Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

motylek81

Złe wyniki nasienia jaka szansa?

Polecane posty

Witam mamy po 30 lat staramy się o dziecko bardzo długo niestety dzisiaj odebralismy wyniki mojego męża są złe tzn. oligoasthenozoospermia i teratozoospermia. Dodatkowe badanie fragmentacji DNA w normie. Czy mamy szanse na naturalne zapłodnienie? Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krowa rasowa
podaj te wyniki, to co piszesz to za malo zeby cokolwiek powiedziec no i najwazniejsze niech te wyniki zobaczy jakis kompetentny lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czas upłynnienia; 15 min objętość; 4,0 ml ph; 7,6 kolor; nieprawidłowy lepkość: + wygląd; nieprawidłowy zapach; prawidłowy liczba plemników; 100% ruch postępowy szybki (typ a) 3,3% ruch postepowy wolny (typ b) 13,1% ruch niepostepowy (typ c) 14,4% nieruchome 69,3% żywych plemników: 31% prawidlowa budowa 8% nieprawidłowe: glówki 90% wstawki 24% witki 8% krople cytoplazmatyczne 2% Nie wiem co myśleć bedę szukała jakiegoś dobrego specjalisty tylko nie rozumiem co oznaczają takie wyniki złe a fragmentacja DNA w normie czy to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krowa rasowa
wg norm WHO z 2010 wyniki Twojego meza sa nieco ponizej norm http://www.nieplodnoscmeska.org/aktualnosci/nowe-normy-nasienia-wg-who1.html ruch typ a (czyli te najszybsze) jest uposledzony i to jest niewielki problem budowa (morfologia) na poziomie 8% szalu nie robi ale miesci sie w normach z tego co widac, to zywych jest nieco malo, ale wg mnie tez nie jest znow tak zle lecz nie podalas tego co najwazniejsze: ilosci plemnikow w ml i w calosci ejakulatu, podajesz "liczba plemników; 100%" wartosci powinny byc wyrazone w ml bo czesto ilosc plemnikow rekompensuje pozostale oslabione czynniki lekarz zapewne skieruje meza na dodatkowe badania i jezeli nie bedzie jasnych przyczyn to pewnie przepisze mezowi jakies specyfiki. zreszta to jest tylko pojedynczy wynik, ktory jeszcze o niczym nie swiadczy. jezeli kolejne beda podobne i pomimo ew. leczenia nie bedziecie w ciazy to pewnie zaleca wam inseminacje - ale to jeszcze wiele wody w Wisle uplynie wiec nie zamartwiaj sie i jego :) wyniki oznaczaja wg mnie tyle, ze czas Waszych staran moze byc nieco dluzszy niz u par gdzie nie wystepuje tzw. "czynnik meski" ale wg mnie nie przekreslaja calkowicie Waszych szans na dziecko poczete w sposob naturalny. o ile oczywiscie nie macie innych problemów z plodnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaaaaaa
autorko nie sugeruj sie tym co pisza ludzie na forach interentowych byliscie z wynikami u androloga??? co o n na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igaaaaaa
twoj mąz moze miec równie dobrze jakas infekcjie moj ma slabe plemniki okazalo sie ze sa slabe dlatego ze z badania bakteriologicznego wyszlo ze ma paciorkowca w nasieniu i terz bierze antybiotyki a staramy sie tez juz bardzo dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katastrofaaaa!!!!!
mojego męża brat miał takie wyniki, że lekarz wątpił czy kiedykolwiek się uda miał chyba tylko 8% ruchomych i to takich tej 3 kategorii no i jak odpuścili - udało się a teraz mając roczną córkę WPADLI :D nie zalamuj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczba plemników ml - 9,9 mln Liczba plemników w ejakulacie - 39,7 mln. Dzieki za dobre słowa. Ja miałam robione różne badania ponieważ półtora roku temu miałam operacje na mięsniaka macicy i badania wyszły dobrze (hormony, drożność jajowodów) Do igaaaaa nie byliśmy jeszcze u lekarza. A co lekarz powiedział odnośnie wyników Twojego męża? Jak długo potrwa leczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katastrofaaaa!!!!!
na nasienie jest dobry cynk, jedzenie selera, fasoli możecie się smiać ale takie rzeczy pomagają o wiele bardziej niż drogie preparaty spróbujcie, co Wam szkodzi mój mąż brał cynk codziennie 2 kapsułki i po 3 miesiącach robił badania i nasienie idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katastrofaaaa!!!! nie leczył się tylko odpuścili i się udało? To super zazdroszczę dzięki za pocieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katastrofaaaa!!!!!
oni odpuścili i się udało, jak oboje odpuścili, może u niego to był stress? a teraz jak mówię- wpadli, nie planowali drugiego dziecka w ogóle, ona jeszcze nie dostała okresu po ciąży - mimo że mała ma rok a tu nagle zonk ciąża, skapowali się w 3 miesiącu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też czytałam o tym, że na poprawę nasienia dobry jest cynk, selen, maca i witaminy ale czy na poprawę morfologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×