Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość DENTYSTA !!!

Czy znieczulenie u dentysty boli?

Polecane posty

Gość gość
Niestety zarówno poziom bólu jak i sposób leczenia jest zależny od dentysty. Może być najlepsza metoda i wyjątkowy dentysta, ale marny sprzęt i ból będzie odczuwalny, a efekty mierne. DObrzy dentyści korzystają z www.holdental.pl/ ich sprzęty są z najwyższej jakości materiałów, bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chryste moja 6 letnia córka miała kanałowe i tylko ,,ał,, powiedziała i pyta kiedy znów pójdzie do dentysty ;-D. Ja w miejscu usiedzieć nie mogłam myślałam że będę musiała ja z mężem do fotela przywiązać by nie zwiała a tu stare krówsko boi się znieczulenia. Szok ;-p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie boli, przynajmniej mnie nie bolalo :) a akurat leczylam zeby u www.dentysta-gadomska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie powinno, z tego co ja sie uczylam na kierunku technika stomatologii (tu www.dental-szczecin.pl ) to wiem, ze naprawde da sie to delikatnie zalatwic :) wszystko zalezy od dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co, jak ząb jest dobrze zatruty to człowiek nie ma prawa nic odczuwać. leczenie kanałowe miałam raz w http://www.stomatolog.gdansk.pl/ i nie pamiętam, żeby to było dla mnie przeżycie traumatyczne. wszystko poszło ok, nic nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie nie bolało, no ale wiadomo każdy ma inny organizm :) chodze do gabinetu www.addent.pl w Krakowie i mogę szczerze powiedzieć, że dentyści, którzy tam pracują są fachowi i wiedzą, że wizyta u dentysty nie jest najmilszym doznaniem, hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie boli, czujesz lekkie mrowienie i po chwili już zabieg jest wykonywany całkowicie bez bólu, miałam ostatnio leczonego zęba w http://www.hercka.pl/ i prawie usnęłam na zabiegu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie boli,czuje się tylko ukłucie. Zresztą znieczulenie jest na życzenie i można leczyć zęby Benniego - to naprawdę jest do zniesienia. Ja leczę się w gabinecie http://unident.pl/ i jestem z mojego doktora bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie nie bolało nic, a nic :) a zawsze z zębami chodzę tu www.bettersmile.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, niedawno przeprowadziłam się do Szczecina, czy mógłby ktoś polecić mi wyrozumiałego dentystę? Panicznie boję najdrobniejszych wierceń, dlatego na prawdę musi być cierpliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chodzę do kliniki stomatologicznej Froe, a konkretnie do Pani Oli i ma bardzo dobre podejście do pacjenta, potrafi odwrócić uwagę różnymi opowieściami i cierpliwości na pewno jej nie brakuje :) Znajdują się na ul. Panieńskiej :http://www.froe.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolkaaaaaa
e tam ja nigdy nie miałam z tym problemów;p może dla tego że zawsze szłam dobrze nastawiona :D czyli przygotowałam swoją podświadomość :D:D razem z mamą chodzimy do kliniki http://medicodent.pl/leczenie-pod-mikroskopem.html i własnie najbardziej podoba mi się tam fakt, że moje zęby leczone są tam bezboleśnie :D LUBIE TO!:D miałam ostatnio problem z szóstką i nie odbyło się bez leczenia kanałowego, ale też dałam rade:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy jakie ;) ja mialam raz leczony zab kanalowo tu www.dentysta-gadomska.pl i nie bolalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga aga aga aga
Jesli masz mozliwosc, to wez znieczulenie komputerowe. Ja panicznie balam sie dentysty i bardzo rzadko do niego chodzilam. Ale teraz postanowilam, ze pora juz dbac o zeby. Mieszkam w UK. Za znieczulenie komputerowe zaplacilam 10 funtow. Rewelacja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga aga aga aga
Zapomnialam jeszcze dodac, ze wiekszosc z nas boi sie dentysty, poniewaz mamy traume z dziecinstwa. Ale od tamtego czasu naprawde wiele sie zmienilo i nie ma sie czego bac. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też chodzę do kliniki Froe tylko do Pani Magdy. To najlepszy specjalista u jakiego byłem, a już wielu sprawdziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sos burgerowy
byłam u dentysty też sie bałam siadłam na fotelu pan doktor wzią najcięrzszą igłe wbił na 15 sekund przeczekałam i mug robic z wyrywaniem jest tak samo polecam ci dentyste w krakowie ul.dunajewskiego 5 bardzo miły pan muwie ci zaufaj znieczulenie boli tylko tyci za pierwszym razel potem za 2,3,4 jusz nie 5 raz jusz nie mozesz dentysta mi powiedział uwież i sie nie buj naprawde to dobra rada zaufaj , zaufaj muwie prawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy znieczulenie boli? zależy oczywiscie jak kto zrobi... raz moze zaboleć raz nie. Moj dentysta z http://www.kalmedica.com.pl/ zawsze robi to delikatnie, wiec nie jest to dla mnie stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
samo wkuwanie troszkę boli ,ale potem już nic nie boli. Wiadomo, że własnie o to chodzi w znieczuleniu żeby nie bolalo. Ja akurat trafiłam do stomatologa, który ma wyjątkowe wyczucie http://stomatolog-ostroda-ilawa.pl/ w Ostródzie. Jeśli czeka was kanałowe albo jestscie zainteresowani protetyką to warto wybrać się do tego gabinetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agacia88
Znieczulenie nie, czasem wkłucie, czasem też z dwa dni później to miejsce jest tkliwe. Ale w sumie od kiedy chodzę do kliniki Cichonia w Krakowie, nawet bez znieczulenia nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie boli, ale to zależy też w dużej mierze od tego, gdzie się wybierzemy. Ja mam super opiekę w Bamedzie, nie tylko leczenie na najwyższym poziomie, ale też bardzo dbają o to, żeby podczas wizyty czuć się bardzo komfortowo i żeby mnie nic nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znieczulenie nie boli i przy zwykłym leczeniu nie jest koniecznie,przynajmniej dla mnie. Ale jak miałam chirurgicznie usuwaną zatrzymaną ósemkę,to było bardzo potrzebne. Doktor w gabinecie http://laserdentbroniecki.pl/ bardzo dobrze się mną zajął podczas zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy kto je robi i czy potrafi delikatnie. U mnie to jest w ogóle taka sytuacja że panicznie boję się znieczulenia i za nic nie dam sobie zrobić :-/. Wszystko przez to że kiedyś jak jeden dentysta mi podawał to złamał igłę i mam mega traumę :-/. Na szczęście na wszystko da się znaleźć sposób bo inaczej chodziłabym chyba z zepsutymi zębami. Pomógł laser Fotona którym jak się leczy to właśnie nie trzeba znieczulenia. W takich mniejszych miejscowościach to pewnie będzie trudno na niego trafić aczkolwiek ja jestem z Chełma który nie jest jakąś metropolią i mam w Eko Med więc może. Moja znajoma miała jeszcze gorzej bo przez znieczulenie uszkodził się jej nerw czuciowy …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boli uklucie. Mi rwali 3 na raz i nie bolało :-) czeka mnie Jeszcze druga strona. Tyle samo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy pewnie do jakiego gabinetu się udasz i jakie zneiczulenie Ci zaserwuja. Ja chodzę do Indexmedica, gdzie mają znieczulenie komputerowe the wand i nic nie boli, jest to bardzo komfortowe i dzięki niemu zabiegi u dentysty przestały być dla mnie problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba zależy od znieczulenia, ja chodzę do kliniki Multimed u nas w Zamościu i nie przypominam sobie żeby mnie coś bolało, naprawdę leczą bezboleśnie. Nawet ich strona internetowa ma taki adres www.bezbolesnie.pl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ból związany ze znieczuleniem jest uzależniony od jego rodzaju. Poniżej krótki opis: Znieczulenie nasiękowe - pozbawia czucia końcówki nerwów. Nie odczuwa się języka, policzka i dziąsła. Dlatego świetnie sprawdza czy przy wyrywaniu zębów a także przy leczeniu zębów górnych. Znieczulenie przewodowe - podaje się niewielką ilość leku blisko nerwu, który głęboko wnikając w tkanki znieczula znaczną jego część. Najczęściej wykorzystuje się je w przypadku leczenie zębów tylnych. Znieczulenie komputerowe The Wand™ - jego zaletą jest bezbolesność stosowania. Komputer kontroluje tempo podawania znieczulenia, a ono samo za pomocą specjalnej końcówki aplikowane jest pod niskim ciśnieniem. Dzięki temu nie ma efektów wtłaczania i rozpierania tkanek, które są nieprzyjemne. Nie powoduje drętwienia policzków i warg. Należy oczywiście mieć na uwadze, że żadne środki znieczulające nie są zupełnie obojętne dla organizmu, więc im mniejsza dawka (skuteczna) znieczulenia tym lepiej. To bardzo ważne żeby poinformować dentystę o swoich wszystkich chorobach i przyjmowanych lekach, by uniknąć skutków ubocznych znieczulenia i interakcji z lekarstwami. Podczas podawania znieczulenia uważnie obserwuj organizm i w przypadku niepokojących objawów (drapania w gardle, zawrotów głowy, kłopotów z oddychaniem) zasygnalizuj je lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy dawaniu zastrzyku to może i czuje się jakiś taki lekki dyskomfort, ale czy boli? nie bardzo według mnie. Chociaż to pewnie też zależy od tego czy dentysta jest delikatny. Ja znalazłam idealny gabinet stomatologiczny na https://www.pkt.pl/ i tam są bardzo delikatnie lekarze z odpowiednim podejściem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej przetrzymać 2 minuty nakłuwanie znieczuleniem, niż potem2h wiercenia bez niego ;) Swoja droga, to czy będzie boleć mniej czy więcej zależy też który ząb będzie do naprawy (np. te, które mają konieczność zrobienia zastrzyku w podniebienie zwykle mnie bola bardziej) a potem to już z górki. Jak chcesz dobrego dentystę, polecam http://nzozalmadent.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×