Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamajajaj

nauczyciel żąda zwolnienia lekarskiego za nieobecność dziecka help

Polecane posty

Gość mamajajaj

syn chodzi do 6 klasy, opóscił 2 dni, usprawiedlwiłam je sama, a nauczyciela skomentowałą że to nie jest usprawiedliwienie, że tylko lekarski się liczy. a ja wiem że w prawie oświatowym jest zupełnie inaczej, nauczyciel nie ma prawa żądać zwolnień lekarkich i musi przyjąć moje rodzicielskie usprawiedliwienie...wk...iła mnie ta babka niewuedukowana, zna ktoś konkretny przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mi się wydaje, że to nie rodzic pisze, a ten opószczacz. Nauczycielka też zakumała i gluta w balona robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamajajaj
widzę, żę od was nic się nie dowiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety ale nauczycielka ma rację,od nowego roku rodzice nie mogą usprawiedliwiać nieobecności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę cię zmartwić - nauczycielka ma prawo wymagać od ciebie zwolnienia lekarskiego. Oczywiście jeżeli taki wymóg został wprowadzony przez dyrekcję szkoły. Np.w szkole córki w starszych klasach są uwzględniane tylko zwolnienia lekarskie; nieobecność dziecka rodzic może sam usprawiedliwić tylko w klasach 1-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majska
A jeśli wyskoczy jakiś pogrzeb albo inna okoliczność nie związana ze zdrowiem to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To klops.W przypadku pogrzebu można jeszcze dostarczyć akt zgonu. W ogóle z tymi zwolnieniami robią cyrk, ponieważ bardzo dużo osób wagaruje wręcz nagminnie - nie mając sposoby na przyciągnięcie do szkoły i zainteresowanie młodzieży nauką (przekazywaną w atrakcyjny sposób) szukają bicza. Który jak zwykle uderza w tych, nazwijmy, "porządnych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcą wytępić wagarowania ale i to da się obejść rodzinny lekarz wypisze bez problemu takie usprawiedliwienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli wyskoczy jakiś pogrzeb lub coś w tym stylu to rodzice mogą przedzwonić do nauczyciela i poinformować o takim fakcie ale przed a nie 3 dni po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób porządną solidną KUPE
Podstawą do usprawiedliwienia nieobecności w szkole jest: Pisemne usprawiedliwienie nieobecności na zajęciach edukacyjnych rodziców formie zaświadczenia lekarskiego lub pisemnego oświadczenia rodziców / prawnych opiekunów o uzasadnionej przyczynie nieobecności ucznia usprawiedliwienie musi być dostarczone przez ucznia lub rodzica/prawnego opiekuna w ciągu tygodnia po powrocie do szkoły. Po tym terminie nieobecności traktowane są przez wychowawcę jako nieusprawiedliwione podstawą do zwolnienia ucznia z lekcji jest pisemna prośba rodziców/prawnych opiekunów; zwolnienia z lekcji muszą być potwierdzone przez rodziców/prawnych opiekunów osobiście lub telefonicznie w ważnych przypadkach zwolnienia ze szkoły może udzielić dyrektor szkoły lub wychowawca powierzając ucznia rodzicom (prawnym opiekunom) sfałszowane usprawiedliwienia mogą być przyczyną nagany udzielonej przez dyrektora szkoły nieuzasadniona nieobecność ucznia na spektaklach, wycieczkach i imprezach organizowanych przez szkołę w czasie zajęć lekcyjnych traktowana jest jako nieobecność nieusprawiedliwiona Rodzic ma obowiązek poinformowania wychowawcy klasy o dłuższej nieobecnoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgodnie z Ustawą z dnia 7 września 1991r Dz.U.z 1996 r Nr 67.poz.329z p.zm. Szkoła nie ma prawa rządać zaświadczeń lekarkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie tak. Czasem nauczyciel żąda od rodziców, żeby nieobecności spowodowane wypadkami losowymi usprawiedliwiali przed nieobecnością dziecka. Wystarczy, że dziecko w czwartek poda kartkę, że w piątek będzie nieobecne i jest wszystko w porządku. Chodzi o to, żeby dziecko nie usprawiedliwiało wagarów, bo mamusia zrozumie i napisze usprawiedliwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×