Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytam z ciekawoscid

zapalenie oskrzeli jak długo kaszel

Polecane posty

Gość pytam z ciekawoscid

moje dziecko miało zapalenie oskrzeli od niedzieli do wczoraj (7 dni) dostawało ( zinacef w zastrzykach),pozatym 2 razy dziennie flavamed i zyrtec bez ihalacji , w czwartek byliśmy na kontroli i doktor mówił ,że jest poprawa i do soboty leki i koniec.Dziecko w nocy jeszcze 2 razy kaslznie ,nad ranem sporo i wdzień raz na godzine ,jak długo ma jeszcze prawo kaszleć .Czy mam powody ,żeby obawiać się o nawrót choroby??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 6 tygodni może się utrzymywac kaszel po zapaleniu oskrzeli..moj syn tez akurat mial do dzisiaj zapalenie oskrzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwaaa
Moja córka właśnie przechodzi zapalenie oskrzeli. Od piątku wieczór przyjmuje antybiotyk Zinnat oraz syrop Pulneo. Już po pierwszej dawce antybiotyku przestała gorączkować. Kaszel narazie dalej ją męczy. W ciągu dnia mokry, odrywający więc daję przepisany syrop wykrztuśny. W nocy z kolei jest duszący, suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majjkka9982
ja zawsze daje MUCOSOLVAN na kaszel,czy to suchy czy mokry, jak dr przepisuje mi inny ja i tk kupuje ten,bo po dwoch dniach super poprawa kaszel jest mokry,jest ulga,nawet przy zap. oskrzeli jeszcze 2 tyg podaje żeby wyleczyc i pozbyc sie wydzieliny z oskrzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pksnx
Taaaaaa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majjkka9982
hehh podszywaczu :) nie mam synka tylko corke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasgddds
a bierze jakies wziewy? Mojemu synkowi pomagały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek dostaje wziewy filxotide jeszcze mam podawac 3 tygodnie zeby stopniowo odstawiac zmniejszac dawki z tygodnia na tydzien , a i mcosolvan mam podawac przez tydzien raz dziennie zeby wlasnie pozbyc sie reszty.. a pulneo na syna nie dziala zawsze po nim jest pogorszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwaaa
Moja żadnych wziewów nie dostała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwaaa
I z kolei po Pulneo o wiele mniej kaszle. Dziś wreszcie całą noc spokojnie przespała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj, kaszel to może długo jeszcze dawać się we znaki. Dlatego ja przy mokrym kaszlu zawsze biorę przeciwzapalny syrop fosidal. Działa nie tylko wykrztuśnie, ale też leczy przyczynę kaszlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam niedawno zapalenie oskrzeli i też kaszel mi nie dawał żyć. Dostałam antybiotyki i fosidal i wtedy zaczęłam wracać do zdrowia dopiero. Domowymi sposobami raczej bym tego nie wyleczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysieńka123
Mi pediatra mówiła jak byłam z dzieckiem że po takiej chorobie kaszel jeszcze jakiś czas niestety może trwać. Ja aby ulżyć dziecku podaje niezależnie od rodzaju kaszlu Dicotuss Baby. Synek najczęściej kaszle w nocy i świetne jest to że nawet wtedy mogę podać mu ten syrop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie to samo co u gościa z lutego. Niby niewinnie się zaczęło i kaszelek był mały tylko przejść nie chciało. Antybiotyk plus fosidal na kaszel i inhalacje. W sumie, trzeba się przyznać, że zbagatelizowałam sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie kaszel utrzymywał się jeszcze z dobry tydzień po antybiotyku. Lekarz powiedział, że tak może być i przepisał dodatkowo inhalacje i wspomniany fosidal. Dopiero systematyczne branie leku i inhalacji doleczyło oskrzela. Myślę sobie, że ten antybiotyk był chyba mało trafionym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie, tak jak u przedmówczyni, kaszel trwał prawie trzy tygodnie.Zaczęło się suchym, potem zaczęłam brać syropy z prawoślazem ale ponieważ wielkiej poprawy nie było poszłam do lekarza, który wprowadził syrop przeciwzapalny. Na całe szczęście nie było zapalenia oskrzeli i udało się przejść chorobę bez antybiotyków. Inhalację też zrobiły swoje i pomogły rozrzedzić wydzielinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie dostałam wspomniany przez was lek na kaszel, lekarz mówi, że zaczniemy od niego. Nie ma sensu szaleć z antybiotykami. Dodatkowo mam robić nebulizacje z benodilu, oba leki mają zatrzymać i wyleczyć stan zapalny. Całe szczęście, że mój lekarz nie jest fanem antybiotów, które wyniszczają jelita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiednia osłona do antybiotyków może zminimalizować szkody w jelitach. Gorszym problemem będzie uodparnianie się na antybiotyki. Dlatego właśnie warto ich unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poprosiłam o wspomniany lek wziewny, nie chcę, żeby kolejne kasłanie skończyło się na antybiotykach. Dwa razy dziennie wystarczą, żeby najmłodszy syn doszedł szybko do zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też stosowałam Benodil ze dwa miesiące temu, jak mi zaatakowało oskrzela i paskudnie kasłałam. Jak dla mnie inhalacje są dużo skuteczniejsze i szybsze w działaniu. Jeśli tylko macie nebulizator w domu, lub możecie go pożyczyć od kogoś to naprawdę proponuję wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatatikl
Inhalatorów jest multum, w różnych przedziałach cenowych, ja kupowałam akurat Alergia Stop. To taka średnia półka bym powiedziała – dobra pojemność, sprawna inhalacja bez przeciągania w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Wszystko zależy od rodzaju zapalenia oskrzeli i od indywidualnych zdolności oczyszczania się dróg oddechowych.Moim zdaniem kaszel nie ustępujący u dorosłego i u starszych dzieci w ciągu dwóch tygodni powinien skłonić do wizyty u lekarza.U małego dziecka-po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie się z tobą zgadzam.Z tym kaszlem nigdy nie wiadomo jak się skończy. Ja bym nie ryzykował, lepiej jak lekarz osłucha i doradzi. Naszemu najlepiej sprawdzają się syropy przeciwzapalne, takie jak fosidal. Najszybciej dochodzi po nich do zdrowia. Nebulizację robię wtedy, gdy zaleci ją lekarz.Nie zawsze jest wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że nasz Alergia Stop będzie dobrym rozwiązaniem – lek się wchłania, można stosować przy alergii ale tych zastosowań jest o wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpowiadam ostatnio znajomym inhalację jako taką, bo szybko można się infekcji pozbyć, a co do sprzętu to osobiście jestem zadowolona z Simple jest prosty ale już wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj, przy zapaleniu oskrzeli kaszel może się ciągnąć i ciągnąć. Dlatego dobrze jest brać syrop przeciwzapalny, żeby stan zapalny skutecznie likwidować. Ja najczęściej sięgam po fosidal, bo jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie zadziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duzo sobie nie zycza za Simple, a tak naprawdę pojemnosc i tempo rozpylania aerozolu ma podobne jak aparaty dwa razy drozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalua
Ja miałam kaszel intensywny suchyy duszacy przez dwa tyg, poszlam di lekarza który stwierdził ze jest ok, po kolejnych kilku dniach dlawilam sie kaszlem, az wymiotowalam, byl juz mokry a czasem suchy. Okazało się że to mozne zapalenie oskrzeli juz wchodzące na pluca. Dostałam antybiotyk który nie zadzialal, dopiero inna lekarka pediatra(bo najpierw byla chora mlodsza corka potem zarazilam sie ja, potem moj maz i starsza corka), u której jak bylam z corka jak uslyszala moj kaszel to sie przerazila, powiedziala ze absolutnie tamten antybiotyk nie zadziała i zmienila na klacid 500 i zaczal dzialac, dobtego nebulizacje z nebbud i ventolinu. Mija miesiąc a jest lepiej ale kaszke po południu niemiłosiernie. Jutro kończę antybiotyk. Juz mam dość. Uważam ze antybiotyk byl niezbedny, każdemu z mojej rodziny pomógł, bez tego bylo coraz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inhalator Simple mam od tamtego roku i nic się jak do tej pory nie psuje, zresztą od początku robił wrażenie bardzo solidnego, trwałego i faktycznie to się potwierdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×