Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Wero_88_06_06

Pomocy! Czy spaliłam instalację elektryczną w całym domu?

Polecane posty

Gość Wero_88_06_06

Hej, zrobiłam coś bardzo niedobrego. Chciałam podłączyć kompa do wtyczki elektrycznej. Gdy to zrobiłam, nagle usłyszałam trzask, poleciał lekki dym, a w całym mieszkaniu nie ma prądu. Jestem załamana.. co mam robić? Oczywiscie sprawdziłam korki.. i nic. Czy spałiła się instalacja elektryczna? Czy przy okazji spaliłam wszystkie urządzenia w domu [lodówke, pralke, etc...] Boże, gdy wrócą moi współlokatorzy [za dwa dni..] to co mam powiedzieć.. Nie mam nawet ciepłej wody, bo wszystko jest na prąd. Poradźcie coś, proszę! [moja prośba dot.jakiegoś rozwiązania tej sytuacji, bez wydawania kasy na elektryka.. nie mam kasy, ledwo wiąże koniec z końcem..] Wero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdiodissod
To jak piszesz skoro nie ma prądu :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjmv
mogło wejść spięcie najlepiej idź po sąsiada w średnim wieku on ci coś doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruba berta888
yyyyyy np.z laptopa moze pisze? .....:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fadfadfadf
Moim zdaniem korki wysiadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruba berta888
nie jestem elektrykiem ,ale nie sadze ze spailias cala instalacje. pewnie korki wysiadly i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdiodissod
Ano, może z laptopa. To przynajmniej jedno urządzenie uratowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Jak masz automatyczne korki to wystarczy podnieść do góry ten ,który opadł (taka dzwigienka) .Nic Ci się nie stanie .spróbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra zrobila tak samo :D tyle ze prądu nie było w całym bloku nie wiedzieć czemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wero_88_06_06
Nie, to na pewno nie korki - sprawdzałam na samym początku [nauczona, że [pralka, żelazko, czajnik i prostownica, a czasami i odkurzacz, nie mogą być w tym samym momencie włączone ;]]. Korki nie.. A laptop - tak, tak, z niego właśnie piszę - ma jeszcze baterię na 1,5h.. tak, czy siak, dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
albo wybiło korki w domu albo główny korek, który jest poza mieszkaniem (u mnie w piwnicy, u mojej mamy w takiej szafce na korytarzu). zlokalizuj ten korek (zapytaj sąsiadów) i odnieś go do góry albo wciśnij guzik (jeżeli to korki starego typu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wero_88_06_06
limfa12 - zrobię tak, dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
daj znać jak poszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
już nie przesadzaj, to żadna filozofia. jedziesz do tej rozdzielni głównej, patrzysz który korek jest wybity (wajha opadnięta w dół) i podnosisz w górę i prąd działa. jako 18 latka naprawiałam w ten sposób korki i nic mi się nie stało. raz mi sąsiad pokazał co i jak i potem byłam złotą rączką dla całego piętra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wero_88_06_06
stic i limfa12 - nie było tak źle. Spotkałam sąsiada na klatce i poszliśmy razem do piwnicy. Faktycznie główny 'korek' był w dół - w całej kamienicy nie było prądu [dziwne, że nikt inny z sąsiadów nie zorientował się i nie zareagował]. Wystarczyło podnieść go do góry i wszystko działa. Ale dalej boję się podłączyć kompa.. a jak wywali znowu? Tak, czy siak - dzięki wszystkim, buziaki dla każdego:* [takiej ulgi jak po tym, dawno nie miałam. już wyobrażałam sobie, jak to będę musiała głodowo przeżyć kolejne miesiące, by wyremontować całą instalację.. uff. Teraz winko, i czekam na współlokatorów, niech ktoryś z nich podłączy coś i zobaczymy. A tymczasem żegnam się z kompem na 2 dni.] Wero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
cieszę się, że mogłam pomóc :) a kompa to najlepiej podłączaj do takiej listwy, która się sama wyłącza jak wybija korki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutka99
też tak raz miałam ;( boże znam twój ból;( myślałam że umrę ze strachu. Na nieszczęście byłam sama w domu , nikogo z sąsiadów nie spotkałam. Więc zadzwoniłam do naszych znanej firmy która zajmuję się głównie elektryką http://hipersystem.pl/ . i oni mi pomogli ;) ale fajnie że miałaś sąsiada u boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bigmilkuasz
Jak masz problem z instalacją to polecam odwiedzić stronę internetową firmy Smart Home Ready. Firma oferuje projektowanie instalacji elektrycznych i oferuje również szkolenia jak to samemu zrobić polecam ich bo znają się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prometeusz345
Hej jak masz problem z instalacja to polecam odwiedzenie strony Smart Home Ready. Specjaliści od instalacji elektrycznych doradzą jak zaprojektować instalacje na nowo, która posłuży długie lata i będzie bezpieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystsia12
Najlepiej zrobić tak by nie dopuścić do pożaru. Aby tego dokonać trzeba mieć porządną instalację elektryczną. Ja polecam tę od firmy Smart Home Ready. Bezpieczne i bardzo ciekawe rozwiązania instalacji elektrycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pomocy, mnie też przestał działć prąd, jakieś zwarcie czy cos. podoobno eni będzie minimum tydzień. Co robic? Jakiś agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bywają takie sytuacje, jeśli są z Twojej winy i wiesz, że nie będziesz mieć prądu przez jakis czas- skorzystaj z agregatu prądotwórczego. My zdecydowalismy się na wypożyczenie go w https://agar-power.pl/ - sprawdzają się znakomicie! Urządzenia działają bardzo dobrze, także warto z nich skorzystac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nawet jeżeli instalacja elektryczna nie jest spalona to wymaga wymiany bo nie jest w najlepszym stanie. Polecam wam zapisać sobie kontakt do firmy www.elektrotek.pl Jest to hurtownia elektryczna, od której zakupicie kable oraz osprzęt elektryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fab

A ja nie polecam tego co polecają. Sam szajs i mierni fachowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem - włączyłam piekarnik, poszedł dym i wszystko zgasło. Bezpieczniki są na miejscu i u sąsiadów też jest prąd(korzystam z ich rutera i swojego laptopa). Kilka lat temu miałam położoną nowiuteńką instalację elektryczną. Myślicie, że mogła ona pójść, czy raczej bezpiecznik na korytarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×