Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość /?????????????????????

Drogie mamy czy wychowywanie dziecka jest dla was

Polecane posty

Gość /?????????????????????

nowością,jazdą bez trzymanki itp? Czy jest tu naforum grono mam które nie są expertkami w dziedzinie dzieci i każdy dzień jest mniej lub bardziej dla was zaskakujący? Prosze piszcie o tym bo czuje się jak przybysz z innej planetykiedy tak czytam wylącznie o matkach odnajdujących sie w swych rolach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie macierzynstwo to jedna wielka improwizacja:-) odnajduje sie w macierzynstwie (metoda prob i bledow) ale nie spelniam sie w nim CALKOWICIE. Moja corka jest dosc nietypowa wpadka, w momencie kiedy najmniej mi to 'odpowiadalo' zreszta podobnie jak mojemu mezowi. Jestesmy z wychowaniem corki praktycznie sami, rodzina daleko, staramy sie nie zatracic w tym i nie zwariowac. Poki co udaje nam sie realizowac pewne swoje plany w mniejszym czy wiekszym stopniu i to bez jakiejkolwiek straty dla corki, tym samym nie jest zle:-) Aczkolwiek nie zawsze podchodzilam do tego tak otwarcie i optymistycznie, mialam swoje dolki ba nawet objawy depresji Ale trzeba sie wziasc w garsc i isc do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamciuchna
Dla mnie wychowywanie dziecka to zwykła codziennośc, nie skupiam się na tym jak na misji z kosmosu. Żyjemy sobie, uczę ją życia, ale tak jakoś zwyczajnie, zgodnie z jego biegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamciuchna
Gdyby moją rolą byłą jedynie rola matki byłabym załamana. Pracuję, jestem matką, żoną, przyjaciółką, siostrą, córką, wnuczką, moje życie nie kręci się wyłącznie wokół dziecka, staram się pogodzić wszystko. Ale ze względu na to, że dziecko jest jeszcze dzieckiem najpierw "załatwiam" opiekę dla niej i dopiero wychodzę :) Dlatego na pewno najpierw myślę o niej, potem o reszcie, ale nie odmawiam sobie życia które istnieje poza dzieckiem i jest równie fascynujące ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /?????????????????????
kasza23 to co piszesz jest podobne do mojej historii)) w jakim wieku masz dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rsdsdsdssd
aa to ty Kasza pisalas ze wychowujecie dziecko zgodnie z przeslaniem ksiedza ,ktory kazal wam stosowac kary cielsne od 6 miesiąca zycia dziecka ,i czerpiecie wiedze i opieracie sie na jego pogladach ,ktory nawoluje bic dzieci rozga a gdy mają kilka lat mozna czyms bardziej dotkliwszym i bolesniejszym.Juz cie pamietam :o Taka bylas zafascynowana jego metodami ze az postanowiliscie ciorcie w ten sposob wychowywac .Loool Widac ze macierzynstwo to super dla ciebie sprawa co nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he czytaj ze zrozumieniem moja droga. pisalam ze raz sluchalam 'wykladu' pastora w jaki sposob zapoznawac dziecko z Bogiem, jak je wychowywac zgodnie z Biblia itp. I owszem pastor mowil ze nawet w Biblii jest uzasadnienie dla kary cielesnej (podawal wlasnie 'metody' ze mezczyzna nie powinien dawac klapsa reka, aby dawac 2 klapsy a nie jedne itp). Pierwszy raz spotkalam sie z takim podejsciem i owszem zainteresowalo mnie to do pewnego stopnia ALE Nigdzie nie napisalam ze sie z tym zgadzam a tym bardziej ze stosuje te metody. Prosze nie robic nadinterpretacji i nie starac sie wywolywac tutaj 'afery'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /?????????????????????
Moje ma 1,5 Mam wrażenie że z każdym tygodniem musze poświęcac jej więcej uwagi i jest coraz trudniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rsdsdsdssd
ojj nie wybielaj sie teraz, bo pisalas ze kilka razy swojej corce juz przylalas i nie masz zadnych wyrzutow sumienia w tym poniewaz pastor cytowal wam i bronil was ze tak powinno byc i w wieku kilku latek juz mocniej trzeba bic dzieci,nie tylko rozgą, ty sie z tym zgodzilas,pisząc ze taka praktyke wtychowawczą w zycie wdranzasz sluchając kazan pastora i SIE Z TYM ZGADZACIE, i bedziecie taki model stosowac co aktualnie robicie.Pamietam to wiec nie wyrecaj sie z tego.Jka trzymasz sie jednej wersji to bądź tak odwazna i przyznaj sie do tego a nie tchorzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /?????????????????????
Kiedy skończyła rok potrafiła decydowac za pomoca dwóch słów co chce a czego nie chce Pytałam ją czy chce to czy tamto a ona odpowiadała :nie Pytałam a chcesz iść spać a ona odpowiadała: tak Byłam zachwycona bo dziecko dostawało co chciało,wystarczyło zapytać A teraz mówi tak by za ch wile powiedzieć nie a następnie powtarza tak,nie,tak ,nie,tak,nie ... Zostałam rozpieszczona przez własne dziecko i teraz mi ciężko(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskadaaa
dla mnie wychowywanie dziecka to coś normalnego tak jak codziennie rano myje zęby tak codziennie zajmuje się córką. Dla mnie to nic trudnego ale może to zależy od dziecka, może niektóre dzieci więcej potrzebują uwagi. Moja córka nie miała żadnych kolek, nie chorowała, rozwija się prawidłowo więc nie mam powodów by powiedzieć że macierzyństwo to trudna sztuka. Córka ma 16 miesięcy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /?????????????????????
No ale może miałas wcześniej do czynienia z małymi dziećmi i planowałaś ,chciałaś mieć dziecko. Mnie posiadanie dzieci zawsze przerało i planowałam ich nie mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wybielam sie. Owszem moja corka dostala kilka razy KLAPSA (piszac tutaj o KARACH CIELESNYCH starasz sie wprowadzic troche dramatyzmu i zmanipulowac widownie jak rozumiem?). Dostala i mozna by to bylo policzyc na palcach 1 reki (bodajze 5 razy) i to w ekstremalnych sytuacjach gdzie zadna inna metoda nie skutkowala. Do metod wyzej wymienionego pastora nigdy sie nie stosowalam aczkolwiek niektore z nich maja sens logiczny (nie slyszalas ich wszystkich to nie zgaduj i nie dzialaj wybiorczo dla sensacji). 'Wykladu' (nie kazania to byla raczej otwarta dyskusja POZA kosciolem) sluchalam raz. To nie byl nasz pastor, nie chodzilismy do jego kosciola (poniewaz nie zgadzalismy sie w wielu innych kwestiach). Chodzilismy do kosciola episkopalnego gdzie byla PANI pastor a ona akurat nigdy tej kwestii nie poruszyla. Tym samym znow =Twoje pisanie ze stosowalam sie do kazan Pana pastora wyzej wymienionego znow jest wyciaganiem zbyt daleko idacych, bezpodstawnych wnioskow. Tyle w tym temacie idz macic gdzie indziej Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /?????????????????????
przerażało(nie cierpie tej klawiatury)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rsdsdsdssd
wprowadzam troche dramatyzmu?? bo dla mnie lanie dziecka rozga niespelnarocznego lub paskiem 2 latka w zwyz jak to pastor glosił jest drastyczne nie patrząc czy sa to silne uderzenia czy nie ale sam fakt bicie tak malyych dzieic roznymi "narzedziami,przyrządami" do bicia jest dramaturgiczne i tyle,Ty to pochwalalas i pisalas ze jestes za tym,.ja tego nie umiem zaakceptować.Datego dla mnie te kary cielsne sa okrutne i rozgi,paas do wymierzania kar cielesnych wedlug Biblijnego wychowanie jest bardzo nienamiejscu.Ty jako matka powiedzialas ze to rozumiesz i bedziesz wychowywac dziecko zgodnie z przeslaniem pastora karając je w taki sam sposob jak on wam glosił Swietna kochana mamusia z ciebie, tylko gratulacje tobie slac.No ale to sa wlasnie prawdziwi Koscielni rodzice , poźniej dzieic mają straszny uraz do wiary i do takich rodzicow przez wlasnie mated.wych.jakie kosciol nakazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezko bywalo nieraz
Dla mnie macierzynstwo to ciekzki okres, teraz cory mają po 11 lat (blizniaczki) i najmniejsza 6 lat i juz kumate dziewczyny,ale jak byly mnieksze bylo ciezko. Co do pastora Kaszy!!nie no to jest juz przesada,uderzanie/bicie dziecka rozga czy pasem etc..to jest czyn do potępienia.Co innego klapsik maly dlonią otwarta, ktory ma niezaboec ale "postraszyc",ale nigdyw zyciu to co pastor glosil Kaszy.Bez przesady.Nie ma jak to koscioł wtracający sie w wychowywanie naszego dziecka,co daje beznadziejne jakie pomysly jak karac i czym.Paranoja Jkabym ja osobisice takie ideologie wychowawcze uslyszala od księdza,pastora i roznych osob to mysle ze bym ostro zareagowala sprzeciwiając sie takim metodom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bycie mamą to fajan sprawa Ja jestem nowicjuszką - mój syna ma 8 miesiecy Wychowuje go praktycznie sama i daje mi to duzo radosci ale i sporo nerwów Wiadomo pierwsze dziecko - czasem nie wiadomo co robić:P No ale jakos daje radę:) Uśmiech syna, jego rączki które mnie przytulają, nieśmiałe "ma-ma" i nic innego nie ma dla mnie znaczenia Mój syn odmienił moje życie - teraz ja zrobię wszystko by jego było szczęśliwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrozby tanie allegro!!!!
ZAPRASZAM NA KORZYSTANIE Z TEJ O TO WROZBY!!!! TAROT 10pytań +analiza problemu+tarot na miesiąc http://allegro.pl/tarot-10pytan-analiza-problemu-tarot-na-miesiac-i1909437393.html TAROT 15 ANALIZ Bardzo Obszernie Moje Podsumowanie http://allegro.pl/tarot-15-analiz-bardzo-obszernie-moje-podsumowanie-i1912906078.html TAROT Konkretna Analiza problemu ODP DO 1 GODZ http://allegro.pl/tarot-konkretna-analiza-problemu-odp-do-1-godz-i1914979317.html TAROT (To Dla Was Kochani) Pyt 1 ZŁ NAJTANIEJ http://allegro.pl/tarot-to-dla-was-kochani-pyt-1-zl-najtaniej-i1915499377.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×