Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ymum

Lekarz przepisał mi pramolan - boję się wziąć ten lek.

Polecane posty

Gość ymum

To lek starej generacji, dużo ludzi otumania, usypia, a ja i bez niego jestem bardzo senna. Nie wiem co robić, na następną wizytę czeka się bardzo długo.

Gość ymum
To lek uspokajający, antydepresant. Miałam zamiar go brać, nawet wykupiłam go w aptece, ale po opiniach w internecie boję się, nie chce chodzić jak zombie. I bez leków jestem jakaś przymulona, nic mi się nie chce.

Gość obniza cisnienie
bardzo, uważaj ja po nim kiedyś na czworaka dosłownie lazłam.Mówiła lekarce ze xle działa.Dopiero jak po ścianach się słaniałam kazała natychmiast odstawić

Gość ymum
50 mg Ludzie piszą, że spali po tym w dzień, ja bez tego mogłabym spać całe dnie, w dodatku pracuję. Chodziło mi bardziej o coś, co daje chęć do życia, jednocześnie uspokajając i uwalniając od złych myśli, chyba lekarka źle mnie zrozumiała.

Gość ymum
No włąśnie, boję się takich skutków tego leku. Pramolanek - pisz, chętnie poczytam.

Gość ymum
Właśnie takich opinii naczytałam się w necie. Zapomniałam dodać, że miewam równieź myśli samobójcze, o czym lekarka wiedziała ze skierowania. Może po prostu źle mnie zrozumiała?

Gość pramolanek
No niestety każdy inaczej reaguje na leki. U mnie działa świetnie. A przepisując Pramolan babka poszła na łatwiznę, ale chodzi jej o to, żebyś go trochę pobrała, wróciła do niej i ona oceni czy zmienić lek czy nie. Najlepiej od razu jej powiedz, żeby dała coś lepszego.

Gość ymum
Czyli radzicie nie brać? Boję się wziąć ten lek, boję się też go nie wziąć. :O

Gość musisz dbac o siebie
moja przyjaciolka brala pramolan i pracowala .Wiec chyba mozna. Ale ja bym poszla po cos nowszego.To dla starej babci lek.

Gość a dlaczego nie
każdy lek z tej grupy na początku brania praktycznie ma skutki uboczne, dla jednych bardziej dla drugich mniej odczuwalne, w momencie kiedy organizm się do niego przystosuje w zasadzie mijają. Pytanie na ile wiarygodny jest twój lekarz, jeżeli jest ok to bierz, możesz również na próbę wziąźć mniejszą dawkę i ocenisz sam jak się czujesz, nikt ci nie da jasnej odpowiedzi bo każdy organizm jest inny.

Gość ymum
Wiem, jestem dorosła i zdaję sobie sprawę, że internet nie jest wyrocznią. Chciałam z kimś porozmawiać tylko. U tego lekarza byłam pierwszy raz, jest to neurolog, pracuje w państwowej przychodni - poradni zdrowia psychicznego w Warszawie. Mam wrażenie, że pani doktor chciała mnie wyciszyć i uspokoić. Jako, że była to moja pierwsza wizyta u niej, z wrażenia nie opowiedziałam wszystkiego - nie powiedziałam o myslach s, o braku motywacji do czegokolwiek, o senności. Mam cały czas wrażenie, że źle mnie zdiagnozowała.

Gość a dlaczego nie
nie powiedziałam o myslach s, wiesz też odnoszę takie wrażenie po Twoim opisie, może inaczej spróbować na początek pramolan, ale jeszcze skonsultuj się z innym lekarzem, wiem że to ogromny stres i wysiłek psychiczny ale ten pierwszy raz masz już za sobą, może na następną wizytę wynotuj sobie w krótkich punktach rzeczy o których chciałabyś powiedzieć, nikt się śmiał nie będzie bo lekarze doskonale wiedzą co to znaczy dla pacjenta, nie chcę cię martwić ale to chyba początki depresji.

Gość a dlaczego nie
raczej nie neurolog lecz psychiatra jest ci potrzebny przy takich objawach, dobrze zdiagnozowana depresja jest w pełni wyleczalna.

Gość ymum
Notowałam te rzeczy na wizycie u internisty, od którego dostałam skierowanie do neurologa i do psychologa, do którego idę w czwartek. Kłopot w tym, że przecież psycholog leków mi nie przepisze. A do neurologa czekałam 1,5 miesiaca na wizytę. Codziennie idę do pracy, nie mam kiedy brać tego leku tak, żeby zobaczyć czy nie śpię po nim na stojąco. Gdybym w pracy pracowała (na skutek brania pramolanu) jeszcze gorzej niż teraz i by mnie wyrzucili, to wróciłabym do punktu wyjścia, czyli do chodzenia na most w celu sprawdzania wysokości barierek. Dlatego boję się brać ten lek, boję się wrócić tam gdzie byłam. Nie piszę tego, żeby zaszokować, po prostu muszę się komuś wygadać, a nie mam komu.

Gość ymum
Nie przepraszaj, zdaję sobie sprawę, że niezbyt dobrze ze mną. Mam problem z przekazaniem tego lekarzom, oni mnie nie rozumieją.

Gość xxxja pikolexxx
Skutki ubocznie takie jak ospałośc przechodzą po ok. 3 tyg. Pramolan biorę od 2 lat. Razem z innymi lekami tego typu :/

Gość a dlaczego nie
uwierz mi psycholog to raczej terapeuta, masz rację on ci nic nie przepisze, ja na twoim miejscu przynajmniej spróbowałabym pójść do jakiegoś psychiatry prywatnie, wiem że to kosztuje, ale można znaleźć w internecie, jest chyba taka stronka" znany lekarz" ludzie wpisują opinie, i co najważniejsze oni maja leki nowej generacji nie uzależniające, a państwowo to porażka, czeka się miesiącami, i taki lekarz ma mnóstwo pacjentów i choćby chciał nie da rady dobrze leczyć

Gość a dlaczego nie
jutro tu wrócę pod wieczór, jeżeli będziesz chciała popisać o swoim problemie to nie ma sprawy, z tym boryka się wiele osób,,,,pozdrawiam i życzę spokoju.

Gość ymum
Po trzech tygodniach ospałości nie miałabym czego szukać w pracy:O Pójdę do tego psychologa, jak już się umówiłam, obawiam się tylko, że znowu zostanę źle zrozumiana. Dzięki za wszystkie rady, nie wezmę tego leku.

Gość ymum
Szkoda, że nie z Warszawy ten lekarz, tu ci najlepsi życzą sobie nawet 300 zł za wizytę.

Gość a dlaczego nie
mogę ci podać na e-mail tylko muszę go znać, zapewniam cię że warto bo to nie na drugim końcu polski

Gość a dlaczego nie
oki podam ci bezpośredni link do jego strony i ci napiszę co i jak

Gość a dlaczego nie
wysłałam , jutro napiszę ci o wiele obszerniej na e-mail, pomijając to forum

Gość henryka2603
mam prosb corka zdaje egzamin zprawa jazdy i bardzo sie boi egzaminu co moge dac jej na taki stres

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować