Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Michal2682

olejek rycynowy na oczy -porada

Polecane posty

Gość Michal2682

Witam cierpię na zapalenie brzegów powiek już ok . 2 lata. To schorzenie charakteryzuje się owrzodzeniami ( strupkami) na brzegach powiek, skóra na brzegu powieki jest złuszczona, czerwona. Rzęsy wypadają częściej, czasami rosną krzywo, ogólnie powieki są nabrzmiałe i podrażnione. Na to schorzenie nie ma skutecznego leku.Okulista zalecił abym zrobił badanie w kierunku demodex ( nużeniec) z rzęs i zrobiłem lecz otrzymałem wynik negatywny także demodex nie jest przyczyną stanu zapalnego. Niektórzy polecają przemywanie powiek szamponem dla dzieci np bambino, lecz podrażnia on moje spojówki ( napisane jest na butelce że nie podrażnia) . Czy trzeba go rozcieńczać z wodą ? Jeśli tak to w jakiej proporcji ? Dużo osób poleca picie oleju lnianego ( zawiera kwasy Omega 3 ,6 i 9 ) Słyszałem także pozytywne opinie o olejku rycynowym. Czytałem że kiedyś używano go nawet do leczenia złuszczonych spojówek. Czy mogę użyć np kroplę olejku rycynowego do spojówki ? Czy nie podrażni moich oczu? Czytałem także że przyczyną zapalenia brzegów powiek mogą być choroby wewnętrzne tj. choroby tarczycy, nerek, woreczka żółciowego , nadciśnienia, lecz nerki mam zdrowe , tarczyce też. Okuliści są już bezradni ,mam nadzieję że na tym forum jakieś cenne informacje, uwagi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×