Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cycowamamamama

Jak na nowo nauczyć picia z butelki

Polecane posty

Gość Cycowamamamama

Witam Karmię moje 5-mieszęczne dziecko piersią, na początku jadł moje mleko z butelki i z piersi, na zmianę raz tak raz tak, jak miał dwa miesiące byłam wstanie karmić już tylko piersią. Teraz próbuje mu podać herbatkę czy moje mleko w butelce i jest straszny płacz i czysta rozpacz jakbym mu krzywdę tą butelką wyrządzała, jak już widzę że się zanosi daję pierś i pije z niej jakby to miał być ostatni raz :) . Czy któraś mama też miała taki problem i sobie z nim poradziła? Czy raczej juz nie mam co liczyć że zacznie pić z butelki. A czy potem będzie problem aby pił z kubka niekapka? Dodadm że łyżeczką zjada marchewkę itd. bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj. powiem tak . mialam ten sam klopot. córka ma obecnie 4 mies i tez nie chciala widziec butelki a nawet smoczka. ryczalam po nocach bo mialam wszystkie dosyepne butelki i smoczki a ona wrzeszczala na ich widok. ostatnio jednak czytalam o butelkach Tomme TIpy. dziewczyno - pije jak smok. stal sie cud!!! nie karmie piersia bo ma azs ale na widok butelki sie cieszy. i smoczka zaczela ssac uspokajającego. jakas metamorfoza normalnie. kup Ta butelke. i napisz czy zadzialala. na allegro najtansza tylko nie kupuj z ta rurką w srodku. tzrymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cycowamamamama
Dzięki za radę, spróbuję. Do tej pory miał butelkę Aventu i Lovi i ta druga czasem ratowała sytuację. Dodam, że ja dalej chce karmić piersią, ale czasem chciałabym zostawić małego z tatą lub babcią i np. spokojnie zrobić zakupy, a nie po pół godzinie mieć telefon, że mały znowu głodny i na szybko wracać :) w dodatku mam zamrożone mleko, kilka porcji i szkoda aby się zmarnowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cycowamamamama
detralexiarka dziekuję Ci bardzo za radę, nie wierzę sama i aż boję sie to pisać żeby nie zapeszać (tfu tfu tfu) ale ta butelka działa, najpierw ściągnęłam trochę mleka i się bawił bawił ale nie płakał, aż w końcu zassał, potem herbatkę i wypił ( pierwsza od 3 miesięcy),w nocy trochę wody wypił, ale jednak wolał mleko z cycka, ale dziś mogłam nareszcie wyjść z domu na dłużej i się nie martwić, wypił mleko z tej butli, które miałam zamrozone i się cieszę bo się nie zmarnuje i herbatkę :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo się ciesze, moja mala teraz jest tylko na mleku modyfikwaym i pije tylko z Tomme. pamieataj jednak nie podawaj jej narazie innych butelek. niech pije tylko z tej. trzymam kciuki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilianna
a musisz odpuscic karmienie piersia? moj syn robił takie numery chyba czujac ,ze chce wyjsc jesli masz mozliwosc odpusc na kilka dni butelke az dziecko sie uspokoi i wtedy sprobój ponownie ,my dawalismy niekapek butli nie dało sie a jak skonczylam karmic nie tknal mleka pod zadna postacia... gdybym to wiedziala poczekalabym chyba z odstawianiem:D a jeszcze jedno czy ma smoczka uspokajacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilianna
poczytałam całość ...:) jesli ma smoczek uspokajacz mozna sprobowac kupic taki sam do butelki a druga rada spr u nas wychodziłam nakarmiwszy go a nastepny posilek był w formie obiadku z łyzeczki wiec mialam kilka godzin dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cycowamamamama
Emiliana ale ja nie chce odpuścić karmienia piersią, tylko chciałam mieć możliwość wyjścia choćby na porządne zakupy bez presji, że zaraz będę mieć telefon, że mam szybko wracać bo mały głodny :) większość czasu karmię piersią i chce karmić do roku, a na wieczór daję mu z butelki moje mleko z kaszką a za dnia herbatkę i tyle. Mały nie ma smoczka, nie chce go od urodzenia ale to mi akurat nie przeszkadza. detralexiarka już tej butli nie oddam hi hi :) ale zobacz jak to jest, tyle butelek odrzuconych a ta jedna działa, co w niej jest takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm chodzi o to ze ma inny smoczek . tzn jest taki gietki mimo ze silikonowy, ma prązki i przypomina brodawkę. zauwaz ze ta koncówka którą dziecko wklada do buzi jest krótka. Fajna jest ta butelka. ja juz tracilam wiare ze kiedykolwiek nauczy sie pic. a tu 1 raz wypila ten ohydnie pachnący i smaczny Nutramigen. ja go spróbowalam i o malo sie zwymiotowalam a jej sie spodoalo. teraz je bebilon pepti. jak widzi ze juz mieszam mleko to az skacze na łozku.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do smoczka uspokajającego to moja tez nie chciala. ale z chwilą butli polubila smoczek LOVI. ten z dziurkami po bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikal
mialam podobny problem, Wyprobobowalam chyba 4 butelki i 3 niekapki z niekapkow troche pil. U nas butelka Tommy Tippi nie zdzaialala, tylko butelka i smoczek Canpolu ze smoczkiem anatomicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×