Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Astoria1985r

Chrzciny

Polecane posty

Gość Astoria1985r

Witajcie, powiedzcie mi jak w tych czasach urządza się chrzciny dla dziecka? Ile osób się zaprasza i kogo konkretnie - najbliższą rodzinę? Przyjęcie robi się częściej w restauracji czy domu? Jak to jest z alkoholem? Ja wolałabym, by go nie było - ewentualnie jakieś winko do obiadu. Jakąś muzykę się organizuje? I ile takie przyjęcie trwa? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj. U mnie wyglada to tak, że przeważnie msza za dziecko jest na sumę czyli na 10:30 po niej zaprasza się gości na obiad i ciasto, po obiedzie zimna płyta. "impreza" trwa do 18-19 nie dłużej. %%% są (nie ma na Komuni Św). Ilość sób ... to zależy od rodziny. Niektórzy zapraszaja tylko swoich rodziców i chrzestnych. W moim przypadku żyją moi dziadkowie i męża...wiec nie wypada nie zaprosić dziadków na chrzciny pierwszego prawnuka:) zreszta są tacy ze bez zaproszenia i tak by przyszli:) wiec u mnie chrzciny szykuja sie na okolo 30 os. (najbliższa rodzina...rodzice z obu stron dziadkowie i nasze rodzenstwo - w tym chrzesni). Nie ma opcji żeby takie chrzciny zrobic w domu...wiec trzeba w restauracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mieliśmy 12 osób, najbliższa rodzina. Przyjęcie w domu. sama wszystko gotowałam, piekłam ciasta, tylko tort zamówiłam i żałowałam, bo mi nie smakował. Alkohol był w małych ilościach. Muzyki i tańców nie. Był dwudaniowy obiad, trzy sałatki, wędliny, schab w galarecie, danie na gorąco,trzy rodzaje ciasta, owoce, napoje. Chrzciny były o 12, goście do 19, sistra pomagała mi sprzątać, została do 21. Chrzest był zimą, mały pokój z wyłączonym ogrzewaniem i uchylonym oknem robił za lodówkę. Latem nie miałabym gdzie trzymać przygotowanych dań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bielsko-Biała
ja miałam 15 osób. Impreza w domu z cateringiem. Było tyle jedzienia ze tydzień jeszcze się go jadło (to co oczywiście mogło się zjeśc) koszt wyniósł nas: 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astoria1985r
800zł za chrzciny to na prawde niewiele. Tylko, że w doku ciężej będzie utrzymać ludzi przy nie-piciu. Rodzina męża niestety lubi sobie wypić, zwłaszcza teść i teściowa. A jakieś tańce organizowałyście? Pytam, bo na rowadę nie mam pojęcia jak to wyglada w praktyce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astoria1985r
Dzięki dziewczyny za Wasze posty, człowiek przynajmniej zorientuje się jak to wygląda u innych "od kuchni" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie też będę teraz chrzciła i planuje obiadek ciasto kawa i zimna płyta winko i 3 butelki wódki ponieważ będzie od razu z kościelnym i tyle nie ma co cudować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielsko-biała
ja nie miałam żadnych tanców - przeciez to chrzciny a nie urodziny czy weselicho. Miałam alkohol dośc dużo, ale tego nie liczyłam. tak wiec 800 zl za same jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas na szczęście msze chrzcielne są na 16:00 więc obeszło się bez obiadu. Po mszy kawa i kolacja w domu (mieliśmy zamówiony catering). Alkohol był, ale tak, żeby trochę wypić, a nie upić się. Zaprosiliśmy rodziców, rodzeństwo, nasze babcie i chrzestnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas była najblizsza rodzina, czyli dziadkowie, chrzestni i rodzenstwo. łącznie ok 15 osób. Wszystko sama przygotowałam tylko torta zamowilam. Wódki nie było. Bo to impreza dziecka nie dorosłych zeby pic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryla maryla maryla1
hej, ja robilam w domu, na 23 osoby w tym troje dzieci. sama wszytsko gotowalam i pieklam, natyralam sie 3 dni, na skladniki na wszystko wydalam ok 400zl do tego 5 butelek wódki. Takze chrzciny wyprawilam za ok 700zl max na tyle osób. Wszystko ładnie schodzilo ze stolu wiec smakowalo napewno i te 5 butelek rózniez sie rozeszlo. Ksiedzu dalismy koperte z kartka z podziekowaniami za ochrzczenie dziecka wiec i na tym zaoszczedzilam bo niektótrzy wkladaja 100zl za chrzest albo i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maryla maryla maryla1
impreza dziecka? rozumiem ze bardzo czynnie w tym przyjeciu uczestniczylo, zabawialo gosci itd? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja byłam raz na chrzcinach
Byłam raz w rodzinie, zaproszeni byli: rodzice rodziców (czyli dziadkowie dziecka), dziadkowie rodziców (czyli pradziadkowie dziecka), rodzeństwo rodziców, rodzeństwo dziadków dziecka i ich dzieci, czyli kuzynowie rodziców dziecka. W sumie myślę, że było jakieś 30-40 osób, impreza w domu, ale dom duży, więc bez problemu, jedzenie było częściowo własnej roboty, częściowo zamawiane, alkohol był, ale w symbolicznych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gacie taty
tance?heheh pierwsze slysze.owszem impreza w kanjpce,czy restauracji,ale zero alko.po obiedzie kawka,ciasto i ludziska do domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, tak się składa,że lada moment będę chrzciła dziecko. Chrzciny do godziny 19-20, robimy w lokalu na 24 osoby. Najbliższa rodzina:rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Standardowo bedzie obiad, potem tort, a potem jakieś gorące dania i oczywiscie zimne przekąski, ciasta, napoje. Co do alkoholu to na pewno wino i wódka ale wszystko w rozsądnych ilościach. W domu nie robię, mam warunki, ale nie mam czasu. I jakoś nie uśmiecha mi się biegać z wywieszonym jęzorem między gośćmi. Byłam w rodzinie na chrzcinach w lokalu i było super ;) Co do kosztów, może i trochę będzie wiecej niż w domu, ale licząc czas i kasę, jaką trzeba wydać na benzyne jeżdżąc na zakupy i inne pierdoły, wolę iść do lokalu i po imprezie wrócić do domu, zająć się dzieckiem niż sprzątaniem i myciem garów;) No...ale to moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przsada
Z ta wodka na chrzcinach to nie wesele ..Na chrzciny nie daje sie wodki :( To zdjecie grzechu z dziecka a nie impreza na balety :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z doświadczenia
taka "impreza" to tylko w lokalu w domu (chyba ze ktoś obsługuje kuchnie) jesteś CALY CZAS przy donoszeniu czegoś na stół itp. a dziecko? bo przy małym nawet grzecznym dziecku JEST CO ROBIĆ uważam że robi się chrzest raz w zyciu dla jednego dziecka więc zcasem warto wydac trochę więcej kasy (niż w domu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolineczka1234
Jako młoda mama niewiele wiedzialam o chrzcinach i opiece nad dzieckiem, sporo dowiedzialam się ze strony www.pamiatkichrztu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zapraszam 25 osób, w sumie jest to najbliższa rodzina, robię imprezę w lokalu(obiad, kawa, kolacja) Alkohol będzie. Całkowity koszt wyjdzie mnie ok 2.300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna123
Dobre miejsca na chrzciny znajdziecie na www.ChrzcinyiKomunie.pl jeżeli nie chce wam się szukać ofert samodzielnie wystarczy zadzwonić a oni znajdą najlepszy lokal który spełnia twoim wymogom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chełmka
Moim zdaniem chrzciny to epokowe wydarzenie w życiu dzieci dlatego warto zadać sobie trochę trudu i spędzić ten czas z najbliższą rodziną. My z mężem wynajęliśmy miejsce w restauracji Nova w Chełmie. Było fajnie, kameralnie, bez zbędnego przepychu. Jedzenie gościom smakowało, mieli tez wynajęte pokoje w hotelu wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy od Ciebie. Jedni robią ogromne imprezy inni mniejsze, jedni robią w domu inni w lokalu. ja np zaprosilam dziadkow, chrzestnych z rodzicami i rodzenstwo. zrobilam chrzciny w fantasmagoria.katowice.pl nie przejmowalam sie jedzneim ani niczym takim. to ma byc milaq uroczystosc po prostu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy od Ciebie. Jedni robią ogromne imprezy inni mniejsze, jedni robią w domu inni w lokalu. ja np zaprosilam dziadkow, chrzestnych z rodzicami i rodzenstwo. zrobilam chrzciny w www.fantasmagoria.katowice.pl nie przejmowalam sie jedzneim ani niczym takim. to ma byc milaq uroczystosc po prostu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz profil na facebooku, to odwiedź www.facebook.com/WodkiRegionalneSklepiPijalnia?fref=ts. Jest to profil sklepu jakiego szukasz. Mają tam luksusowe alkohole, również na prezent w konkurencyjnych cenach oraz jest tam takie małe bistro, gdzie można usiąść  na hokerach, lub stanąć przy specjalnie do tego celu przygotowanym blacie o napić się, nim podejmiemy decyzje o zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.07.03 to zależy od Ciebie. Jedni robią ogromne imprezy inni mniejsze, jedni robią w domu inni w lokalu. ja np zaprosilam dziadkow, chrzestnych z rodzicami i rodzenstwo. zrobilam chrzciny w www.fantasmagoria.katowice.pl nie przejmowalam sie jedzneim ani niczym takim. to ma byc milaq uroczystosc po prostu:) To prawda, że niektórzy robią imprezy na 100 ludzi, ale to głupota, zapraszasz rodziców (czyli dziadków dziecka), chrzestnych i rodzeńśtwo. Two wszystko. Kameralnie i miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam na 30 osób - rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, chrzestni i ich rodzice (bo ze wszystkimi mamy dobry kontakt). Obiad po mszy o 12.00 - przystawki, zupa, drugie, deser. Koniec ok. 18.00. Bez tańców czy innych atrakcji. Akurat tak się złożyło, że trudno byłoby zrezygnować z zaproszenia kogokolwiek z tej ekipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×