Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olaalo

Mam pomysł!!! ślub cywilny za granicą- taniocha!!!

Polecane posty

Witajcie. właśnie siedze i wyszukuje oferty na moj cywilny za granicą i jestem wstrząśnieta cenami organizacji. W jednej ofercie pewnej firmy sam ślub 1700 euro+ wycieczka po 2,500 zł na głowę za tydzień. Ludzie!!! nie po to nie robię wesela za 40 tysi w Polsce, żeby za 10 dni wywalić połowę tego. Wpadłam na taki pomysł i już dzwoniłam do ambasady kraju ktory mnie interesuje i co?!- ślub w Maroco/Rabacie to koszt 160 euro :) bedzie szampan, polski konsul, a swoją droga wykupię wycieczkę z jakiegoś biura podróży, nie dająć hasła- wycieczka w celu wzięcia slubu, bo cena podskoczy z 3tyś za 2os na tydz do 15 tysięcy :) Czy ktoś coś podobnego organizował? Wiem, że na Krecie mozna wziąć ślub np na plaży przed urzędnikiem USC, przysięga może być po angielsku lub po polsku ,Nie wiem czy w Maroco mozna wybrać miejsce zaślubin czy tylko ambasada wchodzi w grę? Opiszcie znane Wam lub Własne przypadki takich ślubów, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 66asika45
ja milam w iranie bo tam pzrebywalam.. potem tlumaczenie na angielski z angielskiego na pl.. lupoa zalatwiania i kasy.. mam pytanie a nie mozesz jak czlowiek w pl?/a w podroz jechac sobie gdzie chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie chcę w Polsce w urzędzie. Słuchaj, jak to różnica. Nie chodzi mi o koszty ale tu robiąc w PL cywilny tez sie wwykosztuje tzn obiadek na 20 osób w restauracji, kwiaty, jakaś kieca i to i tamto a pozniej wycieczka. W takim razie wole połączyć jedno i drugie i wziąć ślub tylko we dwoje w pięknym kraju, Czy tak duzo kasy Was wyszło te tłumaczenie itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 66asika45
66asika45 mieszkasz w Iranie? meegaegzotyka. Jak Ci się tam żyje jako europejskiej kobiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 66asika45
mieszkalam tam rok. egzotyki to tam nie ma.. tylko zakazy raczej ciezko, ale jak baba nie lubi pracowac to takie zycie to bajka:) tlumaczenie ok 600zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 66asika45
wiem ,z e znajomi na cypzre sie pobrali ale jak to wygladalao nie pamietam, jakos z konsulem tzreba sie ustawic to nie jest tak z e kiedy chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 66asika45
cypr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
66asika45- to nie taka zła sumka. Duża sumka to jest przy organizacjach takich ślubów przez biura podróży lub firmy. maroko jest moim marzeniem. I tak chciałam tam jechać po ślubie. Fajnie będzie zaliczyć obydwie przyjemności za jednym zamchem:) Tylko proszę o rady Tych, ktorzy tak działali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 66asika45
a masz męża irańczyka? chodzisz w chustach? pracujesz? zarabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
66asika45- z tym terminem, to ważne aby 2 miesiące przed slubem ich uprzedzić, wysłąć odpowiednie papiery i ok. Wiem że na cyprze także mozna sie hajtać, różnież kościelny tam wchodzi w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 66asika45
tak mam meza iranczyka od 10lat, tak kazda kobieta nawet turystka musi byc zasloniona .. niema alkoholu, imprez , duskoteki, muzyki, cenzura itp net filtrowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 66asika45
ale jesteś zadowolona z życia? czy wolałabyś żyć w POLSCE? przepraszam że tak pytam ale to ciekawe jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnmjhmhjmhjmhvj
a byłaś kiedyś w Maroko? że tak zapytam ??? bo za taką cenę to tylko można tam zobaczyć głód smród i ubóstwo :) i każdy tylko patrzy żeby jak najwięcej na Tobie zarobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 66asika45
jestem bardzo.. my raz tu mieszkamy raz tu.. ja w pl lubie al e mam nizszy standard zycia tu.., tam nie pracuje mam wszystko co tzreba, dzieci bez laski do pzrdedszkola chodza, tu ;laska ze wszystkim i pzryjac nie chcieli, wiesz tam babki maj to dobzre z e o kase sie nie marteia to jest dzialka facetow, kobita dom, dzieci i dbanie o meza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 66asika45
albo mozna wujechac do innego miasta i pocichaczu wziac slub:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samadsamasam
ja też wzięłam ślub z polakiem za granicą , bez tego calego bałaganu organizacyjnego ....to była dobra decyzja.a kase co mial byc na slub włozylismy w dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gosciom wyslesz zaproszenia
do maroko? nikogo raczej nie stac na to, zeby wywalac kase na taka wycieczke, bo komus odbilo. chyba ze chcecie slub tylko we dwoje, ale to smutno i nudno chyba by bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do 66asika45
jesteś jedyną jego żoną? dobrze Cię traktuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma znajomych którzy jeżdzą często do Maroko . Koszt wycieczki to średnio 2 tyś/os za 10 dni. A Ty byłaś w Maroko bnmjhmhjmhjmhvj ? Uważasz że nie warto tam jechać? Ja nie byłam ale moi znajomi są zachwyceni. Biura podróży tez pokazują piękne oferty. Napewno jest piękniej niż te pospolite Egipty, Cypry i Tunezje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logiczne ,że nie będę ciągnęła gości ze sobą :) My chcemy być sami, we dwoje. To nasze święto, a nie ciotek, wujków którzy tylko myślą o żarciu i wódzie, oczywiście nie wszyscy, ale teraz na polskim weselu liczy się wypas, bryczki i limuzyna, drogi hootel i kupa wóy aby goście nie obgadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samadsamasam- mogłabys coś więcej opowiedziec o Waszej uroczystości? Sami załatwialiście? jakie ponieśliście koszty? My właśnie też wolimy za pieniądze na wesele , zacząć stawiać domek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 66asika45
marko nawet fajnie bylam tam, egipt kilka razy, tunezja tez- ale to syfek jest:( polecam piekny cypr iranczycy to persowie nie arabowie- oni nie maja po kilka zon, mopk maz jest lekarzem i jest najcudowniejszy na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praca ma przynosic kase
chwilowo takie wycieczki to duze ryzyko, te wszystkie kraje arabskie sa niestabilne politycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
66asika45- Cypr zostanie mi, jeżeli okarze się że w Maroko moge tylko w ambasadzie wziąć ślub. Chciałabym gdzieś na plaży lub w jakimś przepięknym miejscu.No, zobaczymy Super ,że masz dobrego męża i dobrze że nie jest Arabem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 66asika45
Moja siork a ma meza greka i wiesz co? akcje tam takie odchodzily ze szkoda gadac:(on a w grecji brala slub, ambasada wyslala paiery do pl i nawet tlumaczyc nie musiala.Fajny masz pomysl na slub , :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitihelloooo
66asika45 a w domu tez musisz nosic husty i sie zakrywac??czy sie ubiersz normanie??a jak dzieci sie ubieraja chodzi mi o dziewczynki?? mam znajoma z iranu(jestesmy w uk), razem chodzimy do szkoly, chodzi normanie ubrana, czesto gdzies wyjezdza, ato do hiszpani a to do kolumbi no i czasem do iranu przedluzyc wize, ale nie wiem czym jej maz sie zajmuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
66asika45- dzieki za poparcie:) Taki plan powstał po przekalkulowaniu wszystkiego. Tu w PL też wydam kasę, może będzie miło w gronie rodzinki, ale ja chciałabym czegoś innego. USC w moim mieście to tragedia , normalnie PRL. I jak ja mam w takim budynku poczuć wzniosłość sytuacji ;( Jestem zdecydowana na ślub za granicą tylko potzreebuje Waszych rad i pomocy. Może ktoś przez to przechodził??? Będę wdzięczna za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja naprzygład
asika co wy taki wstyd rodzinie robicie ze za brudasów wychodzicie? ty, siostra? wybacz za szczerosc, ale jestem z warszawy i nawet tu jest wstyd miec ciemnego faceta a co dopiero z tej zacofanej muzułmanskiej biedoty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 66asika45
ja jestem katoliczka, dzieci sa ochrzczone, w domu w iranie musze zakryta byctylko przy obcych facetach np. brat meza, ojciec itp..to jest ich kultura i ja nie moge sie pzreciwstawiac na ulicy to oczywiste:( jak sama jestem z mezem to normalnie jestem ubtranam dziewczynki od 5 roku zycia maja specjalne mundurki , oddzielnie chodza do szkoly , niemakoedukacyjnych szkol, tylko studia razem juz.Weuropie jestem normalna kobieta:) ubieram sie jak chce, pamietaj prawdziwa muzulmanka nie wazne gdzie zyje nigdy sie nieodsloni.. te ktore znasz sa niepraktykujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×