Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sabina7777

Prośba o porady w prowadzeniu sklepu z odzieża

Polecane posty

Gość Sabina7777

WITAM SERDECZNIE !! Od 6 miesiecy prowadze sklep z odzieza markowa w 40.000 miescie, postanowilam zasiegnac cennych porad ktore pomoga mi by sklep prosperowal jak nalezy. Lokalizacja jest dobra lecz zawsze mogla by byc lepsza ale wiaze sie to z wielkimi kosztami czynszu. Sklep jest w centrum rownolegle do glownej ulicy gdzie toczy sie zycie ale boczne uliczki tez maja swoj urok a wiadome jest ze jak bedzie dobry towar w dobrych cennach i ludzie sie dowiedza o takim miejscu to pojada nawet na drugi koniec miasta. Sklep zaskakujaco od samego poczatku zaczal przynosic dochody (bylam nastawiona na starcie na dokladanie) jest to markowa odziez znanych producentow w dobrych cennach ktora w galeriach kupuje sie 3 x drozej ale wiadomo zawsze znajdzie sie ktos kto powie ze jest drogo i trzeba przyjac takie komentarze z usmiechem na twarzy. Moja decyzja o zasiagnieciu porady nastapila poniewaz od jakiegos czasu jest slabszy ruch (oczywiscie jestem w pelni swiadoma ze to glownie zasluga martwych miesiecy) ale wydaje mi sie ze popelnilam blad poniewaz sklep ma 30m jest urzadzony z klasa i na poczatku mialam jak to na starcie powiedzmy 200-250 wieszakow odzielone meskie od damskich to pozniej prawie podwoilam ilosc ubran i po czasie oraz po komentarzach klientow sklep zaczal przypominac Second Hand ze wzgledu na ilosc i gestosc towaru jak na powierzchnie a wiec prosba do zyczliwych osob ktore maja doswiadczenie w prowadzeniu sklepu z odzieza, butiku itp o pomoc, porady i wszystko co moze zaowocowac poprawa mojej dzialalnosci. Dodam jeszcze iz staram sie jak moge, dbam o klientow, przy wiekszych zakupach dodatkowy rabat, wysylam sms o nowych dostawach/promocjach, maile ze zdjeciami nowych dostaw, ulotki w sezonie, mysle o dodatkowych formach reklamy wiec jestem otwarty na wasze sugestie Chcialam pozyskac porady odnosnie : -ile najlepiej wywieszac ubran w sklepie o powierchni 30m -jak je wieszac czy segregowac kolorystycznie czy rozmiarowo -co jaki czas zmieniac towar ( bo robilam tak ze poprostu dowieszalam nowe dostawy a chyba powinnam co jakis czas wymieniac swoje rzeczy) -czy przeznaczyc jeden wieszak na rzeczy ktore mam juz dlugo i je dodatkowo przecenic, jak tak to o ile? -sezonowe rzeczy chowac na nastepny sezon czy mocno przeceniac? -jak jeszcze bardziej zachecic klienta? jakis system motywacyjny? jaki? -gdzie reklamowac? -ustalic jakies specjalne dni w miesiacu gdzie dodatkowa wyprzedaz? Za kazda podpowiedz z gory dziekuje, jesli macie jakies pytania to zadawajcie odpowiem. Musimy sobie pomagac nawzajem i zmienic zdanie o mentalnosci Polaka do Polaka. PS: Prosze bez zlosliwych komentarzy bo to nie cel tego watku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem powinnas segregowac kolorystycznie, mi sie tak najbardziej podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina7777
Dziekuje, moze jeszcze ktos mi doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina7777
Nie wiem co twój post wnosi ale OK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina7777
Moze dzisiaj jakas doswiadczona osoba poradzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdzalas juz swoj asortymen
t , moze nie masz tego czego ludzei szukaja, pytaj klientow kupujacych/odwiedzajacych sklep o opinie, to bedzie dosc miarodajne, do tego jest teraz przedwiosnie w wtedy w takich interesach najgorzej, poczekaj az bedzie wiosna , moze wprowadz karty stalego klienta albo znizki dla klienta, ktory przyprowadzi nowego kupujacego jednorazowo 20%? lepsza reklama: daj ogloszenia w gazeci, radiu, jakeis ulotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankavera
zdecydowane NIE dla ubrań segregowanych kolorystycznie, poselekcjonuj je wg przeznaczenia/typu, czyli: bluzki z bluzkami, spodnie do spodni itp. wiadomo, jakies bardziej eleganckie do gładkich itp., zeby nie bylo, że dżinsy wymieszane z jakimiś na kant itd. wyprzedaże zawsze przyciągają, jednak staraj się, aby wyprzedawane ciuchy były ładnie posegregowane, zaprezentowane tak, aby klient nie miał wrażenia, że kupuje jakieś badziewne resztki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankavera
a jeśli upierasz się przy wyeksponowaniu kolorów: teraz znow jest wiosenny szał na pastele, jesli masz na sklepie pastelowe ciuchy, dodatki, postaraj się je wyeksponować, a nawet trochę ze sobą wymieszac, tak aby, klienki widziały, że jesteś na topie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gedoline
z doświadczenia klientki: nie ugniataj cuchów, lepiej kiedy wisi mniej, a częściej zmieniane. Ubrania muszą być dobrze wyeksponowane. Wystawa okienna musi być super. Tu możesz zaszaleć z kolorami, bo to zwraca uwagę. Wprowadź rabat stały np. za zakupy powyżej 200zł 5% rabatu itp. Dzień w tygodniu, kiedy jakiś rabat. Np. zniżka na wszystkie spodnie Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakcy
Zacznij od internetu - tak jest łatwiej, zapewniam. Oczywiście promocja jest trudna, ale można trochę zdziałać. Stawiaj na jakość, a nie na ilość. Zobacz to -http://www.i-trendy.pl/ Tam mają wyłącznie po kilka pozycji na dział i to jest moim zdaniem dobry wybór. Najgorsze jest stawianie na wszystko i nic - tego unikaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sory za odświeżenie, ale tez szukam porady. Poszukuje jakiejs hurtowni z tkaninami w ktorej mogłabym się zaopatrzeń, znajoma która tez prowadzi sklep poradzila mi www.migro-tex.pl czy ktos może już słyszał o nich i korzystal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie słyszałam, ale skoro znajoma Ci tak poradziła, to może warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam proszę o pomoc, chciałam otworzyć sklep outlet z markową odzieżą tak jak Pani i nie wiem czy to jest zupełnie legalne, towar ma być z hurtowni czy mogę go sprzedawać z metkami w swoim sklepie? Będę wdzięczna za poradę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z pewnością trzeba zadbać o odpowiednią ekspozycje towaru. Sama korzystam z pomocy agencji merchandisingowej Embi Marketing http://www.embi-marketing.pl/ i oceniam współprace z nią bardzo pozytywnie. Możecie się do nich zwrócić z prośba o zaprojektowanie sklepu i odpowiednie rozmieszczenie towaru, a przy tym zlecić organizacje otwarcia sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę, że potrzebujesz pomocy eksperta. Takie kwestie jak ile powiesić ubrań, jak je posortować, gdzie jakie położyć nie są tak proste jak mogą się wydawać. Miałam podobny problem, nie wiedziałam jak wykalibrować rozmieszczenie produktów na półkach i zainwestowałam w usługi marchandisingowe. To na prawdę inwestycja, bo się zwraca. Widać po wynikach sprzedaży! Jeśli ktoś jest zainteresowany to polecam: http://www.embi-marketing.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gossa77
Co prawda nie jest to zgodne z żadnym z pytań, ale serdecznie zachęcam do tego, aby szczegółowo zapoznać się z oferta jaką ma https://femi.com.pl/ Oferta jest bardzo szeroka i niewykluczone, że znajdziesz w niej to,, czego potrzebujesz. Niemniej, oczywiście ostateczna decyzja jest w Twoich rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowadząc sklep z ubraniami trzeba je odpowiednio zabezpieczyć i oznaczyć. Pomoc w tym oferuje firma zajmująca www.gecko.pl się produkcją łączników do znakowania ubrań. Korzystam z ich usług przy prowadzeniu swojego sklepu z ubraniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pameliku
Ja mogę doradzić jeżeli chodzi o wyposażenie sklepów. W zasadzie wszystko możecie znaleźć tutaj - http://www.unidekor76.pl/ . Wyposażenie sklepu to też bardzo ważna sprawa, więc nie należy na tym oszczędzać. Do dobrze urządzonych sklepów klienci chętniej przychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdy sklep musi być wyposażony w dobrą kasę fiskalną. Im klienci mniej będą czekać w kolejce tym lepiej. Słaby sprzęt fiskalny może się często zacinać i wydłużać czas oczekiwania. Polecam ci zajrzeć na stronę www.grafixbis.com.pl Firma ta sprzedaje drukarki i kasy fiskalne w bardzo dobrych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie szukacie też sprawdzonej firmy od mebli ekspozycyjnych. U nas dobrze sprawdza się Bemarc http://www.bemarc.pl/home/ Mają kilka wersji systemów sklepowych do wyboru – high fasion, casual, sport, jeans, jewellery. W naszym przypadku to sport, system jest dobrze zaprojektowany, wygodny i estetyczny, dobrze ze właśnie tę firmę wybraliśmy bo sprawdza się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×