Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zosia136

Obcy w moim domu

Polecane posty

Gość Zosia136

Prosba o porade. Szkic sytuacyjny: moi rodzice sa w trakcie rozwodu,nie na warunkach pokojowych. Ojciec zniknal jakies 3tyg temu. Okazuje sie ze dal klucze od domu swojej siostrze ktora pod nieobecnosc pozostalych domownikow wchodzi i sprawdza czy jest do niego korespondencja,itp. Czy tak mozna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinaaaa, czo robisz?
zmieńcie zamki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia136
To nie rozwiaze problemu,bo mama musialaby go o tym powiadomic i dac ojcu nowe klucze. Chodzi mi tylko oto czy inne osoby nie powinny uprzedzac mamy o takich wizytach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablabla....
powinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinaaaa, czo robisz?
wcale nie musi powiadamiać , zmienia zamki i tyle a jego siostra jak chce może wówczas dryndnąć dzwonkiem przy drzwiach i odebrać z waszych rąk korespondencje braciszka:D nie dajcie się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinaaaa, czo robisz?
kupcie sobie psa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adshjadsjkl;a
Absolutnie dla mnie sytuacja nie do zniesienia, jak najbardziej wymienić zamki w drzwiach!! Powód, obcy w domu!! Wystarczy!! Nikogo nie trzeba powiadamiać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia136
Moja mama strasznie sie zdenerwowala,zreszta nie dziwie sie. Nikt nie lubi jak goscie przyjda bez zapowiedzenia,a tu jeszcze taka akcja. Mama zadzwonila do siostry ojca i powiedziala ze niezyczy sobie takich wizyt pod jej nieobecnosc. Siostra,to przyjela do wiadomosci,po czym zadzwonila do ojca,ten do mamy. Zwymyslal ja od roznych i powiedzial ze teraz inni z rodziny tez beda przychodzic. Jak wspomnialam oni sie rozwodza,wiec Szukam takiego rozwiazania zeby bylo skuteczne,ale tez nie dalo ojcu argumentow na jego korzysc. Zal mi mamy,bo zmarnowal jej cale zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinaaaa, czo robisz?
nikt nie ma prawa wchodzić do waszego domu podczas waszej nieobecności jak sobie tego nie życzycie!!! rozmowy z ojcem nagrywać bo jego postepowanie to jawne nękanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia136
Serdeczne dzieki za zainteresowanie. To dla nas tez duzo. A moze jakies wyjscie wg prawa jest z tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinaaaa, czo robisz?
zadaj pytanie na forum prawnym - wpisz w google to ci wyskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adshjadsjkl;a
Zmienić zamki!! Mama ma do tego prawo, ktoś narusza jej prywatność!!Każdy sąd jej rację przyzna!! Nie czuje się dobrze w swoim domu, jak każdy o każdej porze może wejść!! To już jest na granicy gnębienia psychicznego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polece jak chcesz
Porady prawne przez internet polecam. Fachowi prawnicy z wielu dziedzin prawa, anonimowo z gwarancją zadowolenia :) polecam ci. Zobacz na pewno ci odpowiedzą od strony prawnej co wolno co nie a tymczasem też uważam żebyś nagrywała rozmowy i zmieniła zamki. On może przyjść po pocztę ale nie ma prawa chyba dawać kluczy skoro tam nie mieszka osobie trzeciej. http://www.eporady24.pl/porady-prawne-1073.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia136
Tylko ja sie ciagle zastanawiam nad celowoscia tego dzialania. Przeciez nawet jesli rodzice sa ze soba skonfliktowani,to ta siostra, ba! Kultura tego wymaga,by zadzwonila do mamy. Lubia sie,a raczej lubily. Maja swoje nr na komorki. Po co wiec tak to rozwiazywac. Poza tym tak teraz mysle ze ona lub tez inne osoby musza bywac tam niemal codziennie,ojciec ma rosliny u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinaaaa, czo robisz?
kwiaty możecie wy podlewać , a jak ojcu tak na nich zależy to niech je zabiera do siebie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinaaaa, czo robisz?
na kogo jest mieszkanie i przychodza rachunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia136
Moja droga,ojciec wraz ze zlozenie pozwu zajal we wladanie najwiekszy pokoj do ktorego wstawil zamek,wiec ani mama,ani 2corki ktore z nimi mieszkaja nie maja tam wstepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia136
Dom jest rodzicow. Pobudowali go w trakcie malzenstwa. Obydwoje maja do niego rowne prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z formalnego punktu
widzenia najpierw należy sprawdzić prawo własności jeśli twój ojciec też je ma (współwłasność na przykład)to może kogoś upoważnić do np odbierania listów a w skrajnym wypadku dać pełne prawo do dysponowania nim nawet bez pozbycia się tegoż prawa osoba uprawniona jeśli jej się to uniemożliwia (wymiana zamków, nie wpuszczanie itp) może wezwać policję która ma zabezpieczyć ich wykonanie (np uprawniony wynajmie ślusarza który otworzy drzwi) wojna nie jest dobrym rozwiązaniem, lepiej pokojowo jeśli to tylko o listy chodzi samemu informować i przekazywać je to można dodatkowo użyć jako argument w sprawie rozwodowej jest się stroną która wykazuje dobrą wolę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinaaaa, czo robisz?
dowiedzcie się gdzie , który adwokat w waszej okolicy udziela porad Pro bono czyli za darmo , bądź byłby skłonny takich udzielić. Po za tym skoro rodzice sa w trakcie rozwodu, mama może poprosić o adwokata z urzędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia136
Moja mama nie chce wojny, wystarczy nam to co przechodzilysmy przez cale zycie. Ja nie widze problemu zeby ciotka czy ktos inny przyszedl odebrac lisy, zaopatrzyc roslimy. Chodzi tylko oto,zeby spowodowac,by te osoby robily to kiedy mama lub siostry sa w domu. Ale jak widac nie mozna liczyc na dobra wole,a wrecz przeciwnie. Zastanawia mnie tylko dlaczego? A czytajac jedna z wypowiedzi z litera prawa,ktora mu pozwala na takie postepowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinaaaa, czo robisz?
Zastanawia mnie tylko dlaczego? bo jest skurwiel złośliwy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z formalnego punktu
acha wstawienie zamków to dla was argument jak napisałaś dom mają wspólny, jak rozumiem nie został dokonany podział majątku (szczegółowy!) więc prawa są równe :) nie tocz bitwy, wojne wygraj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adshjadsjkl;a
Nigdy przenigdy nie zgodziłabym się, żeby ktoś obcy podczas mojej nieobecności mógł wejść do mojego domu i naruszyć moje prawa do prywatności!! Żadna ciotka, nikt po prostu nikt!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adshjadsjkl;a
do tego co pisał "widzenia najpierw należy sprawdzić prawo własności jeśli twój ojciec też je ma (współwłasność na przykład)to może kogoś upoważnić do np odbierania listów a w skrajnym wypadku dać pełne prawo do dysponowania nim nawet bez pozbycia się tegoż prawa osoba uprawniona jeśli jej się to uniemożliwia (wymiana zamków, nie wpuszczanie itp) może wezwać policję która ma zabezpieczyć ich wykonanie (np uprawniony wynajmie ślusarza który otworzy drzwi)" Nie ma takiej opcji!! Policja ma to w nosie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia136
Tak,rodzice sa w trakcie rozwodu. Mama chciala sie dogadac,bo i tak i tak trzeba. Ojciec,wnioskujac po jego zachowaniu, idzie na wojne. Slepy i gluchy na argumenty. Martwie sie o mame. Przeszla udar 3 lata temu. Teraz te nerwy tez maja zly wplyw. Ale oddac mu walkowerem caly dorobek zycia. Tu nie chodzi tez o sama mame. W domu sa jeszcze 2 siostry,pelnoletnie,ale mieszkajace z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinaaaa, czo robisz?
twój ojciec to gad , który chce swoim postępowaniem wykończyć psychicznie waszą mamę! radzę działać dyplomatycznie , ale też bez pardonu! nie wiem co jest , lub kto jest przyczyna rozstania rodziców , ale radzę też szukać dowodów i przychylnych wam świadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia136
I wiecie,co jeszcze jest przykre,ze cala rodzina ojca ktora niby lubila moja mame jest teraz przeciwko niej. Nie wiem skad ta zmiana. Mamie jest b.przykro,bo szanowala swoja tesciowa,ktora teraz ja wyzywa od najgorszych. Ja tak mysle ze robi to,tesciowa mamy, ze strachu bo,sama sie boi tego ze synalek wroci do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×