Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość potrzebny przepis od zaraz

jak zrobic dobry sos do klusek śląskich?

Polecane posty

Gość potrzebny przepis od zaraz

jak w temacie powiedzmy ze mieso mam łopatkę ostatnio zrobilam to maz poweidzial ze dobry ale taki sztuczny nie iwem co mial na mysli moze przez to ze dodałam kostke sos pieczeniowy z papryka KNORR mozecie mi napsiac jak zrobic dobry sos bez tych sztucznych gotowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łopatkę pokrój na cienkie plasterki,poodkrawaj tłustości,utłucz je ,posól solą i pieprzem do smaku,podsmaż na niewielkiej ilości oleju,wkrój kilka sporych cebul(drobna kostka),wszystko razem podlej wodą i duś do momentu aż mięso będzie miękkie.Następnie wyjmij mięso a cebulkę jeszcze gotuj ,aż całkowicie z niej odparuje woda,cebulkę porozgniataj na jednolitą,gładką masę,dodaj do niej kilka łyżek proszku grzybowego(suszone grzyby leśne zmielone np.w młynku do kawy na proszek),dodaj kilka łyżek śmietany i na maleńkim ogniu gotuj,aż sos będzie dość gęsty,dopraw jeszcze sola i pieprzem do smaku,włóż z powrotem mięso chwilę jeszcze zagotuj i gotowe!!!!!Taki sos jest naprawdę pyszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulkka
Skoro dalas sztuczny sos w kostce to napewno smak sosu tez byl sztuczny. Ja kazde mieso staram sie troche "przypalic" ze wszystkich stron, ale tak w granicach rozsadku :) Do sosu dodaje cebule, lisc laurowy, ziele angielskie, zabek czosnku, czasem suszony grzybek, pieprz, sol i magi. Pod koniec lekko zageszczam maka z woda. Taki redukowany jest dla mnie za rzadki i jest go niewiele. Dla ladnego koloru mozna dodac troche slodkiej papryki w proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięso podsmażasz na oleju albo na smalcu z cebulą, przyprawami, możesz dodać ziarna jałowca i liść laurowy. Podlewasz wodą, dodajesz płaską łyżeczkę koncentratu pomidorowego i dusisz pod przykryciem, na koniec dodajesz vegetę albo ziarenka smaku jeśli lubisz i delikatnie zagęszczasz mąką rozprowadzoną w wodzie :) zamiast koncentratu można dodać garstkę suszonych grzybów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie doda ziarenek i vegety, to bedzie bez przypraw? bo jej chodzilo, jak przyprawic, zeby byl dobry, a bez ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam dokładnie jak konczita, nie dopierdalaj sie proszę skoro nie umiesz czytać. Zresztą Twojego przepisu jakoś nie widzę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coz za nerw 😠 pania chwycil :D czytam, czytam i nie widzie, ale juz sie nie bede dopominac, obiecuje ;) a mojego przepisuje jak nie widzisz, tak nie zobaczysz :( 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria.....;
też polecam cebulowy - dużo cebuli,rozgniecione na krem gotowane warzywa typu marchew,pietruszka,seler razem zmiksowane,doprawione pieprzem i solą i 3 łyżki śmietany:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mniam! Już dawno nie jadłam klusek sląskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka9991
Ja chcę w tym tygodniu zrobić kluski "ślunskie" :D Zastanawiam się jednak nad sosem... Zawsze robiliśmy pieczeniowy ale ostatnio nam się po prostu przejadł. Dzisiaj trafiłam na sosy kieleckie - http://www.wspspolem.com.pl/nasze-produkty/sosy-kieleckie i chyba poszukam u nas w sklepie. Maja dobry skład, wybór smaków dość duży i są tego samego producenta co majonez kielecki - uwielbiam go :) Czy ktoś z was używał juz tych sosów? Jeśli tak to jak wam smakowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zuzka9991 ha ha ha żałosna reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dodawaj żadnych kostek, kucharków i veget. To całkowicie zmienia smak sosu. Lepiej doprawić go ziołami i naturalnymi przyprawami jak pieprz cayene np. On nadaje fajny ostry smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Różne sosy można robić, ja ostatnio sos z grzybowej krakusa zrobiłam i też było pysznie i zdrowo bo koncentrat na suszonych grzybkach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo często kupuję go w butelce, czasami do makaronu dodaję i przyprawiam po swojemu :) Bardzo dobre przetwory ma właśnie krakus, bardzo je sobie cenię. Smaczne, pachnące i zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina Kowalska
Ja jestem za leniwa i dlatego też często sięgam po ten koncentrat grzybowy Krakusa. Sos zawsze wychodzi smaczny, smak i aromat jak domowy, a dodatkowo skład jest świetny, bo nie znajdziesz tam żadnej chemii i konserwantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sister Darex

ja po prostu..piekę mięsko, podlewam np rosołem, gdy jest miekkie wyjmuje i na tym co zostalo w garnku czy patelni robię sosik, tzn mąka zwykla z zimna woda zmieszana, stopniowo dolewam do tego co zostalo po pieczeniu, stopniowo, bo szybko gęstnieje, ze dwie lyzki smietany 12% lub nawet zwyklego jogurtu, doprawiam sola i pieprzem, w sporadycznych przypadkach doleję maggi, nie uzywam zadnych lisci ani ziaren, bo mnie w pieczeni czy gulaszu odrzuca ich zapach, tak robila sos moja babcia. Jak dodacie jogurt, to juz Wasza sprawa, smietana jest o niebo lepsza, taki sosik do klusek z pieczenia czy rolada jest idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×