Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Korneliaaaa..

oryginalne imię dla dziewczynki

Polecane posty

Gość AgnieszkaLLLL
Ja to pewnie i tak wybiorę coś co nie będzie w danej chwili na topie. Ja pamiętam w mojej klasie było 4 Pawłów na studiach ośmiu, Byłam jedną z czterech Agnieszek i w ogóle imiona w rocznikach się powtarzały. Trochę śmiesznie jest jak ludzie wołają ciebie i koleżanki imieniem w liczbie mnogiej, po prostu wszystko na jedno kopyto. Jakieś 4 lata temu jak mój rocznik miał wysyp ciążowy to dzieci znajomych i w rodzinie to były same Kubusie i Julki. Trochę to śmieszne bo jak się rodziło nowe dziecko u kogoś znajomego czy w rodzinie to już w ciemno obstawiałam że będzie Kubuś albo Julka, raz się pomyliłam i był Wojtuś. Z zeszłego roku urodziły mi się w rodzinie dwie dziewczynki, obie Majki i jeszcze kumpela urodziła i też Majka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córka ma Laura:)
No własnie dlatego napisałam,żebyście się nie unosiły... :) Bo wiem o tym. Ale to nie zmienia faktu,że jest cała masa imion (co prawda nie w Polsce) które są dla obu płci... Mi się to podoba bo właśnie to jest coś oryginalnego według mojego uznania oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnieszkaLLLL
Natala. dopiero przeczytałam twój post o tej Maji i aż mi się uśmiech na ustach pojawił. Ładne imię ale trochę oblatane ostatnio. co do Saszy to mi się kojarzy z męskim imieniem bo znałam jednego Rosjanina Aleksandra i mówiliśmy na niego Sasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córka ma Laura:)
Wiem właśnie i to był by problem w USC po ponoć-kiedyś czytałam,że w Polsce nie chcą rejestrować imion które są dla obu płci... No ale mi się nadal podoba i chyba na "podobaniu" zaprzestanę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leverage
Pracuję w przedszkolu. Teraz oryginalne imiona to Kasia i Ania :). Ale rozumiem o co ci chodzi. Miałam w grupach dziewczynki, których imiona juz nigdy później się nie powtórzyły, między innymi Elwirę, Eunikę, Sarę, Gretę, Łucję i nawet Jadwigę i Janinę :). Uwierzcie, kwestia przyzwyczajenia. Po kilku dniach nie wyobrażałam sobie że któraś z nich mogłaby nazywać się inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala 🌼 ja mam na imię Maja ;) Bardzo lubię swoje imię. Obchodzę imieniny 9 kwietnia. Czasem jedynie muszę prostować , że to nie jest zdrobnienie od imienia Maria :) Mi się dla dziewczynki podoba imię : KLARA :) ..ale jeszcze nie wiemy czy będzie chłopiec czy dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobrietta
oryginalne hmmm Estera, Idalia, Celina, Klara, Otylia, Olimpia, Loreta, Greta, Dobrawa, Łucja, Wanda, Inga, Ida, Iga, Bernadetta - te mi przychodzą na myśl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rhytsr
nie rozumiem tej mody na dziwaczne imiona. ja rozumiem ze matki chca oryginalnie nazwac swoje dziecko. ale nie sadze zeby przyszla bernadeta estera i inne tego typu byly zachwycone kiedy dzieci beda ja przezywac w szkole :/ mamuski chca zeby ich dzieci byly "kims", wyjatkowe itd i mysla ze jak dadza dziecku dziwaczne imie to sprawia ze bedzie ono cudowne? mi sie tylko smiac chce jak czytam o tych wszystkich sarach aureliach i innych tego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez to imie sie strasznie podoba poniewaz ma duzo zdrobnien. Starsza corka jest Natalia a miala byc Oliwia ale 7 lat temu to kazdy dawal tak na imie dziewczynkom. Majka miala byc Antonina( antosia toska tola) ale wydalo mi sie takie strasznie powazne i balam sie żeby sie pozniej nie wstydzila swojego imienia co dzieci umieja byc okrutne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobrietta
rhytsr - a nie pomyslalaś matka Estery i Bernadetty- te imiona się po prostu podobały??? bez drugiego dna, że musza być sławne, wielkie etc.??? Znam zarówno Estere i Bernadette - fajne babeczki, jak wypowie ich imie, wiadomo od razu o kogo chodzi :) nikt nie patrzy na nie dziwnie, prócz twojego skrzywionego myslenia. To polskie imiona, a nie zapożyczone z zagranicy. Jak chcesz to nazwij Maja albo Oliwia, wpasujesz się idelanie w tłum :) choć nic nie mam do tych imion, ale tak nazywa sie co 2 dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie teraz co druga dziewczynka to Oliwka, Maja albo Julka ale z drugiej strony nie wyobrazam sobie zeby moja corka miala na imie Kunegunda albo Dolores. Moim zdaniem nalezy brac pod uwage tez to czy nie zrobimy krzywdy dziecku nadajac jakies orginalne a zarazem dziwne imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodziolinka a czy ty po pierwsze zejdź ze mnie po drugie skoro Melisa jest modelką to pewnie przez imię "tak daleko" zaszła he po trzecie to tak jak by nazwać chłopaka Paracetamol Gdzieś tam czytałam, że wymyślne imiona najczęściej nadawane są w rodzinach o niskim statusie społecznym, zwłaszcza te wszystkie Samanty, Denisy itp. Teraz niby jest moda na imiona staropolskie, pewnie to też kiedyś przejdzie. Pamiętam w średniej szkole na 21 osób mieliśmy 11 Agnieszek. Obecnie królują Julie, Emilie, Maje, Kubusie - piękne imiona tylko jest ich dużo. Bardzo trudno jest wybrać imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość audi A6 4,2l
ładne jest imie natalka, natalia-natasza wczoraj wasza dzisiaj nasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak skoro jest modelką to jest
glupia pusta i bez sensu? No to sobie wyobraź ze to fajna mądra dziewczyna, skończyła dobre LO i zaczęła studia na dobrej uczelni. Rodzina też jest na poziomie. Imię nadala jej matka. Na początku miala mieć na imię incazej, ale jak się urodzila to zmarl jej dziadek. Babcia wpadla w depresję. Przywieźli jej malutką wnusię i babcia zaczęla się usmiechać, uspakajać i powiedziala ze malutka dziala odprężająco na nia jak Melisa. No i tak zaczęli do niej mówić i zostalo. Nie mieli problemu z zarejestrowaniem imienia. Uważam, ze to wspaniałe imię bo ma swoją historię a nie oklepany Kubuś czy Julka, albo Maja bo tak miala na imię panienka z serialu :-o Bardzo latwo jest wybrać imię, trzeba tylko się wsluchać w siebie i poznać dziecko. Moim zdaniem nie warto nadawać imienia dziecku ktoego się nie widzialo bo moze okazać się zupełnie nie trafione. Warto z wyborem wstrzymac się do chwili kiedy ujrzy się dziecko. Indianie mają piękne imiona bo są to imiona opisowe, wyjątkowe i mające swoją historię. Mówią o ludziach ktozy je nosza. Nasze imiona też kiedyś takie były Np Miroslaw czyli ten ktory lubi pokój, Bożydar czyli dar od Boga itd. Teraz mamy Julki i Kubusie (bo już nawet nie Jakubów tylko Kubusiów!) i co to mówi o czlowieku? Że jest kolejnym Burkiem w stadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulaaaaaaaaa
Ja nie mam jakiegoś strasznie wymyslnego imienia ale do tej pory - w podstawowce, w LO i na studiach to tylko raz spotkałam dziewczyne o takim samym imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety czasy sie zmieniaja i moda na imiona takze. Nasi dziadkowie nie nadawali kiedys swoim dzieciom imion Kevin, Denis czy Samanta bo nie bylo takiej mody. Dzisiaj sporadycznie ktos daje dzieciom imiona Irena, Slawomir czy np. Zenon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z oryginalnych i niespotykanych imion moze być np Gertruda :) tyle że ono robi sie na nowo modne w Niemczech więc pewnie niedługo trafi do nas, tak jak Nicola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elis22
LAURA,SARA,BLANKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malska
W polsce Ola,Aleksandra w Rosii olga,Ola,Aleksandra,Szura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daryll
odwala wam głupie baby? A może Pisdolina, Cipencja, można tez Hermenegilda? Dziecka na bank będzie wyróżniał. Nie wiem, ale im większe dziadostwo tym dziwniej dzieci nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje ulubione imiona dla dziewczynek to Izabela Nina Florencja Blanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co myślicie o imieniu Lena? Wiem że ostatnio popularne ale wśród moich znajomych, rodziny i miejscowości nie ma nikogo o tym imieniu, to nie było imię które chciałam dać tak na 100% ale jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati565
Klara Laura Daria Annika te imiona są dla mnie super ale nie bedzie mi dane je użyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka to Sandra czy ja wiem czy to oryginalne imię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córcia też sandra wdł kafeteri to patologia fajne imię w przedszkolu nie ma ani jednej ale króluja Amelki Oliwki Zuzki Maje. Mam jeszcze synka ale jrozważałam imie dla dziewczynki w gre wchodziła Adrianna Izabela Pola Estera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julita (nie mylić z Julią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NINa MIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś już napisał mi się podobają imiona głęboko zakorzenione w naszej kulturze, a zwłaszcza te typowo słowiańskie, które mają swoje znaczenie: Bogumił(a), Boguchwał, Bożydar, Aniela, Sławomir. Chociaż żeńskich za wiele z tego grona nie znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam Katarzyne zrocznika2009i jest jedyna w szkole orginalne teraz jest tez imie sylwiaiAdrianna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×