Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
a g n i e s z k a _

dieta dr dabrowskiej, kilka pytan, pomozcie! :)

Polecane posty

witam :) robie diete dukana od poniedzialku, ale efektow 0! nawet nie ubylo mi -0.01kg :( zdecydoalam sie ja robic do konca niedzieli, a od poniedzialku dieta dr dabrowskiej nie mma ksiazki bo mam ostatnie pieniadze w portfelu wiec jej nie kupie mam kilka pytan ktore sa wazne, pozniej zaopatrze sie w ksiazke i bedzie lepiej :) czy moge uzywac przypraw? czy moge pic zielona i czerwona herbate? czy jest wyznaczona ilosc posilkow? (gdzieniegdzie pisza o 3posilkach, gdzieniegdzie o nieograniczonej ilosci) czy moge brac dodatkowe tabletki, takie jak np belissa na wl, skore i paznokcie? jak mi sie cos przypomni w trakcie to dopisze :) dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam tej diety, bo możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ja ją stosowałam efekt był piękny, ale skutki późniejsze opłakane. Lepiej zastosuj metodę co 3 godziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę używać przypraw? Ja używałam i było ok, tylko naturalne nie żadne ziarenka smaku. Herbatę jak najbardziej pij, tylko nie przesadzaj z czerwoną bo nerki Ci siądą. Jesz wyznaczone warzywa, kiedy chcesz nie ograniczaj sobie tego. Tabletki to chemia mogą spowolnić chudnięcie, a le lepiej bierz po potem mmoże być katastrofa. Codziennie smaruj się balsamami przy odchudzaniu, bo skóra poleci i nie będzie śmiesznie. Po zakończeniu zresztą też. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wze 73kg, mam 169cm ludzie daja mi maksymalnie 63, czasami 64kg wiec nie wygladam jak wielorym mam figure klepsydry, duzy biust, wiec wszystko sie rozklada rownomiernie :) dla mnie idealna aga bylo 60kg, wiec 13kg chce sie pozbyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6tygodni pasuje akurat idealnie bo 20grudnia lece do rodzicow zgaranice, nie widzialam ich od 3lipca, wtedy ostatni raz u nich bylam wiec ccialabym sie pokzac zlepszje strony :P i oczywiscie bede sie wtedy widziec ze znajomymi wiec rowniez chcialabym zeby pochwalili moja nowa figure a czasu coraz mniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy jest jakas pgraniczona ilosc posilkow? bo ja np to tak widze rano na sniadanie jablko do pracy 2 jablka i salatka, pozniej po pracy jakis grejpfrut, moze jablko i jakas salatka? moze tak byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To spokojnie z 10 zgubisz na tej diecie jak będziesz rygorystycznie przestrzegać, tylko pamiętaj, że od diety samej ważniejsze jest wyjście z niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rano na sniadanie jablko - może być do pracy 2 jablka i salatka, jaka sałatka?? pozniej po pracy jakis grejpfrut, moze jablko i jakas salatka? - a gdzie miejsce na ciepły posiłek?? Nie rób tak proszę Cię, podam Ci moją etodę w miesiąc zjechałam 5 kg bez jojo:) 6.00 - 2 łyżki otrąb owsianch z mekiem, może być też z jogurtem naturalnym, popić wodą. 10.00 - kanapka z chleba razowego, z serem białym i wędliną. 13.00 - jabłko, albo inny owoc, bądź sałatka, na co miałam ochotę musi byc lekkostrawne. 16.30 - obiad, normalny bez udziwnień. 18.00 - godzina ćwiczeń - kręciłam hula - hop. W ciąg całego dnia musisz wypić conajmnie 2 litry wody, a chodzi o to żeby metabolizm był ciągle na chodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala gosienka - ale ja pisze o tej diecie, zadnych chlebow nie chce nie zawsze mam godzine dziennie na cwiczenia :( jaka salatka? np marchew i jablko i sok z cytryny seler, marchew, piteruszka, ogorek, jablko cebula, ogorek, buraki itd itp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skłądniki mogą być, dodawaj do nich jogurt naturalny i masz sałatkę. Zaopatrz się jeszcze w olej lniany, pomaga przy diecie. To wyrzuć chlebek i też będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mala_gosienka Nie polecam tej diety, bo możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ja ją stosowałam efekt był piękny, ale skutki późniejsze opłakane. Lepiej zastosuj metodę co 3 godziny" widocznie bardzo źle ją stosowałaś ja byłam w ośrodku przez 2 tyg., jadłam 3 posiłki dziennie, nigdy nie byłam głodna i właśnie najściślejszą dietę zakończyłam po 6 tyg. Schudłam 10 kg, ale CO NAJWAŻNIEJSZE, jak ktoś to fajnie powiedział, W TEJ DIECIE CHUDNIECIE JEST SKUTKIEM UBOCZNYM, NAJWAŻNIEJSZE JEST ODTRUCIE po tygodniu przestały wypadać mi włosy, a ciągnęłam je garściami wyleczyłam sobie przewód pokarmowy, wyrównało mi się niedociśnienie, nie mam migren i problemów ze snem ect. NIE MA ŻADNEJ KATASTROFY! jak się dietę dobrze stosuje, nie ma mowy o "katastrofie". Więcej, przez 15 lat stosowania jej przez dr Dąbrowską namnożyło się tysiące uzdrowień nawet z chorób tzw. nieuleczalnych... a leczonych prawidłowym żywieniem http://ewadabrowska.pl/ na tej stronce można i o tym poczytać ważna jest i do bardzo bardzo!! KOLEJNOŚĆ SPOŻYWANYCH POTRAW PODCZAS POSIŁKÓW najlepiej jest wybrać się do ośrodka http://uzboja.pl/, polecam, byłam nie potrzebne są sztuczne witaminy, nie stosujemy żadnych innych przypraw przetworzonych i nie ziołowych, pieprz ziołowy, sól kamienna, nie używamy musztardy, żadnego tłuszczu, ojeju i oliw witamin je się w tej diecie naturalnych wystarczająco dużo, więcej niż w sztucznych tabletkach! powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarzynka123
agnieszko, annix dobrze Ci radzi, natomiast mała Gosia pomieszała diety, gdyż na w-o nie je się płatków czy owsianki na mleku, tylko dopiero na zdrowym żywieniu czyli po diecie. Dukana nie polecam. Moja koleżanka po I fazie ma zrujnowany żołądek. Zanim nie kupisz ksiażki Dąbrowskiej masz tu listę dozwolonych warzyw i owoców: W czasie kuracji zaleca się spożywać następujące warzywa i owoce: -korzeniowe: marchew, seler, pietruszka, chrzan, burak, rzodkiew, rzepa; -liściaste: sałata, seler naciowy, zielona pietruszka, jarmuż, rzeżucha, koper, zioła; -cebulowe: cebula, por, czosnek; -psiankowate: papryka, pomidor; -kapustne: kapusta biała, czerwona, włoska, pekińska, kalafior, kalarepka; -dyniowate: dynia, kabaczek, cukinia, ogórki; -Owoce: jabłka, cytryny, grapefruity; W tym czasie nie należy spożywać: - roślin strączkowych (bogate w białko i tłuszcze), - ziemniaków (bogate w skrobię), - ziarna zbóż (bogate w skrobię i białko), innych ziaren i orzechów (bogate w tłuszcze i białko), - słodkich owoców, jak banany, gruszki, śliwki itp. (bogate w cukry), - olejów (tłuszcz). S Spożywanie tego rodzaju wysoko odżywczych roślin jest równoznaczne z zapoczątkowaniem odżywiania "zewnętrznego" i zahamowaniem odżywiania "wewnętrznego". Posiłki spożywasz zasadniczo 3 - 5 razy dziennie. Jeśli masz potrzebę przegryzienia czegoś zajadasz jabłko, marchewkę, pomidor itp. Możesz pić soki owocowe (jabłko grapefruit, cytryna), herbatki ziołowe, herbatki owocowe (sprawdzaj skład), zieloną i czerwoną herbatę, wodę mineralną, soki warzywne, zakwas buraczany. Z przypraw stosujesz szarą sól niejodowaną (sól kamienną z Kłodawy, która bywa w marketach lub w sklepach ze zdrową żywnością). Poza tym dozwolone są zioła, pieprz czarny, ziołowy cayenne, papryka w proszku. Zawsze sprawdzaj skład przypraw czy nie ma tam poprawiaczy smaku i konserwantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarzynka123
Poza tym nie ma potrzeby brania jakichkolwiek suplementów diety, bo spożywając wyłącznie warzywa i w/w owoce dostarczasz organizmowi bombę witaminową. Nadmiar nie jest wskazany, szczególnie sztucznych składników. Podejrzewam, że mała Gosia nie czytała książki Dąbrowskiej, nie czytała wypowiedzi na forach o diecie, nie czytała strony E. Dabrowskiej i niektóre swoje porady wyssała po prostu z palca. Warzywa i owoce można spożywać w postaci: a)soku z warzyw i owoców, b)surówek warzywnych, surowych zup warzywnych, c)warzyw gotowanych, duszonych, zup, d)warzyw fermentowanych (kiszonych), e)wywarów z ziół, warzyw, owoców suszonych lub surowych, f)owoców. Ilość spożywanych warzyw i owoców jest dowolna. W przypadku braku apetytu można pić tylko soki, ale wówczas bardzo ważnym problemem są codzienne wypróżnienia. Dłuższe kuracje sokowe należy prowadzić pod kontrolą lekarza. http://www.dieta-dabrowska.pl/dr.html http://syracuse.blox.pl/2008/12/Dieta-warzywno-owocowa-Dr-Ewy-Dabrowskiej.html http://www.waldtour-revita.pl/dieta-warzywno-owocowa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agnieszka
Przecież ty nie tak dawno byłaś na tej diecie w-o a teraz peszesz że jesteś na dukanie wtedy też pisałaś że ta dieta też jest po dukanie jak któraś tam chciała ci doradzić to sie obraziłaś. Puknij ty sie w głowe raz taka dieta raz taka jak w kalejdoskopie czy tylko tak piszesz bo nie masz co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamswojezdanie
Autorko czytam w innym wątku ,że nie masz kasy ,że za praktycznie ostatnie pieniądze nakupowałaś produktów na Dukana i teraz co zmieniasz dietę na dabrowskiej i znowu nakupujesz ( książkę po wypłacie pewnie) i skąd wiesz ,że zobaczysz efekty moim zdaniem masz problemy zdrowotne czytaj tarczyca bądź inne zmiany hormonalne dlatego nie chudniesz poza tym zajechałaś już organizm głodówkami i wiecznymi próbami chudnięcia na różne sposoby ..zamaist kupować nową książkę , owoce warzywa i takie tam wybierz się do lekarza z NFZ oczywiście ( skoro masz na dietę powinnaś miec i na to ) a nie będziesz skakac z diety na dietę w poszukiwaniu cudów! pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i mamy jasność
co do agnieszki sama nie wie na jakiej jest diecie i po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irene
Agnieszko to ze nie masz pieniedzy na ksiazka dr Ewy Dabrowskiej wcale nie znaczy ,ze nie mozesz jej przeprowadzic prawidlowo.Znajdz troche czasu i przeczytaj wypowiedzi ludzi na forum "rewelacyjna dieta itd".Nie wierz ,ze dieta warzywna zrujnuje ci zdrowie ,wrecz przeciwnie pomoze na wiele dolegliwosci ,a zwlaszcza stracisz nie potrzebne kilogramy.To nie jest prawda ,ze bedziesz miala klopoty ze skora , z cera ,wszystko ulegnie poprawie ,tylko zastosuj sie do wymogow diety .Na forum ktore podalam dziewczyny podaly jakie warzywa sa wskazane ,a ktore zabronione ,jakie plyny powinno sie pic ,a ktorych unikac ,pisaly na temat przypraw ,ruchu ,lepszych i gorszych dni podczas diety ,samopoczucia a takze opisaly co osiagnely dzieki diecie .Szczerze ja polecam i zycze wytrwalosci . Dieta wymaga wyrzeczen i wysilku ale naprawde warto ja przeprowadzic.Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dieta dr Ewy Dąbrowskiej
Kompendium wiedzy na ten temat: Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej: http://www.naturanazdrowie.pl/dieta-warzywno-owocowa-dr-ewy-dabrowskiej/ Wczasy z dietą dr Ewy Dąbrowskiej: http://www.naturanazdrowie.pl/wczasy-z-dieta-dr-ewy-dabrowskiej/ Dieta dr Ewy Dąbrowskiej opinia eksperta: http://www.naturanazdrowie.pl/dieta-dr-ewy-dabrowskiej-opinia-eksperta/ Dieta dr Dąbrowskiej opinie: http://www.naturanazdrowie.pl/dieta-dr-dabrowskiej-opinie/ dr Ewa Dąbrowska Ciało i ducha ratować żywieniem: http://www.naturanazdrowie.pl/dr-ewa-dabrowska-cialo-i-ducha-ratowac-zywieniem/ dr Ewa Dąbrowska Przywracać zdrowie żywieniem: http://www.naturanazdrowie.pl/dr-ewa-dabrowska-przywracac-zdrowie-zywieniem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super dieta! Oczyszcza organizm. Najlepiej wybrać się do ośrodka, który prowadzi takie diety. Ja osobiście polecam Hotel św. Norberta w Hebdowie k/Nowego Brzeska. Szczegóły i terminy diety znajdziecie na www.wiaraikultura.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosuje suplement Slimunox i już po 2 miesiącach schudłam 5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga

A ja po Slimoluxie przytyłam 3,5 kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dieta dr Dąbrowskiej jest super! Mi przyniosła mega efekty. Jeśli dopiero zaczynasz to bardzo polecam wybrać się na wczasy zorganizowane z dietą. Tylko najlepiej do sprawdzonego ośrodka.. Ja polecam SPA Hotel Jawor - wszystko pod opieka dietetyka, lekarza no i zajęcia z trenerem. A jedzenie mega dobre 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×