Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a g n i e s z k a _

czy da sie "wzmocnic" zęby?

Polecane posty

mam bardzo slabe zeby prawie kazdy jakas dziura, plomby, nie mam lewej dolnej jedynki, mam koronke, zab nagle zaczal brazowiec, nie bolal, lekarz zignorowal ja tez wsumie okazalo sie ze zab martwy a na dole ropien, i ropien to skutek obumarcia tak mi lekarz tlumaczyl ostatnio mialam leczenie kanalowe, mialam plombe i nagle zaczelo bolec, okazalo sie kanal :( wczoraj doslownie bylam u dentysty bo mi na dole 4 prawa sie skruszyla podczas jedzenia na poczatek lutego jestem umowioan bo przez kolejna plombe widac ze trzeba leczyc mam serdecznie dosc :( czyz jest jakis sposob zeby jakos wzmocnic zeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek343
Masz genetycznie słąbe zeby .. Jedyna rada to nie słodzić herbaty , nie pic napojow typu coca -cola i czekolad mlenczych . Ogolnie unikac cukru , bo cukier przyspiesza rozwój próchnicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najsmieszniejsze jest to ze ja od jakichs 4lat w ogole cukru nie uzywam jako sie odzwyczailam coli nie pije, nawet gazowanego nie lubie albo herbata albo woda niegazowana moja mama ma tez tak slabe zeby :( mnie juz na to nie stac zeby co chwile do dentysty latac :( lacznie za leczenie 1 plus ten ropien wydalam 1500zl :( a i tak lekarz dal mi 65% szans ze to da jakis rezultat pozytywny bo bakterie moga byc tez w kanale prawej jedynki bo ropien byl dosyc duzy 2 kanaly w niego "wchodzily" juz widze ze powoli bardoz powoli zaczyna mi brazowiec :( wiec pewnie bede musiala miec nalozony mostek :o pieknie! a mam dopiero 23lata :( generalnie mam zeby proste, w miare ladny kolor, nie pale fajek wiec nie sa zolte kazdy mowi ze mam ladny usmiech ale co z tego skoro pewnie w wieku 35lat bede musiala miec sztuczna szczeke :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tu jestes w błędzie
zęby przeszkadzają w robieniu loda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdiiiiiiiiim
agnieszka nie martw się mam tak samo. Urósł mi ropień na 1 i okazało się ze ząb jest tak martwy że dentystka robiła mi kanałowe bez znieczulenia (żeby sprawdzić na pewno) i nic mnie nie bolało aż do kanału. Jednak ten ząb nie był zepsuty. Prawdopobnie udezryałm się w niego kiedyś i zaczął umierać. Tego ropnia nie udało sie zlikwidować. Jest prawie płasko ale nie jest do konca ok. Mam to zalepione plomba i za rok mam sie zgłosic na rentgen, jeśli bedzie się cos działo chirurg będzie musiał wyciąć mi wierzchołek korzenia przez dząsło :( a zęby mam słabe że szok. Na każdym plomba pomiędzy zębami, więc liczone jak za 2 zęby a nie jako 1 dziura. Nie mam żadnego zdrowego zęba, tylko kły górne i dolne są nietknięte. Moja rodzina chodzi do dentysty raz na rok, ja niestety jestem czarna owcą pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiec mmm
ale masz drogiego dentyste - plaba midzy zebami liczyjak za dwa zeby. tez mam slabe zeby ale moja liczy od ilosci zuytego materialu, jak duza dziura to wiecej jak mala to mniej a jak miedzy zebami to nie place podwojnie, mam 28 lat i tez w kazdym zebie plomba, nie mam dwoch dolnych 6 i jedenj osemki, pol roku temu ukruszyla mi sie jedynka, a kilka miecsiecy temu dolna piatka, a ta ukruszona jedynka teraz zaczela mi po srodku pekac, jest na niej taka rysy idzie od korzenia w dol, no maskara chyba teraz dentystka zrobi mi jaks licowke albo koronke na niej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proponuje zieloną herbatę- zawiera fluor, pij przynajmniej 3 razy dziennie oraz kuracje citroseptem- ostatnio z aptek go wycofali bo zmieniali ulotke, na allegro jest tańszy, czeski odpowiednik, który ma identyczny skład (greposept) . To sa metody naturalne i trzeba je stosować regularnie. Mi pomogły po miesiacu stosowania, ale jak przerwiesz problem powróci. Zielona herbate pij cały czas, zamiast tej zwykłej czy innych napojów, nie słodz jej. Greposept stosuj przez 2-3 miesiące później 2-3 miesiące przerwy. Prócz tego wapń, najlepiej ten z zywnosci, najwięcej ma go zółty ser- wystarczy grubszy plasterek na dzień. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite125
myj zeby przynajmniej 2 razy dziennie , unikaj cukru , nie slodz herbaty, mozesz pic produkty mleczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-znaleźć dobrego dentystę -stosowac nić dentystyczną raz dziennie -stosowac płyn do płukania min. raz dziennie, a najlepiej dwa razy -stosować: GC Pasta Tooth Mousse (kupisz w internecie albo u dentysty) -CZYŚCIC ZĘBY u dentysty tzw. usuwanie kamienia raz na rok!!! (mało kto tego przestrzega a na zachodzie to jest NORMA!!!) -zrezygnować CAŁKOWICIE z cukru, słodyczy, wyrobów ciastkarskich (wiesz ze tylko ludzie i zwierzęta domowe mają próchnicę? Dzikie ssaki nie mają! Próchnica jest wynikiem spożycia cukru!) -unikać cytrusów i napojów gazowanych gdyż zmiękczają szkliwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna gancarek
Zacząć porządnie dbać o zęby. Myj trzy razy dziennie, co pół roku dentysta, zmieniaj szczoteczki co kilka miesięcy. Nie z dnia na dzień sytuacja się poprawi, ale zmiany powinny być, po jakimś czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cukru unikać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna gancarek
Patrz idiotko na daty poprzednich postów - i pomyśl przez chwilę. Masa ludzi pyta o to samo, a wy nie tyle robicie śmietnik, tworzycie zwyczajny burdel. Brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie napinaj sie tak anna g. , bo bedziesz wygladała jak autorka :O 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniera
Pewnie, że można - wystarczy zadbać o higienę, systematyczność, pojawiać się u dentysty co te pół roku. Wtedy nie będziecie miały żadnych problemów z zębami, ale tak naprawdę wszystko w 100% zależy od was samych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy faktycznie na ajonie miałyście zmianę barwy zębów? Jeśli tak, to po jakim mniej więcej czasie? To były tygodnie, miesiące, a może dni? Jak duże robiliście zmiany w swoich codziennych przyzwyczajeniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pasta GC Tooth Mousse !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zwierzęta nie myją zębów a maja zdrowe zaczynaja chorowac gdy jedzą ludzkie jedzenie muwi o tym ewa dambrowska wykłady na yutube radawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozsądna dieta, dobra szczoteczka, porządna pasta. Zwierzęta żyją wielokrotnie krócej niż my i inaczej się odżywiają. Nie rozumiem co my porównujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie - wystarczy podstawowa higiena i w zasadzie nic więcej. To pozwala na utrzymanie zębów w zdrowiu. Nie twierdzę, że od razu będą idealnie wyglądały. Wszystko przychodzi dopiero z czasem, ale ogólnie takie podejście do zębów zapewnia im zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna lis
Przede wszystkim odpowiednia dieta i trzymanie się systematyczności. To właśnie dzięki temu zęby z czasem powracają do zdrowia i wyglądają po prostu dobrze. Miękka szczoteczka i dobre szczotkowanie również mają wielkie znaczenie, ale w Polsce zwyczajnie się nie dba o te kwestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Facet 80 letni miał zdrowe zęby bez ubytków bo mył solą morską całe życie ,picie wywaru ze skrzypu gotować 15min wzmacnia zęby ,magnez utwardza jest jak klej ,wapń jak kreda ,bez magnezu zęby kruszą się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie minerałów nie może brakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dentysta Ci powinien podpowiedzieć jak najlepiej dbać o zęby, najlepiej podpytać się o to w trakcie decyzji, ja rozmawiam o pielęgnacji zębów z dentystą z http://nzozalmadent.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj poużywać trochę bardziej specjalistycznych produktów do utrzymania higieny jamy ustej. Ja korzystam głównie z tych od www.dentaidpolska.pl i tobie tez jak najabrdziej polecam. Sam korzystam i z powodzeniem przyznaję, ze naprawdę robią swoją robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w gabinetach stomatologicznych robią różne zabiegi profilaktyczne, warto się zainteresować, ja chodziłam na takie do http://new-dent.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJulka33
Witam polecam naturalny olej Mastiha, który doskonale sprawdza się przy zębach. Wzmacnia dziąsła i zęby. Olej Mastiha jest stosowany w stomatologii przy plombach, ale mało kto o tym wie. Polecam zakup oleju Mastiha. Ja używam go od 8 miesięcy i nie mam problemu z zębami, a wcześniej odwiedzałam dentystę za często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×