Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Hej. Ja już od 6 na nogach, katar potwornie dzisiaj mnie męczy.... powinnam kupić chusteczki chyba gdzieś w hurtowni, bo zbankrutuje. Poza tym już lewy bok mnie boli od spania i prawy. Zapytam się dzisiaj gina, czy mogę spać jeszcze na plecach. Marla, Mamusia - wierzę, że musi wam być ciężko. I bardzo wam współczuję. Dobrze, że mój ma pracę i w miarę zarabia.. bo nie jestem w stanie wyobrazić sobie rozstania a w ciąży to już w ogóle. Ale takie niestety życie jest w Polsce.. ja sama boję się jak znajdę pracę po macierzyńskim.. Mamusia pewnie gdybyś chodziła do pracy a w ciąża by przechodziła bez żadnych komplikacji, byłoby łatwiej Ci wytrwać. A tak to na pewno 10 razy trudnej :( Co do płaczu, to też miałam jeden potworny dzień, ryczałam jak bóbr a maluszek fikał i długo po tym jak się uspokoiłam. a później przez wiele godzin cisza. i byłam potwornie spanikowana a on pewnie był zmęczony :( Biorę się za sprzątanie, do 17 dużo czasu jeszcze.. a później zakupy (a ludzi pewnie w sklepach pełno, bo przecież aż jeden dzień wolnego), pakowanie powoli więc napiszę dopiero późnym wieczorem co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,czytam codziennie nasze forum ale jakos pisac mam lenia. Albo cos robię i nie mam jak,albo poczytam i zaraz znowu jakies coś. Życie u każdego toczy się swoim torem,jest splotem wydarzeń. Fajnie,że jest takie cafe mozna się wyżalic,wygadac..... Tak wcz oglądałam moje wyniki usg od początku ciąży i tak sobie dumam od kiedy Wasi gin przyjmuja jako pocz ciąży. Ja okres miałam 16 stycznia ostatni a na usg pierwszym dziecko miało 5 tyg i 1 dzień czyli do zapłodnienia doszło 25 stycznia jeśli odjąc te 5tyg1dzień od daty 1 usg. Czyli w ciążę zaszłam 9 dni po okresie? U mnie dzis równo 20tydzień! Buxka Mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla co do wiary wlasnie mam to samo, modlitwa mnie uspakaja i umania ... mamusia i marla trzymajcie sie juz niedlugo bedzieie mialy wszystkich w komplecie wlacnie z maluszkami ;) a ja wpadlam na chwile sie przyitac bo ostatnio energia mnie roznosi poprostu hehe ;) powiesilam juz jedno pranie robie drugie nastawialam warzywa na salatkie i biszkopt sie piecze ;) zaraz tylko lekko ograne mieszkanie bo wczoraj sprzatalam generalnie ale wieie jak to jest z dzieckiem tu kruszy tu mu cos spadnie i a piac od nowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LEONKA-80
czesc dziewczyny:)) dziekuje za pamiec, nawet nie wiecie jakie to mile!! :) :) u mnie na razie ok. jestem po szpitalu, mialam plamienia w 18 tygodniu - pomimo zazywania duphastonu 4 x dziennie! teraz czekam do usg polowkowego - mam miec tak jak Agulka - 11 czerwca. czytam was kilka razy dziennie! jestescie dla mnie wielkim wsparciem pomimo iz sama rzadko pisze. sprawa Ingi i Ciastka mnie dobila. :( bardzo mi przykro:( trzymajcie sie dziewczyny i badzcie silne!!! trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty!!! i jestem z wami kochane codziennie :* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LEONKA-80
nie wiem czemu nie jestem na czarno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja tez was czytam caly czas ale tak piszecie ze nawet jak uda mi sie wtracic to i tak nikt tego nie zauwaza :) ciastek bardzo mi przykro, ja tez ruchow od kilku dni nie czuje a to 22 tydzien, mialam miec wczoraj wizyte maz mial isc ze mna ale szef wzial go na rozliczenie w pracy i nie zdazylismy juz na wizyte musialam przelozyc na nastepny wtorek, wkurzylam sie strasznie bo moj maz pracuje w budowlance na zasadzie dostajecie miesiecznie iles tam a po skonczonej robocie rozliczamy sie z metrow no i myslalam wczoraj ze wpadnie troche grosza i kupimy za to meble do sypialni a tu wielkie rozczarowanie bo sie okazalo ze w jednym miesiacu moj maz dostal za duzo ( ksiegowa sie machnela) i musi oddac pieniadze. normalnie nie spalam cala noc. dostalam tez wozek od kolezanki bedzie jeden wydatek mniej a wczoraj zamowilam fotelik do samochodu ten zielony http://allegro.pl/fotelik-samochodowy-dumbo-baby-design-wys0zl-24h-i2366064226.html i zaczynam pomalu kompletowac wszystko i nie wiem co bym zrobila gdybym sie dowiedziala ze z dzieckiem jest cos nie tak bo naprawde jest strasznie leniwe ostatnio ale sie rozpisalam sory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny fajnie, że się odezwałyście. Mam nadzieję, że reszta też się odezwie. Leonka, a co było przyczyną plamień? Długo byłaś w szpitalu? Chyba miałaś inny nick, dlatego jesteś na pomarańczowo :) Eljotka, tydzień szybko zleci i pójdziecie razem zobaczyć maleństwo. Niestety też tak czasem bywa, że trzeba zostać dłużej po pracy.. ja się też dzisiaj obawiam, czy mojego szef puści o 15, ostatni dzień przed urlopem a jest prawą ręką szefa.. Dużo dziewczyn czuje maluszka, później nie. Ale mimo wszystko później te nasze leniuszki się odzywają, więc głowa do góry. Macro mój liczy początek ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. I też wg obliczeń ostatnią miałam 24 grudnia, a do zapłodnienia powinno dojść na początku stycznia, a ja jestem pewna że wtedy owulacji nie miałam, tylko parę dni się przesunęła. I dlatego pierwszy termin mi wyszedł w październiku a teraz we wrześniu mi wyliczył wg rozmiaru dziecka, ostatnio nawet na 27 września. Vivii ja też dzisiaj szaleje w domu, pranie, sprzątanie i zaraz muszę polędwiczki na obiad pokroić i przyprawić. Co do wiary, to jest bardzo osobista sprawa. Ja nie chodzę do kościoła, bo dużo ludzi który co niedzielę stali na mszy mnie zawiodło i okazali się bardzo obłudni. Wiem, że nie powinnam tak patrzeć. Wierzę w Boga, modlę się do niego i wiem, że modlitwa nie raz bardzo mi pomogła i Bóg czuwa nade mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Natalie :) odszukałam poprzednie wpisy i rzeczywsicie nick byl nieco inny :) mam nowy laptop i nie mialam zapamietanego nicku i hasla :) w szpitalu bylam prawie tydzien. plamienie bylo z szyjki - prawdopodobnie za bardzo sie przeforsowalam, wiec od czasu powrotu ze szpitala siedze w domu. wychodze tylko zrobic badania i ew. male zakupy. co do wiary to ja mam podobnie jak ty Natalie - wierze, modle sie codziennie! ale do kosciola nie chodze. wiele osob chodzi co niedziela a po ich zachowaniu i stosunku do innych ludzi nie widac zeby wiarą za bardzo sie przejmowali. oczywiscie wiem ze nie wszyscy chodzacy do kosciola tak sie zachowuja!! ja jakos nie czuje wewnetrznej potrzeby modlitwy wspolnie z kosciolem pelnym ludzi, ale lubie za to isc i pomodlic sie miedzy mszami, jest tak cicho, spokojnie i mozna sie skupic. no to tyle :) ciekawe co u mamyparyzanki, orzechowej, maryjki, kosiorakis - tez nic nie pisza. ja obiecuje poprawe i bede sie czesciej odzywac :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
L-E-O-N-K-A-80 - "ja obiecuje poprawe i bede sie czesciej odzywac" jak na spowiedzi :) to miałaś plamienia tak jak ja, też z szyjki, a przed też sie nie oszczędzałam... teraz jest jak jest, bo remontw domu, a mojego nie ma całymi dniami więc kto to wszystko zrobi.... oczywiście w elektryka się już bawić nie będę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciastekzkremem przykro mi strasznie:( trzymaj się kochana. Kurcze ja z tym moim usg połówkowym to zwarjuje najpierw nie mogłam się dodzwonić a jechać tam to daleko by termin ustalić wiec dziś mąż pojechał przy okazji pracy i co termin na lipiec więc albo mnie lekarka przyjmie poza kolejnością albo wizyta prywatna. Trzymam kciuki za dzisiejsze i najbliższe wizyty oby były same pozytywne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że zadam głupie pytanie - ale te usg połówkowe to musi być zrobione? mój lekarz nic nie mówił na ten temat, w pierwszej ciąży też nie miałam czegoś takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitejszyn
mamusiu myślisz ze jak bedziesz zgłaszac posty do usunięcie to Ci to cos da?? Chcesz się zabawić?? Prosze bardzo, sama chciałas. Tylko, żebys nie płakała. A do Vivi napisze jeszcze raz, ze swoje durne poglądy względem Ciastkazkremem mogła zachowac dla siebie. Czy jak twoja madzia umrze ci w brzuchu to tez powiesz, ze Bóg tak chciał i spoko????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graga 6 lat temu przy pierwszej ciązy prywatna ginekolog skierowała mnie na usg połówkowe jako pierwsze usg a wcześniej tylko serduszko sprawdzałą u siebie. W drugej ciąży już z przychodni dostawałam 3 skierowania w ok 12t, potem ok 20 i przed końcem a teraz to już co kilka tyg mam usg robione no ale ciąża zagrożona więc w moim przypadku to usg jest konieczne i z poprzedniej ciąży wnioskuje, że rzaczej teraz lekarze zlecaja te badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania a w lipcu to który będziesz miała już tydzień ciąży? Może uda Ci się wcisnąć jakoś. Powiem CI, że ja byłam prywatnie, bo zawsze chodzę, ale jakoś nie miałam specjalnie więcej badane niż zwykle.. a mały wariował w brzuszku i już w ogóle ciężko było go mierzyć. Owszem zrobił pomiar brzuszka, główki, kości udowej, sprawdził czy z serduszkiem wszystko ok. Ale on mi na każdej wizycie mi tak sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, rozumiem... ale czy to się dostaje skierowania do jakiejś specjalnej przychodni ? czy lekarz może te badania wykonać u siebie, bo rozumiem, że chodzi tutaj o dokłądne rozmiary maluszka i stwierdzenie czy się prawidłowo rozwija? bo jeżeli mam badania prenatalne 12 czerwca - 21 tc, to może te badania mój lekarz zaliczy do połówkowych... głupio się czuje zadając to pytanie, ale mój lekarz nic nie mówił o badaniu połówkowym, a usg robi na każdej wizycie, by zobaczyć czy maluch się dobrze rozwija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitejszyn
graga- usg połówkowe jest ważne, sprawdza sie na nim serduszko, narzady. Idź prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitejszyn
jak masz usg prenatalne w 21 tc to wszystko pomierzy Połówkowe to usg między 18 a 22 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za info, w takim razie czekam do 12 i mam nadzieję że wszystko w porządku... ciekawe czy mojemu schowa się siusiak :) chociaż nie to jest najważniejsze... wczoraj kupiłam sobie już proszki do prania dla dzidzi - Lovela, bo były w biedronce 2,8kg po 25zł... więc pomału robię zakupy... w nastepnym tygodniu w aptece kupie już wszystko do szpitala by mieć z głowy... używała któraś z was emolium do kąpieli? bo zastanawiam się czy kupić...Pani w aptece mówi że się sprzedaje...ja używałam balneum hermal, ale są braki w hurtowni i nie ma jak sprowadzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitejszyn
graga a Ty masz juz córke czy syna w domu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W lipcu będzie jakieś 25t więc za późno. Graga ja mam skierowanie do zwykłej przychodni i tam lekarz sprawdzi czy serduszko bije prawidłowo i ogólnie czy łóżysko ok, szyjka ok itp a takie dokładniejsze badanie to np na tym sprzęcie mi nie zrobi ale ponieważ na takim dokładnym byłam w 12t i dzidzia rozwijała się prawidłowo wiec teraz idę do przychodni chyba, ze coś będzie nie tak wtedy sprawdze prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga - mysle ze na prenatalnym wszystko sprawdza. :) ja ciagle syna kapie w emolium - jest alergikiem i ma azs. kupuje w internetowej aptece melissa. szybka dostawa i nizsza cena - u siebie w aptece za 400 ml plynu placilam prawie 40 zl a przez neta - 29. wiec najlepiej zamowic od razu np. 2 opakowania i wtedy nawet z oplata za dostawe to sie oplaca. co do zakupy dla maluszka - to czemu od razu chcesz kupowac emolium? jak nie bedzie mial uczulen to moze wystarczy zwykly plyn z nivea baby?? - jest znacznie tanszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼Leonka,.....trzymaj się dzielnie....🌼 🌼graga na następnej wizycie lekarz na pewno Ci zrobi usg połówkowe- ono jest obowiązkowe:)🌼 🌼Mamusia pakuj się i przyjeżdżaj do mnie-razem będziemy szlochać....a Julcia zajmie się Szymkiem.;)🌼 pomarańczowa o co ci chodzi...? przedstaw się....a nie tak atakujesz z doskoku :classic_cool: Zazdroszczę dziewczyna co żyją pełna parą....życie wtedy wygląda zupełnie inaczej nie ma czasu myśleć.... pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj wczoraj juz nie weszlam a dzis takich wiesci sie dowiaduje Ciastekzkremem bardzo mi przykro :( Czesciowo wiem co czujesz, musisz byc dzielna kochana, straszne , ze takie cos sie dzieje , to naprawde przykre przezycie , szczegolnie dla tak mlodziutkiej osoby jak Ty. Trzymaj sie i jak dojdziesz do siebie, bo wiem na to potrzeba czasu odezwij sie do nas. :(:(:( asiaz1982 ja tez jak by mi takie ultimatum postawila,poszla bym na zwolnienie, jak mozna byc tak ozieblym widac nawet kobieta nie zrozumie drugiej kobiety, przykre to , ale prawdziwe:( a co do gg to przyznam Ci sie , ze musiala bym je zalozyc , bo ja teraz to rozmawiam z rodzina przez inny komunikator msn, moze Ty tez takim dysponujesz? Dziewczyny zycze udanych wizyt i milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marla - dziekuje. ty tez badz silna. ja tez mam sie oszczedzac wiec malo co robie w domu, praktycznie nigdzie nie wychodze a meza tez bardzo czesto nie ma :( dzisiaj polecial do blugarii i wraca dopiero w piatek w nocy :( ania - jak to bedzie 25 tydz - to chyba za pozno. mysle ze warto umowic sie prywatnie i wszytsko sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania dokładnie lepiej idź prywatnie. Leonka a Ty dbaj o siebie i się nie przemęczaj! :) Normalnie zwariuje, jeszcze tyle czasu do 17.. a ja już chata uprzątnieta obiad przygotowany. I co tu robić.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitejszyn
natalie co masz na obiad? Bo szukam pomysłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolitejszyn - ja mam pierwszego synka:) L-E-O-N-K-A-80 - bo mojego piotrka kąpałam w balneum - bo też miał azs ale po 1 roku mu przeszło, a tak wogóle to dla mnie jest wygodą:) bo nie musze kupować żadnego mydełka, szamponu czy żelu, ani oliwki czy kremu po kąpieli :) troche leniuch jestem i moze z tego wzgledu :) a u mnie w aptece pytałam sie o cene to normalnie kosztuje 37zł - 400ml, ale rano sa ceny hurtowe, wiec zaplace moze cos ponad 30zł, wiec chyba nie tak duzo :) wiesz wole teraz sobie kupic - jeść nie woła, niż potem tłumaczyć mężowi czy mamie co maja kupic, kiedy i gdzie... wole sobie sama zakupy zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitejszyn
a ja uwazam że dobrze jest smarowac oliwką bo wtedy się równiez dziecko masuje delikatnie. A po balneum czy emolium juz się oliwki nie używa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×