Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość #####4344

auto w leasingu - OC

Polecane posty

Gość #####4344

mam samochód w leasingu, ubezpieczony. nie mam tylko tej karty, że auto ma oc. W razie kontroli wystarczy, że w dowodzie jest napisane, że wlascicielem auta jest firma leasingująca i ona ubezpiecza auto? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jjaaaa
każdy kierujący pojazdem powinien posiadać przy sobie prawo jazdy dowód rejestracyjny pojazdu ubezpieczenie Nie wystarczy bo to ty jesteś użytkownikiem pojazdu Dlaczego nie posiadasz ? Obowiązkiem ubezpieczyciela jest przysłanie , ewentualnie leasingu jeżeli masz opłatę w racie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość #####3444
ale ja nie dostałam tego ubezpieczenia. Nie wiem nawet jak to nazwać - kartą? Jezdze już pół roku i jak narazie nie miałam kontroli. Dostałam tylko dowód rejestracyjny i to też musiał dealer odebrać w urzędzie bo mi nie chcieli dać. Nie wiem co teraz? A jak przy kontroli nie będę mieć przy sobie tego ubezpieczenia to coś się stanie? Bo auto jest ubezpieczone- czy policja to jakoś sprawdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablawa
Kierowcy pojazdów podlegających obowiązkowemu ubezpieczeniu OC nie muszą mieć przy sobie papierowego potwierdzenia opłaty; zapomnienie przez kierowcę dowodu zawarcia umowy OC nie skończy się już odholowaniem pojazdu na parking policyjny - zdecydował dziś Sejm, nowelizując Prawo o ruchu drogowym "W sytuacji, gdy funkcjonariusze policji posiadają telefony i komputery z dostępem do internetu możliwe jest sprawdzenie, czy umowa obowiązkowego ubezpieczenia OC została zawarta, np. telefonicznie" - podkreślono w uzasadnieniu nowelizacji. Rząd uznał, że w tej sytuacji nie ma uzasadnienia tak surowe karanie kierowców za brak umowy ubezpieczenia w formie papierowej. Obecnie, jeżeli kierowca nie ma możliwości okazania dowodu zawarcia ubezpieczenia OC w formie papierowej, jego pojazd jest odholowywany na parking policyjny. Często kierowcy po prostu zapominają zabrać ze sobą dowodu zawarcia ubezpieczenia, co naraża ich na dotkliwe wydatki i problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ########4344
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×