Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niusia9143

UZALEZNIENIE OD SLODYCZY-sposoby na skonczenie z tym

Polecane posty

Gość niusia9143

hej dziewczyny! mam problem i prosze o POMOC! jestem uzależniona od słodyczy. Walcze z tym 3 lata i niemoge przestać:( próbuje niejeść, niejem góra 3 dni a potem to samo:( czy macie jakies sprawdzone sposoby na skonczenie z tym słodkim nałogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chetnie pomogee
napisz cos wiecej. bo jesli codziennie zjesz cos slodkiego w rozsadnej ilosci to nie tragedia! napisz przykladowy jadlospis to cos zaradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia9143
wlasnie to nie jest tak ze jem codziennie np batona. moj wczorajszy jadlospis to przez dzien musli, szklanka soku z marchwi, szklanka mleka, odiad 2 parowki, bulka grahamka i pomidor, potem winogrono, na kolacje 2 połowki bulki pszennej z maslem, jajkiem i pomidorem. a na wieczór... tabliczka czekolady, baton, troche chipsów i kilka wafelków:( tak mi sie zdarza co kilka dni a niechce tego dlatego prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia9143
dlaczego nikt niechce mi pomoc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chetnie pomogee
jesz za duzo weglowodanow prostych. zrezygnuj z bialego pieczywa na rzecz ciemnego, staraj sie jesc kolację białkową. Bialko na wieczor Cię zapcha (dodaj tez koniecznie warzywa!), moze to byc twarog z warzywami, serek wiejski z warzywami, jajka, do tego skibka ciemnego pieczywa i jest super kolacja. z wlasnego doswiadczenia wiem, ze ciezko bedzie zrezygnowac calkowicie ze slodkiego. staraj sie jesc jednak "wartosciowe" slodycze. na sniadanie zjedz owsianke wlasnej roboty na slodko (platki owsiane na mleku, do tego rodzynki, orzechy, owoce), w ramach popoludniowej przekąski rowniez jakis owoc. takie jedzenie na wieczor i to takich ilosci slodkiego to po prostu kompuls. poza zmiana nawykow zywieniowych powinnas tez poukladac sobie w glowie pewne rzeczy - odpwoiedziec na pytanie czemu jesz tyle slodyczy? zajadasz stresy, smutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chetnie pomogee
z praktycznych rad - nie trzymaj slodyczy w domu! Nie bedzie ich w szafce wiec ich nie zjesz. jak jestes "uzalezniona" od czekolady to wybieraj gorzką, i nie cala tabliczka, ale jeden pasek. Pamietaj - zaburzenia odzywiania zaczynaja sie w glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia9143
nie zajadam smutkow ani stresu, to poprostu nałog:( dziekuje za rade sprobuje zmienic swoje nawyki to moze mi pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chetnie pomogee
Znajdz mobilizację. Zacznij ćwiczyć. Czkoelada poprawia nam kobietom nastroj (przynajmniej wielu z nas), ale zapewniam Cie ze regularny, intensywny wysilek fizyczny daje jeszcze wiekszego kopa i super dawkę energii. Trzymam kciuki za Ciebie:) I jeszcze - zrezygnuj z parówek, to świństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chetnie pomogee
Nalogi sa trudne do zwalczenia, ale chciec to moc! Na niektorych dziala odstawienie calkowicie i z dnia na dzien, inni potrzebuja czasu. sprawdz sama na sobie. Moze latwiej bedzie Ci rezygnowac ze slodyczy powoli. Np codziennie mala dawka czekolady lub czegos innego, a moze wlasnie potrzebujesz gwaltownego i natychmiastowego zerwania :) Najlepiej znasz swoj organizm... Ty sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia9143
dobrze piszesz to zaczyna sie wgłowie... zawsze lubiłam słodycze od dziecka ale nie jadlami ich tak dużo. Moje uzaleznienia zaczeło sie 3 lata temu kiedy to przez ok 2 miesiace niejadlam wogole slodyczy bo mnie bolaly zeby i wogole malo jadlam i bardzo schudlam i potem kazdy mowil ze jestem za chuda i mama mowila zebym wiecej jadla no i ja glupia zeby przytyc zamiast jesc normalne posilki wiecej to zaczelam sie objadac slodkim i od t5amtej pory sie uzaleznilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia9143
hej czy ma ktos jeszcze jakies sposoby? moze jest ktos kto zwycięzyl nalog i moze sie pochwalic>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia9143
hej jest tu kto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia9143
moze teraz ktos odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr_no
Wszystko kwestia czy ćwiczysz. Ja potrafię dziennie zjesc 4 kinder bueno i pomimo tego spadło mi w ostatnim miesiącu 5kg. Tyle ze ja biegam 8km dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusia9143
dzieki wszystkim. najbardziej jednak przydalaby mi sie rada kogos kto mial taki problem i udalo sie z tym skonczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.Miałam podobny problem ze słodkim nałogiem. Zaparłam się w wakacje i przy wsparciu męża dałam radę rzucić słodycze. Po prostu ich nie jadłam. Pierwsze dni były tragiczne - miałam ochotę rzucić się na cukierki, czekoladki, cokolwiek słodkiego. Ale sięgałam wtedy po owoce i wodę. No i dałam radę - po tym odwyku slodkości mogą leżeć stosami na stole i nie wzruszają mnie. Przy okazji udowodniłam sobie i innym,że mam silną wolę. Minęło kilka miesięcy, a ja sięgam po słodycze bardzo rzadko - czasem zjem loda lub kawałek (czyt.kostkę) czekolady. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malykompuls
cześć niusia :) jeżeli czujesz w trakcie jedzenia, że nie możesz przestać to prawdopodobnie są to początki choroby zwanej kompulsywnym jedzeniem. Wtedy żadne ćwiczenia ani diety nie pomogą bo nie jest to choroba fizyczna. Pozdrawiam serdecznie- walcząca z jedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomocy!codziennie jem dużo słodyczy (przez to, że dokuczają mi w szkole). przez to mam dużą nadwagę!jem tyle słodyczy, że chyba oszaleje!pomóżcie mi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×