Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

Gość hanakali
bezik - ide do gina za tydzień lub dwa bo nie widzę sensu pójścia wcześniej, gdyż nawet jak znajdzie zarodek to i tak przy tak wczesnej ciąży nic nie bedzie widać i jak zwykle w takim przypadku powie "proszę przyjść za 2 tygodnie, będzie więcej wiadomo" Ja ogólnie czuję się dobrze, jedynie co to cycuchy pobolewaja i od czasu do czasu podbrzusze. Moja mama mi powiedziała, że nie ma co lecieć tak szybko bo nie ma po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ludzka psychika potrafi płatać figle. Objawy każda z nas może sobie wmówić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aż sobie poczyta, o tym konflikcie ja nie wiem nawet jaka grupe krwi ma mój mąż on zreszta tez nie wie jaka ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon2903ika nie przejmuj się konfliktem serologicznym. Medycyna poszła do przodu więc to nie jest już problem:D moi znajomi też mają konflikt serologiczny i lekarz ich uspokoił że to nic poważnego. Jak dziecko się urodzi i ma gr kwi matki to jest ok a jak grupe krwi ojca no to wtedy i matce i dziecku coś tam podają i jest ok. Nie pamiętam co. Musisz poczytac o konflikcie serologicznym i jakie są skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się dowiedziałąm gdy oddawałam krew. Mój mąż tak samo wiec oboje wiemy jaką mamy grupę krwi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mon2903ika
hanakali nie wiem czy pisałaś juz to ale zapytam kiedy robiłaś test ciazowy tzn zaraz po planowanym okresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiem sama sobie kedyś wmawiałam objawy i dzwoniłam do męża że boli mnie brzuch i plecy i wogóle napewno jestem w ciąży no i przyszła@ i czar prysł;p no ale niestety nie da się nie myśleć. Ja to poczekam jeszcze góra dwa cykle i idę zrobić badania hormonalne i tarczycę a potem mąż pójdzie na badania i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie staraczki. U Was jestem po raz pierwszy, ale bardzo proszę o odpowiedź, bo na prawdę nie mam się kogo poradzić (wiadomo m podchodzi trochę inaczej niż ja:) ) Mam endometriozę, jestem po laparoskopii, niedrożny jeden jajowód. Staramy się od trzech lat o dzidzię. Pierwsza inseminacja była w kwietniu tego roku i niestety się nie udała, kiedy przygotowywałam się do drugiej mój mąż uległ wypadkowi, wyszedł ze szpitala pod koniec czerwca i po prostu bez żadnych obliczeń, spontanicznie, ze szczęścia, że jest już w domu zaczęliśmy ... Dziś jest mój 31 dzień cyklu, (zawsze regularnie co 28) od czwartku - 27 dc bardzo bolał mnie brzuch, jak zwykle na @. Do wczoraj bóle były regularne, ale nic poza tym. Dziś czuję podbrzusze tak jakby nagazowane, w nocy było mi niedobrze i dziś przez cały dzień, mam obolałe piersi, ale to jak zwykle przed @. Niestety od środy do wczoraj brałam antybiotyk na zapalenie krtani. Jak myślicie jest szansa?? Wiem, że nie można udzielić odpowiedzi na takie pytanie, ale po raz pierwszy @ tak bardzo się przedłuża, a przecież u mnie nigdy leki nie miały wpływau na cykl. Z jednej strony wydaje mi się to niemożliwe, ale nadzieja zawsze pozostaje do końca. Wiem, powinnam zrobić test, ale po tylu latach i przeciwnościach losu nie jest to łatwe. Przepraszam bardzo, że tak się rozpisałam, ale od razu czuję się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanakali
tak, pierwszy zrobiłam 4 dni po planowanym okresie tak na prawde to do konca nie jestem pewna czy ta ciąża oby nie jest jeszcze z poprzedniego cyklu, bo ostatni okres, który dostałam był dziwnie skąpy ale jakoś tak machnęłam ręka na to i nawet nie robiłam testu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Rozważna:D Trzymam kciuki żeby się udało. Podobno najlepszy jest spontan a nie wyliczanie dni płodnych i niepłodnych. Powiem ci tak moja siostra w wieku 18 lat dowiedziała się że nie może mieć dzieci. A teraz w 4 jest w ciąży więc cuda się zdarzają:D:D Trzymam kciuki za ten mały cud u Ciebie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mon2903ika
hmm czyli ja teoretycznie w tym miesiacu mam jeszce szanse... no zobaczymy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej rozwazna współczuję Ci że miałaś takie przejścia :( jeżeli masz rególarne cykle a dzisiaj jest 31 dc to rób szybko test powinno coś wyjśc jeżeli Ci się udało. Wiadomo ciężko mi powiedzieć że to ciąża albo nie ciąża ale miejmy nadzieję że tak. Antybiotyk mógł Ci przesunąć cykl ale zrób jutro test i będziesz wiedziała a ja trzymam kciuki za Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon2903ika ja miałam konflikt.Ja mam rh- mąż rh+ syn po ojcu rh- Następny dzień po cesarce dostałam immunoglobulinę anty-RhD Na kartce którą dostałam mam napisane że badanie kontrolne należy przeprowadzić w następnej ciąży. Podanie immunoglobuliny należy bezwzględnie powtórzyć po następnym porodzie dziecka Rh +,po poronieniu samoistnym lub po przerwaniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stopkakropka moje objawy to: przez dwa tygodnie miałam ból lewego jajnika nie ciągle ale momentami jak zakuło to czasami musiałam aż usiąść teraz podbrzusze mam tak jakby napiete i czasem pobolewa właśnie jak na @. Dlatego ciągle latam do łazienki żeby sprawdzić czy przyszła. Do tego bolą mnie piersi po bokach tak od strony pachy. Czasami tak zaszczypie. Nie mogę leżeć na boku bo mnie bolą piersi. W staniku chodze jak tylko gdzieś wychodzę z domu. Ale myślę czy sobie tego nie wmawiam. W pt robiłam test i negatywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mon2903ika
a no właśnie kiedys juz czytałam o tym i właśnie wyczytałam dokładnie to co piszesz, jesli dziecko bedzie dziedziczyło po ojcu to tak będzie. a jeszcze zapytam czyli mas zjuz syna i teraz starasz o dzidzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozważna trzymam kciuki!!!! Też mam endometrioze :( Ale ja mam to szczęście żejuż syna mam...a endo dostałam po cięciu cesarskim....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to musisz zrobić test może w piątek to za wczesnie jeszcze było.Mnie tylko czasami brzuch zaboli jajnik mnie bolał w tamtym tygodniu narazie czekam może to dobry znak że u Ciebie objawy a u mnie nie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja8626 stopkakropka dziękuję za odpowiedzi i za zainteresowanie:) pójdę na betę w czwartek, bo u nas wyniki są następnego dnia więc muszę wiedzieć przed weekendem, o ile oczywiście wcześniej @ nie przyjdzie. W swoim życiu zrobiłam już tyle sikańcy, że kojarzą mi się tylko negatywnie. Jeszcze raz dziękuję, życzę Wam wszystkim owocnych starań. Dam znać jak tylko sytuacja ulegnie zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokłądnie. Każda kobieta jest inna i każda ciąża. Więc spokojnie. cZekam do czw. Jak wyjdzie negatywny to ide na bete. Bede wiedziała wtedy na 100%. Aha i mąż mówi że moje piersi są większe co go bardzo cieszy i ciągle się na nie gapi i uśmiecha się pod nosem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielki chol....wo!!! Wpisz sobie w googlach... bo dużo pisania.Napiszę tylko że ja mam 3 stopnia.Miałam ją na jajnikach...które prawie co zniszczyła :( Jestem po laparotomi i sztucznej menopauzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwazna koniecznie daj znać:d Mam nadzieję żę to będą dobre wiadomości:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej ale szybko masz wynik z bety ja to jak kiedyś robiłam bete to musiałam czekać tydzien a ten tydzien to dłużył się jak miesiąc myślałam że mnie z trampek wyrwie. Daj znać nam jak tylko będziesz coś wiedziała może wkońcu los Ci wynagrodzi dzidzą za to co przeszłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
większych piersi to moge Ci pozazdrościć :) ja to tak Się pocieszam że jak kiedys będę w ciąży to może wkońcu bedę nosić B ;p i wkońcu złapę się za pierś i ją poczuje w ręce;p Ja Ci życzę żeby Twoje piersi były zwiastunem dobrych nowin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diorak a te ogórki to w całości do słoików? A miód prawdziwy? Muszę parę sloików zaprawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endometrioza to rozrost błony śluzowej macicy (endometrium) poza jamą macicy. A po naszemu to krew, która powinna ujść na zewnątrz raz w miesiącu nie schodzi cała tylko jej część przenosi się na inne narządy, u mnie np. na jajnikach i w jajowodzie. Tworzą się z niej torbiele czekoladowe, które były usuwane laparoskopowo. Paradoksem jest to, że najlepiej „leczy ją ciaża, bo wtedy nie ma @ i organizm może się oczyścić, ale przy niej jest problem żeby w ciąże zajść Objawem są m.in. bardzo bolesne i obfite miesiączki, ból (dyskomfort) w trakcie stosunku. Lekarz 100% rozpoznanie choroby może określić dopiero właśnie po zabiegu laparoskopii i po zbadaniu wycinka usuniętej torbieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×