Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaagaciccaa

nie chce nam dać chrztu dla dziecka!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość aaagaciccaa

witajcie, bylismy u księdza w naszej parafii tzn tu gdzie mieszkamy, powiedział że nie da chrztu dopóki nie weżmiemy slubu koscielnego (mamy tylko cywilny i nam z tym dobrze:) więc pojdziemy do innej parafii niedaleko nas i tam zapytamy, dziecko ma juz 1,5 roku wiec koniecznie na wielkanoc chcemy ją ochrzcic!!!! czy mozecie mi cos doradzic?co powinnam juz tamn mowic i wogole? bo sie boje ze i ten drugi ksiadz z nnej parafii tez odmowi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w drugiej parafii jak ksiądz odpowie podobnie to zapytaj ile w tej parafii wiara kosztuje bo w poprzedniej wołali 200zł...:O prawdziwy ksiądz nie ma prawa odmówić dziecku chrztu. tu nie chodzi o rodziców, ale o dziecko. ważne jest abyś zadbała o chrzestnych, którzy są praktykującymi chrześcijanami. to wszystko. co za czasy... ja też nie miałam ślubu kościelnego, a syn był chrzczony bez problemu i wiesz co? to pierwsze zdanie powiedział nam właśnie ksiądz, który odprawiał małemu chrzest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nam odmowil- wlasnie ten sam argument- albo slub i chrzest albo nic ochrzcilam w angielskim kosciele- katolickim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagaciccaa
no na chrzesnych wybralismy ludzi ktorzy są mocno związani z kosciolem, jeden z nich cale dziecinstwo byl ministrantem, zas chrzestna sie udziela jest w harcerstwie chodzi do kosciola ale do innego, są z innych miast niż nasze.... my jestesmy z duzego miasta..... no ciekawe co ksiadzw innej parafii powie........ nie wiemy juz co powiedziec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy samotna matka chciała ochrzcić dziecko i nie mogła tego zrobić, poszła do księdza Tischnera. Była przerażona, spytała jakie dokumenty ma przynieść, co jest potrzebne by ochrzcić dziecko? - Dziecko! - poinformował ją ksiądz Tischner. Zagladnij na http://mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_49.htm Ja wnioskuje z tego, ze ksiadz nie ma takiego prawa o ile od razu nie wytkniecie mu ze np kazali wam dziecko ochrzcic rodzice a wy macie to gdzies. Ja wrocilabym do swojej parafii i nie popuscila tak latwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagaciccaa
wyrzucil za drzwi?:) co powiedzial?:)):) kurcze..... cięzko bedzie... a juz dostalismy sliczna sukienke sweterek rajstopki dla małej na chrzest wlasnie na wiosne na wielkanoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny, jest różnica
między samotną matką, a osobami, które są ze sobą, są np. małżeństwem wg prawa cywilnego. Te osoby są ze sobą, MOGŁYBY wziąć ślub kościelny i jedyne w czym problem tkwi to to, że NIE CHCĄ!!! Inny problem dotyczy małżeństw, gdzie np. jedno jest rozwodnikiem i sytuacja jest patowa. Znam koleżankę, która nie chciała wychodzić za swojego partnera, pomimo, ze się kochali. Księdzu udało się ich namówić i ślub był połączony z chrzcinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulisiak86
Akurat ta sprawa ma dwa oblicza 1. Dziecko nie odpowiada za grzechy rodziców - to oczywiste 2. Podczas chrztu przysiegasz wychowywać dziecko w wierze kościoła - a jak chcecie to robić skoro żyjecie w grzechu?Prawie każdy ksiądz nie pozwoli na chrzest w tej sytuacji bo to krzywoprzysieganie przed ołtarzem - dlatego nalega na ślub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... to chcecie chrztu bo macie ladna sukienke????? To ja sie nie dziwie jednak ksiedzu... Moim zdaniem jakbyscie poszly np do kurii ze skarga to oni pomagaja w takich sytuacjach i sprowadzaja ksiedza "do pionu". Ale tylko wtedy jak motywacja do ochrzczenia jest cos wiecej niz ladna sukieneczka... O ile uwazam ze chrzztu dziecku nie powinno sie odmawiac, to mysle ze powinni to "prawo" zastosowac w przypadku slubow koscielnych. Te "rozdaje sie" na prawo i lewo, a biednym, Bogu ducha winnym dzieciom, odmawia sie chrztu.. Tyle osob niewierzacych bierze slub w kosciele bo ladnie wyglada... Tego powinno sie zabronic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak w innej sie bnie da- to szukaj do skutku- ktos moze ja w koncu ochrzci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam ten sam problem dziecko nadal nie ochrzczone planuje ostatecznie maj albo czerwiec. Tez mi mówił zyje paniz ojcem dziecka ? zyje a macie slub ? nie no to 500 zł i mozemy zaczac rozmawiac to niech sie pocałuje w tyłek .I w końcu przez koleżanki koleżankę znalazłam kościół gdzie normalnie w swiecie mi ochrzci za 50 zł . Słyszałam rady heh zeby mówic ze sie jest samotną i sama wychowuje , ale kolezanka tak zrobila i ojciec normalnie przyszedł i ksiąz stwierdzil ze jednak nie ochrzci wiec sama juz nie wiem po prostu popytac kogos kto mial taka sytuacje gdzie chrzcza. albo jeszcze kościół anglikański i jakis zakon jeszcze chrzci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagaciccaa
ale my nie chcemy ślubu koscielnego, bo wiele razy sie klocilismy mielismyt sie rozstawac, nie wiem nawet czy my do konca zycia bedziemy razem ! wiec dlatego nie wezmiemy slubu koscielnego z powodow osobistych to po pierwsze, a po drugie z braku kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaagaciccaa
nigdy nie wezmiemy slubu koscielnego, szczerze mowiac jestesmy razem raczej dla dziecka niz dla nas.... dopiero po kilku latach zauwazylam ze do siebie nie pasujemy jestesmy jak z innych swiatow, nie c hce zeby dziecko nie mialo chrztu przez nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie moga odmówić
Zgłoście to gdzie trzeba Ksiądz nie ma prawa odmówić chrztu Jego obowiązkiem jest udzielić chrztu Ja tak załatwiłam swoją sprawę wychodząc zapytałam gdzie się zgłasza skargi w takiej sprawie ponieważ ksiądz nie będzie ingerował kiedy mam wziąć ślub ! Zmienił zdanie :) dziecko ochrzczono a ślub wzięłam 2 lata później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulisiak86
Więc się nie dziw autorko że ksiądz dziecka Ci nie chce ochrzcić.Uważasz,że słuszne jest kłamanie przed ołtarzem?A Twoje powody dlaczego chcesz ochrzcić są żałosne. A dlaczego chcesz ochrzcić dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie slub a chrzest to 2 różne rzeczy. Ja nie chcę slubu bo i po co ? jakoś nie czuję potrzeby żeby mój facet był moim mężem . Nie wiem ale zauwazyłam tendencję ze wszyscy parli na ślub i się moi znajomi po roku czy dwóch rozwodzili hmmm ale może jakaś uprzedzona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulisiak86
No ale pytanie PO CO CHRZCIĆ DZIECKO? Skoro samemu się nie wierzy i nie przestrzega nakazów kościoła???Nie lepiej pozostawić decyzję dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wypowiem sie bo jestem bardzo
obyta w tej sprawie. Otóż mi ksiadz tez nie chcial ochrzcic syna a ni zaden ksiadz z okolicy..Ksiadz mi powiedzial,ze warunkeim udzielenia chrztu dziecku jest wiara rodziców.Byłam tak wsciekła,że poszłam z tym do biskupa i się ośmieszyłam,bo biskup mi powiedział,że nie może ochrzcic dziecka rodzicom,ktorzy beda przysiegac wiare kosciołowi podczas chrztu a w rzeczywistosci maja te wiare za nic,bo nie chca wziąć koscielnego.Walczyłam z nimi długo,na próżno. Dziecko ochrzciłam za granicą,lecz podczas chrztu był kościelny.Nie zostałam do tego przymuszona,po prostu sama nie wiedzialam o co walcze,bo ksiadz i biskup mieli racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie da się być trochę w ciąży... tak samo nie da się być trochę katolikiem! albo wierzysz i chcesz zgodnie z Twoją wiarą wychować dziecko albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulisiak86
zielona mama Otóż to:) Ten przykład powyżej też jest słuszny. Można zgłaszać sprawę do biskupa ale to nic nie da.Bo czy rozsądne jest przysięganie przed ołtarzem wiedząc że to kpiny? Szkoda dziecka ale niestety-konsekwencje czynów ponosić trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wypowiem sie bo jestem bardzo
No wlasnie.Skoro i tak nie bedziesz prowadzala tego dziecka do kosciola to po co bedziesz chrzcila? Nie rozumiem tego.Przez kilka lat nie bedziesz chodzila do kosciola,dziecko bedzie duze i pojdziesz zapisywac dziecko do komunii sw. i potem znowu bedziesz pisala na kafe,ze ksiadz ci nie chce dziecka do komunii wziac..no nic dziwnego. Mojej siostrze ksiadz odmowil przyjecia do komunii,ale nic dziwnego jak dzieci widzialy kosciol tylko na chrzcie.Nawet ich nie nauczyla pacierza itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę do kościoła normalnie , z małym ale rodzina ojca jest neiwierząca Rosyjskie korzenie i on tez jest nie wierzący , to co mam powiedziec księdzu no bo ja mogę wziasc slub sama ze soba bo on innej wiary jest ? hmmmm A slub cywilny jest wg kosciola zly, musi byc koscielny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaMałpki. Możecie wziąć dwa śluby- jeden w Twojej wierze, drugi w wierze Twojego męża. Przynajmniej tyle mi ksiądz mówił, ale jak widać co ksiądz to inne podejście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie chce wiesz zawsze ryzyko ja mam swoja firme , on u mnie pracuje tzn pomaga mi w biznesie i hmmm gdy by cos zostane z niczym a tego tez nei chce a tak oboje sie caly czas staramy dziecko kochamy i ejst fajnie ;) Kasa oczywiscie wspolna , wspolne decyzje . Mam wrazen ie tez ze ludzie po slubie sie mniej staraja . A dziecko chce ochrzcic bo to moja wiara i w takiej bd wychowywany. Gdyby nie daj boze umarł trafił by do piekła.... A trzecie to co dzieci pojda do komuni a on co ? bd z boku stał i patrzył Chyba nikt nei hcce zeby ejgo dziecko cierpialo i czuło sie gorsze . Normalnei powinni dzieci chrzcic jesli ktos chce i tyle. Przynajmniej dawali by im szanse , a tak bez chrztu czuje sie glupio biorac go do kosciola ze malego antychrysta przyprowadzam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaMałpki to musisz to powiedziec ksiedzu.Ja mam ciotke(od strony meza)on prawoslawny,ona katoliczka.Nigdy nie wzieli slubu ze wzgledu na inna wiare a zadne nie chcialo przejsc na wiare drugiej strony,ale w kosciele jest dopuszczalne cos takiego tylko trzeba z ksiedzem dyplomatycznie pogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×