Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ósemkaa

Usuwanie chirurgiczne ósemek!

Polecane posty

Gość ósemkaa

Niedługo idę na dłutowanie ósemek zatrzymanych, które sie nie wyrzneły wcale, musze mieć ten zabieg ze względów ortodontycznych. Nie ukrywam, że sie boję, szczególnie uszkodzenia nerwu o którym sie naczyłamam na forach. Ktoś podzieli się doświadczeniami w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po usunięciu dwóch dolnych ósemek. Jedna nie dała rady się przebić, a druga była całkowicie zatopiona w kości i w dodatku jeszcze bokiem. Oba zabiegi nie trwały dłużej niż 40 minut, razem z szyciem, ozonowaniem i całą tą procedurą "po". Wszystko jest OK,żadnego uszkodzenia nerwów.Myślę, że nie ma się czego bać. Po zabiegu schładzaj policzek,zeby opuchlizna była mniejsza. Po 5 dniach od zabiegu mogłam wrócić do pracy :) Trzymam kciuki, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ósemkaa
Dzięki za odpowiedź. A gdzie miałas robiony zabieg? w szpitalu czy prywatnie? Ja idę do szpitala w Kaliszu, mam nadzieje ze wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ósemkaa
Będę miała usuwane po 2 góra i dół. Za tydzień jedna strona, za miesiąc druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam usuwaną 8
ambulatoryjnie w gabinecie chirurgicznym u chirurga szczękowego, sam zabieg na nfz, dopłaciłam za lepsze nici i znieczulenie, gdyż obawiałam się tych zaproponowanych na nfz, kosztowało mnie to 50 zł, wcześniej robiłam tez rentgen za jakieś 8 zł, zabieg trwał ze 40 minut, dostałam takie znieczulenie ze nie czułam bólu ani przez chwilę, oczywiście po zabiegu jak przestało działać bolało jak cholera ale trzeba łyknąć coś przeciwbólowego, najlepiej na receptę dla pewności i da radę przeżyć, pijesz i jesz przez słomkę jeśli inaczej nie dasz rady, szczękę miałam opuchniętą mocno ale dałam radę iść do pracy (zabieg w piątek wieczorem, w poniedziałek do pracy) i nie miała żadnych powikłań, ciesze się że usunęłam tego zęba bo dał mi wsześniej nieźle popalić, sam zabieg przy tym to pryszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam usuwaną 8
hmmm, w szpitalu chyba dlatego masz to robione, ze dwie ósemki na raz usuwają ? to może nawet lepiej, dostaniesz pewnie na zawołanie lek przeciwbólowy a potem gotową papkę do jedzenia :D jak wracasz po zabiegu do domu to musisz sobie sama to wszystko zorganizować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ósemkaa
W szpitalu cały zabieg na NFZ i poza tym zostane 24 godziny na obserwacji. Chce miec to szybko z głowy dlatego po dwie naraz :) Mam nadzieje ze wytrzymam :) Dzięki dziewczyny podniosłyscie mnie troche na duchu. Nie taki pewnie diabeł straszny ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam usuwaną 8
też czytałam na forach różne rzeczy ale w śród moich znajomych nie było żadnych powikłań, wszyscy pozbyli się ósemek gładko, powodzenia i dużo zdrówka ! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listekias
Miałam usuwaną ósemkę we wrzesniu. Wiecej strachu niż to warte. jeszcze tego samego dnia miałam słuzbowe wyście. Byłam trochę obolała, natepnego dnia troche napuchnieta (co mnie przesyraszyło, ale jest ponoć normalne). Co do uszkodzenia nerwu..jakies dwa tygodnie po wyrwaniu zaczęłam odczuwać mrowienie przy dotykaniu dolnej części policzka i brody..Myslałam, że może to coś z innym zębem, że coś się dzieje w kanale...ale nie byłam u stomatolog ita powiedziała, że tak może być po rwaniu...Ale mineło juz tyle miesięcy, że sama zastanwiam sie czy to nie uszkodzony nerw,ale to uczucie nie jest tak intensywne jak na poczatku i w ogóle mi nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listekias
No moja ósemka tez tak mi dała w kosc, że zabieg był wybawieniem. Przez kilkanscie dni nie mogłam jesc bo ósemka rozwaliła mi dziąsło ciagle je przygryzałam....Takie sytuacje miałam od kilku lat, ale zawsze krótko a przed zabiegiem koszmar..Nie mogłam się normalnie najesc:( Po zabiegu tochę przeszkadzają szwy i ta "dziura" przez kilka tygodni utykało mi tam jedzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ósemkaa
Czy ktoś ma jeszcze jakieś doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam wczoraj usuwaną dolną ósemkę, zatrzymaną, rosnącą pod kątem. Na nfz, w Warszawie (prywatnie to koszt ok 450zł...). Sam zabieg nie bolał nic. Tylko znieczulenie troszkę bolało. A było końskie, bo zdrętwiała mi skóra na połowie głowy i ucho :P Trwało to ok 30minut, NIE BOLAŁO NIC, ale zabieg przyjemny nie był. Chirurg ścinał mi kość wokół zęba wiertłem dużego kalibru, a potem rozczłonkowała ząb i usuwała po części. Brzmi niefajnie. Cały czas czułam w ustach smak i zapach krwi, a później zobaczyłam całą tę serwetkę, którą przykrywają dekolt, zachlapaną we krwi. Ale nie bolało. Tylko te dźwięki i solidny nacisk wiertła na kość.. cały czas bałam się, że dowierci się do części, która nie jest znieczulona. Ale tak się nie stało. Nie wolno po zabiegu płukać ust płynami typu Listerin, bo one są na alkoholu, konsekwencji tłumaczyć nie trzeba.. Nie wolno też płukać szałwią, sodą, ani rumiankiem. I dwa dni przykładać lód. Oczywiście antybiotyk i lek p/bólowy na receptę (ja dostałam Nimesil i Amoksilav). I lek p/bólowy warto wziąć jeszcze zanim puści znieczulenie, zanim ból się "rozhuśta". Na razie gorączki nie miałam, opuchlizna jest, ale średnio duża. I ból (mimo leków) jest znośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przerażona00
Czytam Wasze relacje i jestem trochę przerażona tym zabiegiem. Mam do usunięcia dwie ósemki, mam nadzieję, że opuchlizna nie będzie zbyt duża. Strasznie się boję bólu... Usuwał Wam ósemki chirurg szczękowy czy Was dentysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba zrobic RTG i zobaczyc jak jest ułożona ta 8 i jakie ma korzenie, najczesciej wyrywa sie ja w zwykłym gabinecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za dobre rozwiazanie uwazam zabieg pod narkoza - mielam usuniete na raz wszystkie cztery. Przez dwa nastepne dni funkcjonuje sie tylko na tabletkach przeciwbolowych, ale stopniowo jest coraz lepiej Tu gdzie jestem (Niemcy) kosztuje to 120 euro extra (narkoza na zyczenie) - zabieg oplaca kasa chorych. Wazne sa kwalifikacje lekarza-chirurga dentystycznego - umie robic to co robi, czy rozpaskudzi przy tej okazji pol dziasla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodza takie mity, ze to boli, a to nie prawda. ja pamietam, ze wiele razy sie balam, idac do dentysty myslalam, ze umre z bólu ale poszlam an usuwanie 8 tu www.truszel.pl i bylo calkiem spoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam usuwane chirurgicznie wszystkie 4 ósemki, dwie leżały, dwie szły na ukos. Zabieg przyjemny nie jest (czujesz jak dłubią Ci w kości) ale nie boli, żadnych komplikacji też nie miałam i od nikogo o takich nie słyszałam. Kilka dni po zabiegu trudno jest jeść twarde rzeczy i bez środków przeciwbólowych boli, czasem pojawia się też spora opuchlizna (polecam dłuuugie okłady z lodu od razu po zabiegu, zmniejsza opuchliznę). Da się przeżyć :) No i nie polecam przeprowadzać zabiegów w czasie upałów, ja jednego miałam wycinanego przy bardzo wysokich temperaturach i czułam się dużo gorzej, miałam gorączkę i opuchlizna dłużej schodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja usuwałam swoje ósemki w tym gabinecie www.addent.pl - warto było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mnie to czeka i zastnawiam się czy to bardzo boli. Z tego co wiem, to bardziej sie oplaca usunąc bo podobno się bardziej psuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
usuwanie ósemki to poważna sprawa, ale fakt ze bardziej się oplaca usunąc. Ja mam już dwie usunięte i uważam, że nie ma co tego odkładać. Ale trzeba wybrac doświadczonego lekarza, który ma do tego uprawnienia. W Ostródzie dobrego chirurga stomatologicznego znajdziecie tutaj http://stomatolog-ostroda-ilawa.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, da się to przeżyć. Ja miałam usuwane dwie dolne ósemki tutaj http://artdenta.pl/. Każdy zabieg trwał ok.30-40min. Nic nie bolało. Byłam dobrze znieczulona. Wszystko odbyło się szybko, sprawnie i w miłej atmosferze. Po 4 dniach było już całkiem ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choć pokutuje opinia, że "ósemki" zawsze powinno się wyrywać - to nieprawda. Nie ma konieczności usuwania zdrowych zębów. Choć jest to dla stomatologów rutynowy zabieg (w znieczuleniu miejscowym pacjenta), jest on dość skomplikowany. Warto wiedzieć kiedy ekstrakcja jest konieczna: - kiedy „ząb mądrości” jest uwięziony w dziąśle, pojawia się obrzęk lub torbiele - gdy występuje zaawansowana próchnica ósemki, którą bardzo ciężko poddać leczeniu kanałowemu - kiedy przez obecność „zębów mądrości” trudno jest dopasować protezę lub aparat ortodontyczny - gdy wyrzynające się ósemki przesuwają pozostałe zęby w szczęce, co może doprowadzić do wady zgryzu - kiedy ósemka wrasta w policzek, powodując stan zapalny okolicznych tkanek miękkich W każdym przypadku to lekarz stomatolog stwierdza, m.in. na podstawie badania rtg, czy usunięcie zęba jest koniecznością. ba jest koniecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialem usuwane ale takie co nie przebily sie przez dziaslo.przerabana sprawa.geba spuchnieta.ich sie nie wyrywa one chyba dorzuchwy sa przymocowane.leki przeciw bolowe i to takie po ktorych ledwo wrocilem samochodem do domu.kilka dni meczarni ,problem z jedzeniem.nie tesknie za tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez chcialabym usunac ósemkę, ale troche sie boje... no i kasa niemała- prywatnie to 2 stowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj miałam usuniete dwie ósemki dolne. Jedna poszła sprawnie a druga była część 1/2 wyszła , a druga część nie mogła wyjść zatrzymana się w kości . Z jednej strony był to zabieg chirurgiczny-operacyjny a z drugiej strony tylko usunięcie . Pierwsza strona boli a druga nie . Musiałam je usunąć z powodu stanów zapalnych w jamie ustnej . Jak na złość wychodzą mi od kilku dni górne ósemki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cztery lata temu miałam usuwana chirurgicznie ósemke była dłutowana piłowana i jeszcze nie wiem co jestem straszna panikara dostałam zaszczyk nic a nic nie bolało. Dzisiaj wyrywałam górna ósemke poszłam do swojej Pani stomatolog usuwanie trwało razem z zaszczykiem może z 10 minut Moja Pani doktor tak zrobiła to delikatnie że nic nie poczułam po wyrwaniu zero bólu. Naczytałam sie na forum różnych opinii i powiedziałam sobie że nie warto czytac głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwoneczka123
Nie ma się czego obawiać jeśli chodzi o usuwanie ósemek, a jeśli są wskazania ku temu - warto od razu podjąć się ekstrakcji. Ja miałam usuwaną jedną ósemkę w moim gabinecie w Iławie, o tutaj: http://stomatolog-ostroda-ilawa.pl Wszystkim z okolic polecam to miejsce. Wykonują zabieg szybko i jak tylko się da, w miarę bezboleśnie. Nie miałam żadnym powikłań. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9128371289
a ja wam powiem jedno , jak macie zatrzymane dolne ósemki to szukajcie chirurga który je będzie dłutował "łamiąc" kość żuchwy zamiast ja piłować wiertłem. Każdy chirurg wie że lepiej kość łamać i kruszyć niż ją piłować i przegrzewać- chodzi o szybsze gojenie i mniejszy o wiele ból po zabiegu. Niestety większość piłuje i pali kość wiertłami bo tak jest im łatwiej i szybciej a to nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie chcesz, aby Twoje obawy się spełniły to postaw na sprawdzonego lekarza, który w profesjonalny sposób przeprowadzi leczenie. Nie chcesz chyba, aby po nieudanym zabiegu pozostała w Twojej głowie trauma na całe życie? Skieruj się do http://ferreus.pl , gdzie nie jeden zabieg, zarówno mój jak i mojej siostry został przeprowadzony z ogromną starannością i bardzo profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×