Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nenalinda

jakie butelki wybrac dla noworodka i ile

Polecane posty

witam bede pierwszy raz mama. mam takie pytanko. jakie butelki kupilyscie dla swoich maluszkow tuz po urodzeniu. ile ml i jakie smoczki, z iloma dziurkami i ile ich kupilyscie? nie wiem czy ta sama buteleczka co do mleka moze byc tez do samej wody czy herbatek. dzieki za wszelie porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaziczka5=
ja mam jedną do wszystkiego i myje pod ciepłą wodą po co ci tyle ? co potem z tym zrobisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam zestaw Avent, 5szt i właściwie używam 2-3szt. Jedna to byłoby za mało przy karmieniu mm, ale 2 by wystarczyły. Na początek smoczek 0. Moja rada nie szalej tak jak ja z butelkami, bo mój syn nie chce smoczka z Aventu. Udało się wymienić same smoczki na lovi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabawy po kolderka
ja kupilam dwie, jedna 120 ml, druga 240, szklane- jakos tak bardziej mi sie z higiena kojarza :D (wiem, to glupie), z tym, ze sa one od 3 mc-a. Zamawialam przez allegro i nie zwrocilam uwagi :O No ale moja ciocia (moje druga mama ;) ) zaszalala i kupila mi jeszcze chyba 4(!), w tym dwie antykolkowe. Nie wiem po co mi tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antonella....
smoczki musza byc najmnijesze czyli 0 a rodzaj butelek? cóz tutaj dowolnosc ja mialam akurat avent od poczatku. Tylko pamietaj ze jak dziecko sie przyzwyczai do jakiej konkretnej butelki to bedziesz musiala takie kupowac bo trudno jest potem np 8-9 miesieczne dziecko przestawic na inną a niekotre np wlasnie avent sa dosc drogie szczegolnie te wielkie 360ml kosztuja prawie 40zl a musisz je miec przynajmnije dwie. Natomiast dla takiego maluszka ja bym kupila 2 buteleczki 125 ml . Wiecej nie kupuj bo moze sie okazac ze Twoje dziecko nie bedzie tolerowalo tej butelki z tym smoczkiem. Zawsze mozesz dokupic potem ,zaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelki aventt
smoczki lovi, sztuk dwie (jedna duża, druga mała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lozawersko
ja zdecydowanie polecam dr browna. inne niby tez przeciwkolkowe nie działały. dopiero jak ta kupilismy małej kolki usapiły. i mało łyka powietrza przez nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antonella....
wlasnie z tymi smoczkami lovi ja sie tak zastanawiam po co kupowac butelki avent i smoczki lovi oddzielnie skoro przy butelce jest zawsze smoczek a tak wydaje sie dodatkowo na lovi. I u mnie jak zaloze smoczek lovi - oczywisce ten silikon do butelki avent to przecieka po bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lozawersko
aha i mielismy tylka jedna browna. dopiero jak mała skonczyła 4 mce zaczelismy uzywac tez lovi - taka sobie. mocno zasysa smoczek i trzeba od czasu do czasu jej wyciagac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelki aventt
A ja mam dr browna i mnie wkurza ta butelka. Zakrętka sie nie dociska i mleko się wylewa jak sie butelka przechyla np w podróży. No i wkładanie i wyjmowanie tej rurki przy każdym karmieniu jest irytujące, tyle że moje dziecko nie mialo kolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabawy po kolderka- u mnie na zwykłym usg była dziewczynka przez całą ciążę, oczywiście nikt mi nie dawał 100% pewności, ale 90kilka. W 24tc byłam na 3d i ono jako jedyne "pokazało" chłopca, wydawało mi się wiarygodniejsze, więc nastawiałam się na chłopca mimo późniejszych dziewczynek. Też od początku miałam przeczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelki aventt
a z lovi polecam smoczek 3 przeplywowy i on się nie zasysa jak ten zwykly jedynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antonella....
jak smoczek ma system odpowietrzania i sie zasysa to znaczy ze za mocno przykrecilas smoczek nie mozna dociskac mocno smoczka do butelki tylko lekko przykrecic wtedy powietrze bedzie uchodzilo i efektu zasysania nie ma. U nas tak bylo zanim zalapalam o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antonella.... ja musiałam wymienić smoczki, bo z Aventa moje dziecko nie chce pić od początku, pluje, krztusi się. Taniej było wymienić sam smoczek za 4zł niż całe butelki. Nic nie przecieka, bo lovi są akurat takiego samego rozmiaru, ale z innych firm już niekoniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość butelki aventt
niekoniecznie. Niektóre smoczki z lovi (a mialam ich kilkanaście) są po prostu cienkie na końcu. Silikon jest mega cieniutki i dlatego się zasysają. Nie caly smoczek tylko sama ta wystająca końcóweczka. I to się tyczy tylko rozmiaru 1. Poźniejsze nie mają takich wad. A najlepszy i najgrubszy jest trójprzepływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kupiłam jedną plastikową 120 ml z Babyono, smoczek już w niej był. Od początku zakładałam że będę karmić piersią, i tak też robię, butelkę dałam jedynie kilka razy, jak jeszcze nie miałam pokarmu i jak mała mnie pogryzła i się leczyłam;) Zawsze później butelki można dokupić, w każdej aptece są, nie ma co szaleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka79
Ja się długo zastanawiałam jaką wybrać butelkę. Kupiłam Avent, ale się nie sprawdził. Ciągle smoczek się zatykał, a córka do tego miała kolki. Szukałam butelki antykolkowej i zdecydowałam się na MAM. Naprawdę warto. W wyborze pomógł mi opis na blogu byciemama.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gOsCiowkaaaaaaaa666
canpol baby lovi 150 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na sam początek kupiłam 3 sztuki Tommee Tippee Closer to nature, do tego 3 smoczki.@x260ml i jedna do picia 150ml. Smoczki zmieniałam kiedy widziałam że synek męczy się bo za mało i za wolno leci.Potem do butelek kupiłam tylko dopasowane smoczki.Butelki wyparzałam przez pierwsze 2 miesiące w parowym sterylizatorze, potem dokladnie myłam szczoteczką,osobną gąbką, przelewałam gorącą wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowanie polecam butelki Tommee Tippee, mój synek nie miał po nich kolki. Na początek kupiłam butelki o pojemności 150 i 260 ml. Są też podwójnie pakowane, wychodzi taniej https://www(kropka)bumbelek.pl/product/product&path=59_68&product_id=110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpisujecie na temat z 2011 roku, jedna odpisała, aby się zareklamować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam TT i szybko zmieniłam..beznadziejne, bo mleko zostawało, a jak się robiło porcję dla maluszka, który wypijał niewiele, to nie wiadomo było ile tego wypił, bo zawsze zostawało, taka butelka. Kupiłam MAMbaby Anty-Colic. super ;) Dziecko bez kolek, butelki łatwe do mycia. Mam też butelkę treningową tej firmy, gryzaki, kubek niekapek, łyżeczki. Ja jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamcia2212
jak bedziesz karmila piersia to zadna Ci nie potrzebna ;) pozniej tylko do wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Matka Polka
do mamcia2212, no właśnie jak będziesz karmiła dziecko piersią, niestety ja nie miałam takiej mozliwosci, nie miałam pokarmu :( musiałam sięgnąć po butelkę. miałam trudny wybór, bo jest tego taki asortyment, że głowa mała. Ale moja położna doradziła mi firmę MAM Polska, jednak dalej nie byłam przekonana, bo pierwszy raz o niej słyszałam. Ale gdy w aptece zobaczyłam ten ogromny wybór butelek zachwyciłam się dostępną kolorystyką. wybrałam butelkę MAM Anti-Colic 260ml niebieską i zieloną dwie w zupełności wystarczyły). Dziś mój synek ma 8 msc. i dalej stosujemy produkty tej firmy. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
młoda matka Polka- a czy widziałas te butelki i jakimś sklepie? bo ja właśnie mam te butelki ale kupiłam je w niemczech a tu nigdzie nie widzialam. tylko w aptece można je kupić? potrzebne mi są Smoczki bo muszę wymienić już a nie chce mi sie do niemiec zasuwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Matka Polka
do gość, ja kupiłam w aptece w Warszawie na ul. Dembowskiego. firma MAM prowadzi sklep internetowy, którego jestem stała klientką a fani na fb mają rabat 20%. Na ich stronie dostępne jest również informacja o tym gdzie można kupić produkty MAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki, sprawdze bo do warszawy mi za daleko.:) najwyżej jak nie znajdę to kupię w niemczech bo naprawdę super są te butelki. zresztą próbowałam dać córce do nich Smoczek innej firmy i nie chce przez niego jeść.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Matka Polka
no i dużym plusem jest to, że z upływem czasu butelki nie trzeba wymieniać, a jedynie smoczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje butelki maja już 8miesięcy i wyglądają jak nowe. wymieniam Smoczki a butelki ciągle te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Matka Polka
to trzeba przyznać są wytrzymałe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×