Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ona mająca dzieci

MAMY BLIŹNIAKÓW :)

Polecane posty

Gość Celina

Cześć dziewczyny. Zastanawiam się czy wchodzicie jeszcze na to forum? Też urodziłam bliźniaki w 2012 roku. Teraz chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko ale boje się że trafi się ich więcej 😉 Jak jest u Was? Macie dzieci bo bliźniakach? Czy były to ciążę mnogie? Dodam że moich chłopców mam dzięki stymylacji owulacji. Ale to bylo dawno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość Celina napisał:

Cześć dziewczyny. Zastanawiam się czy wchodzicie jeszcze na to forum? Też urodziłam bliźniaki w 2012 roku. Teraz chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko ale boje się że trafi się ich więcej 😉 Jak jest u Was? Macie dzieci bo bliźniakach? Czy były to ciążę mnogie? Dodam że moich chłopców mam dzięki stymylacji owulacji. Ale to bylo dawno...

To chyba rzadkość trafić 2x bliźniaki ale zdarza się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celina

Gaja,Ty masz jakieś doświadczenie? Z tamtych dzieczyn chyba już nikt tu nie zagląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Celina napisał:

Gaja,Ty masz jakieś doświadczenie? Z tamtych dzieczyn chyba już nikt tu nie zagląda

Nie mam osobiście. Ale znam małżeństwo które zdecydowało się na 3dziecko. Urodziły się bliźniaki. Potem wpadka. I znów bliźniaki. Na fb jest grupa dot. bliźniaków. Założycielka 2 razy trafiła bliźniaki... 

Trochę się interesowałam tematem bo "grozily mi bliźniaki" (clo) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zestresowana

To moze ja ożywię forum? 3 tygodnie temu dowiedziałam sie, ze bliźniaki w drodze i nadal nie moge dojść do siebie. Jestem przerażona i próbując znalezc jakies informacje w sieci natykam sie głownie na relacje jak to jest ciezko i jaki to koszmar. Czy sa jakies plusy z posiadania bliźniaków? Czy ktos mógłby napisać cos pozytywnego ale szczerze? Pomocy! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie miałam nikogo do pomocy. Początkowo byłam wykończona, dzieci budziły się na zmianę na nocne karmienie, drzemki też w cały świat. Ale dość szybko zorientowałam się, że dłużej tak nie pociągnę i dążyłam do synchronizacji. Jak jedno budziło się w nocy na karmienie, to od razu wybudzałam też drugie (karmiłam butelką) i jadły jednocześnie. Starałam się też razem usypiać i w tym samym czasie kłaść na drzemki, co się nawet udawało. Dzieciaki od początku dużo czasu spędzały na kocu na podłodze, nie miałam żadnego kojca czy leżaczków, wózka też nie, bo zostawał piętro niżej. Zdarzyło mi się natomiast wykorzystywać foteliki samochodowe. Kąpiel początkowo odbywała się w sypialni i kąpałam jedno po drugim, a mąż ubierał. Od 8 miesiąca kąpiel odbywała się w normalnej wannie w łazience i dzieci kąpały się razem. Co ciekawe, tak jest do dzisiaj, a mają już ponad 4 lata 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 godzin temu, Gość Zestresowana napisał:

To moze ja ożywię forum? 3 tygodnie temu dowiedziałam sie, ze bliźniaki w drodze i nadal nie moge dojść do siebie. Jestem przerażona i próbując znalezc jakies informacje w sieci natykam sie głownie na relacje jak to jest ciezko i jaki to koszmar. Czy sa jakies plusy z posiadania bliźniaków? Czy ktos mógłby napisać cos pozytywnego ale szczerze? Pomocy! 

Oczywiście! Przechodzisz poród raz, a masz dwoje dzieci. Problem z głowy 😄 A tak poważnie, to z bliźniakami jest trochę szaleństwa, ale potem są tak zżyte i tak kochane, że szok. Moje dzieci i się biją, i przytulają i całują. Jak jednemu coś się dzieje, to drugie natychmiast reaguje. Pięknie się razem bawią, razem szaleją, razem rozrabiają 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik

4 września przyszły na świat moje córki. Mają półtora miesiąca i nadal mi ciężko ogarnąć wszystko. Mam do pomocy teściowa i męża ale czuję się nadal zmęczona. Jedna śpi a druga waruje a potem na odwrót. Ciągle sobie mówię że jutro będzie lepiej 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lambada

Mam takie pytanie do Ciebie urodzisz bliźnięta jednojajowe czy dwu ? Mam pytanie do Mam bliźniąt jednojajowych tych identycznych . Czy na usg od razu było widać ,ze w pęcherzyku są dwa zarodki? Jeśli nie to w którym tygodniu można to stwierdzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik

Ja mialam dwujajowe jednokosmowkowe i nie są identyczne. Tylko starsza podkradała pokarm i przy porodzie było między nimi różnicy 600g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik

Dwa pęcherzyki w 7 tygodniu. Jeden lepiej widoczny od drugiego. Wczoraj okazało się że ta która tak daje mi w kość ma skazę bialkowa i mam nadzieję że po zmianie mleka zacznie ładnie spać i da mi chwile wytchnienia 😁 byłam pewna że ma ta skazę bialkowa po przywiezieniu ja że szpitala ale lekarz stwierdził że póki wysypki nie dostanie to mi nie przepisze mleka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik

Po poczytania na różnych forach jak to mamy bliźniąt dają same rade to szacun. Ja bez pomocy dodatkowej osoby bym w padła w depresję dosłownie. Oprócz bliźniąt mam jeszcze dwoje dzieci. Każde ma ina porę karmienia i spania. Zdarza się że jedzą razem. Śpię ok 4 godzin. Czasem to starcza a czasem brakuje. Jestem szczęśliwa że je mam ale potrzebuje chwili dla siebie i męża. Po uśpieniu dzieci jesteśmy tak padnieci że nawet bez buziaka idziemy spać. Jeszcze trochę może to potrwać zanim się dotrzemy byle ten brak czułości między mną a mężem nie wygasł😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 13.10.2019 o 12:58, Gość Lambada napisał:

Mam takie pytanie do Ciebie urodzisz bliźnięta jednojajowe czy dwu ? Mam pytanie do Mam bliźniąt jednojajowych tych identycznych . Czy na usg od razu było widać ,ze w pęcherzyku są dwa zarodki? Jeśli nie to w którym tygodniu można to stwierdzić ?

Ja mam bliźnięta z ciąży jednokosmówkowej jednoowodniowej, podobno bardzo rzadkiej. Co ciekawe, obecność drugiego dziecka stwierdzono dopiero na trzecim z kolei USG, które odbywało się w 12 lub 13 tygodniu ciąży (pierwsze miałam w 7), dlatego też przeżyłam ogromny szok. Na tym USG w 12 tyg było widać już nie zarodki, a poruszające się istoty, główki, rączki (mam nagranie). Ze względu na typ ciąży cały czas podejrzewano zespół podkradania i co jakiś czas lądowałam w szpitalu, ostatecznie ciąże rozwiązano przez cc w 34 tyg. Dzieci są baaaardzo podobne, obcy nie potrafią ich rozróżnić, ale oczywiście nie są identyczne. No i od samego początku utrzymuje się różnica wagowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik

Moje dziewczynki skończyły 8 tygodni. Są dni że już widzę zmiany. Śpią dłużej w nocy i a mniej w dzień. Po kąpieli jest płacz ok godziny, trudno stwierdzić co je tak denerwuje. Nadal śpią w becikach. Ważą 3660 i 3900. A jak tam bliźniaki innych mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik

Moje dziewczynki kończą 4 miesiące. Jestem szczęśliwa bo nie dają popalić. Nie sądziłam że tak będą rosły i się rozwijały jak na bliźniaki. Choć jedną ważyła przy porodzie 1830g to już teraz waży 5600 i nosi rozmiar 68. Nadal rzadko się zdarza że jedzą o tej samej godzinie ale to i lepiej bo nie muszę się spieszyć ani wołać kogoś do pomocy. Mam mniej czasu dla siebie ale wiem że przyjdzie moment za niedługo że się ogarnę i będę znów mieć czas na kawe ( ciepłą)😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik

Moje dziewczynki kończą 4 miesiące. Jestem szczęśliwa bo nie dają popalić. Nie sądziłam że tak będą rosły i się rozwijały jak na bliźniaki. Choć jedną ważyła przy porodzie 1830g to już teraz waży 5600 i nosi rozmiar 68. Nadal rzadko się zdarza że jedzą o tej samej godzinie ale to i lepiej bo nie muszę się spieszyć ani wołać kogoś do pomocy. Mam mniej czasu dla siebie ale wiem że przyjdzie moment za niedługo że się ogarnę i będę znów mieć czas na kawe ( ciepłą)😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik

Moje dziewczynki kończą 4 miesiące. Jestem szczęśliwa bo nie dają popalić. Nie sądziłam że tak będą rosły i się rozwijały jak na bliźniaki. Choć jedną ważyła przy porodzie 1830g to już teraz waży 5600 i nosi rozmiar 68. Nadal rzadko się zdarza że jedzą o tej samej godzinie ale to i lepiej bo nie muszę się spieszyć ani wołać kogoś do pomocy. Mam mniej czasu dla siebie ale wiem że przyjdzie moment za niedługo że się ogarnę i będę znów mieć czas na kawe ( ciepłą)😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Hej, mam 30 lat i mam brata bliźniaka, a raczej całe rodzeństwo. Trzy lata przed nami moja mama urodziła te bliźniaki, dwie córki, a potem znowu zaszła w ciążę i kolejna bliźniacza ;D Ja też jestem w ciąży i też spodziewam się bliźniąt w czerwcu!! Moja mama mieszkala z tatą w jego domu rodzinnym i do pomocy miała teściową, swoją mamę, a nawet jeszcze żywotną babcie. Mówiła, że i tak było urwanie głowy, chociażby z praniem pieluch tetrowych. Nie było tyle udogodnień co teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odpowiadając
Dnia 15.08.2019 o 08:53, Gość Celina napisał:

Cześć dziewczyny. Zastanawiam się czy wchodzicie jeszcze na to forum? Też urodziłam bliźniaki w 2012 roku. Teraz chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko ale boje się że trafi się ich więcej 😉 Jak jest u Was? Macie dzieci bo bliźniakach? Czy były to ciążę mnogie? Dodam że moich chłopców mam dzięki stymylacji owulacji. Ale to bylo dawno...

ja po bliźniakach urodziłam jeszcze 3 dzieci,oczywiście też przez cesarskie cięcie, ciąże pojedyncze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza

Hej. Ja się spodziewam bliźniaków. Termin na czerwiec 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jej
30 minut temu, Gość Zuza napisał:

Hej. Ja się spodziewam bliźniaków. Termin na czerwiec 😊

Znasz już płeć?Pierwsza ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza

Płci nie znam. Pierwsza ciąża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×