Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamyroczek

Dania na roczek

Polecane posty

Gość mamyroczek

Zastanawiam się jakie dania przyrządzić na imprezę z okazji pierwszych urodzin mojego dziecka.Potrawy przygotuje znajoma kucharka ale nie mam pojęcia co to miało by być.Może ktoś zaproponuje coś ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obyś miała tylko takie
problemy w życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozostaw inwencję
w rękach znajomej,skoro nawet gotować ci sie nie chce,tylko innymi sie wysługujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz to zalezy mozna postawic na tradycje czyli rosol z makaronem barszcz czerwony z krokietem badz pasztecikiem zurek z jajem i biala kielbasa to sa potrawy uniwersalne kazdy je lubi co do drugiego to np schabowy tradycyjny albo dvolej albo panierowany w mace z sosem np pieczarkowym do tego ziemniaczki piree mozesz tez upiec kurczaka na soli wychodzi pyszny taki jak z rozna i salatki ale to zalezy tez od tego co goscie lubia bo moze nie przepadaja za tradycyjna kuchnia wola np tajska dania jednogarnkowe typu leczo tez sa ok i sycace moze pierogi bigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natomiast z ciast moze szarlotka ja teraz robie z jabliem pomarancza i cynamonem keks sernik bezy babka pisakowa ptasie mleczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłamała
do tego dodatki sałatka z jajka, pieczarek, szczypiorku, majonez, sól i pieprz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłamała
albo sałatka z tuńczyka, może być pieczeń ze schabu z ziołami kruche ciasto ze śliwkami mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moga byc tez kurze cyce w sosie smietanowym ze swizymi ziolami z ryzem badz ziemnakami do tego salatka z pomidorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamyroczek
Dziękuję za podpowiedzi. Do tych co krytykują:pracuję więc nie mam za bardzo czasu żeby wszystko sama ugotować.Po pracy muszę jeszcze posprzątać,udekorować jeszcze jakoś dom,przygotować stół...to takie dziwne,że biorę kogoś do pomocy?tym bardziej,że nie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamyroczek
miało być,że pracuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim napisz, czy chcesz na przyjęciu tradycyjne potrawy typu rosół czy schabowe czy preferujesz innego rodzaju kuchnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allllllla
też mam roczek za 2 tygodnie.. 16 osób i musi być dużo jedzenia, a pracuję i brak czasu... no coż kilka nocy przede mną.. myślę o sałatce ze słonecznikiem,serem i ananasem;udka w śliwkach; sałatce przekaładanej;zrazach, żeberkach,kieszonkach ze schabu i grzybów, rybce w zalewie pomidorowej, pomidorach z fetą i czosnkiem, może caneloni z mielonym, oczywiście tort taki w kształcie cyfry 1, i ze dwa ciasta... kiedy ja to zrobie??? nie wiem ale musi się stół uginać.. a może jeszcze jakiś ciekawy pomysł?????? czekam na propozycje:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaa*
po co obiad na roczek ? :O nie wystarczy tort, placek, ze dwie sałatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy roczek za dwa tygodnie. Będzie tort, sernik i jeszcze jakiś jeden placek, sałatka z pieczarkami, a druga z kurczakiem, nadziewane pieczarki. Wymyślnych potraw nie będzie bo gotować nie umiem i nie lubię. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mieliśmy roczek w minioną sobote i było tak: -tort, 3 ciasta ("jacuś", "sernik" i "amoniaczek") zimna płyta: -sałatka jarzynowa -sałtka z porem brokułem serem feta -sałatka caprese -sałatka z wędzonego łososia serka mascarpone i koperku -śledzie pod pierzynką -jajka faszerowane (dwa rodzaje-jedne z pieczarkami a drugie z tuńczykiem) -ryba opiekna w zalewie -na półmisku postawiony ananas i do niego powbijane koreczki, do około 3 rodzaje wędliny i kabanosy -na drewnianej desce winogrona i 4 rodzaje serów -na wielkim talerzu pokrojone pomidory, ogórki świeże, ogórki kiszone, ogórki w musztardzie, papryka konserwowa -pieczywo, owoce była też kolacja na ciepło- gołąbki z sosem pomidorowym kawa, herbata, woda, soki, napoje, szmpan, wino, troche mocniejszego alko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×