Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zagubiona mysza

Język francuski - gdzie się go uczyć w Warszawie?

Polecane posty

Gość Zagubiona mysza

No właśnie, gdzie?? Polecacie jakiś kurs i szkołę?? W Internecie jest tego sporo ale skad mam wiedzieć która dobra?? :( Podzielcie się opiniami proszę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie idz na pewno do instytutu francuskiego. Jest drogo a maja tam b duze grupy, niefajnych lektorow, stare metody. Ja bylam zadowolona z Academia de la lengua - ale chodzilam tam na kurs juz pare lat temu wiec moglo sie cos zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelonka
Ja chodziłam do Szkoły Języka Francuskiego przy Towarzystwie Przyjaźni Polsko - Francuskiej (ulica Bracka), jak najbardziej mogę Ci polecić. Cena, jak na warszawskie standardy, niezbyt wygórowana. Za to lektorzy bardzo fajni! Miałam dużo mówienia i takiej przydatnej wiedzy, nie czysto książkowej. Chodziłam dwa razy w tygodniu. Grupy były małe, ja byłam jeszcze z dwiema osobami, potem jak poszłam konwersacje to byłam ja + trzy osoby + lektorka (pani Karolina Rożek - super kobieta!). A na jakim poziomie francuskiego jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boczek952
Na kurs języka francuskiego polecam ci www.chatterbox.pl . Pierwsza godzina jest za darmo więc sprawdzisz czy Ci pasuje . Kurs jest z lektorem online . Możesz uczyć się wszędzie gdzie tylko chcesz . Naprawde polecam efekty są zdumiewające sam się podszkoliłem w tym języku dzieki temu kursowi . Jest to nowość na rynku , możliwosć nauki w kilka osób max 5 albo pojedynczo to już zależy od cb :) Polecam sprawdzisz tym bardziej że 1 godzina jest za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina1
Cześć / trochę późno, ale może komuś się przyda - z doświadczenia polecam L'atelier de francais. Porządna szkoła, dobrzy lektorzy, przytulne wnętrze + warsztaty kulturalne dla zainteresowanych. Poza tym dobra miejscówka - samo centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolletta777
polecam szkolę Długi Język - szczególnie kursy indywidualne. tam jest spory nacisk na konwersację, minuty zajęć wykorzystane w 100% ;) a do tego sympatyczna atmosfera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fortuna1
W długim języku polecando systemu dualnego z lektorami i nativeami. Dobry systemik nauczania. Spoko szkoła ze spoko dojazdem. Dla niektórych to dość ważny argument hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chichotka354
z mojego doswiadczenia wynika, ze nie warto chodzic do zwyklych szkol jezykowych - takie mam doswiadczenie, czesto tam maja lektorow, ktorzy francji na oczy nie widzieli. uczylam sie w sumie dwa lata, potem mialam przerwe (z braku kasy, a poza tym wydawalo mi sie, ze w ogole nie robie postepow, bo mowic jak nie umialam tak nie umiem :(. mysle, zeby moze znowu zaczac, bo jezyk mi sie podoba i zawsze chcialam pojechac do francji, tylko, ze nie wiem, gdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uważam, że warto, byłam na dualnym w długim języku i jestem bardzo zadowolona. Konwersacje dały mi bardzo dużo. We wrześniu wyjazd do Lyonu, nie moge sie juz doczekac(;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też jestem zadowolona - świetne zajęcia w dobrej atmosferze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem najlepsza szkoła, dużo ciekawych tekstów i konwersacji, nie jest infantylnie ani za trudno - idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam bardzo dobrą szkołę, uczyłam się w niej francuskiego praktycznie od podstaw. Szkoła to: http://www.ce.edu.pl/. Świetni lektorzy, bardzo profesjonalne podejście do słuchacza. W dodatku nie jest drogo, także polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagoda r
Długi język jest spoko. Dokształcałam się tam w kwestii angielskiego. Ale teraz zbieram właśnie grupę na francuski. Ktoś może? Ja mam pozytywne doświadczenia z tą instytucją - zajęcia fajne z humorem i bardzo praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam Le Reve, super szkoła, ludzie są mega zaangażowani (w sensie nauczyciele i właścicielka), mimo, że jest sporo ludzi, to znają każdego i to jest fajne, że zazwsze do każdego mają naprawdę "indywidualne" podejście, nie tak jak w niektórych innych szkołach, gdzie to est tylko frazes. Po prostu widać, że lubią to co robią. I lekcje są bardzo żywe, nie ma nudy, ja osobiście mogę się wypowiedzieć o grupach początkujących, bardzo szybkie postępy. Aha. I grupy mają po 4 osoby około. I cena też fajna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Długim Języku możesz wybrać kurs indywidualny - Ty ustalasz kiedy i jak często. Mają fajną formułę nauczania i możesz wybrać sobie profil nauczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt faktem, francuski do łatwych języków nie należy :) ja chodziłam do długiego języka przez rok i całkiem nieźle mi szło - na wakacjach w Paryżu jakoś się dogadałam :) no native to błogosławieństwo - Francuzi mówią szybko i niewyraźnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczyłam się francuskiego w szkole TFLS. Chodziłam na intensywny kurs wakacyjny i mogę polecić. Lektorzy bardzo kompetentni, dobrze przygotowani do zajęć. Kursy są bardzo ciekawe, ćwiczone są wszystkie sprawności językowe i co dla mnie jest najważniejsze, konwersacje obejmują dużą część kursu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzę iść na kurs do TFLS. Chodziłam tam na włoski i kurs był na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TFLS to będzie najlepszy wybór. Fajne promocje, przesympatyczni lektorzy, możliwość kursów wakacyjnych, intensywnych. Bardzo fajna atmosfera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rauveqawpa1988oopvp
Znam bardzo dobrą szkołę, uczyłam się w niej francuskiego praktycznie od podstaw. Szkoła to: http://www.ce.edu.pl/. Świetni lektorzy, bardzo profesjonalne podejście do słuchacza. W dodatku nie jest drogo, także polecam wszystkim. Jasne http://l.chananwalia.com/28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam wszystkim, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z francuskim, jak i tym bardziej zaawansowanym platformę: clouzot-lingua.pl! Materiały opracowane w sposób logiczny i przejrzysty, dzięki temu nauka staje się zarówno przyjemna jak i bardzo efektywna. Dzięki tym zajęciom nauczyłam się "myśleć po francusku" i wyzbyłam się syndromu "translatora google", który tłumaczy wszystko na polski:) Szczerze polecam i zachęcam, ponieważ jest to wspaniała okazja do poznania zarówno kultury jak i nauki języka od native speaker'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczyłam się francuskiego w szkole TFLS. Polecam - zajęcia są bardzo przyjemne. Lektorzy fajnie je prowadzą, zawsze jest miła atmosfera, co w sumie sprzyja nauce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję, żeby UDAWANI FORUMOWICZE Z TFLS przestali już się wypowiadać na tym forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szusz
ja się uczyłam w długim języku i pamietam że bardzo fajnie było - kurs indywidualny, fajne zajęcia i bardzo urozmaicone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hebheb
Tak, ja też Długi Język polecam z czystym sercem. Też uczyłam się francuskiego indywidualnie i miałam efekty, an wakacjach w Paryżu się spokojnie dogadałam, a to nie jest łatwe, zważając na to, jak mówią Francuzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja serdecznie polecam stronę http://http://clouzot-lingua.pl/ Jest tam wiele ciekawych zagadnień, kursów, quizów i co bardzo ważne w nauce francuskiego - artykuły wraz z filmami dla praktykowania języka! W dodatku jest tam forum, na którym lektorzy są dostępni 24h/7dni. Bardzo fajna atmosfera i dużo informacji do przyswojenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osoby które chodziły w Warszawie do szkoły TFLS wiedzą że tam trzyma się poziom oraz że uczą tam tylko wykwalifikowani lektorzy z wieloletnim stażem oraz że na zajęciach często są prowadzone hospitacje i stały nadzór metodyczny nad zajęciami. Dlatego to wyróżnia TFLS od innych małych szkół gdzie uczą studenci. Proponuję wejść na http://szkoly-jezykowe.com/ gdzie prowadzony jest ranking najlepszych szkoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W szkole TFLS prowadzą bardzo profesjonalny kurs francuskiego. Chodziłam 3 miesiące do tej szkoły i bardzo szybko nauczyłam się podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Le Rêve
Chciałabym Wam opowiedzieć o szkole francuskiego, którą prowadzę. Nazywa się Le Rêve (po fr. sen, marzenie), dlatego że chcemy, żeby to była « szkoła marzeń ». Mieści się w samym centrum, 5 min od Nowego Światu, na Powiślu (najbliższa stacja metra: Centrum Nauki Kopernik). Jest przytulna i ładna: salki są czyste, zadbane, ładnie urządzone i w niczym nie przypominają sal szkolnych. Salka Obélix ma w środku miękkie pufy, Astérix - niebieskie i różowe poduszki, Idéfix (ulubiona) - wiklinowe fotele. Każdy może się przed lekcją poczęstować herbatą lub kawą. W lecie uczymy na leżakach w parku lub na naszym obrośniętym bluszczem podwórku. Salki są niewielkie, ponieważ uczymy w maksymalnie 4-osobowych grupach (żelazna zasada). Lektorzy to kompetentni nauczyciele, którzy w czasie rekrutacji sami prowadzili zajęcia. Na wyższych poziomach uczą native speakerzy. Najważniejsza jest dla nas atmosfera lekcji, która w dużej mierze zależy od lektora. Dlatego zatrudniamy bardzo sympatyczne osoby, lubiące ludzi, energiczne i rozumiejące innych. Ale też wymagające:) 70 % każdej lekcji poświęcone jest na praktykę, czyli mówienie. Grupy są bardzo zżyte, a na lekcjach często słychać śmiech. Jako dyrektorka, sama osobiście znam każdego ucznia z imienia i nazwiska. Bardzo ważne jest dla mnie, żebyście czuli się wszyscy dobrze i robili postępy we francuskim, świetnie się przy tym bawiąc. Jak dotąd się to udaje:) Zapraszam na naszą stronę na FB - Le Rêve Varsovie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wole juz sprawdzone szkoły i zapisałam sie do tfls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×