Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Krzysztof58

Nadciśnienie

Polecane posty

Gość Krzysztof58

Czy ciśnienie 146/82 jest dopuszczalne? Czy można jej jakoś obniżyć? Wypijam dziennie trzy kawy (takie zwykłe po turecku) i trudno mi by było tego nie robić. Proszę o jakieś dobre rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to już jest podwyższone ciśnienie normalne 120 130 60 80 obniżyć ciśnienie sok z aroni , sok z czarnej porzeczki i zacznij oszczędzać kawe zacznij notować jakie masz ciśnienie prze pare dni jak będzie przekraczać 140/ 90 to już jest nadciśnienie i powinieneś udać się do lekarza po leki na zbicie jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof58
Mam takie wysokie od około 10 lat. Palenie rzuciłem dużo wcześniej. W sumie to nigdy nie chorowałem. Czuje się dobrze.. tylko ten pomiar mnie "na starość" zaczyna martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof58
Dowiedziałem się, ze ćwiczenia fizyczne, wysiłek, obniżają ciśnienie. Zacząłem zatem ćwiczyć hantlami. Zobaczę czy to coś zmieni. Mam jeszcze pytanie, kiedy powinno mierzyć się ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarze o Nadciśnieniu Poniżej publikujemy dwie opinie na temat nadciśnienia, jego powstawania i sposobów leczenia, wyrażone przez przedstawiciela medycyny konwencjonalnej i lekarza optymalnego. Nadciśnienie tętnicze wg definicji Światowej Organizacji Zdrowia to ciśnienie wyższe od 140/90 mmHg. Na nadciśnienie tętnicze choruje w Polsce około 25% mieszkańców. Nadciśnienie tętnicze dzieli się na pierwotne, zwane samoistnym, które występuje u 90% osób z nadciśnieniem i nie znane sąjego przyczyny mimo badańprowadzonych w licznych ośrodkach naukowych, oraz wtórne, o znanej przyczynie, występujące u 10% pacjentów z nadciśnieniem. Nadciśnienie wtórne czyli objawowe występuje w przebiegu chorób nerek, nadnerczy, miażdżycy dużych naczyń tętniczych, kliniczne znaczenie ma fakt możliwości leczenia tego typu nadciśnienia. Nadciśnienie pierwotne ma początkowo najczęściej przebieg skryty, jest chwiejne i wykrywane jest najczęściej przypadkowo. W miarę trwania tej choroby załączają siępowikłania pod postacią uszkodzenia mięśnia sercowego z przerostem lewej komory, zmianami miażdżycowymi naczyń wieńcowych i w konsekwencji zawałem serca oraz zaburzeniami uszkodzenia kończyn dolnych, chorzy ci szczególnie są jednak narażeni na wystąpienie udaru mózgu. Charakterystyczne dla tego typu nadciśnienia jest stwardnienie tętniczek nerkowych. Nadciśnienie tętnicze często współistnieje z otyłością. Współczesna medycyna różnorodnym arsenałem środków leczących nadciśnienie tętnicze pierwotne, od wyeliminowania soli z diety przez środki diuretyczne, beta - blokery, blokery kanału wapniowego, inhibitory konwertazy angiotensywne do leków hamujących aktywność współczulną. Leczenie to łagodzi dolegliwości związane z nadciśnieniem, nie ma jednak leków radykalnie leczących chorych z nadciśnieniem pierwotnym. Dr n. med. Aleksander Grigoriew Ordynator Szpitala Wbrew temu, co jest napisane w podręcznikach medycznych przyczyna tzw. samoistnego nadciśnienia tętniczego jest znana, co więcej istnieje skuteczna metoda pozwalająca na całkowite wyleczenie tej choroby. Wysokie wartości ciśnienia tętniczego są efektem nieprawidłowego żywienia organizmu i związanym z tym upośledzeniem funkcjonowania systemu kontroli. Ośrodkiem regulującym wszystkie funkcje naszego organizmu jest mózg (centrum kontroli). Nieprawidłowe żywienie nie zapewnia wystarczającego zaopatrzenia ośrodkowego układu nerwowego w substancje odżywcze i w energię, wówczas uruchamiane są mechanizmy zwiększające napływ krwi do mózgu (m. in. wzrost aktywności układu sympatycznego silniejszą i szybszą pracę serca, zwężenie tętnic obwodowych). W tym okresie obserwujemy u pacjentów tzw. nadciśnienie chwiejne czyli wartości ciśnienia wahające się od małych do bardzo wysokich. Utrzymywanie się tego stanu powoduje narastanie zmian w tętnicach obwodowych oraz postępujące uszkodzenie narządów wewnętrznych, głównie mózgu, nerek, serca, siatkówki. Po pewnym czasie ciśnienie tętnicze utrzymuje się stale na wysokim poziomie . W tym okresie ściany naczyń tętniczych fizjologicznie elastyczne stają się twarde i tracą zdolność do zmiany średnicy w zależności od ilości napływającej krwi. Znaczenie soli kuchennej tak podkreślane w publikacjach medycznych wynika z dużej ilości reakcji chemicznych przebiegających w organizmie podczas złego żywienia. Osoby żywiące się optymalnie zaopatrują doskonale swój organizm, nie muszą produkować wszystkich koniecznych do życia substancji, więc ich zapotrzebowanie na sól jest mniejsze. Współczesna medycyna w terapii nadciśnienia koncentruje się na leczeniu objawowym, stosując środki chemiczne powodujące czasowe obniżenie ciśnienia tętniczego, ich działanie związane jest z powstawaniem rozmaitych działań niepożądanych, często groźnych dla zdrowia (np. narastania zmian miażdżycowych w tętnicach). Żywienie optymalne eliminuje przyczyny rozwoju tej choroby. Obniżenie ciśnienia tętniczego obserwowane jest już w pierwszym tygodniu żywienia. Należy podkreślić, że schorzenie to rozwija sięlatami i niestety leczenie nie może trwać kilka dni, co związane jest ze sporadycznymi wzrostami ciśnienia, w szczególnie trudnych przypadkach nawet po kilku miesiącach żywienia. Żywienie optymalne umożliwia osobom chorym na nadciśnienie bezpieczne funkcjonowanie bez żadnych leków oraz zapewnia naprawę uszkodzonych w przebiegu choroby narz ądów wewnętrznych. Istotną rolę w leczeniu odgrywają opracowane przez dr. Jana Kwaśniewskiego prądy selektywne. W początkowym okresie tzw. nadciśnienia chwiejnego stosowane są one na głowę co w połączeniu z żywieniem optymalnym zapewnia dobre zaopatrzenie mózgu. W bardziej zaawansowanych przypadkach konieczne jest poszerzenie naczyńobwodowych. Wówczas elektrody przykładamy inaczej. Ze względu na charakter choroby i wynikające z niej zagrożenia leczenie wymaga konsultacji lekarza optymalnego. Obserwując kuracjuszy przebywających w Centrum Żywienia Optymalnego w Jastrzębiej Górze stwierdziliśmy doskonałe efekty leczenia żywieniem optymalnym i prądami selektywnymi w przypadkach uznanych przez oficjalną medycynę za nieuleczalne. lek. med. Przemysław Pala konsultant i opiekun medyczny Centrum Żywienia Optymalnego w Jastrzębiej Górze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkkkkkkkkkkkkk
mam 23 lata od 3 lat biore kardesantan na obnizenie cisnienia codziennie, czasami nawet z tabletkami mam 150/100 i wzwyz . nie wiadomojaka jest przyczyna, uprawiam sport jestem normalnej budowy ciala dieta bardzo zdrowa, nie pije koli ani alkoholu anipapierosowk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smażewska
na nadciśnienie proponuje fajny suplement - proargi 9 od synergyclub.pl poczytajcie o tym, jest naprawdę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliia44
Kupowaliśmy niedawno do domu ciśnieniomierz Simple SANITY. Jak na razie daje radę. Szybko mierzy ciśnienie, ma całkiem duży wyświetlacz LCD, generalnie obsługa jest prosta jak budowa cepa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zallss
W domu korzystamy z takiego urządzenia jak ciśnieniomierz Simple. Produkt marki Sanity. Solidny, w fajnym nowoczesnym designie, z ekranem LCD. Obsługa bardzo wygodna, mankiet dopasowany, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam wyjazdu do uzdrowisk, np www.uzdrowisko-swieradow.pl na problemy z nadcisnieniem, bardzo pomagaja swoimi zabiegami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli ma dolegliwości małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dosc przyjemna metoda na poprawienei stanu swojego cisnienia sa wyjazdu do uzdrowisk np www.uzdrowisko-swieradow.pl moja mama byla juz kilka razy i jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarlank
może warto to kontrolować jakimś dobrym ciśnieniomierzem? Te z Diagnostic polecaam serdecznie - bardzo solidne i niedrogie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rossssss
Zainwestowałem pierwszy raz w ciśnieniomierz ostatnio i padło na Simple Sanity. Sprawuje się nieźle, nie narzekam. Myślę, że w tym przedziale cenowym to jedna z lepszych opcji. Szybko pompuje, ale nie uciska ramienia jakoś przesadnie mocno. Zapamiętuje daty i wyniki pomiarów, także to też się przydaje czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość resssa
Dobrze mi się sprawuje Simple Sanity. Kupowaliśmy z mężem parę tygodni temu i działa bezproblemowo. Mam nadzieję, że trochę nam posłuży, ma gwarancji niby aż 3 lata. Wcześniej mieliśmy tańszy ciśnieniomierz to się niestety dość szybko zdezelował, więc teraz wydaliśmy trochę więcej pieniędzy z nadzieją, że się to opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z nadciśnieniem nie ma żartów, a przede wszystkim jak już zauważycie, że je macie to nigdy nie bagatelizujcie! Przed wizytą u lekarza warto czytać artykuły takie jak http://zdroweserce.expert/nadcisnienie-tetnicze-przyczyny-objawy/ by wiedzieć na czym się stoi jednak tak jak pisałem jeżeli wiecie, że na to cierpicie to nie ma co czekać - trzeba leczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aslakk
W sumie nie mam zastrzeżeń do automatu Simple. Jest zakładany na ramię. Wyświetlacz czytelny, duże guziki do obsługi, jak na tę cenę to moim zdaniem się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariakruszyna
Jestem zadowolona jak do tej pory z ciśnieniomierza SmartCardio to jest w ogóle chyba jakaś nowość na rynku bo wcześniej nie widziałam takiego modelu. Nie ma przewodu, urządzenie zintegrowali w jedną całość z mankietem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też polecam Smartcardio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amandap
Rzeczywiście SMART jest nasz SmartCardio ;-) szybko mierzy, nie wypacza badań, łatwo można przytwierdzić do ręki, też na pewno fajna jest ta integracja i pozbycie się kabla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amandaklimek
Łatwo sobie zbadać ciśnienie na moim SmartCardio, ma na wyświetlaczu dobrą miarkę która pokazuje czy wynik jest zdrowy czy coś się złego jednak dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość villa villas
Najlepsze sa soki funkcjonalne. Rabenhorst produkuje takie soki. Jest też taki specjalny na nadcisnienie. nazywa sie "120/80". jest bio, ma z tego co pamiętam buraczki, winogrona i cytrynę w skladzie . wiem, ze to moze sie wydawac dziwne połaczenie, ale smakuje naprawde dobrze! ma duzo potasu, a potas jest kluczowy dla utrzymania dobrego cisnienia krwi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Senior bardzo dobrze zbudowany ciśnieniomierz, solidny, jak na razie nic się złego nie dzieje, nic nie pęka, mankiet się nie zrywa, dobrze przylega do ramienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z nadciśnieniem to trzeba iść do lekarza, to poważana sprawa. Ja od dawna chodzę do pani doktor Bogackiej http://kardiologszczecin.com.pl/ i zdecydowanie polecam panią doktor, to dobry fachowiec. Ciśnieniomierz ciśnieniomierzem, ale najważniejsze jest by brać leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się osobiście bardzo fajnie wygodnie mierzy ciśnienie przez Senior Sanity, a muszę kontrolować sobie krążenie co dnia, także tych badań robię dużo i nie nawala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadciśnienie jest wynikiem narażenia na metale ciężkie w diecie w wyniku zanieczyszczenia środowiska, łatwiej leczyć nadciśnienie ziołami niż lekami. U mojego ojca się sprawdziło posłuchajcie tutaj https://www.youtube.com/watch?v=rrB9AkDYkRM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam polecam wam corazon jest to suplement z polskiej firmy molecular project który wspomaga układ krwionośny normuje tętno wzmacnia scianki żył .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×