Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość abrakadabrasimsalabim

bukieciarz-florysta

Polecane posty

Witam, zastanawiam sie a wlasciwie mysle na powaznie o zawodzie bukieciarz i florysta. Mam kilka pytan do osob, ktore sie tym zajmuja zawodowo a mianowicie: 1) czy wiek rozpoczecia nauki a potem pracy w tym zawodzie ma znaczenie, jestem po 30 2) jak wybrac kurs/szkole tzn.czy istnieje strona www ktora rekomenduje placowki i szkoly w calym kraju 3) ile czasu potrzeba by zdobyc doswiadczenie w tym zawodzie, by moc rozpoczac wlasna dzialalnosc Przepraszam, jezeli uznacie, ze jestem smieszna, ale zalezy mi na szczerych odpowiedziach

w lodzi jest akademia florystyki, czy jest moze ktos na forum, kto ukonczyl tam kursy?

Gość jaro z po
co trudnego jest w otwarciu sklepu z kwiatami ? myślisz że jak jesteś po 30 to ludzie nie kupią u ciebie bukietu ?

Gość zcvX
Mam pyt. czemu myslisz o tym zawodzie? U mnie w miescie od bukieciarzy wymagano nie kursow (znajoma ukonczyla taki kurs i nie moze znalezc pracy) , a ukonczonej... szkoly plastycznej (pracodawcom sie w tylkach przewrocilo). Jesli masz ochote zrobic go hobbystycznie albo masz juz zaklepana prace po znajmosci, O.K. Jesli jednak spodziewasz sie ze po tym kursie nie odpedzisz sie od ofert, daj se siana

Gość jaro z po
U mnie w miescie od bukieciarzy wymagano nie kursow (znajoma ukonczyla taki kurs i nie moze znalezc pracy) , a ukonczonej... szkoly plastycznej (pracodawcom sie w tylkach przewrocilo). kim są ci wielmożni pracodawcy którym księgowość prowadzą biura rachunkowe ? co to za problem wynająć sobie mały sklep w ruchliwym miejscu i kupić trochę kwiatów ?

Gość jaro z po
"skończyłem podstawówkę mam 5000zł wynajmuję sklep za 1000 zł i kupuje kwiaty za 500 zł. daję ogłoszenie do gazety że szukam florystki po studiach plastycznych i 10 letnim doświadczeniu" - tak wygląda wasz pracodawca :D

Gość mirenta
w TEB Edukacji możesz sobie zrobić florystę a to dobra szkoła i stawia na praktyki. do tego nie ma ograniczen wiekowych, wiec warto spróbować :)

Gość mirabelela
A generalnie jak wygląda ten kierunek? Jakie są zajęcia?

Gość pommmarańczka
Ile trwa taka nauka ? I czy potem trzeba przejsc jakies praktyki zeby móc już pracowac normalnie w kwiaciarni ?

Gość PatrycjaaaKoneckaaa
Jeśli chodzi o kursy to zdecydowanie mogę polecić ten, który ja sama robiłam - z Goworku. Jedno jest pewne w tym kursie, że nauczyć się masy przydatnych, praktycznych rzeczy, które będą Ci absolutnie niezbędne jeśli chcesz wejść w ten biznes. No i cena jest przekonująca ;) pozdrawiam :)

Gość JolkaFasolka
Hej, ja chodze do szkoly omega. Maja roczna florystyke - jest bezplatna i maja duzo zajec praktycznych. Na koniec jest egzamin przed OKE, wiec uzyskuje sie tytul zawodowy. Bardzo fajna kadra, mamy wszystkie materialy za free. Polecam :)

Gość hellka222
Jak to jest z tymi szkołami policealnymi? Ile kosztuje rok nauki w takiej szkole ?

Gość katarzynka1122
wszystko zależy od szkoly i kierunku - florystyka jest w omedze bezplatna, nie wiem jak w innych szkolach. Maja tez inne bezplatne kierunki

Gość bezkza
niech nikomu tylko nie przyjdzie do głowy, ze po biologii mozna kims takim zostac. sama skonczylam takie studia i musze przyznac, ze zawodu to to zadnego nie daje, oprocz uprawnien nauczyciela w szkole, nic wiecej ! jak okazuje sie po 5 latach nielatwego studiowania nie ma sie ani znajomosci florystyki ani zadnych konretnych uprawnien zawodowych zwiazanych z praca w prawdziwym laboratorium. a uprawnien ktore sa niezbedne jak sie okazuje jest o wiele wiecej niz sie na poczatku wydaje. i taki kurs florystyki moze byc wiecej wart niz cale studia. pozdrawiam.

Gość iworska_kk
Ja uważam ze jesli masz zamiar wybrać taki kierunek to juz najlepiej zdecydować sie na taka szkołe jak Cosinus.

Żeby poważnie myśleć o tym zawodzie, należałoby najpierw przejść odpowiedni kurs florystyczny w dobrej szkole. Dobre opinie zbiera chociażby www.akademiaflorystyki.pl , więc może warto się nią zainteresować.

Gość gość
Najważniejsze jest to zeby robić to co sie lubi, z przyjemnością i zaangażowaniem.Wiec mysle ze zdrowy rozsadek i nasze zainteresowania podpowiadają nam jaki kierunek wybrac.

Gość gość
Jak myslcie na który kierunek warto jest sie tam zapisac ? Ja co prawda dopiero planuje ale juz teraz warto tak czy inaczej sie na cos zdecydować.

Gość gość
Wiesz ze nawet po licencjacie ludzie idą do szkoły policealnej, bo nieraz wydaje sie ze nie do końca trafilismy z kierunkiem.

Gość gość
Zawsze warto jesli jest to spełnienie naszych marzeń i kiedy powaznie myslimy o taki zawodzie na przyszłość, wówczas spokojnie mozemy wybrac własnie taki kierunek.

Gość gość
spróbuj coś znaleźć na rekrutacyjnarewolucja.pl, znalazłem tam ostatnio fajną ofertę i nie żałuje swojej decyzji, pracodawca szybko się odezwał!

Gość terin
polecam skorzystać z kursów i szkoleń dostępnych na stronie rekrutacyjnarewolucja.pl ;)

Gość gość
ja zaliczyłam kurs florystyczny w http://www.artico.com.pl/ Kraków, i niedawno założyłam własną kwiaciarnię, wiek nie ma znaczenia przy doszkalaniu się, liczy się zapał i chęci

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować