Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ANIJAAAA@

Sklep zoologiczny

Polecane posty

Gość ANIJAAAA@

Wraz z mężem chcemy otworzyć sklep zoologiczny. Czy ktoś z was posiada takowy sklep??? czy orientujecie się jakie są nakłady na taki sklep. Mamy 18 tys odłożone z wesela i chcemy to zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszek Bobek
Ja jestem zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z szynka
popytaj się na forach zoologicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech..................
Nie posiadam ale 18 tyś to kosmicznie mało.... O ile się nie mylę ściana akwa 150 * 200cm. Jest tam ok 4 lub 6 akwariów kosztuje 6 tyś Potrzebujesz takie 2 co najmniej. Do tego jakis zbiornik z roślinami. A gdzie lada ?? Gdzie towar i ryby ??? Potrzepujesz choćby 5 filtrów wewnętrznych z 3 kaskadowe i z 2 zewnętrzne to masz 1 tyś pln. A grzałki itd itd..... No nie mówiąc już o papugach 1 papuga to minimum 20 pln potrzebujesz z 4 gatunki po parce czyli 8 ptaków to conajmniej 250pln. Do tego 4 klatki z wyposarzeniem = 800pln Myślę że jakbyś dostała dotację z unii te 40 tyś to przy 60 tyś można myśleć o sklepie. Po za tym ajk nie jest to duże miasto to raczej myślał bym o szmateksie albo obuwniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbjhg
ech... - nie przesadzasz ? nie sztuka jest wydać 100k na sklep. ladę można kupić używaną lub przerobić z jakiegoś innego mebla. akwaria można mieć mniejsze - zamówić u znajomego szklarza. w końcu to nie jest wielka sztuka pociąć szyby i skleić sylikonem. filtry i grzałki na początek wystarczą najtańsze. jeśli wytrzymają 6 miesięcy to też dobrze. międzyczasie gdy biznes się rozwinie można wymieniać sprzęt. nie wszystko musi być od razu idealne. ANIJAAAA@ widzę że nie prowadziłaś nigdy własnej działalności więc powinnaś najpierw nauczyć się podstaw marketingu (zdobywanie klientów, badania rynku, reklama, obliczanie zysków). powiedz nam ile klientów będziesz miała miesięcznie, jaką ofertę przygotowałaś dla klientów, ile będzie ciebie kosztowało wynajęcie pomieszczenia na sklep. my obliczymy jaki zysk będziesz miała miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbjhg
nie zapomnij z 18 tyś odłożyć ze 2 tyś na utrzymanie płynności finansowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strona 703
ja tez z mężem zastanwialiśmy się nad takim interesem i wyszlo co najmniej 50-60 tys, w towar, karmę, gadżety, bez zwierzakow i rybek żeby to miało sens. musisz mieć wybór. W internecie sa tanie karmy, i dalismy spokoj a naprawde przeanalizowaliśmy rynek, ceny w hurtowniach i konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbjhg
strona 703 ważne że przeanalizowaliście czy będzie z tego interesu zysk. dzięki temu nie wtopiliście pieniędzy bo wiadomo że w interes który nie przynosi zysków się nie inwestuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sklepzool
jak porównać (przeanalizować) ceny towaru w różnych hurtowniach kiedy cenniki są udostępniane tylko istniejącym już firmom (sklepom)>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka-plum
nie musisz sprawdzać hurtowni, wystarczą sklepy internetowe, jak choćby krakvet - mało który sklep może sobie pozwolić na tak niskie ceny jak oni, przejdź się po sklepach stacjonarnych, ceny to jakis kosmos. myślisz, ze uda Ci się stworzyć konkurencję dla istniejących już firm nie mając o prowadzeniu takiej działalności zielonego pojęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingagagaga
Hej Ja od 13 lat prowadzę sklep , tyle że zoologiczno-wędkarski , i powiem tak- można się utrzymać z tej zoologi , tylko trzeba dobrze poznac klienta , nie sztuka nakupować towaru , który później będzie stał , a i tak w moim przypadku wędkarstwo jednak przynosi o wiele większe zyski ,szczególnie w sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajajka
może lepszym pomysłem byłby sklepik z ciuchami? myślę, że większa szansa być konkurencyjnym cenowo. nie wiem czy kojarzycie wólkę kosowską (http://www.wolkacenter.pl/) to megawielka hurtownia z odzieżą chińską i turecką. dobre miejsce na zaopatrzenie na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalaka
a nie lepiej być konkurencyjnym jakościowo, niż cenowo? wólka kosowska nie idzie w parze z jakością... ale co kto lubi. sklep zoologiczny i sklep z ciuchami raczej nic wspólnego ze sobą nie mają, poza tym że to sklepy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o sklepy zoologiczne to w dzisiejszych czasach jest taka konkurencja, że na dwoj***abka wróżyła. Moim zdaniem gdybym miał inwestować w sklep stacjonarny to tylko w duży i dobrze wyposażony i to nie wcale w karmy gorszego sortu. To bardzo kosztowne, samo zaopatrzenie takiego sklepu. Fajną alternatywą jest sklep internetowy, ale tu też trzeba sporo zainwestować, bo klienci nie pokażą się od razu, a jak już się pokażą to też coś muszą kupić w tym sklepie i nie czekać na wysyłkę 2 tygodnie. Ja np. kupuję w tym sklepie www.e-zoo.shop Mają tam naprawdę wybór wszystkiego - i powiedzcie ile musieli zainwestować w asortyment. Na pewno dużo! I wysyłka od 99 złotych za darmo. Ciężko konkurować z internetem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fremasa
Sama ostatnio szukałam jakiegoś sklepu internetowego, w którym mogłabym kupić dobrą karmę dla swojego kota. Okazało się, że bardzo duży wybór różnych produktów z tej kategorii mają w sklepie https://www.krakvet.pl/ . Uważam, że warto tam zajrzeć jeśli szukacie czegoś dla swojego pupila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mojej opinii jako właściciela sklepu zoologicznego stacjonarnego w Krakowie i internetowego naszezoo.com.pl zoologia się nie opłaca. Mam lokal 130 metrów w Krakowie , mam pracownika, mam duży ZUS i dostawy dla klientów w Krakowie od 90 zł czyli koszty paliwa i śmiem twierdzić, że przy konkurencji niemieckiego sklepu na Z czy w/w krakvetu gdzie konkurują tylko ceną nie ma szans na jakikolwiek zarobek . Marże po 5-10% nie dają szans na zarobienie pieniędzy. Chyba , że mamy z 500 tyś zł na "ruchy" to wtedy owszem można zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwandaSz
Tutaj https://sklepzoologic.pl warto sobie zerknąć. Mają naprawdę spory wybór, jeśli chodzi o karmy dla różnych zwierząt oraz akcesoria. Dla mnie idealne jest to, że kupując karmę w sklepie internetowym dostarcza ją kurier pod moje drzwi. Nie muszę dźwigać i w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ktoś już wcześniej zauważył https://www.krakvet.pl/ jest bardzo dobrym sklepem zoologicznym i także uważam, że warto robić w nim zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małogrzata

Ja założyłam sklep zoologiczny rok temu. Znajomy polecił mi abym opakowania zamawiała z firmą C2C i muszę przyznać, że są bardzo solidne i dobrze wykonane. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konrad

To prawda, w C2C mają dobre opakowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23325

Ja miałem w firmie te opakowania z C2C i musze powiedzieć, że strasznie badziewne kasa w błoto wyrzucona, tak samo firma znajomej też zmieniła te opakowania z C2C na inne, nie napisze jakie żeby nie robić reklamy, ale jak już pisałem opakowania z C2C to straszna lipa i szkoda pieniędzy władowałem w nie kupę kasy i wszystko w błoto bo nawet do pieca nie można ich wrzucić, nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×