Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość setuiosa

Jak robicie gołąbki azby były smaczne jak u mamy?

Polecane posty

Gość setuiosa

Lubie takie nie sklejone w środku,lubie kiedy są dobrze doprawione i nie rozgotowane... Jak robicie swoje idealne gołąbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biłdos
ide do mamy na obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyczajnie mięso ok 0,5 kg
i szklanke ryzy przyprawiam podsmażoną cebulką,przyprawami typy pieprz ,sól,oraz można dodać zółtko i masye wyrobic ,Zawijac w liscie i układac w rondlu podlac wodą lub bulionem dusic ...mozna tez ułożyc w blaszce ,podlac bulionem lub wodą i zapiec .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setuiosa
Rozumiem że przygotowywanie dania dłużej niż 20min. prawdziwej damie nie przystoi ale kto by sie tym przejmował jak kuchnia takiej damy ma mnogość najnowocześniejszych sprzętów wartości wielu tysięcy PLNów. Czy ktoś preferuję tradycyjną kuchnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setuiosa
Ja w zasadzie każdy składnik farszu przygotowuje osobno i nie żałuje przypraw-sól,pieprz,majeranek 1-1,5opakowania,czosnek... Raz w życiu zrobiłam gołąbki z podgotowanego tylko ryżu-5min. i surowego mięsa i mi nie smakowały((( były takie zbite jakby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie paryżanka...
gotuje ryz, do ostudzonego ryzu dodaje mieso ielone, jajka , pieprz ziolowy, pieprz prawdziwy, majeranek, przyprawe do miesa mielonego bez soli, kucharek, podsmazona cebulke z czosnkiem i mieszam, kapuste parze i zdejmuje liscie, scinam grube czesci , zawijam golabki, dusze w garnku lub brytfance do miekkosci kapusty. robie sos pomidorowy i woila!!! golabki smazone: kapuste szatkuje drobno, sole obficie , odstawiam na godzine az pusci sok, odciskam sok, dodaje gotowany lub surowy ryz- jak kto woli, ja robie z gotowanego, mieso mielone, jajka, kasza manna, przyprawy-sol, pieprz prawdziwy, ziolowy- do smaku- majeranek, kucharek, formuje golabki, obtaczam w bulce tartej, smaze, ukladam w blasze lub brytfance, zalewam woda z kostka rosolowa, dusze ok godzine- jak z surowego ryzu to dluzej trzeba dusic- z wody po duszeniu golabkow robie sos pomidowrowy i pycha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja preferuje kuchnie domową i
nie wyobrazam sobie aby mogło byc inaczej!Gotuje tradycyjne potrawy ale tez nowości ,troche zdrowsze i lżejsze .Gołąbki tez robie i to dość czesto -wiec nie jest to jakiś rarytas w moim domu.Pierogi na obiad dla 4 osób i zostaje na kolacje -zajmuje mi to wszystko około 45 min :D galaretki drobiowe ,wieprzowe itd ,bigosy ,kopytka czy nawet makaron robiony w domu to dla mnie pestka.Ale to wyniosłam z domu .AA i żeby nie było pracuje i mam dzieci w wieku szkolnym 7 i 9 lat .Pizze również robie w domu sama dla nich ,jest zdrowsza bo z dodatkiem otrąb ,przez co jest pyyyysszzznnnaaaaa.:D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikikun
ja uzywam jeszcze smalcu gesiegi i boczku pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwa domowa kuchnia zanik
i to jest straszne ....pizza na telefon ,parówki i jakis makaron z torebki i mamy obiad!:O Teraz znależć młodą kobiete ,która upiecze prawdziwe drożdzowe to cud! No bo jak wyrobi to ciasto jak ma tipsy,że o mielonych nie wspomnę :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setuiosa
To co dziś na obiadek jecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryz gotuje z odrobina smalcu. moja babcia tak robila ;) sol, pieprz, czasami suszone grzyby, ryz, jajka, podsmazona cebula, mieso wolowe. zawijam,bulionem i dusze na wolnym ogniu. aha na dno duzego garnka wkladam maly talerzyk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawilo mnie,po co
ten talerzyk w garnku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×