Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość już.sama.nie.wiem.

Daylette czy Yaz?

Polecane posty

Gość już.sama.nie.wiem.

Cześć dziewczyny, dziś byłam u lekarza po pierwsze tabletki anty - zamiast Yaz'u polecił mi zamiennik Daylette, podobno ok 15zl tańszy (jutro się dowiem). Mimo to poprosiłam o Yaz, bo jakoś nie ufam zamiennikom i jeżeli różnica w cenie będzie niewielka to po co zmieniać... Jednak zastanawiam się, czy któraś z Was może bierze Daylette? Jak się po nim czujecie? wiem, że hormony różnie na nas działają... Pytam orientacyjnie. I czy jeśli pójdę do apteki to w razie co bez problemu sprzedadzą mi zamiennik (gdyby różnica w cenie była jednak spora)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już.sama.nie.wiem.
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskaweczka89
Ja też dostałam daylette. Lekarz stwierdził że są odpowiednie dla tak młodej dziewczyny jak ja i że skład mają taki jak yaz. Rzeczywiście są trochę tańsze. Ja jeszcze swoich nie brałam więc może znajdzie się ktoś kto się z nami podzieli opinią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to samo, i skład ten sam, i schemat przyjmowania. Różnica w cenie ok. 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już.sama.nie.wiem.
Niby skład ten sam, ale jak czytam po forach to dziewczyny, które wcześniej brały Yaz, a teraz biorą Daylette gorzej się czują. Oczywiście nie wszystkie, ale kilka. Więc nie wiem, czy warto o te 5zł kombinować. Chyba kupię po prostu Yaz. ps. brała któraś Yaz? strasznie boję się przytycia (wiem - są gorsze dla zdrowia skutki uboczne niż kilka kg) . Pytałam ginekologa, czy jeśli będę się po nich źle czuła albo zacznę tyć to czy mogę odstawić w każdej chwili czy wziąć blister do końca i powiedział, że zawsze trzeba skończyć opakowanie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku brania schudłam kilka kilogramów, od dłuższego czasu waga stoi w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już.sama.nie.wiem.
Perwersja fajnie, przydałoby mi się kilka kg mniej (ja z tych wiecznie odchudzających się :D), ale wystarczy jeśli po prostu nie przytyję. a poza tym jak się czujesz, wszystko ok? przetrzepałam naprawdę mnóstwo forów, popytałam wśród znajomych i są to chyba jedyne tabletki anty, po których dziewczyny rzadziej mają skutki uboczne. Ale zobaczymy, jak na mnie wpłyną. Ile płacisz za opakowanie? Jeśli kogoś to zainteresuje to w aptece Tak dla zdrowia (sieć aptek) są po 33zł (przynajmniej w mieście niedaleko mojego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie odczułam w zasadzie żadnych skutków ubocznych. Za to istnieje tutaj temat, w którym dziewczyną winią YAZ za całe zło świata. ;) Nie pamiętam teraz dokładnie ile płacę, bo dość dawno kupowałam, ale ok. 38zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już.sama.nie.wiem.
Moja koleżanka bierze 2 lata i prócz tego, że stała się trochę bardziej płaczliwa też nic jej nie jest. Czytałam ten wątek, jakoś mi się nie chce wierzyć, że na innych forach ginekologicznych 90% jest zadowolonych, w odwrotnej relacji do kafe, gdzie 90% jest raczej niezadowolonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już.sama.nie.wiem.
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwudziestogroszowka
W tamtym roku brałam tabletki Yaz i byłam baaardzo zadowolona. Jeśli chodzi o mnie to waga również spadla o kilka kilogramów (bojajże 3), poza tym tylko w pierwszym miesiącu czułam się trochę gorzej. Później było ok. Wiem, że każdy organizm jest inny, ale ja wystawiam Yazowi 5/5 :) Za to teraz mój lekarz przepisał mi Daylette, ponieważ miał być tańszy ok. 15 zł. Niestety w rzeczywistości był tańszy tylko o 5(sprawdzałam chyba we wszystkich toruńskich aptekach). Co prawda biore dopiero pierwsze opakowanie, ale troche gorzej się czuje niż po Yazie. Mam nudności i plamienie, co bardzo mi przeszkadza. Mam nadzieje, że to ze względu na zmiany i że za miesiąc będzie juz lepiej. Pozdrawiam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwudziestogroszowka
35 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już.sama.nie.wiem.
Ja za Yaz zapłaciłam 37, nawet nie pytałam o Daylette :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwudziestogroszowka
Gdybym miała teraz wybierać, nawet nie zastanawiałabym się i kupowała YAZ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to kur
cerazette sa dobre, w przeciwieństwie do innych mini- można wziąć zapomnianą do 12 godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brałam Jaz. Odradziłabym. Piersi spuchnięte i obolałe. Krwawienia i bóle owulacyjne. Gin mówił że przejdzie kiedy organizm przyzwyczai się do hormonów. Brałam jakieś pół roku i się nie przyzwyczaił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojacieżpierdzielee
ktoś tu chyba nie wie, na czym polega branie tabletek :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muestrame
Potwierdzam, że YAZ a DAYLETTE to to samo :) ja za swoje tabletki płacę od 21 - 27 zł (zależy od apteki) Jestem w trakcie przyjmowania czwartego opakowania (przy piątej tabletce). Przez pierwszy miesiąc czułam się tragicznie, ale to normalnie bo organizm musi się przyzwyczaić i jest to jeszcze zależne od tego jak się reaguje na hormony. To cecha indywidualna. Przez pierwsze 2 miesiące brania przytyłam 3 kg - z obżarstwa. Mam ogromny apetyt. :) Cera - bez zmian, jak miałam problemy tak mam nadal. Dostałam te tabletki zw względu na swoją niedowagę. Mi akurat odpowiadają, dobrze się po nich czuję, nie mam żadnych bólów głowy itp. Poza tym zauważyłam, że wzmocniły mi się włosy i paznokcie. Nie zmieniłabym tych tabletek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muestrame
Jeśli chodzi o plamienie, miałam je tylko przez pierwszy miesiąc brania, ale gin mi powiedziała że to normalne :) Piersi urosły z miseczki A do miseczki B :) i okres jak w zegarku (chociaż zawsze miała regularnie) zawsze w dzień przyjmowania czwartej tabletki placebo :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia2412
Witam! Zaczełam brać tabletki Daylette dzisiaj jest ósmy dzień są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne w życiu, jak na razie nie mam żadnych skutków ubocznych. Może jeden schudłam kilogram, ale uważam to za zaletę. Mam na tomiast pytanie czy biorąc pod uwagę że to sa pierwsze moje tabletki powinnam się przez piewszy miesiąć dodatkowo zabezpieczać czy nie muszę. Zaczęłam brać w pierwszym dniu okresu i niby w ulotce pisze że zabezpiecają od pierwszej tabletki? Proszę o wypowiedź na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja też dzisiaj wzięłam pierwszą tabletkę i jak na razie czuję się OK. wcześniej przez ponad rok brałam YAZ za który płaciłam 49zł a te są tańsze o jakieś 5zł - jeśli płacicie mniej może napiszcie w jakich aptekach je kupujecie :) Duże minusy dla Daylette : - lipne opakowanie - brak dni które ułatwiają branie tabletek - masakrycznie wielka ulotka której nie chce mi sie czytać - cena miała być o połowie mniejsza a co sie okazało że jest mniejsza tylko o 5zł Mam trzy opakowania jeśli nie będę mi odpowiadać to wrócę do Yaz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daylette
Ewusia - zdecydowanie przepłacasz za Daylette. Ja płace ok. 29 zł w aptece Dom Lekow na Gwarnej w Poznaniu. Na doz.pl mozna zamówic je za 32 zł - odbiór bezpłatny w wielu aptekach w calej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 133333
muestrame - mam pytanie do Ciebie , napisalas ze te tabletki Day dostalas na niedowage? jak to bylo dokladnie? poszlas do ginekologa i co mu powiedzialas? bo ja od tabletek ogólnie chudlam, teraz mam plastry i w smie jest ok ale na okres wakacji chce powrocic spowrotem do tabletek i boje sie ze moglabym schudnac a nie chce, wolalabym zeby waga byla w miejscu albo ewentualnie przytyc pare kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr Łubicz
Ja wpadłem przez Yaz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja nie wiem dlaczego u mnie w aptekach jest tak drogo :( perwersja a ty w jakich aptekach kupujesz tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×