Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Karolcia102

Fotelik dla 6 miesięcznego dziecka???

Polecane posty

Gość Karolcia102

Mój maluszek ma 6 miesiący waży ok 7 kg ze swojego nosidełka powoli wyrasta i tak myślę że przyszedł czas na zmianę fotelika przydałby się wygodny i bezpieczny fotelik. Myślę o foteliku od 0-18kg, tu zaczynają się schody jaki fotelik wybrać, może macie jakąś wypróbowaną dobrą firmę, lub taką którą odradzacie. A może ma ktoś do sprzedania fotelik w bardzo dobrym stanie :) Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli mały mieści się w foteliku początkowym (nie przekroczył kg i nie wystaje mu głowa ponad krawędź) to niech jeździ tak długo, jak się da. jazda tyłem do kierunku jazdy jest najbezpieczniejsza. jak będzie miał 9 kg, to polecam romer king 9-18kg, sama taki kupiłam 2 mies temu. jesteśmy zadowoleni. mały chętnie w nim jeździ, nawet będąc sam z tyłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja miała 6 miesiecy to sie przesiadła do Recaro Young Expert 9-18 kg ale ona wazyła juz 9 kg i nie miesciła sie w nosidle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia102
To czyli lepiej poczekać i kupić fotelik od 9-18 kg? Podobają mi się foteliki maxi cosi priori, myslę że są bezpieczne i wygodne, ale to moje pierwsze dziecko dlatego tak ciężko coś wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia102
Jeszcze mam jedno pytanko czy warto kupić używany fotelik, na co zwracać uwagę przy kupnie używanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kupiłabym uzywanego nigdy nie masz pewnosci czy nie brał udziało w stłuczce czy wypadku. czy nie ma osłabionych mocowań czy czegostam fotelik tylko nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia102
Czy nikt się nie zna na fotelikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponoć najlepiej jest
jak dziecko jak najdłużej jeździ tyłem do kierunku jazdy, ponoć to najbezpieczniejsza pozycja. Możesz więc wybrać foteliki z testami ADAC 9-18, które można montować tyłem do kierunku jazdy (chyba ma takie firma besafe, koszt ok. 1000 zł), lub takie bez atestów - tzn. tych atestów międzynarodowych, bo wewnętrzne atesty robi każda firma - np. polskiej firmy delti (mają w ogóle bardzo zabawne wzory niektóre). Co do innych firm to nie wiem, którą Ci poleci, musisz jednak się zastanowić nad ilością pieniędzy jaką możesz zainwestować w fotelik. Weź też pod uwagę, że jeżeli Twoje 6-miesięczne dziecko wyrasta już z fotelika 0-13 kg, to najprawdopodobniej nie za długo pojeździ w foteliku następnej kategorii (te niby są do 18 kg, ale wszyscy sprzedawcy mówią, że zwykle dzieci przed ukończeniem 2 roku przerzucane są już w większe - zwłaszcza jak takie większe dziecko przewozisz w kombinezonie zimowy, to już naprawdę może być mu ciasno). Alternatywą jest jednorazowa, choć duża inwestycja w fotelik łączący kilka kategorii np. 9- 25, lub nawet 9 -36. Z takich polecam firmę Roemer lub Recaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia102
Dziękuję za wypowiedzi, czekam na następne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxi Cosi Priori są lepsze od Romera Kinga - myśmy mieli tego drugiego i maluch ciekawski świata ciągle się wychylał za te boczne 'uszy', żeby pooglądać świat... drugi raz kupiłabym Maxi Cosi... i poczekaj do tych 9kg, to, że nogi się nie mieszczą to pikuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia102
Bardzo dziękuję za propozycję, nadal się zastanawiam nad firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w pierwszym jak długo się da
czyli do czasu 11(lub 13)kg w zależności jaki model. Albo do czasu aż główka zacznie wystawać. My dłuuugo jeździliśmy w tym pierwszym,bo córeczka krótka i lekka:) ale teraz mamy recaro i się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy wyborze fotelika, poza oczywistymi parametrami jak wiek i waga dziecka, należy wziąć pod uwagę wyniki testów oraz przed zakupem przymierzyć foteli w samochodzie. Polecam stronę www.fotelik.info - znajdziesz tam aktualne wyniki testów, cenne wskazówki jak dobrać fotelik. Są też adresy sklepów partnerskich, w których można liczyć na fachową poradę. Poza tym jeśli masz konkretne pytania, można napisać na maila podanego na stronie. To że fotelik "jest ładny, fajny, wygodny, tani" nie powinno Cię przekonać jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIOSNA!!!
WIOSNA!!! BRAĆ WÓZKI I NA SPACER!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..kl
Też bałabym się kupić takiego fotelika używanego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka-malarka
A nie mogłabyś jeszcze chwilkę zaczekać az będzie miał ok 9 kg? dzieci przybierają na wadze przecież błyskawicznie w tym wieku :D Wtedy masz większy wybór Ja co mogę polecić firme Jane w kwestii fotelików Sama kupiłam model Montecarlo z poduszką ochronna dla niejszych dzieci własnie od 9 kilo ma mi słuzyć kilkanascie lat bo jest do 36 kilo bardzo solidny i stabilny, dobrze chroniony po bokach , ma wysokie oceny w testach Fajny bo nie tylko można go powiekszac do góry co jeszcze na boski sie rozszerza wiec bez obaw ze dziecko wyrośnie Nie wiem czy skorzystasz ale zainteresuj sie ta marką , foteliki bardzo porzadne i przystepne cenowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie kupujcie używanego
Używany fotelik ? NIGDY ! ! ! W dobrej cenie macie wiele fotelików NOWYCH bezpiecznych i uniwersalnych , że kupicie od 9 kilo i już zostanie do końca ja polecam Graco NAUTILUS , posiadam i chwalę - przystępna cena właśnie, wielogrupowy no i solidny i bezpieczny- to podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham_sałatki
Ja bym nie bra la takiego wielogrupowego tylko postawiła na takie bardziej przypasowane, jednogrupowe mnie się wydaj a lepsze Dopiero co kupiłam fotelik Coast z firmy graco i jestem bardzo zadowolona bo fotelik jest idealny dla mniejszych dzieci potem jak dziecko podrośnie kupię wiekszy odpowiednio dopasowany W końcu dziecku ma być WYGODNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0012345678900
czytałam własnie kilka dni temu o tym foteliku nowym graco coast i chyba sie nim bardziej zainteresuje bo opinie ma tylko dobre , powinien dla maluszka 9-miesięcznego być chyba w sam raz? ma takie spore odchylenie do spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okaoka
a ja mam fotelik britax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okaoka
0-18,ktorym dziecko jezdzilo tylem do kierunku kazdy w 8m,bo z poprzedniego fotelika juz wyroslo.aktualnie corka skonczyla 3 lata i przesiadla sie do nowego,ma 14,5kg i moglaby jeszcze w nim pozostac ale mlodsze rodzenstwo go wlasnie zajelo:-) moge polecic te firme z czystym sumieniem.o ile ktos jest na etapie szukania,bo mam swiadomosc,ze temat wyciagniety z lamusa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do mamy 0012345678900
Jasne że będzie dobry Coast jest właśnie dla maluszków 9 kilo w sam raz mięciuchny jak podusia a odchylenie idealne Mam niedługo bo tydzień ale chwalić będę bo warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up................
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko wyrasta z fotelika jeśli głowa zaczyna wychodzić. Autorko niechce mi sie wierzyc jakos ze 6 miesięczniakowi juz glowa wystaje z fotelika. W tym wieku dziecko powinno jezdzic jeszcze tylem do kierunku jazdy. Pozycje zmienia sie srednio kiedy dziecko konczy 12 lat. Ty chyba masz cos nie tak z głowa i porpstu tak strasznie chcesz juz kupic inny fotelik z innym kierunkiem jazdy majac w d***e bezpieczenstwo swojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tzn kiedy konczy 12 miesiecy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×