Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mańka. :)

noclegi dla gości, proszę o radę :)

Polecane posty

Gość strzałka :)
no to prawda, mój znajomy był zaręczony, wszystko na ślub zaklepane, orkiestra i sala opłacone i zostawił tamtą kobietę właśnie dlatego, że zamiast liczyć się z jego zdaniem to o WSZYSTKO pytała mamę. Doszedł do wniosku, że po ślubie pewnie będzie tak samo a nie chce takiego życia... Sylweczka jakby mój mąż wypalił mi z takim "pomysłem" to na pewno nie spałabym u niego w domu z całą rodzinką... co to za noc poślubna, porażka totalna, wolałabym nie zapraszać tamtych gości skoro to taki problem, ale noc poślubna byłaby dla mnie ważniejsza... Na prawdę, lepiej już wynajmijcie pokój na dwie noce w hotelu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem że to jest nienormalny pomysł moich rodziców i to niestety nie jest prowokacja. Mam 25 lat, mój przyszły mąż 30 więc jesteśmy dorośli. Moja mama nie pojmuje "fenomenu" nocy poślubnej i tyle. Goście przyjadą aż z Anglii więc należy ich odpowiednio ugościć aby czuli się "ważni". Tu nie chodzi o to że nie jestem samodzielna i że nie umie wyrazić swojego zdania oraz nie chodzi też o to, że latam z każdą podejmowaną decyzją do moich rodziców. Piszemy tu o organizowaniu noclegu dla gości weselnych więc napisałam jak wygląda to u mnie. Do wesela zostało pół roku więc mam nadzieje że sytuacja ulegnie zmianie i zmieni się przynajmniej to, że będę spała w swoim łóżku z moim mężem. Swoją drogą mamy około 20 gości przyjezdnych (z obydwu stron) i staramy się im załatwić noclegu nie w hotelach tylko u rodziny. Jedni śpią u nas, inni u mojej cioci, itd. Dla każdego znajdzie się miejsce, niestety czasem jest to kosztem rezygnacji z własnej wygody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
ale tu nie chodzi tylko o Twoja "wygodę", Ty masz być wyspana przed ślubem - chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego jaki ten dzień jest wyczerpujący! poza tym noc poślubna... tragicznie będziesz coś takiego wspominała... szczerze mówiąc na miejscu tych gości, jakbym wiedziała, że rujnuję komuś noc poślubną to nie chciałabym przyjeżdżać... Pogadaj z narzeczonym, może on wpadnie na lepszy pomysł, może przenocujesz u niego? Albo jak już pisałam - hotel - mielibyście przynajmniej romantyczną noc poślubną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaje sobie sprawę jak ta noc przed weselem jest ważna jak również i ta po:) Goście chyba nie będą wiedzieli, że mogą mi zrujnować noc poślubną bo u nich to zupełnie inaczej wygląda. Oni nie znają obyczajów panujących w naszym kraju bo nigdy nie byli u nas na żadnym ślubie ani weselu. Nie zgodzę się na to aby kuzynka spała ze mną bo nie mamy już po 13 lat ( a kiedyś ze mną spała jak byłyśmy jeszcze nastolatkami). Mam zamiar korzystać z wygód na tyle na ile będzie to możliwe bo to "nasz dzień" i nikt mi go nie popsuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do pojecia
jak moi rodzice sie pobierali to noclegi byly zapewnione w calej wsi (tata pochodzi). wesele bylo tradycyjnie w remizie jak to 30 lat temu bywalo, czesc osob spala w stodole na sianie, musieli wlazic po drabinie bo akurat bylo niedlugo po sianokosach. jakos 200 osob przyjechalo, nikt nie narzekal. mlodzi spali na strychu bo przyjechala rodzina ze slaska i trzeba bylo odpowiednio ugoscic. u mnie noc poslubna wygladala tak, ze o 8 rano poszlismy sie zdrzemnac, o 11 byla podbudka bo trzeba bylo jechac juz na poprawiny. pierwszy seks poslubny wypadl w kolejny weekend bo mialam po slubie wolny tylko poniedzialek i we wtorek musialam juz isc do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata880
W Poznaniu polecę hotelwloski.pl Centrum Poznania, więc dojazd doskonały. Do tego powiem, że świetny to hotel, wygodny itd., więc goście byliby zadowoleni w 110%! :) Do tego wszędzie blisko, bo nawet pociągiem można dojechać jeśli się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoor839
Ja na swoje wesele zamowiłem nocleg w hotelwloski.pl, dzięki czemu niektórzy mogli przyjechać pociągami itd, bo jest tam doskonały dojazd z powodu położenia hotelu w centrum Poznania. Polecam, bo goście byli naprawdę zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izkaem
My naszym gościom załatwiliśmy spanie w jednym hotelu, tak się udało na szczęście, organizacyjnie to najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradźcie i mi prosze
u mnie do noclegu teoretycznie powinno zakwalifikować się 25 osób. Są to ludzie, którzy przyjadą z oddalonych o 100 km (12 osób), 400 km (osób) i 3 osoby z miejscowości oddalonej o 50 km. Reszta będzie centralnie z naszego miasta. I teraz się zastanawiam czy im wszystkim zapewnić nocleg czy tylko tym co mieszkają 400km dalej (to jest oczywiste akurat, że im zapewnię i się nie zastanawiam) nie wiem tylko co z tymi co 50km dalej. No i nad tymi co 100 też się zastanowię. U nas pokój 2osobowy w sali w której robimy wesele kosztuje 100zł. Także ok. 1200zł na noclegi musiałabym przeznaczyć. Druga sprawa, że mogłabym wynająć pokój 4 osobowy i koszta były już mniejsze za ten pokój, ale czy wypada dać do jednego pokoju dwie dorosłe pary. Oczywicie takie, które się znają, ale czy nie byłoby nie kulturalne 4 osoby do pokoju jednego dac? doradźcie bo w ten sposob troszke bym zaoszczedzila, bo pokoj 4 osoby na osoby kosztuje tylko 25zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie to szczyt
wiochy zaprosic kogos z daleka i nawet mu nie zagwarantowac noclegu. ja zawsze miałam zapewniony i jak było wesele na drugim koncu polski i jak było wesele u dalszych znajomych za miastem. i zawsze te noclegi były opłacone. nie wyobrazam sobie zaprosic moja dlaeka rodzine na slub i kazac jej sobie organizowac spanie po hotelach. żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrą ofertę noclegową ma Hotel Atos, który znajduje się w stolicy, w samym centru miasta ;) nie ma problemu z dojazdem do niego z dworca czy z lotniska. Trafi każdy ;) jest dobrym miejscem na ulokowanie gości weselnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimmmi rogers
ci co pisza ze im nie zapewniono noclegu to serdecznie współczuje takiej rodzinki czy znajomych , wtedy radze zastanowic sie czy warto takie osoby zapraszac na swoje wesele. bo zgadzam sie z wypowiedziami ze co innego gdy wszyscy goscie sa z tej samej miejscowosci a co innego jak trzeba sie telepac przez pół polski i jeszcze martwic noclegiem. byłam na wielu weselach, blisko i daleko i zawsze miałam gdzie spac. nawet jak nas zaprosił znajomy i to całkiem odległy znajomy na wesele za miastem to i tak nam zapewnił nocleg choc spokojnie moglismy sobie wrócic. ale to juz kwestia poziomu kultury. jak młodzi chca naspraszac kogo sie da a potem twoja sprawa gdzie spisz to ja dziekuje . z pewnoscią olałabym takie wesele. tym samym ja nie wyobrazam sobie zaprosic swoja dalsza rodzine i zostawic im na glowie problem ze spanie. to kompletne buractwo i wolalabym ich juz w ogóle nie zapraszac. widze ze teraz tu to niektórzy ielka laskę zrobili ze pozapraszali ale oczekiwania co do kasy to ogromne. żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesadzacie drogie panie
U mnie również jest taki zwyczaj że nikt nie martwi się o nocleg gości. Każdy gość wie że ma sam sobie o to zadbać albo wracać rano do domu. Jest to swietne rozwiązanie bo potem podczas organizacji wesela nie trzeba martwić się o gości. Może jak idzie się na wesele jako gość trzeba sobie załatwic nocleg, zapłącić za niego ale później jak się organizuje wesele to ma się mniej na głowie a i mniej wydatku bo zapłacić za każdą osobę ponad 100 zł za nocleg to już 50 osób to już czyni nam 5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesadzacie drogie panie
W domu u państwa młodych na pewno nie przenocuje się gości bo często sami młodzi na noc nie wracają a i często ich rodzice również nocują w miejscu wesela. A nawet jeśli wracają to chcą odpocząć a nie rozkładać gościom łóżka. Poza tym o różnych godzinach każdy chce wyjsć z wesela a za zwyczaj najbliższa rodzina zostaje do końca czyli rodzice młodych. A nie będzie nikt rozdawał kluczy do domu żeby sobie jechać i wejść do domu bez gospodarzy. Co do pozystałej części rodziny chyba byłoby to nie za ładne gdybym nakazała kuzynce żeby w swoim domu przenocowała moją koleżankę albo powiedziała cioci że ma naszykować łóżko dla innej cioci. Takie wciskanie komuś gości do domu jest niestosowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ślub BB
50km to nie jest żadna odległość. Naprawdę przesada. Nie musisz absolutnie zapewniać wszystkim ncoelgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziarynkaa
Też miałam problem z ulokowaniem gości weselnych. Niestety opcja noclegu u moich rodziców odpadła bo mieliśmy małe mieszkanie ale za to zarezerwowałam im apartamenty w Krakowie, znalazłam je na stronie http://palace-apartments.pl/ Goście byli zachwyceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssiiiiisssiii
My wynajmujemy kilka domków ( wesele mamy na sali nad zalewem gdzie dookola są domki wlasnie na ten cel) dla gosci, ktorzy przyjezdzają z ok 100 km od miejsca wesela, tym bardziej ze esele jest dwudniowe. W takim wypadku wydaje mi sie to obowiazkiem mlodej pary biorac pod uwage taka odleglosc. W tym roku bylam na weselu gdzie cala rodzina pana mlodego jechala autokarem ponad 250 km i mlodzi wynajeli wszystkim pokoje tylko po to zeby sie przebrac i zostawic rzeczy, nad ranem sie spakowalismy i z powrotem do domu. Mysle ze mlodzi powinni zapewnic nocleg osobom przyjezdzajacym z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajjajajajaaajjajajajajajajaaaj
PM wcale nie musi płacić za nocleg. Jak chce to może ale nie musi. Jak ktoś będzie miał potrzebę przenocowania to sam zapłaci za nocleg. A jak komuś będzie szkoda pieniędzy to wróci. Wracałam kiedyś samochodem 80km z wesela więc 20 robi małą różnicę. Na kolejnym weselu które było 500 km od miejsca zamieszkania płaciłam za nocleg sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dość popularną stronką z bazą ofert noclegowych jest na pewno Meteor -meteor24.pl. Ja najczęściej zaczynam poszukiwania właśnie od tej strony, jeśli u nich nie udaje się niczego znaleźć to idę dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżuljet
równie dobrze możecie sprawdzić noclegi w apartamentach :) wybierasz liczbę osób i termin i wyszukuje Ci mieszkania na doby w Poznaniu :) od razu pokazuje ceny, itd. Można dzięki temu szybko to ogarnąc i zarezerwować. W razie czego - zostawiam stronę: http://apartamenty.poznan.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  Anita
Moi rodzice robili swoje 50-dziesiate urodziny w Kameliowym Zakątku http://www.kameliowy.pl/ ,bardzo fajna sala i super jedzenie ,gości mogli zakwaterować w hotelu obok bo była taka możliwość. Wydaje mi się że już teraż dużo lokali mam właśnie taką propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×