za wszystko x3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizmok
jenni w PL sie budujecie? Po rzeczach widac, ze nie jestescie majetni za bardzo to pewnie na kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA123456
juz tu dzisiaj Mezowi ten projekt zaproponuje :-) szukamy działki stad patrzymy na projekty domów żeby nam sie zmiescił. Ten jest dosc rozległy wiec działka musi być duża :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agabag
Hej, skończyliśmy budować pół roku temu, dom 160 metrów, wrocław z pełnym wykończeniem i meblami 340 tysięcy , jesli mi sie uda wrzucę fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZULKA123456
A czy dlaeko od miasta się budujecie? my tak w promilu do 20 lub 30 km szukamy zeby duzo nie jezdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mąż jenny
rżnie mafioza liżą buty grubym rybą stąd te wywody że za gotóweczke :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 200 mk2
chyba 180mk2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jak się budowaliśmy wyszło nam ponad 500 000 zł. Mieliśmy działke od teściów ale bez mediów. 150m2. Budowa domu to istne szaleństwo, w przeliczeniu miało wystarczyć 300 000 zł. I tak się dokładało 350000 400 000, i cena zamkneła się na 500 000. Ceny orentacyjne na stronach z projektami, są stanowczo za niskie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani architekt ble ble
4 sapdowe dachy sa drozsze nid dwuspadowe, mnie osobiscie srednio sie ten projekt podoba, jak dodasz podniesiesz dach, zeby zorbic poddasze uzytkowe, moim zdaniem zepsujesz bryle domu do reszty. Nie podoba mi sie korytarz w kształcie litery L to strata przestrzeni, dodatkowo bedzie zawsze ciemny, dom na planie kawadratu to wogóle srednni pomysl, doswietlenie z jednej strony to ok 5 max 6m. Wiec jak 16 m boku, to bedziesz miala cimno, chyba ze walniecie wielkie okna, wtedy rachunki na ogrzewanie wzrastaja. wysuniety dach dodatkowo zaciemni. Moim zdaniem nie potrzebnie powiększyliście łazienkę kosztem garderoby. Ona już jest duza w projekcie. Kuchnia kiszkowata, nie najgorsza jezeli zrobisz L i wywalisz ten kącik jadalny. Po co ludziom az trzy miejsca do spozywania posiłków? I jak byś chciała zrobic poddasze użytkowe, to klatekę schodową jedynie kosztem salonu mogłabyś zrobić lub pralni, która mi sie podoba. Jezeli zrobilabys kosztem pralni, mogłabyś uzyskać oddzielne wejście gdybys chciala, mialoby to swoje zalety jezeli mialabys kiedys mieszkac z rodzicami lub dorosłymi dziecmi. Proejtk nie jest najgorszy, ale myślę, że ludzie nie powinni tak ślepo wpartywać się w muratora. Bo te projekty są bardzo średnie genrelanie, powiedziałabym, że z tendencją do bycia kiepskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agabag
Jak się wkleja zdjęcia? będę wieczorem , postaram sie wrzucic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stan surowy to pryszcz
najgorsze instalacje, wykonczenie, to niekonczaca sie historia oczywiscie zalezy, jak chcesz wypoosazyc. generalnie minimum to 2- 2,5 tys za metr. Oczywisice jeszcze media, ogrodzenie. Robocizna zalezy od miejsca, w jakim budujesz. Jak budujesz sam, to przygotuj sie na wykonczanie przez 10 lat, wszy=cy wkolo sie odgrazaja,ze wykoncza myk myk, a w prakrtyce to tyle trwa ( tzn juz sie mieszka, alke wciaz cos - poddasze, schody, instalacje, ogrodzenie, wyposazenie. Wg mnie piwnica sie sprawdza, jest lepsza izolacja, mniej wydajesz na ogrzewanie i duzo tego calego balagany typu kociol czy warsztat sie tam zmiesci. A i tak musisz sie wkopac, wiec dodasz naprawde nieduzo z wysokosci i masz piwnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizmok
jenni mnie nie zmartwisz, bo kase to ja tez mam, w sumie to mnie uradowalas, ze przynajmniej nie musicie sie zapozyczac i martwic. To maz sprzedal hektary wiejskiej ziemi, by moc sie wybudowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizmok
W sumie nie odpowiadaj, nie moja sprawa czy to ziemia, czy swiniaki, wybacz, ze sie wtracam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my skonczylismy budowe domu rok temu. mamy 5 pokoi i 3 lazienki. koszt calego przedsiewziecia wyniosl nas 490 tys co i tak udalo nam sie tylko dlatego, ze ojciec meza jest wlasciwielem firmy budowlanej. cala masa pieniedzy poszla nam na wyposazenie domu ale tez dostalismy znizke bo prawie wszystko kupowalismy w jednym sklepie. dom z zewnatrz nie wyglada oszalamiajaco ale ja jestem bardzo zadowolona. tu zdjecie frontu domu http://www.voila.pl/121/0cfmj/?1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizmok
costka. cos innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×