Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nkanka

Porozmawiajmy o fotografach...

Polecane posty

Gość nkanka

Dzień dobry :) Mam kilka pytań i będę bardzo wdzięczna, jeśli ktoś zechciałby poświęcić troszkę czasu, i odpowiedzieć na nie. Z góry ogromnie dziękuję! 1. Jakie zdjęcia chciałbyś/ chciałabyś zobaczyć w swoim ślubnym albumie? Na uwiecznieniu czego najbardziej Ci zależy? 2. Czego nie powinien robić fotograf? (Np. wołania: "spójrzcie tam!" itp.) Jakie zachowania są dla Ciebie niedopuszczalne? 3. Czy lubisz zdjęcia czarno-białe, w sepii, czy raczej w naturalnych kolorach? 4. Czy jest coś, co wyjątkowo nie podobało Ci się w zdjęciach ślubnych które do tej pory oglądałaś? 5. Jakim Twoim zdaniem sprzętem powinen dysponować fotograf, aby zdjęcia były dobre? 6. Ile zapłaciłabyś fotografowi ślubnemu za jego pracę, jeśli to Ty miałabyś ustalić cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkanka
Pytania skierowane są także do osób, które dysponują już własnymi fotkami ślubnymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liziy
Pytania są debilne i mam wrażenie że znowu jakiś domorosły ,,profesjonalista" zaczyna swoją krucjatę reklamową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowa gęś
Wszystkie te pytania są głupie i bez sensu, bo nie da się na nie odpowiedzieć. 1. Wiadomo, że najważniejsze są momenty typu, przysięga, wyjście z kościoła, życzenia, pierwszy taniec, krojenie tortu, oczepiny etc, ale nie mniej ważne są te momenty, które profesjonalny fotograf jest w stanie uchwycić, a które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste. Są one różne, bo różnie ludzie są na weselach, różnie się zachowują. Dobry fotograf wie co jest najważniejsze. 2. Dobry fotograf nie powinien przeszkadzać w imprezie, powinien być niemal niewidoczny, ale jednocześnie być wszędzie tam gdzie jest okazja na fajne i ciekawe zdjęcie. 3. Wszystko zależy od tego co jest na danym zdjęciu, jakie oświetlenie itp. Jak są wszystkie zdjęcia czarno-białe albo w sepii to wcale nie wygląda dobrze. Fotograf sam jest w stanie ocenić, które zdjęcie lepiej wygląda w kolorze, a które nie. 4. Tak, dużo wyglądało tak jakby zrobiła je całkiem przypadkowa osoba, która nie powinna nazywać siebie fotografem. ;) 5. Przede wszystkim powinien znać się na fotografii ślubnej, dobry sprzęt nie wystarczy.. 6. Zależy co miałoby być w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkanka piszesz książkę?
Czy ankieta jest ci potrzebna do pracy licencjackiej na kierunku "Fotografia Ślubna" w Wyższej Prywatnej Gminnej Szkole Zbiorczej? A tak poważnie - to ja nie wiem nawet, czemu podoba mi się mój narzeczony. Podoba mi się i już, szaleję za nim, choć nie wiem czemu. I nie wiem też czemu jedne zdjęcia podobają mi się, inne nie. Ale na pierwsze pytanie ci odpowiem. Chciałabym w swoim ślubnym albumie zobaczyć zdjęcie, które zrobił Karl Lagerfeld. Ech mi się marzy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkanka
Różowa gęś ---> dziękuję, bardzo mi pomogłaś :) nkanka piszesz książkę?---> coś w tym stylu ;) niestety na treść pytań mam niewielki wpływ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blada, jeszcze bledsza
1. Wszystkiego co ludzie widzą. Fotografować mnie u fryzjera, czy podczas nocy poślubnej żaden gościu nie będzie. 2. Fotograf nie powinien fotografować tych chwil, które później mogą być dla fotografowanego przykre. Żadne drzemiące babcie, ziewający wujkowie, czy inne sytuacje, podpatrzone i bezczelnie wykorzystane. Nie powinien być paparazzi, polujący, na sensację, na wykpienie uczestników imprezy. Szczerbatych też nie powinien fotografować (w Polsce popularne). 3. Nie lubię zdjęć czarnobiałych. Sepia, taka fajnie brązowa wygląda fajnie, ale za dużo też mi się nie podoba. Nie lubię też zdjęć, na których są rażące kolory. 4. Większość zdjęć ślubnych, jakie oglądałam u znajomych mi się nie podobała. Albumy, czy fotoksiążki są za duże, po 10 minutach nudzi mnie oglądanie kolejnych zdjęć. 5. A niech robi nawet komórką, jak umie nią zrobić dobre zdjęcia. Ja mam się znać na sprzęcie? A fotograf to się zna na sprzęcie, którego ja używam w pracy (pielęgniarka w szpitalu)? 6. Trudne pytanie. A ile fotograf zapłaciłby mi, np. za całonocne czuwanie przy łóżku jego chorej matki? Ukończyłam studia pielęgniarskie, mam 5 lat stażu w zawodzie. Jestem, tak mówią, dobra. Zakładam, że gdyby potrzebna była jakaś interwencja, bo mamusia "chce zejść", zrobię wszystko jak umiem najlepiej, by ją ratować, jako bonus, bez dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym tylko chciała, żeby fotograf dał mi zdjęcia od razu z aparatu, bez obróbki bo czasem jak oglądam czyjeś zdjęcia to niby fajnie, ale filtry osiagniete jednym kliknięciem fotoszopa spędzają mi sen z powiek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A - punkt 4, jakim sprzętem powinien dysponować fotograf - duży obiektyw, bo im większy tym bardziej fachowo wygląda ;) flesz z rozpraszaniem światła typu softbox - nie cierpię zdjęć z ostrym fleszem strzelonym prosto w twarz! I chciałabym żeby fotograf potrafił zrobić nastrojowe zdjęcie bez flesza np. w tańcu by ładnie pokazać ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Rity19
Rita wszędzie wciskacie się z tym portalem. Piszecie też i dzwonicie do fotografów. Pozwalacie na pisanie na łamach swojego portalu sponsorowanych artykułów których celem jest manipulowanie młodymi parami. Czy nie rozumiecie że dobre frazy w google są o wiele lepsze niż bycie na waszym portalu? Po drugie musicie bardzo słabo prząść jeśli wszędzie się na silę wciskacie czemu się też nie dziwie bo usługodawców ślubnych bardzo ubywa, ślubów też ubywa i powstaje mnóstwo podobnych do waszego portali. Jak najdalej od takich portali gdzie można pisać sponsorowane artykuły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suricatta
"Ja bym tylko chciała, żeby fotograf dał mi zdjęcia od razu z aparatu, bez obróbki" Jeśli fotograf trzaska foty w formacie RAW (a powinien) to sorry, ale takie coś odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×