Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość NIANIA2009

NIANIA A JEJ ZAROBKI??????? PROSZE PILENIE O PORADY

Polecane posty

Gość NIANIA2009

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałabym prosic Was drodzy rodzice jak i Nianie o swoje zdanie na temat mojej pracy i moich zarobków z nią związanych. Jako niania pracuje już kilka lat. Od prawie 9 miesiecy jestem nianią u jednej z rodzin posiadającą dwójkę dzieci. Moja praca na początku wyglądała tak: 3x w tygodniu ppo 4 h. W ciau tych 4 h musiałam ugotowac obiadek dla rodziców i dzieci + drobne sprzątanie + odbiór dzieci z przedszkola. Wiec z dzieciakami spedzalam ok 1.5 godziny dziennie w ciagu tych moich 4godzin pracy. Zarabiałam wowczas 1100zl miesiecznie. Stawke mialam godzinową - 20pln. Po 4 miesiacach rodzice zaproponowali mi szrszy zakres obowiazkow a co za tym idzie wyzsza pensje. No i tu zaczely sie problemy. Zaproponowali mi dodatkowo 12 godzin w tygodniu ale to 12 godzin mam przeznaczone na sprzatanie (takie parzadne sprzatanie) + prasowanie. Ustalilismy stałą pensje 1600zl miesiecznie (rzecz jasna bez zadnej legalnej umowy). Kwota ta wydawala mi sie kwotą zadawalajacą za ilosc godzin przepracowanych w ciagy tyg. No ale zaczal sie problem. Od kilku tygodni widze ze rodzice nie sa zadowoleni z mojego sprzatania, zresztą ja tez - ich wymagania mnie przerosly. Ktos pomysli co to takiego jest sprzatanie?? Owszem - nic nadzwyczajnego, ale jesli sprzata sie u siebie w domu. Jesli robimy to u kogos i za jakies tam wynagordzenie, musimy to zrobic dokladnie i parzadnie. W domu w ktorym pracuje mam 3 pietra do posprzatania. Na kazde pietro mam 3 h +3h na prasowanie. Musialam sobie podzielic jakos te 12 godzin. Praca polega na dokladnym posprzataniu wszystkiego, kurze z mebli, scian, przetarcie okien, grzejnikow, umycie podlogi, posprzatanie lazienki, przetarcie wszystkich drzwi, odkurzenie łozek, przebranie poscieli, nastawienie zmywarki. Natepnie ugotowanie obiadu, a po wszystkim odbior dzieci. Czyli doslownie robienie wszystkiego. I teraz moje pytanie brzmi. Czy moja pensja 1283 pln miesiecznie (od miesiaca pracuje na umowe zlecenie, z mojej stalej wczesniej ustalonej stawki 1600pln zostal potracony caly ten zus-chcialam byc legalna niania), jest adekwantna do mojej pracy jaką wykonuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shfh
15 za h to minimum za takie obowiazki wiec policz sobie czy jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIANIA2009
No to 1600 zl wydawalo by sie odpowiednia kwotą - bo taka zarabialam na "czarno". I to ja chcialam pracowac na umowe - czyli zgodzilam sie na odtracenie z mojej pensji calego tego zusu. Czy w takim razie kwota ta ktorą mam teraz na reke + wszystkie swiadczenia (zus) jest odpowiednia?? nie wspomne o tym, ze nie starcza mi czasem na wszystko czasu (mowa o sprzataniu) dlatego rodzice przestali byc zadowoleni. Zaproponowali, ze skoro sie nie wyrabiam, zebym przyjezdzala godzine wczesniej. rzecz jasna za tą samą kwotę jaką mam;/. Bo jak twierdzą placa mi stalą stawke miesieczna-za "zlecenie". Wiec nie ich problem ze sie nie wyrabiam ;/ Sek w tym i to taka rada dla wszystkich poczatkujacych nian, z doswiadczenia wiem, ze poprostu nie da sie robic wszystkiego, nawet jesli czas na to by Nam pozwolil. Czlowiek najpierw musi wszystko dokladnie wysparzatac, wiadomo ze przy tym wszystkim sie meczy, poci. I pozniej taki "nie pachnacy" musi biec po dzieci...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIANIA2009
tak, 3 razy w tygodniu po 4h mialam 1100pln (na czarno) pozniej doszlo 12h dodatkowo w tygodniu, czyli 24 godziny tygodniowo - 1600pln (na czarno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wychodzi ponad 16zl za godzine dlaczego placzesz? rodzice maja racje, nie wyrabiasz sie to przychodzic wczesniej pamietaj ze ludzie na calym etacie czasami zarabiaja 1300zl, i sa po 8godzin w pracy, a nie po 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIANIA2009
hehe:) - nie placze :), chcialam prosic chetnych o wyrazenie swojego zdania tak kwota 1100 byla kwota zadawalajacą a kwota 1600 rowniez ale nie mam 1600 tylko 1283pln ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Notoryczna narzeczona
Zgodziłaś się na taką kwotę. Wiedziałaś co masz wykonać za taką kwotę, rodzice mają rację, że powinnas przyjeżdżać wcześniej, bo masz płacone za "zadanie" a nie za godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ale sama sie na to zdecydowalas nie pracujesz na caly etat, to kolejna sprawa w sumie ja nie wiem o co tobie chodzi, powaznie nie pracujesz na caly etat, mozesz sobie jeszcze doszukac jako niania na weekend, albo w popoludniowych godzinach, zeby dorobic poza tym gdzie mieszkasz? wiesz inaczej jak mieszkasz w malym miescie, a inaczej jak w duzym miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIANIA2009
jasne, ze sie zgodzilam ale z czasem uswiadomilam sobie ze nie dam rady tak na dluzszy dystans - teraz majac to doswiadcznie, moja decyzja byla by zupelnie inna czy to znaczy ze mam przyjerzdzac wczesniej i zarabiac tyle samo??? i agnieszko prosze Cie.... to ze ktos zarabia 1300zl nie oznacza ze wszyscy maja tyle zarabiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niania - ale skoro narzekasz, nie wyrabiasz sie to zwolnij sie i szukaj pracy gdzie indziej co mam ci napisac? i tak nie zarabiasz zle bo sama zgodzilas sie na zus tak wiem, emerytura i te sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIANIA2009
hehe...tak wlasnie emerytura i te sprawy :D jesli juz o tym mowa to nie akurat emyryture mialam na uwadze :) i ja nie narzekam na moje zarobki narzekam tylko na moj tryb pracy - na ktory owszem - zgodzilam sie bo sprzatanie u kogos wcale nie wydawalo mi sie trudne.... do czasu:) wiec z tego co wyniklo.. zeby wykonac dokladnie cale moje zlecenie, musialabym przyjerzdzac na 8h dziennie/pelny etat czy wtedy moje 1283pln bedzie adekwantne do obowiazkow jakie wykonuje?? -niani -kucharki -sprzataczki pytam calekiem powaznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stolikdokawy
ja wmam podobnie tyle za zarabiam w sumie 1800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEJAJAJAJAJAJA
Agnieszko gadasz o narzenkaniu i dorabianiu a w jednym tamcie pisałaś, że chciano Ciebie zatrudnić jako nauczycielke bez wykształcenia!!! i nie mogłaś się zgodzić pracować na takich warunkach 5h po 6zł/h bo jak to tak mało a Ty przecez taka wykształcona. HIPOKRYTKA! Jednak osoba dobrze tobie tam napisała. Sama moglas dorobic, a tu innych pouczasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jaja - doczytaj sobie kazda moja wypowiedz pacanie! napsialam ze moze sobie dodatkowo czegos szukac, a jesli jej nie pasuje to niech sie zwolni ona przy 1600zl na czarno ma stawke ponad 15zl na godzine, a ja mialam pracowac za 5zl widzisz jakas roznice? czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEJAJAJAJAJAJA
Tak! Ona ma doswiadczenie, a ty pewnie nie plus masz zerowe wyksztalcenie aby pracowac oficjalnie i tutaj tez masz lepiej bo na poczatku nikt tobie duzej kasy raczej nie da szczegolnie jesli nie maialas wyksztacenia, nawet nie zaczelas nauki. ok mialas te 6 zl na h ale zero doswiadczenia, zapewne na umowe wiec skladki oplacane. widzisz roznice? oczekiwalas, ze zatrudnia ciebie oficjalnie w przedszkolu na staniowsiko nauczycielki bez wyksztalcenia i doswiadczenia na takim stanowsiku i to za gruba kase? i moglas równiez cos szikac od 9 do 14 w jednej pracy i np. gdzies indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty ale do czego pijesz bo nie wiem? :D jakbym sie zatrudnila i zkaladala tematy na forum ze o boze jaka ja nieszczesliwa i robila z siebie nieszczesliwca bo tam pracuje i mam malo kasy to wtedy mozesz cos napisac ale mi nie pasowalo wiec sie tego nie podjelam a skad wiesz jakie mam wyksztalcenie? siedzisz mi pod lozkiem czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEJAJAJAJAJAJA
bo sama sie chwalilas, ze sami ciebie chcieli na nauczycielke mimo, ze jeszcze nawet nie studiowalas wiec radzials innej, ze spokojnie moga ja przyjac i spokojnie mozna wyszukac prace bez wyksztalcenia na nauczycielke bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na plażę tak, na basen nie
Czyli wzrosło Tobie o niecałe 200zł, ale płacą za Ciebie składki, więc nie jest strasznie, ale też nie szałowo. W sumie jak zostaje Ci to 1200 z kawalkiem to zawsze coś. A co takiego musisz robić, że Cię to przerasta? Na pewno sprzątanie jest męćżące, ale co Ci doszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIANIA2009
NOOO DOBRZE ZE KTOS W KONCU ZWROCIL UWAGE AGNIESZCE :) ODRAZU BYLO WIDAC, ZE KOBIETA ZADROSCI MI PRACY ZA 1600PLN (na umowie) co mnie przeroslo?? np to ze mam zagladac codziennie do lodowki , sprawdzac kazdy produkt, i jesli uznam ze jest do wyrzucenia mam go wyrzucic - tutaj w tej kwesti poczulam lekki dyskomfort jestem nauczona ze kazdą rzecz sie szanuje - tym bardziej jedzenie, u mnie w domu nigdy nic nie moglo sie zmarnowac :) to raz a dwa jest chyba lekka przesadą to zaglądanie do lodówki - to Ci Panstwo, do ktorych ona nalezy widzą codziennie swoją lodówke i mają w niej rozeznanie jest kilka rzeczy, ktore nie sprawijają mi wiekszej przyjemnosci akurat w tym fachu - a ktore uwazam powinny byc jednak robione na bieząco przez ludzi u ktorych pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maz1982
mówimy otwarcie, jesteśmy tutaj aby znaleźć pana do trójkąta. Tutaj są zdjęcia mojej żonki jak i moje na zachęte :) http://hopka.pl/z81ca :) Zainteresowanych żona zaprasza na priv ho0ligans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co sadzicie o pracy dorywczo, która zdarza się raz na jakiś czas, gdzie oplata za godzinę wynosi 5 złotych. niejednokrotnie trzeba wstać o piątej rano na dwie godziny, tylko p oto by zaprowadzić dziecko do przedszkola. na moje oko jest to usługa, wiec minimum te 15 złotych powinnam dostać, bo nie jest to regularnie. zdarza się że pilnuję dziecka parę dni regularnie, gdy dziecko jest np chore i jestem te 2-3 godziny, wtedy mam w zależności od możliwości tego państwa, 4 albo 5 złotych za godzinę. nie mam też płacone regularnie. przeważnie jap przypominam o tym ze są pieniążki dla mnie do wypłacenia. wydaje misie że co innego jest opieka systematyczna gdzie nie sprzeciwiała bym się 5 złotych za godzinę, ale w moim przypadku jest to raz na jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×